Skocz do zawartości

Pani z Ukrainy uciekać, czy nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat dotyczy nowo poznanej pani, jest Ukrainką 36l, bez dzieci, podobno od 3 miesięcy mieszka w Polsce, wynajmuje mieszkanie. Pochodzi z mniejszej miejscowości, na Ukrainie. Kobieta atrakcyjna fizycznie, w głowie bardzo poukładane, przynajmniej na pierwszy rzut oka, co wynikałoby z rozmowy. Ale co się okazało..., pani od 3 lat jest w związku z jakimś ukraińcem, mieszkają w PL razem, w jakimś wynajmowanym mieszkaniu, wg pani opisu już się rozstawali, ale niby wracał i ona go przyjmowała z powrotem. Facet imprezowy, po nocach chodzi i pije, wraca z rana, wg opisu pani dochodzi do przemocy fizycznej, kiedyś mówiła, że nawet z interwencjami policji w tle, jakieś pobyty na wytrzeźwiałce, nawet pobicia pani. I teraz wróćmy do meritum sprawy, pani mówi, że już nie wytrzymuje takiego traktowania i chce definitywnie się od tego pana uwolnić, prosiła mnie nawet o pomoc w zorganizowaniu innego mieszkania, bo się boi o siebie, o pieniądze żadne nie prosiła, tylko żaliła się, że jest tu sama i nie ogarnia jeszcze wszystkiego. Na moje pytanie dlaczego z nim jest 3 lata odpowiada, że były już rozstania, ale niby wracał do niej na kolanach i ona dawała mu szanse. No i teraz najważniejsze pytanie, czy jeśli jestem nieco zainteresowany panią, warto pójść trochę dalej, pomóc pani, jakoś wesprzeć, czy lepiej trzymać się od tego z daleka? Zastanawiałem się nad tym i przyszło mi do głowy, żeby w nic się nie mieszać, dopóki pani nie będzie "wolna", ewentualnie wesprzeć w samych poszukiwaniach mieszkania, bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego. Co moglibyście podpowiedzieć, jako trzeźwo myśląca, osoba 3cia, patrząca trzeźwo na sytuację 

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, andrev2222 napisał:

Zastanawiałem się nad tym i przyszło mi do głowy, żeby w nic się nie mieszać, dopóki pani nie będzie "wolna", ewentualnie wesprzeć w samych poszukiwaniach mieszkania, bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego. Co moglibyście podpowiedzieć, jako trzeźwo myśląca, osoba 3cia, patrząca trzeźwo na sytuację 

 

Miłość życia. Co może pójść nie tak?

 

21 minut temu, andrev2222 napisał:

w głowie bardzo poukładane

 

22 minuty temu, andrev2222 napisał:

się rozstawali, ale niby wracał i ona go przyjmowała z powrotem. Facet imprezowy, po nocach chodzi i pije, wraca z rana, wg opisu pani dochodzi do przemocy fizycznej, kiedyś mówiła, że nawet z interwencjami policji w tle, jakieś pobyty na wytrzeźwiałce, nawet pobicia pani. 

 

Definicja poukładanej głowy. 

 

23 minuty temu, andrev2222 napisał:

Ale co się okazało..., pani od 3 lat jest w związku 

 

I tu zakończyłbym rozmyślania nad sensem tej znajomości. Pani jest dorosła, więc czemu chcesz ją uszczęśliwiać na siłę? 

 

24 minuty temu, andrev2222 napisał:

Ukrainką 36l, bez dzieci, podobno od 3 miesięcy mieszka w Polsce, wynajmuje mieszkanie. Pochodzi z mniejszej miejscowości, na Ukrainie.

od 3 lat jest w związku z jakimś ukraińcem, mieszkają w PL razem, w jakimś wynajmowanym mieszkaniu,

wg pani opisu już się rozstawali, ale niby wracał i ona go przyjmowała z powrotem.

Facet imprezowy, po nocach chodzi i pije, wraca z rana, wg opisu pani dochodzi do przemocy fizycznej, 

nawet z interwencjami policji w tle, jakieś pobyty na wytrzeźwiałce, nawet pobicia pani. 

 

I jak rozumiem, wierzysz jej na słowo? Zdajesz sobie sprawę, że może to być dobra bajeczka? 

