Skocz do zawartości

Co podnosi standard codziennego życia w domu?


Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, JudgeMe napisał:

zmywarka.

Dla mnie kobieta przy zlewie jest bardzo seksowna. Nie mógłbym sobie odmówić przyjemności oglądania jej w ten sposób.

 

122309-dg_big.jpg

 

Cytat

Ekspres do kawy na bluetooth. 

A to jakie ma zastosowanie?

Edytowane przez Miszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej poważnie (albo i nie) ;)

 

Klimatyzacja, zmywarka, bidet (xD), PS5/ gamingowy PC, miejsce dla siebie (przestrzeń, by można się było odizolować i nie patrzeć non stop na partnera/partnerkę - niezmiernie istotne!), książki w domu (zawsze bywają dobrą inspiracją i "robią dobrze" na kreatywność). 

 

No i zwierzaki. 

 

Aż dziw, że nikt Termomiksa nie podał xD Nie, żebym go miał, bo nie mam, ale to podobno jakiś lans i atrybut "klasy średniej" xDD

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to teraz na serio.

 

1 Klimatyzacja 

2 Bidetta 

3 Książki, książki, książki - obszerna biblioteczka i/lub czytnik ebooków 

4 Mocarny PC i/lub konsola 

5 Dobre źródło dźwięku + dobre słuchawki (lub dobry system nagłośnieniowy ,ewentualnie i to i to) - coś żeby cieszyć się muzyką. 

6 Projektor

7 Miejsce do ćwiczeń (siłownia/ pokój treningowy etc.) 

8 Miejsce do relaksu/ medytacji/ wypoczynku 

9 Sztuka w otoczeniu (nieważne czy obrazy, fotografia, rzeźby, co kto lubi i jakie lubi)

10 Moskitiery w oknach

11 Zieleń (wewnątrz i na zewnątrz) 

12 Chłodziarka do wina

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy komfort daje hektarowa działka na końcu ślepej uliczki w sosnowym lesie nad jeziorem. O! 😎

 

- dźwiękoszczelne szyby

- klimatyzacja i rekuperacja żeby smrodów nie wąchać

- bateria termostatyczna pod prysznicem

- sedesy rim-free

- jakiś przewygodny podwieszany fotel-bujak

- automatyczna brama wjazdowa

- bidetka (wg. dużo wygodniejsza od bidetu) 

- wiata na dwa samochody, żeby nie ładować się ciągle do garażu 

- suszarka do prania

- zmywarka

- system jednego klucza do wszystkich wejść 

 

Rzeczy które trochę roboty ujmują. 

 

- automatyczna kosiarka do trawy

- automatyczny odkurzacz

 

Reszta wynalazków to gadżety generujące tylko koszty, a komfort jest dyskusyjny. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Obliteraror napisał:

książki w domu (zawsze bywają dobrą inspiracją i "robią dobrze" na kreatywność). 

Przypomniałeś mi coś...

 

Na tej uczyłem się czytać. 1976

encyklopedia-dla-dzieci-polska-moja-ojcz

Po tej "zakochałem się" w fizyce i kosmonautyce. 1984

czy-umiecie-sie-dziwic.jpeg

A po tej pokochałem mikrokomputery. 1987

2.jpg

 

Nadal je mam... 

Edytowane przez Miszka
  • Like 1
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo tanich gadżetów polecam żarówki na Wifi w pomieszczeniu do relaksu. Wybierasz sobie w aplikacji na telefonie kolor, natężenie światła, możesz ustawić auto wyłączenie, włączanie głosem, zmianę koloru głosem. W chwilę robisz klimat i do czytania i do... grania :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Miszka napisał:

Dla mnie kobieta przy zlewie jest bardzo seksowna. Nie mógłbym sobie odmówić przyjemności oglądania jej w ten sposób.

 

122309-dg_big.jpg

 

A to jakie ma zastosowanie?

