Skocz do zawartości

800 + Kaczor płynie


PyrMen

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze. 

7 minut temu, MarkoBe napisał:

, Bykowe" z kolei, to już tylko kwestia czasu.

To właśnie jest bykowe chłopie. Tylko takie odwrócone, żebyś się nie zorientował, zamiast kazać płacić tym, którzy dzieci nie mają - dawają tym, którzy je mają.

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota nic nie zmieni, bo inflacja ją szybko zje (zwyczajnie jeszcze bardziej przyspieszy). To nic innego jak kupienie głosów na jesień wśród młodszej grupy. Emeryci to za mało, bo wymierają i może nie dać to przewagi. 

Edytowane przez Alex76
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Nie lepiej dać od razu mobilną drukarkę pieniędzy dla posiadacza dziecka?

 

Dobrze, że w tym roku opuszczam ten kurwidołek.

Jeżeli wyjeżdżasz do kraju o podobnym lub lepszym poziomie rozwoju to obawiam się, że nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie tak powiedział, to nie jestem zupełnie zaskoczony. Mamy rok wyborczy, więc głosy ludzi trzeba jakoś kupować obiecując im gruszki na wierzbie za ich własne pieniądze. Rząd przecież własnych pieniędzy nie ma, tylko te zebrane w podatkach lub pożyczone od finansjery, które i tak wraz z odsetkami spłaci podatnik.

 

Następnie ten sam wyborca-podatnik dziwi się i płacze, że mamy taką drożyznę, że musi oszczędzać i rezygnować z czegoś na rzecz czegoś innego. Najlepiej jego zdaniem, aby rząd coś z tym zrobił, czyli zawalczył z wykreowanym przez siebie problemem. Wg. ostatnich danych GUSu inflacja bazowa znów wzrosła, z 12% do zdaje się 12.3% czyli za obecną drożyznę, nie odpowiada Putin i jego wojna na Ukrainie, tylko obecny rząd, ktory zamiast zdejmować kasę z rynków pompuje w nie jeszcze więcej w ramach transferów socjalnych lub obietnic wyborczych.

 

Miłościwie panujący nam prezes nie przepracował w prywatnej firmie ani minuty, nie prowadził nigdy prywatnej firmy, więc na rachunku ekonomicznym i gospodarce nie zna się wcale. Jako, że był wychowywany i dorastał w latach komuny, zna tylko gospodarkę komunistyczną i od niemal dwóch kadencji wprowadza ją "skutecznie" w życie prowadząc kraj na skraj gospodarczej przepaści. Władzę jakoś przecież trzeba utrzymać, a on doskonale wie, że najlepiej to robić obietnicami, a potem obwini się przedsiębiorców za złą sytuację gospodarczą. A to chamy nie chcą inwestować na złość rządowi lub jeśli nie potrafią się dostosować do sytuacji w kraju, przepisów, podatków itp. to nie powinni prowadzić biznesu. Z tym, że on sam jako polityk prowadzący do gospodarczej przepaści własny kraj ani myśli się z tej polityki wycofać jako nieudacznik.

 

Kiedyś napisałem w innym podobnym wątku, że program gospodarczy PiSu to Wenezuela plus. Nadal to podtrzymuję, tym bardziej, że fakty za tym przemawiają. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Rozdadzą na synów alfa 😆

 

Mokry sen Analcondy właśnie się spełnia- " beciak świadomie tyra dziecko swojego kolegi z pracy - chada".🤣 *

 

 

 

* Cytując klasyka - "Szkoda k**a szczempić tego ryja", więc lepiej pośmieszkować. ;)  

  • Like 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krugerrand napisał:

Jeśli faktycznie tak powiedział, to nie jestem zupełnie zaskoczony.

 

 

26 minut temu, Krugerrand napisał:

A to chamy nie chcą inwestować na złość rządowi lub jeśli nie potrafią się dostosować do sytuacji w kraju, przepisów, podatków itp. to nie powinni prowadzić biznesu.

 

I tutaj to chyba zaczyna mieć powoli rację. 😆

 

Bo jak tu się dostosować jak co chwila dokładają na wóz który się ciągnie, a w zamian dają to samo albo i mniej niż wcześniej. 

