Skocz do zawartości

800 + Kaczor płynie


PyrMen

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Król Jarosław I napisał:

 

 

 

Wszedłem w komentarze i poza tym, że idę jutro na badanie w kwestii raka oczu, to złapałem absolutna perełkę obrazującą mentalność tego kraju.

 

Komentarz jakiegoś gościa.

Michał Szczepaniak

Mam trójkę dzieci, moja żona dostaje 1500zł teraz dostanie więcej, ja mam działalność, zapłacę teraz większe podatki aby państwo mogło dać mojej żonie, jak bym sam nie mógł..... Tak działa socjalizm.

 

Odpowiedź:

Kylo K

Niech Twoja żona nie bierze jak macie pieniądze ale tego pewnie nie rozumiesz

 

 

Jeszcze nigdy nie widziałem lepszego zobrazowania stanu wykształcenia ludzi w tym kraju niż to coś.

XD

  • Like 8
  • Dzięki 1
  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaci pan, pani, państwo a politycy jak sam powiedział płacić na to nie będzie, czy ktoś może mi powiedzieć czy tylko u nas coś takiego popieprzonego jest czy są kraje gdzie można normalnie żyć nie będąc okradanym w takim stopniu jak u nas w Polsce ? Jak można uczciwie pracować skoro dopieprzaja nam podatków , pozbawiają nas oszczędności a dają ludziom którzy po głębszej analizie opłaca się robić dzieci i nie pracować. Czy gdzieś jest normalnie gdzie można po prostu normalnie funkcjonować dzięki swojej ciężkiej pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marios27 napisał:

Zapłaci pan, pani, państwo a politycy jak sam powiedział płacić na to nie będzie, czy ktoś może mi powiedzieć czy tylko u nas coś takiego popieprzonego jest czy są kraje gdzie można normalnie żyć nie będąc okradanym w takim stopniu jak u nas w Polsce ? Jak można uczciwie pracować skoro dopieprzaja nam podatków , pozbawiają nas oszczędności a dają ludziom którzy po głębszej analizie opłaca się robić dzieci i nie pracować. Czy gdzieś jest normalnie gdzie można po prostu normalnie funkcjonować dzięki swojej ciężkiej pracy ?

Nie wiem co masz na myśli, ale mamy niższy od średniej krajów oecd klin podatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Messer napisał:

Jeszcze nigdy nie widziałem lepszego zobrazowania stanu wykształcenia ludzi w tym kraju niż to coś.

XD

Może Cię to zaskoczy lub nie, ale to nie jest przypadłość charakterystyczna tylko dla naszego kraju.

 

Kłania się tu "Mit racjonalnego wyborcy" Caplan'a gdzie pokazywał, że ludzie doskonale wiedzący jak działa gospodarka podejmują na co dzień decyzje zupełnie odklejone od ich wiedzy. Dla przykładu: gdy rząd im coś daje, to biorą, jednocześnie są świadomi tego, że rząd im tym samym coś zabiera, aby im dać. Tłumaczą to sobie choćby swoimi wysokimi dochodami i tym, że nawet lekka podwyżka podatków i tak nie wpłynie zbytnio na ich domowy budżet.

 

Mam rodzinę w USA. Mieszkają tam od lat, dorobili się domku na przedmieściach, dwa samochody w garażu. Taka klasa średnia na ich standardy. Jak byłem u nich w odwiedzinach jakoś w 2017 byłem ogromnie zdziwiony gdy w supermarkecie za jedzienie i środki czystości płacili bonami, które wprowadzał jeszcze Barack Obama. Zapytałem ich o to, w odpowiedzi usłyszałem, że skoro dają, to oni biorą i doskonale wiedzą, że przez to rośnie dziura w budżecie federalnym😆

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Do wykonania na luzie. 

Taki socjal w porównaniu do socjalów zachodnich to i tak nic. 

Prawie nic nie jest czarno - białe. 

 

W zasadzie nie ma w tym nic złego. Wręcz dobrze, - 500+ pomagało rodzinom to 800+ też pomoże.

No właśnie efektu 500+ nie przyniosło ;)

Oprócz finansowania wyborców.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Patryk napisał:

Nie wiem co masz na myśli, ale mamy niższy od średniej krajów oecd klin podatkowy.

 

A liczony tak samo i w tym samym czasie? Podobnie dzień wolności podatkowej. Są kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki ;).

