Skocz do zawartości

800 + Kaczor płynie


PyrMen

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RealLife napisał:

Najlepszym rozwiązaniem była by dalsza obniżka PITu dla pracujących o planowane 800 PLN miesięcznie. 

To nawet ciekawy pomysł :)

 

Co do reszty, inaczej ;) Mam np. dwa psy, dwa koty, dwa samochody, laptopa, komputer stacjonarny, kosiarkę ogrodową. I żonę do kompletu. Dlaczego miałbym żądać, by ktoś w moich wydatkach na ww. "zasoby" partycypował? Przecież to moje "zasoby" i moja odpowiedzialność, by o te "zasoby" zadbać. Nie Stasia, Józka, Kasi czy Anastazji.

 

Nie uchodzi. Wyżej @Messer zalinkował cytat z YT faceta, który dobrze oddaje pewną mentalność. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż PiS tworząc program 500+ otworzył puszkę pandory. Nikt tego nie zlikwiduję bo jest to polityczne samobójstwo w społeczeństwie gdzie większość nie zna różnicy między brutto a netto :).

 

Podobnie było z Grecją. Tam też z kadencji na kadencję poszczególne rządy wprowadzały nowe zachęty socjalne. 

:).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Obliteraror said:

 

Co do reszty, inaczej ;) Mam np. dwa psy, dwa koty, dwa samochody, laptopa, komputer stacjonarny, kosiarkę ogrodową. I żonę do kompletu. Dlaczego miałbym żądać, by ktoś w moich wydatkach na ww. "zasoby" partycypował? Przecież to moje "zasoby" i moja odpowiedzialność, by o te "zasoby" zadbać. Nie Stasia, Józka, Kasi czy Anastazji.

 

 

Owszem, nie powinneś żądać aby ktoś partycypował w twoich wydatkach, podobnie ty w cudzych. Natomiast mleko już się rozlało i nie widzę możliwości cofnięcia tego programu.

 

Żadna partia nie jest tego wstanie zrobić. Jeśli ktoś myśli, że zrobi to Mentzen (to polskie nazwisko? Czy znów żyd-niemiec będzie polskim dzieciom chleb odbierał? - to tak na przyszłość podaję możliwe komentarze.).  

 

Można jedynie poprawić program aby pieniądze nie trafiały do patusów w ten sposób zniechęcająch ich do podjęcia pracy. Można by to było zrobić wiążąc wypłatę 500+ z aktywnością zawodową (zamiast 500+, obniżka PITu o 500 PLN). Nawet jednak to nie będzie łatwe bo zaraz pojawią się głosy, że samotnym matkom niepracującym odbiera się pieniądze. Każdy rząd musi się zmierzyć opozycją, która natychmiast podchwyci temat, że Karynie z Rybnika brakuje na kredki a wcześniej miała ale teraz jest wykluczona. Zresztą nawet nie wiem czy tak można. Skoro pieniądze mają iść na dziecko to co za różnica czyje dziecko? Karyny dziecko i dziecko osoby pracującej jest wg prawa takie samo. 

10 minutes ago, Estranged said:

A ja chciałem wracać do PL z emigracji. Czy jeszcze warto? Czy raczej zajada mnie podatkami i będę rypał na samotne matki z bąbelkami i emerytów?

 

Gdzie teraz mieszkasz? 

Bo będąc na emigracji w Europie Zachodniej też rypiesz na samotne matki z bąbelkami po czarnych imigrantach i tamtejszych emerytów. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

Jak się pomyśli, że te 800+ to zwrot podatku i nie myśli się o patusach to nawet tak nie denerwuje. 

Nie chodzi już mi o ten „zwrot podatku” ale o obsługę tego programu przez armię urzędników którym za przekładanie papierków i klikanie trzeba wypłacić wynagrodzenie. Uwaga! Z naszych pieniędzy. 

 

No, chyba ze „cyfryzacja” obniżyła koszty, ale tu znów wchodźą przetargi za które i my płacimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Arnold Layne said:

Nie chodzi już mi o ten „zwrot podatku” ale o obsługę tego programu przez armię urzędników którym za przekładanie papierków i klikanie trzeba wypłacić wynagrodzenie. Uwaga! Z naszych pieniędzy. 

 

Żadem program państwowy skierowany do obywateli nie zrobi się beszkosztowo. Koszty obsługi 500+ wynosiły 1,5% jego wartości. W małych miejscowościach były troche wyższe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Obliteraror napisał:

Nie uchodzi. Wyżej @Messer zalinkował cytat z YT faceta, który dobrze oddaje pewną mentalność. 

 

Problem jest tego typu, że jeszcze jak masz żonę i dzieci to część z tego co Cię złupią wróci do rodziny, z dwojga złego to lepsze. Gorzej jest jak nie masz, wtedy finansujesz tym co mają, sam masz z tego kulturalnie mówiąc wielkie nic. 

 

Ostatnio mi składkę zdrowotną podnieśli bo przekroczyłem próg dochodu, a za chwilę będę miał kolejną podwyżkę bo od 1 lipca rośnie najniższa krajowa. Rynek działa tak, że jak więcej za coś płacisz z reguły dostajesz tego więcej lub dużo lepszej jakości. W przypadku tej składki płacisz więcej, a dostajesz tyle samo albo i mniej 😆

 

Prócz kilku wizyt u rodzinnego, "za darmo" nic mi ta składka nie dała, a jeszcze ją podwyższają, zabierając tym samym pieniądze w czarną dziurę które mógłbym wydać na leczenie prywatne które i tak muszę opłacać. 

 

Jako człowiek który boryka się od 2 lat z problemami zdrowotnymi, płacę ZUS na JDG, ale nie wiem w sumie po co, bo wszystkie usługi medyczne jakie robię, robię prywatnie. Jakbym czekał na ZUS to dopiero może za 2 lata albo i dłużej byłbym w stanie zdrowia jaki mam teraz. 