 

25 minut temu, andrev2222 napisał:

Kobieta atrakcyjna fizycznie (...) jestem nieco zainteresowany panią, warto pójść trochę dalej, pomóc pani, jakoś wesprzeć, czy lepiej trzymać się od tego z daleka? 

 

Kolego, oślepiasz mnie blaskiem swojej zbroi. To w pełni poczytalna osoba, która świadomie wybrała życie ze swoim partnerem. Wiesz o niej tyle, ile Ci powiedziała i w jaki sposób Ci powiedziała. 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godzinę temu, andrev2222 napisał:

I teraz wróćmy do meritum sprawy, pani mówi, że już nie wytrzymuje takiego traktowania i chce definitywnie się od tego pana uwolnić, prosiła mnie nawet o pomoc w zorganizowaniu innego mieszkania, bo się boi o siebie, o pieniądze żadne nie prosiła, tylko żaliła się, że jest tu sama i nie ogarnia jeszcze wszystkiego.

Zadaj sobie pytanie skoro babka boi się o siebie a facet ją źle traktuje to dlaczego nie poszła na policję albo po prostu nie spakowała się w nocy i nie uciekła? Dlaczego przyjechała z tym typem do polski?

 

I  dlaczego ona ci w ogóle o tym mówi? To nie są twoje sprawy tak naprawdę.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andrev2222 napisał:

chodzi i pije, wraca z rana, wg opisu pani dochodzi do przemocy fizycznej, kiedyś mówiła, że nawet z interwencjami policji w tle, jakieś pobyty na wytrzeźwiałce, nawet pobicia pani.

Bad boy, pani prawdopodobnie uszkodzona. 

 

W sumie jest ofiarą, ale Ty nie jesteś jej bohaterem, myślisz że jak ją wyciągniesz z tego bagna to ona będzie Ci wdzięczna i wierna do końca życia? Takie pierdy to tylko w filmach i bajkach Disneya itp.

 

Godzinę temu, andrev2222 napisał:

czy lepiej trzymać się od tego z daleka?

Możesz trzymać się z bliska (pomóc jej w sprawach cielesnych hehe), ale jeśli chcesz się z nią wiązać na stałe to dosyć ryzykowne. Nie mówię że na 100% będzie lipa, ale tak na 90%.

 

Ja osobiście bym odpuścił temat, ale gdybyś zadał mi to pytanie 13 miesięcy temu, to zapewne wyglądałbym jak na fotce @Krugerrand wyżej ;)

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andrev2222 napisał:

pani od 3 lat jest w związku z jakimś ukraińcem,(...)ona go przyjmowała z powrotem. Facet imprezowy, po nocach chodzi i pije, wraca z rana, wg opisu pani dochodzi do przemocy fizycznej, kiedyś mówiła,(...)prosiła mnie nawet o pomoc w zorganizowaniu innego mieszkania, bo się boi o siebie, o pieniądze żadne nie prosiła, tylko żaliła się, że jest tu sama i nie ogarnia jeszcze wszystkiego.

Ty przepisze na nią swoje mieszkanie, a ona się tam wprowadzi ze swoim chuliganem Sashą. B)

 

W najlepszym razie jest tylko zaburzona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym dodał jeszcze, że właśnie czyny dużo mówią o prawdziwej sytuacji. Powiedzmy, że facet jest zły bije a ona ma tego dość i nie chce być tak traktowana. Co normalna osoba robi w podobnej sytuacji? Odchodzi. Wynajmuje pokój albo mieszkanie i sobie pracuje. Po jakimś czasie znajduje chłopa polaka niepolaka nie ma znaczenia i jest w nowej relacji. Nie gada mu o tym, że jej eks był zły bo i po co? Było minęło.

 

A co ta kobieta robi? Jest z jakimś facetem trzy lata, mieszka z nim, pojechała z nim do polski a na boku gada sobie z jakimś polakiem, żeby jej pomógł sugerując możliwość relacji.

