Skocz do zawartości

Urażona duma i tzw. "foch". U facetów tak samo powszechna, jak u kobiet?


Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko mity. Zależy wszystko od człowieka i generalnie ludzi w otoczeniu. Ja zawsze myślałem że kobiety to plotkary, ale w wojsku jak szła informacja to głuchym telefonem z 1 sali do ostatniej w mniej niż 5 minut trafiała, a jak zniekształcona i jakie bajki po drodze to mała głowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hatmehit napisał:

Brak emocji, wyłączanie ich w trudnych sytuacjach

 

Nie istnieje coś takiego, jak brak emocji, bowiem stale ich doświadczamy, nawet spokój jest emocją. Co więcej wszystko, co dzieje się na planie emocjonalnym, energetycznym przejawia się na planie fizycznym (nasze ciało). Niestety ludzie przeważnie słabo zdają sobie z tego sprawę, bądź nawet negują tę zależność, w efekcie pozostają mocno stratni. A jak się to odbywa?

 

Emocje powodują wyrzut hormonów, a te są odpowiedzialne za wszelkie metamorfozy tkanek. To jak funkcjonujemy, co się z nami dzieje, nawet jak wyglądamy to wynik działania hormonów. Odczuwając różnorakie emocje są uwalniane różne rodzaje hormonów. Emocje które uważamy za pozytywne, np. radość, szczęście, zachwyt powodują wyrzut hormonów, które będą także pozytywnie oddziaływać na ciało, te negatywne – negatywnie. Dlaczego?

 

Omówię na przykładzie emocji jaką jest lęk, strach, stres doświadczanej przez ogrom osób niestety bardzo często, za często… Opiszę skrótowo i prosto- w czasie stresu  uwalniany jest kortyzol, którego jedną z funkcji jest skurcz naczyń. Jeśli jest to stan krótkotrwały i nieczęsty nic złego się w sumie nie dzieje, następuje mobilizacja, w przeciwnej sytuacji skurczone naczynia nie mogą odpowiednio odżywić narządów, komórki tychże stają się niedożywione, niedotlenione, jeśli taka stresowo- lękowa sytuacja trwa bardzo długo zaczynają nawet obumierać. Niedokrwiony narząd nie może prawidłowo pracować i wypełniać swych funkcji. Najpierw zaczynamy więc na planie fizycznym odczuwać różne dolegliwości, które z czasem przeradzają się w choroby. Dzieci, które doświadczają dużo strachu, stresów są zwykle słabsze, bardziej chorowite i uwaga niższe. Emocje pozytywne, powodują rozluźnienie organizmu, doskonałe ukrwienie narządów, a wskutek tego ich fantastyczną pracę. 

 

Podsumowując -  negatywne emocje powodują jakby zaciskanie organizmu, zżymanie, potężne skurcze, które w ciele mogą utrzymywać się latami, dziesiątkami lat, a pozytywne efekt przeciwny. Dlatego warto zwracać uwagę jakie emocje odczuwamy (sami za to odpowiadamy), gdyż ma to istotny wpływ na jakość naszego życia na każdym polu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 13:00, Angel_Sue napisał:

Tak jak w pytaniu - taka myśl mnie ostatnio naszła. A to dlatego, że ostatnio mój luby, takiego foszka strzelił, a to dlatego z kolei, że znajomy także. Nie żebym ich za to winiła, co to to nie. Bo sama czasem unoszę się dumą. Jednak - utarło się powszechnie przekonanie, że foszki, czy też poważniejsze fochy, są specjalnością nas kobiet.

A wy, łatwo unosicie się honorem? Tak z ręką za sercu odpowiedzcie.

Jeżeli facet robi foszki to ma naleciałości zbyt wielkiej ilości cech kobiecych. Jak ty lubisz się unieść dumą, to masz nazbyt wiele naleciałości męskich w sobie. 

 

Krótko mówiąc zachowujecie się obydwoje niedojrzale i oczekujecie dojrzałego wyniku. 

 

Lekcja, to zastanowić się "po co jestem dumna" oraz dla niego "po co zachowuje się jak rozpieszczona dziewczynka". 

 

Obydwoje chcecie coś ugrać stoując techniki kontroli drugiego i obydwoje przegrywacie relację, związek.

 

Rozwiązanie problemu: DOJRZEĆ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SzatanK napisał:

Jeżeli facet robi foszki to ma naleciałości zbyt wielkiej ilości cech kobiecych. Jak ty lubisz się unieść dumą, to masz nazbyt wiele naleciałości męskich w sobie. 

 

Naleciałości "negatywnych" zapomniałem dodać jak po jednej i po drugiej stronie.

 

Edit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.