Skocz do zawartości

Odsłonięcie mięśni brzucha


Maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy trenuję mięśnie brzucha. Przerobiłem A6W (kiedyś miałem niezłe efekty i widoczny 6-pak) - teraz jest lepiej, zarys mięśni widać, ale do 6-paka daleko :D

 

Na początku maja zacząłem ten trening, tylko 8 min dziennie, ma 3 levele, mam zamiar przejść wszystkie trzy - jest to plan na trzy miesiące, czyli do końca lipca: 

 

 

Jestem osobą szczupłą, 70 kg wagi przy wzroście 183 cm, nie jestem jakoś ulany na brzuchu, ale widocznie jest jakaś tkanka tłuszczowa, która zasłania mięśnie (widać tylko ich lekki zarys). Co robię źle? Może powinienem dorzucić jakąś specyficzną dietę? Raczej zależy mi na tym, żeby przytyć 4-5 kg, aniżeli schudnąć, natomiast dodatkowe kilogramy pewnie sprawią, że mięśni widać nie będzie wcale. 

 

Równolegle trenuję od 2 miesięcy klatkę piersiową i ramiona z tej serii i efekty są MEGA super, aż sam jestem zaskoczony: 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne treningi, muszę spróbować. Ja z kolei mam taki "problem" iż mięśnie mam mocne twarde, jak ćwiczyłem muai thai na końcu mieliśmy ćwiczenia i wiele osób nie wytrzymywało a ja tak, więc mięśnie to nie problem ale są okryte tak ja wiem, przez 2cm smalcu. Mam 73/177. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka spraw

 

1) Do odkrycia mięśni brzucha nie jest potrzebny trening tylko dieta

2) Czy masz 4-6 a nawet 8 pak to uwarunkowanie genetyczne

3) Masz 70 kg przy 183 ... czyli po prostu masz mało mieśnia, zapewne też sylwetkę "chudotłustą" skoro przy takiej wadze ich nie widzisz ... albo je widzisz, ale po prostu masz je zwyczajnie "małe".

 

Jak chcesz skupić się na rozwoju tej partii do kwestii "odsłonięcia" to polecam 4 ćwiczenia: przysiady, martwe ciągi, wznosy nóg na drążku i allahy(ja na brzuch robię tylko to w 3-4 seriach po 8-12 powtórzeń co 2-3 dzień). Są najbardziej stymulujące. Ja sam nic więcej nie robię a mam dość dobrze widoczne mięśnie brzucha nawet przy 14-15% poziomie BF(schodzę aktualnie do poziomu 11-12%) Dodam, że mam 174 cm przy 78kg

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/28/2023 at 5:27 PM, hatejoo said:

1. Do odkrycia mięśni brzucha nie jest potrzebny trening tylko dieta

 

Bez mięśni nie będzie co odkrywać. Więc twierdzenie, że mięśnie się robi w kuchni jest bzdurą, i tyle.

 

On 5/28/2023 at 5:27 PM, hatejoo said:

2) Czy masz 4-6 a nawet 8 pak to uwarunkowanie genetyczne

 

Jakim trzeba być asem żeby powitać takie brednie. Kaszy ma 6 (+2) pak a nie 4 ani 8 pak. Tyle masz mięśni i tyle. I żadna "genetyka" tego nie zmieni.

 

ngcb4

 

Trochę rozsądku zamiast siania jakiejś oderwanej od pługa wiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał(a):

Bez mięśni nie będzie co odkrywać. Więc twierdzenie, że mięśnie się robi w kuchni jest bzdurą, i tyle.

Każdy ma mięśnie brzucha, ale ich jakość jest różna. Poza tym przeczytaj jeszcze raz w jaki sposób to napisałem. 

 

2 godziny temu, wrotycz napisał(a):

Trochę rozsądku zamiast siania jakiejś oderwanej od pługa wiary.

zalecam

 

Co do kwestii 4-6-8 paka zalecam jednak troche poczytać(a konkretniej, że każdy w troche inny sposób odsłania te mięśnie co związane jest z genetyką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.