 

Prognoza mojej emerytury za ok. 30 lat to ok. 2000 zł brutto. Gdzie za 30 lat będę za to mógł kupić skórkę z boczku. A składka mała nie jest 1700-2500 zł pełny ZUS do tego podnoszą ostatnio 2 razy w roku conajmniej.

 

Chorobowe w razie co przy najwyższej składce to ok 2500 zł brutto. 

 

Ponadto chcąc wziąć kredyt to lepszą zdolność ma pracownik na umowie o pracę na 3500 zł netto którego np. ja zatrudniam niż ja mając np. 20k netto na JDG. 

 

Gdzie tu sens gdzie logika.

 

Koszty w porównaniu do zysku, nie mają się nijak. Po prostu wyrzucam do śmietnika co miesiąc nie tak mało jak na polskie realia. 

 

 


 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiste, że podniosą. A I tak mało myślałem, że zaszaleją z tysiaczkiem. No chyba, że nie chcieli odkrywać kart i jak będą słabe sondaże to jeszcze podbija stawkę do wyborów. Z drugiej strony żadna inna partia nie zabierze już tego i to też jest proste jak konstrukcja cepa. Także nie wiem skąd to zdziwienie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wgospodarce.pl/informacje/113340-15-mln-polakow-pracuje-na-pozostalych

 

Cytat

Według danych wstępnych na koniec 2021 r. liczba pracujących w gospodarce narodowej wynosiła 15 mln osób. W stosunku do ostatniego dnia 2020 r. było to więcej o 1,6 proc. – podał GUS w piątkowym komunikacie. We wszystkich sekcjach Polskiej Klasyfikacji Działalności w stosunku do 2020 r. zanotowano wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia nominalnego brutto

 

To jest czysta demokracja większość niepracująca przegłosowuje ludzi którzy pracują.

 

W polsce masz 20 mln ludzi którzy nie pracują w gospodarce narodowej, urzędnicy, emeryci, renciści i tak dalej. 

 

Tu są jeszcze imo bardziej szokujące wyniki:

EzrRKS9X0AYO2Xj.png

 

 

Ty płaczesz bo musisz płacić 2000 zł miesięcznie zusu a ktoś inny głosuje na pis bo ma trójkę dzieci i za każde dostanie 800 zł. I tak to wygląda. Do tego jakieś mieszkanie socjalne, pomoc i żarcie z mopsu i w sumie to jak dochód podstawowy.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Estranged said:

A ja chciałem wracać do PL z emigracji. Czy jeszcze warto? Czy raczej zajada mnie podatkami i będę rypał na samotne matki z bąbelkami i emerytów?

Nie zajada Cie podatkami, po prostu od razu jak wrocisz za wszystko bedziesz im placil. Ktos musi sie zrzucic na 800 + (a to tylko poczatek)... Ja siedze na emigracji, przynajmniej czegos jestem tutaj pewien... 

 

May be a meme of 1 person and text that says "Sebastian Radoszewski @SebastianRad No więc stało się! 800 + na początek, a potem trzecie jajo dla impotentów! Może nawet zrefundują powiększenie cycków i remont Passata! Jest qrwa moc, jak procenty w Żytniej! 15:53・ 14.05.2023 z Earth Wyświetlenia: 6349"

2 hours ago, RealLife said:

Przypominam, że ogrom tych pracujących ma dzieci! To się skladaja na własne dzieci!

Na wlasne i na cudze. Wiekszosc pobierajacych swiadczenia jest bezrobotna, bo nie chce pracowac. Sytuacja jest identyczna w UK. Wiekszac "biorcow" pracuje zaledwie kilka godzin w tygodniu. Zreszta daja kase na lewo i prawo, bo wiedza ze sa poza kontrola.

 

No description available.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Jaruś na wizji powiedział prawdę to nie on za te fanaberie zapłaci tylko my wszyscy.

A jak mu bili brawo i się śmiali jego podwładni z PiS jak to mówił.

Plują w twarz Polakom a społeczeństwo dalej nie widzi problemu i mówi, ze deszcz pada🤦‍♂️

Dodrukowanie pieniędzy ciąg dalszy, mamie obietnicami swojego elektoratu też a po wyborach

czas na spektakl po tytułem Polacy na front.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe pozostaje nic innego dla osób które jeszcze jakikolwiek papier posiadają aby go przewalutować na prawdziwy piniądz! 

Wenezuela. Wenezuela nadciąga.

Będziemy się rozliczać w rublach euro albo usd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, socjalistyczny rząd bohatersko rozwiązuje problemy które sam tworzy. Rozjebią gospodarkę, walutę i powiedzą że CBDC to jedyny ratunek. Nawet jakieś bonusy dla plebsu będą z początku, kto nie weźmie ten w opinii publicznej jest debilem.

Ludzie na to pójdą lepiej niż na covid czy konflikt ros-ukr

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Zatarra said:

NIe pozostaje nic innego dla osób które jeszcze jakikolwiek papier posiadają aby go przewalutować na prawdziwy piniądz! 

Nieskromnie napiszę, że zachęcałem jakieś 1.5-2 lata temu żebyście uciekali od PLNa. W tym czasie GLD było nawet w okolicach 1600$ a dziś ponad 2k$ za uncję. 

Oglądamy aktualnie (pozorny) koniec walut fiducjarnych. Zależy czy BRICSowi uda się przepchnąć projekt pieniądza towarowego, czy będzie kolejna wersja fiducjarnego, tyle że "cyfrowa". Ale jak twierdzą niektórzy na forum - pieniądz towarowy to pieniądz kartonowy 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.