 

ps. tak na marginesie Mentzen wrzucił film z propozycją 3 pierwszych Ustaw. Nie bardzo wiem gdzie wrzucić, żeby nie zginęło, a jednocześnie pokazać zupełne przeciwieństwo myślenia Jarka.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk napisał:

Nie wiem co masz na myśli, ale mamy niższy od średniej krajów oecd klin podatkowy.

No mamy.

 

Godzinę temu, manygguh napisał:

Mamy również niższą siłę nabywczą tego co nam po tych podatkach zostaje.

Pytanie na ile to kwestia niskiej wartości pieniądza a na ile horrendalnie wysokich kosztów związanych z wynajmem/kredytem spowodowaną przez liberalną politykę mieszkaniową aka jej brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk napisał:

Nie wiem co masz na myśli, ale mamy niższy od średniej krajów oecd klin podatkowy.

pisałem to na wkurwie po tamci odwalają, w skrócie bardziej chodziło mi o tym jak normalnie funkcjonować w tym chorym kraju lub po prostu jaki kraj tak nie okrada swoich obywateli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marios27 napisał:

pisałem to na wkurwie po tamci odwalają, w skrócie bardziej chodziło mi o tym jak normalnie funkcjonować w tym chorym kraju lub po prostu jaki kraj tak nie okrada swoich obywateli 

Klin podatkowy jest skorelowany mniej więcej z latami naszej aktywności zawodowej, tutaj nie jesteśmy nic w stanie zrobić, chcemy nie pracować od 7 i po 65 roku życia to musimy na to zapracowac. Reszta to kosmetyka. Warto korzystać ze wszystkich możliwych sposobów optymalizacji podatkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem człowiekiem który lubi zadawać pytanie "co dalej". Powiedzmy, że PO wygrywa Tusk już powiedział że też zwiększy 500+. Powiedzmy, że nawet konfederacja wygrywa. Czy ona by zlikwidowała 500+ ? Nie jest to takie oczywiste.

 

Przed PiSem polska polityka miała kilka niepisanych zasad:

- luźne ale jednak trzymanie się neoliberalizmu, państwo zajmuje się państwem a spółki państwa istnieją ale tylko w postaci niezbędnego minimum

- trzymanie się niskiej inflacji, nawet kosztem gorszego życia obywateli

- robienie wałów ale jak robi się za głośno i ludzie wychodzą na ulicę to wycofywanie się z tego albo nawet dymisje rządu - rząd bał się tłumów.

 

PiS natomiast:

- jest antyliberalny, o czym kaczor sam mówił w przemówianich, koniec z liberalizmem

- olewanie inflacji, bardzo luźna polityka monetarna, dlatego też pis nie chce żebyśmy mieli euro ponieważ straciłby władzę nad bankiem centralnym. Teraz polski bank centralny jest na usługach pisu, to nawet nie jest tak, że pis pożycza pieniądze on je drukuje

- robienie wałów i kompletny brak lęku przed ludem. W polsce były liczne protesty różnych grup pis je zawsze olewał, sprawa ucichła i karawana jedzie dalej

- pis też przyzwyczaił ludzi do socjalu.

 

Obawiam się, że nieważne kto wygra to pis otworzył puszkę pandory przetarł szlaki a polakom to się podoba, przynajmniej tym co głosują. Dlatego tusk, jest to człowiek bez zasad, w gruncie rzeczy obiecuje to co pis tylko więcej.

 

Czy skończymy jak Wenezuela? Wszystko na to wskazuje bo żaden rząd się nie wycofa z polityki zapoczątkowanej przez pis z obawy przed utratą elektoratu. Jak system walnie to wtedy pojawią się reformy z prawdziwego zdarzenia, wcześniej jest niskie prawdopodobieństwo zmian.

 

W tle jeszcze są plotki o wojnie z rosją i pomocy ukrainie, mówimy o kraju który realnie ma ponad 20% inflację. To jest niedorzeczne ale widzimy co się dzieje.

 

Każda partia korumpowała demokrację ale pis wszystko upartyjnił - wojsko, sądownictwo, samorządy etc. Jest to specjalne zagranie bo a) ma grupę wyborczą b) jak wejdzie nowa władza to będzie musiała LATAMI wywalać pisowców z tych wszystkich stanowisk a oni będą sabotować nowy rząd. Celem pisu jest uzależnienie jak największej ilości ludzi od państwa by na nich głosowali po to są te socjale tak naprawdę. 

