Skocz do zawartości

Donek kuk przekonuje Juleczki


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Patryk napisał:

Umowy zlecenie, płacenie pod stołem itp.

Są ludzie, którzy wolą kasę pod stołem. Wtedy dochód takiemu nie przekracza jakiegoś tam progu i bierze socjal. Znam osobiście, już u mnie nie pracuje.

Nie liczebność, a jakość urzędników jest problemem. Często to ludzie zatrudnieni po znajomości, niekiedy nie znający przepisów. Co z tego, że zamiast 5 będzie 10 urzędników jak nie potrafią pszenicy od żyta rozróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Magos Dominus napisał:

Nie liczebność, a jakość urzędników jest problemem. Często to ludzie zatrudnieni po znajomości, niekiedy nie znający przepisów. Co z tego, że zamiast 5 będzie 10 urzędników jak nie potrafią pszenicy od żyta rozróżnić.

Tak, dlatego właśnie jedno i drugie jest do poprawy. No, ale jak się płaci syf to nic dziwnego, że jest jak jest. Podwyżka pensji urzędnikom nie jest PRowo korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.05.2023 o 11:35, Iceman84PL napisał(a):

Na tego delikwenta i jego partie to już tylko kobiety głosują i kukoldy bo cała reszta wie z kim ma do czynienia.

Donek ma problemy z wysławianiem się, poprawnym składaniem zdań a co dopiero mówić jak chore propozycje kieruje do młodych kobiet.

Jest to największy lawirant polskiej polityki po 1989 roku. Kiedyś to jeszcze miał jakieś pomysły, program (2005-2007), teraz już kompletnie nic. Natomiast do perfekcji opanował socjotechnikę, manipulację. Chociażby ta aborcja. Przecież on doskonale wie, że w najlepszym dla siebie scenariuszu nawet jakby miał być premierem to jest skazany na PSL, który nie zagłosuje za jego projektem aborcji. Ale Tusk to doskonałe wie, on nie zamierza się nawet tym martwić, wtedy się tym Lempartom powie idźcie zrobić dym pod siedzibą PSL, to Władek winny. On ma taki styl. Ale wyborczynie PO SLD nie mają pojęcia co to większość parlamentarna, jak ustawy przechodzą. W czasie jak był premierem i wychodziły wpadki  brudy to wiele razy rzucał takie hasło "biorę za to pełną odpowiedzialnosc". Świetny nic nie znaczący tekst bez pokrycia ale ładnie brzmi. I gość tam wiecznie lawiruje.

 

Wczorajsza akcja z migrantami to juz całkowita kompromitacja. Oczywiście nieprzypadkowa, to manipulant, widział sondaże na ten temat to postanowił zjeść ciastko i mieć ciastko. Wyszła beka z typa. Desperat i tyle, na stare lata jeszcze z SLD sie kuma zeby tylko rzadzic. Do Konfy tez by przyszedl, TVN by puscil znosu material, ze mlodzi patrioci, ciekawe poglady itp. Tak zrobili przed poprzednimi wyborami mimo że wcale tak nie uważają. Chcemy dialogu z Rosją taka jaka jest, Ewa Kopacz miała podobny projekt do 500+. I non stop takie frazesy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 11:35, Iceman84PL napisał(a):

Przypominam jakby ktoś zapomniał on i jego partia PO przez 8 lat swoich rządów uczestniczyła w masie afer jak niekorzystne kredyty we frankach, podpisanie kontraktu z ruskimi na najdroższy gaz,

afera vat, foz, ofe, amber gold, sowa i przyjaciele, zamykanie cukrowni, stoczni, tworzenie państwa policyjnego, prześladowanie środowisk patriotycznych, wprowadzanie wszechobecnego 

feminizmu, lewactwa i wszystkich dziwactw kołchozu jakim jest UE oraz będący na usługach naszych wrogów jakimi są Niemcy

Przypomnijcie mi kogoś PiS skazał za te afer? 

Gdybym ja rządzi, to bym wprowadził karę najwyższą za takie zbrodnie. Humanitarnie, ostatni posiłek itd ale proces i wyrok byłby pokazowy ku przestrodze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DOHC napisał(a):

Przypomnijcie mi kogoś PiS skazał za te afer? 

Gdybym ja rządzi, to bym wprowadził karę najwyższą za takie zbrodnie.

Swoich się nie wsadza.

Albo.

To nie były aż takie zbrodnie.

 

Większość rzeczy wymienionych przez Iceman jest mocno dyskusyjne.

Ofe - wielu broni tej decyzji, sam uważam że była sluszna, ale nieprawidłowo przeprowadzona, z pogwałceniem prawd od decydowania.