 

Gdyby nie zdrowie to już by mnie pewnie dawno nie było. No cóż...

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Krugerrand napisał:

Kiedyś napisałem w innym podobnym wątku, że program gospodarczy PiSu to Wenezuela plus. Nadal to podtrzymuję, tym bardziej, że fakty za tym przemawiają. 

Ja bym tylko dodał, że my uważamy polityków za idiotów a tak naprawdę to my jesteśmy idiotami. PiS to niestety najskuteczniejsza politycznie partia po 89, już 8 rok trzymają się u koryta a wszystko wskazuje na to, że będzie kolejna kadencja. PiS miał tyle afer i przekretów że każdy poprzedni rząd podałby się do dymisji ale oni wiedzą, że podatników nic nie interesuje, ludzie wyjdą na ulicę poprostesują i tyle. Każdy tylko jest łasy na kasę i tyle.

 

I nawet jeśli PiS by przegrał to mam wrażenie, że partia wyznaczyła nowe standardy w polskiej polityce i ciężko będzie odwrócić zmiany wprowadzone przez tę partię.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Krugerrand napisał:

 

Kiedyś napisałem w innym podobnym wątku, że program gospodarczy PiSu to Wenezuela plus. Nadal to podtrzymuję, tym bardziej, że fakty za tym przemawiają. 

Ciekawe kiedy ludzie będą wyjeżdżać na tak masową skalę jak z Wenezueli 🤔.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, azmelkejs napisał:

Ja bym tylko dodał, że my uważamy polityków za idiotów a tak naprawdę to my jesteśmy idiotami.

Politycy to też idioci, tylko tacy mniejsi niż ci co ich wybrali. Przecież gdyby każdy księgowy prowadził finanse w prywatnej firmie tak jak to robią politycy za pomocą państwowego budżetu, poszedłby do więzienia za niegospodarność i działanie na szkodę tej firmy. Politycy w nagrodę z tę niegospodarność są wybierani na kolejną kadencję.

 

Tu niestety wychodzi beznadzieja demokracji jako systemu politycznego. To rządy baranów prowadzonych na rzeź przez hieny. W demokracji rządzi większość, a nie racja czy argument, logika, rozsądek, a większość niestety zawsze jest głupia. To zwykły emocjonalny tłum niemający nic wspólnego z wiedzą i rozsądkiem, który wystarczy odpowiednio sterować za pomocą aparatu medialnego dla przykładu.

 

Niestety rządy w tym kraju są odzwierciedleniem nas jako tłumu i jako obywateli, każdego z osobna. Kiedyś powiedziałem pewnemu państwowemu urzędnikowi, że gdyby nie między innymi moje podatki, to nie miałby na chleb, był bardzo zaskoczony i zupełnie nie wiedział o czym mówię. A to przecież był człowiek niby wykształcony i z jakąś pozycją zawodową, a zupełnie nie ogarniał prawideł gospodarczych, albo po prostu udawał, że nie ogarnia. Przecież rząd ma kasę, więc mu płaci pensję😁

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, azmelkejs napisał:

Ja bym tylko dodał, że my uważamy polityków za idiotów a tak naprawdę to my jesteśmy idiotami.

I tu się z Tobą zgodzę. PiS ja zrobi wynik trzeci raz to idzie na rekord Polski. Co tylko pokazuje jakim narodem jesteśmy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krugerrand napisał:

Politycy to też idioci, tylko tacy mniejsi niż ci co ich wybrali. Przecież gdyby każdy księgowy prowadził finanse w prywatnej firmie tak jak to robią politycy za pomocą państwowego budżetu, poszedłby do więzienia za niegospodarność i działanie na szkodę tej firmy. Politycy w nagrodę z tę niegospodarność są wybierani na kolejną kadencję.

Tak ale politycy nie muszą brać odpowiedzialności. Bardziej bym polityków porównał do członków zarządu którzy po prostu wypłacają sobie wysokie premie a jak firma pada to przechodzą do innego zarządu albo wyjeżdżają do ciepłych krajów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.