 

Generalnie PiS rządzi tak jakbyśmy byli bogatym zachodnim krajem z silną gospodarką i wytworzonym kapitałem. Tylko my jesteśmy dalej biednym krajem na dorobku, nie było u nas tak naprawdę tego etapu zapierdolu który widzimy w chinach, japonii czy korei.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to dopóki jesteśmy w UE to zniesienie 500+ nam nie grozi z jednej prostej przyczyny: gdyby 500+ zniknęło bylibyśmy znowu obciążeniem dla innych gospodarke w UE - a na to nam nie pozwolą zwłaszcza na obecnym poziomie i ilości emigrantów z Polski w innych krajach UE.

Już tłumaczę.
Bez 500+ Polak mógł ubiegać się w kraju do którego wyemigrował o dodatek na dziecko - i praktycznie każdy kraj zachodu taki miał, czy to Niemcy, czy Francja czy Irlandia.
Do tego jeszcze przepisy pozwalały na pobieranie tych świadczeń na dzieci które nie są w kraju z pracownikiem - więc Polacy korzystali.

Wraz z wprowadzeniem 500+ przepisy na zachodzie też się zmieniły - można było wnioskować o dodatek na dziecko ale tylko na różnicę między świadczeniem w danym kraju a kraju pochodzenia.

Więc na przykładzie - W Irlandii to było jakieś 140 euro =  630 PLN od czego odejmowało się 500+ i voila - z urzędu na dziecko dostawało się tylko 30 euro różnicy zamiast 140.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Patryk napisał:

Co masz na myśli mówiąc „realna inflacje”, to ta moja czy Twoja?

Rząd od lat nie tylko pis zaniżał inflacje wybierając specjalne artykuły z "koszyku inflacyjnego" tak by dane się zgadzały. Generalnie poziom inflacji, średnia płaca i PKB to są najbardziej zakłamywane dane. Na przykład średnia płaca (z którego później jest wyliczany zus dla przedsiębiorców) jest liczony z końca roku gdzie ludzie dostają premie świąteczne + nie liczone są jeśli dobrze pamiętam bardzo małe firmy. Gdyby zamiast średniej użyć mediany i liczyć medianę z całego roku to by się okazało że "średnia" jest dużo niższa i byłby niższy też zus dla przedsiębiorców czego rząd bardzo nie chce.

 

Koszyk inflacyjny jak sama nazwa wskazuje to koszyk więc rząd sobie wsadza co mu pasuje i manipuluje cenami. Jednak widzimy, że jak idziesz do sklepu i kupujesz jedzenie to ceny w ciągu 1-2 lat wzrosły o jakieś sto procent, czasami więcej, a to by było niemożliwe przy oficjalnej inflacji.

 

Cytat

Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Lubię ten cytat bo jest prawdziwy, bardziej od statystyki ważniejszy jest sposób liczenia bo tak naprawdę przy odpowiednim sposobie liczenia statystyka może być dowolna.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, azmelkejs napisał:

Koszyk inflacyjny jak sama nazwa wskazuje to koszyk więc rząd sobie wsadza co mu pasuje i manipuluje cenami. Jednak widzimy, że jak idziesz do sklepu i kupujesz jedzenie to ceny w ciągu 1-2 lat wzrosły o jakieś sto procent, czasami więcej, a to by było niemożliwe przy oficjalnej inflacji.

Dlatego każdy z nas ma inna inflacje, zależy to od wielu czynników, żywność to nie jedyna składowa naszych wydatków. Inna inflacje ma ten co wynajmuje mieszkanie od tego co ma swoje. Inna ten co ogrzewa dom gazem a ten co opałem. Nie da się jednoznacznie stwierdzić ze „realna inflacja” na pewno jest wyższa.  Zgadzam się, że rząd kreatywnie to liczy, ale z drugiej strony robi tak każdy kraj. 
 

co do średniej płacy to zgadzam się, powinni liczyć ja jakoś inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patryk napisał:

Nie da się jednoznacznie stwierdzić ze „realna inflacja” na pewno jest wyższa.

W praktyce się da bo jeść każdy musi. Wystarczyłoby zwyczajnie wziąć koszty najpopularniejszych artykułów spożywczych + ceny paliwa i miałbyś realną inflację. Niekażdy musi sobie kupić nowego laptopa czy iść do barbera za 100 zł, ale każdy je ryż, ziemniaki, cebulę. Każdy gdzieś musi mieszkać i tak dalej.