Sowa - pogadali sobie przy wódce i tyle, a chuba temu nagrywającemu tylko jakieś zarzuty dali, bo i nie było o co - tu się należał lincz od opinii publicznej.

Gaz - podpisali wtedy "stałą cenę" zamiast zmiennej rynkowej, chwilę po tym cena spadła, ale mogła też wzrosnąć, takie ryzyko rynku, ot decyzja biznesowa (czy podparta łapówką, tego nie wiemy) Od pewnego czasu płacimy zmienną i sami widzimy ceny gazu.

Karuzele vat - będą zawsze, bo ten podatek jest zbyt skomplikowany, za dużo wyłączeń, odpisów itd, to trzeba uprościć.

Amber gold - tu bylo grubo i uważam ze dużo więcej osób powinno siedzieć niz tylko ten słup który to prowadził na papierze. Począwszy od ludzi z KNF.

 

Nie lubię Tuska, kawał śliskiego kłamcy, ale obserwując nasz kraj w latach kiedy były różne rządy przed 2005, 2005-07 (pis), 2007-15 (po), 2015-23 (pis).

Każdy może sam ocenić jak się kraj zmienił w kolejnych latach, ja w większości w latach 2009-2018 odczułem największy wzrost i dorobiłem się większości tego co mam.

Ktoś komu żyje sie lepiej teraz, będzie miał inne zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Ktoś komu żyje sie lepiej teraz, będzie miał inne zdanie.

 

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

 

Za czasów rządów PO kilka milionów ludzi wyjechało za chlebem, było duże bezrobocie, najniższa krajowa na poziomie 1200 zł brutto.

Oni wprost Polakom pluli w twarz, słynne pieniędzy nie ma i nie będzie, ileś tam tysięcy czy nawet milion dzieci chodziło głodnych.

Mnóstwo afer, defraudacji, przekrętów, okradania Polaków w podatkach czy daninach.

Skrytobójstwa do dziś nie wyjaśnione, likwidacja stoczni, cukrowni, małych rodzimych biznesów, zamykanie kopalń.

Wyprowadzali pieniądze z Polski do swoich mocodawców, wszechobecny zamordyzm, próba stworzenia państwa policyjnego.

 

O dziwactwach kołchozu UE nie wspominając.

 

15 godzin temu, Kespert napisał(a):

Wypada przypomnieć:

 

Sam się obnaża z intencjami i dobrze bo wiemy z kim mamy do czynienia.

Jemu marzy się unijny kołchoz gdzie będzie mógł umościć siebie i najbliższych.

A dobro społeczeństwa i pomyślności ma tam gdzie nie dochodzi słońce.

 

8 godzin temu, DOHC napisał(a):

Przypomnijcie mi kogoś PiS skazał za te afer?

 

A no nikogo.

Rączka rączkę myje.

Oni dogadali sie przy okrągłym stole by na wzajem w razie czego siebie nie karać.

 

To co trwa od 2005 roku to przedstawienie dla plebsu.

Zatomizowali społeczeństwo i poszczuli na siebie.

 

Spolegliwe, niewolnicze społeczeństwo wybiera co rusz między kiłą a rzeżączką myśląc, że coś się zmieni na lepsze🤦‍♂️

A tu nic się nie zmieni póki nie będzie rozliczenia i wszystkie te partie nie kończą na śmietniku historii.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk Nie no zajebistą reformę emerytalną wprowadził obrabowanie z 2 i 7 lat bandyckie przeniesienie kasy z OFE żeby ratować ZUS który jest bankrutem i piramidą finansową która wali się bo społeczeństwo się starzeje. Chorągiewa i oszust co 8 lat zmieniają się a w Polsce nic się nie zmienia na lepsze.

Edytowane przez WsiunzSuchej
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy może pamiętają, jak ileś już lat temu, młoda kobieta gdzieś w wywiadzie nazwała Donalda Tuska zdrajcą ojczyzny, a ten w odpowiedzi potem poszedł do niej z kwiatami. Nie wydaje mi się, żeby to był dobry ruch pod względem wizerunkowym. Poza tym tak uczy się młodych ludzi, że wystarczy zrobić dramę*, powiedzieć coś niekoniecznie przemyślanego, aby uwaga była na Tobie skupiona, w sumie tę dziewczynę nie spotkało nic nieprzyjemnego lecz wręcz przeciwnie, miała swoje pięć minut. Wszyscy w komentarzach ją chwalą.

 

Nie mogę znaleźć lepszego powiązanego materiału, wklejam tylko to:



* nie mówię, że ta młoda dama nie ma racji, lecz sądzę że celowo wywołała dramę aby zwrócić na siebie uwagę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, krzy_siek napisał(a):

nie mówię, że ta młoda dama nie ma racji, lecz sądzę że celowo wywołała dramę aby zwrócić na siebie uwagę

To mogła być nawet ustawka.