 

Mówiłeś że ma w głowie poukładane. Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarkoBe napisał:

Ja czasami to nawet nie mam siły takich rzeczy komentować🤦‍♂️

Wklej linki do merytorycznych odpowiedzi, gdzie był poruszany podobny temat do przeczytania, zaoszczędzisz czas na opisywanie, odpisywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łobuzy kochają najmocniej😆

 

 

A co do tematu kobieta zwichrowana i tłuczona przez Bad Boya powracająca do niego jak bumerang i dająca mu masę szans

do tego nic nie robiąca by tą sytuacje zmienić to definitywnie powinna być dla ciebie czerwona flaga.

 

Nie rób za pomagiera, pocieszyciela i nie baw się w zbawianie kobiety, która niedługo spotka się z definitywną ścianą i brakiem atrakcyjności.

Zamiast myśleć kutasem to trzeba w końcu myśleć mózgiem bo jednostka CPU po to służy oraz kalkulować zyski i straty.

 

Nie licz również, że kobieta będzie wdzięczna bo to tak nie działa.

Zrobisz jak zechcesz jednak zadaj sobie pytanie czy warto?

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrev2222 napisał:

przyszło mi do głowy, żeby w nic się nie mieszać, dopóki pani nie będzie "wolna"

Przestań inwestować czas, myśli, pieniądze i wszystko inne w tą relacje dopóki jeszcze jest trochę logicznego myślenia. Chyba, że szukasz w życiu nowych wrażeń, to możesz wejść w ten ukraiński bajzel nieporadnej biednej imigrantki bitej przez partnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2023 o 22:41, Druid napisał:

Wklej linki do merytorycznych odpowiedzi, gdzie był poruszany podobny temat do przeczytania, zaoszczędzisz czas na opisywanie, odpisywanie.

To raczej autor wątku powinien wziąć się za samodzielną lekturę forum, szukanie na własną rękę odpowiedzi. Znajdzie je bez problemu.

 

Postawa:

- nie wiem, to zapytam

 

jest dobra ale...

 

ten człowiek "siedzi nad podręcznikiem" i nie chce mu się przewrócić kartki, żeby znaleźć wzór na rozwiązanie "zadania z treścią".

 

To metoda "nie wiem, więc dajcie mi rozwiązanie".

 

Dlatego zgadzam się z @MarkoBe, że tego nie ma sensu komentować.

 

Człowiek taki jak @andrev2222 jest jak gimnazjalista. Niby korzysta z forum (czyli "chodzi do szkoły") ale praca z podręcznikiem i odrabianie pracy domowej to już nie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/16/2023 at 8:17 PM, andrev2222 said:

Witam, temat dotyczy nowo poznanej pani, jest Ukrainką 36l, bez dzieci, podobno od 3 miesięcy mieszka w Polsce, wynajmuje mieszkanie. Pochodzi z mniejszej miejscowości, na Ukrainie. Kobieta atrakcyjna fizycznie, w głowie bardzo poukładane, przynajmniej na pierwszy rzut oka, co wynikałoby z rozmowy.

 

Gdzie ja poznałeś ? Przez internet (jeśli tak to co ? "PINDER" ? Pizdu-Gadu ? Sympatia ? gdzie ?) Pytam - bo nie wierzę że ją poznałeś w bibliotece lub w Barze Mlecznym zamawiając "pierogi ruskie"...

 

On 5/16/2023 at 8:17 PM, andrev2222 said:

Ale co się okazało..., pani od 3 lat jest w związku z jakimś ukraińcem, mieszkają w PL razem, w jakimś wynajmowanym mieszkaniu, wg pani opisu już się rozstawali, ale niby wracał i ona go przyjmowała z powrotem. Facet imprezowy, po nocach chodzi i pije, wraca z rana, wg opisu pani dochodzi do przemocy fizycznej, kiedyś mówiła, że nawet z interwencjami policji w tle, jakieś pobyty na wytrzeźwiałce, nawet pobicia pani. I teraz wróćmy do meritum sprawy, pani mówi, że już nie wytrzymuje takiego traktowania i chce definitywnie się od tego pana uwolnić, prosiła mnie nawet o pomoc w zorganizowaniu innego mieszkania, bo się boi o siebie, o pieniądze żadne nie prosiła, tylko żaliła się, że jest tu sama i nie ogarnia jeszcze wszystkiego.

 

Jak się okazało ? Przybiegła do Ciebie ? Szlochała na klatce schodowej ? Wysłała petryliard sms-ów ? Dzwoniła jak miala naprawde ciezko z alkoholikiem i psycholem ?
 