 

A jedzenie podrożało właśnie najwięcej, mięso 100-200%, ryby jeszcze bardziej. I to jest ta realna inflacja bo nie jesteśmy kwiatami które mogą fotosytezować promienie słońca.

 

Jedzenie, czynsze, leki to najbardziej podrożało. Nieprzypadkowo rzeczy które są najbardziej wymagane do przeżycia.

Edytowane przez azmelkejs
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Prawie nic nie jest czarno - białe. 

Z pewnością ;)

Kraje Zachodu lata budowały swój dobrobyt, zanim zaczęły go rozpieprzać na socjal, co i tak się dobrze nie skończy. Robiąc m.in wiele brzydkich rzeczy, np. w swoich koloniach. Tj. obecnie ocenianych jako brzydkich ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Obliteraror napisał:

Robiąc m.in wiele brzydkich rzeczy, np. w swoich koloniach. Tj. obecnie ocenianych jako brzydkich ;)

Dlatego bliżej nam do wenezueli ktora rozpieprzała pieniadze ktorych nie miala ale z drugiej strony wenezuala nie chciala prowadzic wojny ktora jest droga wiec moze wyznaczymy nowe standardy i bedziemy w przyszlosci taka wlasnie przestrogą jak wenezuela.

 

no ale wenezuale miala złoza ropy a my nie mamy nic wiec no nie wiem xd 

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

Kraje Zachodu lata budowały swój dobrobyt

 

"Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim.

Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska."

Milton Friedmann podczas wizyty w Polsce w 1989 roku.

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, azmelkejs napisał:

no ale wenezuale miala złoza ropy a my nie mamy nic wiec no nie wiem xd 

No mamy. Tego starego grzyba, który powoduje orgazm u wielu ;)

Jak już słyszę to skrzeczenie, jakby ktoś nożem dno starego garnka tarł, to dostaję apopleksji.

Rzadko reaguje agresją na polityków, ten wyjątek potwierdza regułę. I ja na tych idiotów kiedyś zagłosowałem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Ale nikomu nie chcę się pracować. Praca jest ciężka trzeba wstawać, wysilać się, myśleć używać umysłu bądź ciała do często nudnej pracy. Każdy chce być CEO albo inwestorem, żyć sobie z kapitału bądź socjalu. Pracę można stracić, od urzędnika wymagana jest tylko lojalność.

 

W sumie nieironicznie jeśli społeczeństwo ma wybór by iść łatwiejszą drogą to pójdzie. Napoleon później w swoim życiu gadał, że tylko garstka ludzi, których nazywał szlachetnymi, chce wolności reszta nie. Dlatego socjalizm jest logiczną konsekwencją demokracji czy generalnie "wolności ludu". Ot paradoks.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty lud lubi proste rozwiązania czyli w rzeczonym temacie - przelew na konto. Mentzeny i Bosaki mogą sobie tłumaczyć jak działa gospodarka, gdzie trzeba obnizyć, jaki podatek zlikwidować, zrozumie to niewielki procent, resztę elektoratu to jebie, oni chcą dostać do łapy denary, nawet jeśli ich realna wartość jest mniejsza, nawet jeśli w podatkach później oddadzą z nawiazaką. PiS to dawno zrozumiał, a ostatnio nawet PO stwierdziło, że może i by więcej "dali". Nie oszukujmy się zobaczcie jakie programy w tv biją rekordy popularności, jaka muzyka ma wzięcie pod strzechą statystycznego domu Polaka, następnie na słupki wyborcze - i nie bądźmy zdziwieni, że przelew działa najbardziej na wyobraźnię i długopis głosujacego.

 

Co ciekawe nawet kampania zochydzania PiSu, szydzenia z Kaczora i ogólnie narracja wstydu jaki powinno się odczuwać będąc wyborcą PiSu nie przyniosło w ostatnich latach pozytywnego efektu. Wciąż wygrywa przelew na konto.

 

W roku wyborczym PiS jeszcze bardziej przebodźcowało swoich wyborców, a i zanęciło nowych potencjalnych, bo odpalili granty dla emerytów a dzisiaj Kaczczafi obwieścił, że sypną nie 500 a już 800 zł. I to nie koniec niespodzianek. Odrobili lekcje starannie. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.