 

Rudy teraz zdziadział trochę, ale jakimś cudem trzyma się przy korycie od 30 lat!

Jako polityk nigdy nie był głupi i ciężko było złapać go na jakieś gafie jak "czarne jest czarne" czy "ludzie polowali na dinozaury".

Zawsze wiedział kiedy sie wycofać, udać ze się przejął, że bierze odpowiedzialność itd. 

 

Swoją drogą to jest straszne i polecam każdemu takie ćwiczenie - znajdź w necie jakąś transmisję obrad sejmu z początku lat dziewięćdziesiątych i sprawdź ile świńskich ryjów rozponasz, ktore do dziś są przy korycie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, DOHC said:

wyrok byłby pokazowy ku przestrodze

Kiedyś w jakimś kabarecie słyszałem lepszą propozycję - po wyroku, wsadzić ich do państwowego burdelu. I każdy miałby prawo wynająć ich "na godziny", w cenach dostępnych nawet dla emeryta - dopóki nie odpracują co do złotówki.

 

3 hours ago, Iceman84PL said:

wiemy z kim mamy do czynienia

Przed poprzednimi wyborami już chyba pisałem, że jak pan A nazywa pana B złodziejem, a pan B w odpowiedzi mówi, że pan A to zdrajca - oni przecież znają się ponad 30 lat, i OBAJ wiedzą co mówią. I obaj mają rację - a my, jako obywatele, mamy "demokratyczny wybór".

 

2 hours ago, WsiunzSuchej said:

bandyckie przeniesienie kasy z OFE żeby ratować ZUS

Ktoś może pamięta, że przy okazji transferu zaginęło 30 miliardów, "to były te takie pieniądze, no wiecie".

 

9 minutes ago, bzgqdn said:

ktore do dziś są przy korycie

Dzisiaj często już nowe pokolenie wchodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Swoją drogą to jest straszne i polecam każdemu takie ćwiczenie - znajdź w necie jakąś transmisję obrad sejmu z początku lat dziewięćdziesiątych i sprawdź ile świńskich ryjów rozponasz, ktore do dziś są przy korycie.

Pewnie sporo. Czy to wina świńskich ryjów? Nie. To wina wyborców. Tych co nie chodzą i masy tych co chodzą i stwaiają  ptaszka/krzyżyk pod najbardziej kojarzącym się nazwiskiem. 

Mam kumpla, jest posłem. Ostatnio nawet pudelek o nim pisał. To pewnie na wyborach  pójdzie stadko do urn i będzie się głowić nad tym kogo wybrać. I wybierze go bo coś tam zaświta ze znane nazwisko, więc pewnie pracowity. 
Nie ważnie jak mówią, byleby mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

To wina wyborców. Tych co nie chodzą i masy tych co chodzą i stwaiają  ptaszka/krzyżyk pod najbardziej kojarzącym się nazwiskiem. 

A system większościowy i tak potem działa w ten sposób, że wchodzą pierwsi z listy, a nie ci, na których oddano głosy. Czyli mając 5 tysięcy głosów i "jedynkę" wchodzisz, a mając 140 tysięcy głosów i ostatnie miejsce, nie wchodzisz.

Więc nie zwalaj tego na wyborców - miejsca na liście wybierają jednostki przewodzące "partiom", a nie obywatele. I jest to wina tych jednostek.

 

1 hour ago, Libertyn said:

To pewnie na wyborach  pójdzie stadko do urn i będzie się głowić nad tym kogo wybrać

Mechanizm psychologiczny "kontynuacji raz podjętej decyzji" jest przyczyną, dla której nieważne jak głosujesz - bylebyś głosował.

Głosując, też nie możesz powiedzieć że "oni nie reprezentują mej woli", bo albo głosowałeś na tych właśnie, albo "przegrałeś" głosowanie.

Podpisując się, legitymizujesz trwanie systemu. Żeby nie było - odmowa głosowania też musi być świadomym wyborem, bo też ma ciemne strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tusk siedział kilka dni cicho, całkowicie przemilczał rocznicę ludobójstwa na Wołyniu ale już aktywny i w formie. Jak nie idzie to już trzeba się wszystkiego łapać, desperacja na całego. Tym razem odwołanie się do płci, wyzywanie ludzi od tchórzy.

Porządny cuckold to wiadomo głosuje na Jachire, Scheurung Wielgus, Nowacką czy Lubnauer. 

Brak programu, brak pomysłu, to tylko takie wrzutki już można robić. Mimo wszystko jestem trochę zdziwiony bo wydawało mi się że widząc sondaże o rozklad mandatów będzie jednak grać "powrót do korzeni liberalnych" żeby puszczać oko do Konfy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.