On 5/16/2023 at 8:17 PM, andrev2222 said:

Na moje pytanie dlaczego z nim jest 3 lata odpowiada, że były już rozstania, ale niby wracał do niej na kolanach i ona dawała mu szanse.

 

Piszesz Klasyk który: 

No description available.

 
On 5/16/2023 at 8:17 PM, andrev2222 said:

No i teraz najważniejsze pytanie, czy jeśli jestem nieco zainteresowany panią, warto pójść trochę dalej, pomóc pani, jakoś wesprzeć, czy lepiej trzymać się od tego z daleka?

 

Nieee no co TY ?! Ja mysle ze ona sobie załatwi wszystko z tym jej chłoptasiem z Ukrainy, przekona go że ich związek się rozp... sorry "wypalił" . Oczywiście odbędzie się to przy wsparciu polskich psychologów i policyjnych specjalistów od pomocy ofiarom przestępstw. Po czym pancia jak już "się ogarnie" zgłosi się do Ciebie i będziecie żyli "długo i szczęśliwie" cieszyc sie sloncem na plażach Odessy lub Krymu... Lub Londynu. 

 

On 5/16/2023 at 8:17 PM, andrev2222 said:

Zastanawiałem się nad tym i przyszło mi do głowy, żeby w nic się nie mieszać, dopóki pani nie będzie "wolna"

 

Poważnie ? No oczywiscie - "sie nie wmieszaj", daj na mszę lub zapal kadzidełko wszystko się "samo rozwiąże jakość..." Pierdolnij koronkę, parę zdrowasiek i Matusia Królowa Polski NA PEWNO pomoże...

 

On 5/16/2023 at 8:17 PM, andrev2222 said:

Zastanawiałem się nad tym i przyszło mi do głowy, żeby w nic się nie mieszać, dopóki pani nie będzie "wolna", ewentualnie wesprzeć w samych poszukiwaniach mieszkania, bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego.

 

Dworek pod Grodziskiem ? Apartamentowiec na Szafarni lub "angielskiej Grobli" w Gdańsku... Nie myslales ?

 

On 5/16/2023 at 8:17 PM, andrev2222 said:

Co moglibyście podpowiedzieć, jako trzeźwo myśląca, osoba 3cia, patrząca trzeźwo na sytuację 

 Wiec korzystaj, bo jestem z doswiadczeniem, oraz trzezwy: 

Kurwa ! Ogarnij się ! Po pierwsze sorry za szyderę i sarkazm powyżej ale daj se cos powiedziec...
Kiedyś 100 lat temu mialem podobna historie. Laska co prawda była z Polski nie z Ukrainy ale temat prawie podobny. Samotna panna z dzieckiem (taka była wersja "początkowa/robocza"). Jak sie po tym okazało. miala "byłego męża". Oczywiście pil, bil, wracał, znikał, pojawiał się i tak wkolko. Ile ja od niej SMS-ów dostałem, ile nocnych telefonów odebrałem od niuni - to moje.
Jej były-niebyły nachodził jej kolejnych pracodawców, szefów, managerów itp. Kobieta naprawde chciala sobie jakos ulozyc zycie, zarabiac jakies swoje pieniądze i funkcjonować jakoś - łącznie z zapisaniem małego dziecka do "jakiejś" normalnej szkoly ( dziecko było bodaj 5-cio letnie).
Z takiej racji że pańcia NIE POTRAFILA powiedziec sobie (i byłemu/nie bylem) DOSC ! Ten ja śledził, nachodził, groził i wydzwaniał do jej pracodawców z tekstami ze to kurwa i on jest jej alfonsem, że mają płacić i jak nie to rozpierdoli jednemu lub drugiemu czaszkę... Kobitka nawet ładna, tyle że z dzieckiem ale chętna do pracy nie miała szans w moim mieście normalnie funkcjonować. Jej były zrobił jej piekło, nie dawał jej żyć. Nawet jak znalazła pracę, zaraz były telefony z groźbami do jej szefów i po prostu jej podziękowali za pracę, bo nie chcieli mieć problemów z psycholem... Chory z zazdrości, kutas. 
Z kobitka ta bardzo szybko dałem sobie spokój. Po co sie meczyc jak wokol pelno panienek bez problemów matrymonialno-rodzinnych ? Zapytałem kiedyś dlaczego z nim wzięła ślub ? Dlaczego z nim podjela decyzje by byc ? Odpowiedziała ze w domu rodzinnym jej matka była w jakiejś sekcie religijnej, jakiejś piorącej mozgi i restrykcyjnej. Chciała się uwolnić, zrobiła sobie dzieciaka z nim i wyeliminowała się od toksycznej matki-sekciarki, całego tego zaklętego kręgu i sie wyprowadzila "do meza". Po 3-4 latach klops. Okazało się że jej wybranek to zjeb, do tego agresywny i z problemami psychicznymi. Prywatnie wyglądał nawet normalnie, pracował jako kelner w restauracji w mieście ponad 250 tys mieszkańców. Pozornie wszystko OK. Oczywiście do czasu jak nie zaczął jej bić, wyrzucać z domu, robić awantury i śledzić. Ja z laska spotkałem się kilka razy, nawet jej pomagałem znaleźć mieszkanie itp. Jej byly oczywiscie to wyśledził (poza swoja praca koncentrował się tylko na śledzeniu jej i dokuczaniu). Miarka się przebrała jak na jednym moim spotkaniu z nia, tej jej były wyśledził mieszkanie jak bylem z nia w środku zaczął wyważać drzwi. A że była to klatka schodowa sąsiedzi wezwali Policję i goście zabrali na komendę i do aresztu. Pancia poszła na przesłuchanie w tej sprawie i co ? Zamiast podtrzymał wcześniejsze zeznania, co on jej robi - odwołała zeznania wcześniejsze... Oczywiście tak było u nich za każdym razem. Syndrom Sztokholmski czy inny bipolar... h...j wie. Po tym dalem sobie spokoj Z TA kobitka, i podobnymi jej. Dla dociekliwych dodam że ostatecznie laska posłuchała mojej rady, i wyprowadziła się daleko, żeby nie mieć kontaktu ze zjebem i mieć spokojne życie. Pewnie to ja w ogóle uratowało, jestem pewien ze ten  jej były psychol - zabiłby ją ... Tak jak jej groził wielokrotnie.
 
Więc tak,
Skoro jesteś taki kozak i laseczka w Twoim mniemaniu jest tego WARTA, to nie rezygnuj i walcz. Rozumiem ze jestes gotowy na akcje typu "przytulenie kosy" od jej ukraińskiego kochasia - który z przyjemnością pod wpływem polskiej "Wódki Luksusowej" będzie Ci "dziękował" za pomoc jego lubej... Wez to pod uwagę.
Dla mnie to klasyczny przykład szukania drugiej gałęzi przez zdeterminowana emigrantkę, która czasowo chce się "przytulić" w nowej rzeczywistości i w nowym kraju.
W pakiecie dostajesz UKRa który co chwila do niej "wraca" i bedzie "wracac" i jak bedzie trzeba to bedzie wyważać drzwi w Naszym gniazdku na Mokotowie lub w innych Skierniewicach... Gotowy ? W pakiecie też otrzymasz gówniaka (nie Twojego) i obietnice dozgonnej miłości i wierności... (przykłady takich masz na naszym forum w dziale "Swiezakownia"). A jak Pani się "ogarnie" w Polsce dzięki Tobie, to zniknie i przeprowadzi się do UK (tu ma pozwolenie na pobyt i pracę - legalnie), a jak sie wszystko uspokoi wroci do swojego Bahmutu lub innego Kijowa. Może nawet w ramach wdzięczności - prześle Tobie pocztówkę na święta...
Oczywiscie juz teraz mozesz wziac kredyt na to wszystko, lub zaplanować sobie ilość nadgodzin na najbliższe 5 lat, bo ktoś na ten cały ambaras musi zapracować !
A teraz pomyśl czego chcesz ? Dokonaj minimalnej analizy, co warto a co nie ? Przejdz sie do dobrego lokalu porozglądaj się za fajnymi młodymi dziewczynami bez problemów, wyjedź na wakacje, odpocznij, bzykaj ,weź oddech... Może wtedy zaczniesz myśleć logicznie. Odmaszerować !
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.