Mój mąż twierdzi, że mycie naczyń jest uwłaczające. Xd 

 

Możesz kawkę zrobić używając telefonu. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/24/2023 at 3:21 PM, UncleSam said:

1) Klimatyzacja
2) Oczyszczacze powietrza - mam jeden i robi naprawdę dobrą robotę
3) Robo odkurzacz - jeszcze nie mam, ale wydaje mi się, że wraz z oczyszczaczem będzie to zajebiste combo do bez wysiłkowego utrzymania czystości
4) Pralko-suszarka z pompą ciepła - nie jestem pewien czy tak to się nazywa po polsku. Nienawidzę rozwieszać prania i krew mnie zalewa za każdym razem jak muszę to zrobić.
5) Młynek montowany do odpływu w zlewie - taki jak można było kiedyś zobaczyć na amerykańskich filmach. Po prostu wpieprzasz wszystko w dziurę i się mieli(nawet kości).
6) Dziura w blacie kuchennym a pod nią kosz na śmieci. Worktop waste bin. I sprzątanie w kuchni staje się przyjemniejsze. 

Klimatyzacja i oczyszczacz w każdym pokoju, to w sumie wychodzi dobra rekuperacja. Cichsza, niewidoczna... jak z każdym takim sprzętem, długoterminowo o jakości powietrza decyduje jakość czyszczenia. Plus reku to mym zdaniem jeden z nielicznych dobrych powodów zakładania fotowoltaiki (jak grzeje słoneczko, to klima na bieżąco prąd zużywa).

 

Robo-odkurzacz - jeden na piętro. Warto przewidzieć gniazdko. Bez "bazy" z oczyszczaniem, co 2-3 dni trzeba opróżniać. Z bazą, śmieć w bazie może się zepsuć i zawonić...

Moim zdaniem niezbędny, jeśli ktoś ma psy/koty - nawet jeśli nie wyczyści na błysk, to ogarnie 95% sierści na podłodze.

Natomiast funkcja mopowania to porażka - najpierw się bawisz z wodą, wymiana zbiorników, patrzysz godzinę jak się robocik stara - a na końcu w 4 minuty wyciągasz zwykły mop ze spryskiwaczem i masz zrobione lepiej. Nie mówiąc już o parowym.

 

Pralko-suszarka - po to dom ma miejsce, by nie iść na kompromisy. Osobno pralka, osobno suszarka. Nie blokujesz jednej maszyny na ~10 godzin, nie martwisz się kłaczkami z suszenia w następnym praniu.

 

Młynek na odpady - kto raz poczuł jak z młynka leci zapach tydzień temu wywalonego mięsa, nie zrobi sobie tego drugi raz. Drugi minus, kanaliza musi to być w stanie odebrać, co przy trendach montowania 40mm odpływów i 90mm głównych rur - to proszenie się o kłopoty.

 

Dziura w blacie - tylko dla osób bez poczucia węchu. Zamiast tego, w jednej szafce pod blatem montujesz szufladę z workiem, najlepiej taką która automatycznie zamyka worek przy zamykaniu szuflady. Chcesz coś wyrzucić, otwierasz, szur z blatu w dół, zamykasz. Szczelnie.

 

Od siebie dodam odkurzacz akumulatorowy. Nie jakiś "wszystko w jednym", ale taki dedykowany wyłącznie do podłogi, samo-stojący, z aku na 60 minut albo dłużej, i co najmniej litrowym zbiornikiem. Jak sam stoi, to waga nawet 4 kg nie robi problemu.

 

Na etapie montażu elektryki - pogłębione puszki instalacyjne to konieczność. Wszelka automatyka potem się bez problemów zmieści, w dowolnym terminie.

Tak samo na etapie elektryki  - kable, kable, kable. Sieciówka, kamery, termostaty, punkty rozprowadzania wifi. Tylko kabel. Lepiej mieć i nie potrzebować.

 

W przypadku dużych przeszkleń - myjka do okien (odkurzacz). Ale jakiś znany, Karcher, a nie "chinol". I wtedy można cały dom ogarnąć poniżej 2 godzin, nawet ze "szklanym ogrodem".

 

Garderoba, spiżarnia, pomieszczenie na "przydasie" typu kosiarka. Kran z wodą na każdej zewnętrznej ścianie. Lampy zewnętrzne. Kable przeciągnięte do anten TV/5G/światłowodu.

 

Aha, oczywiście recyrkulacja wody, czy jak się to fachowo nazywa, że ciepła woda CWU krąży w rurach, aby z kranów od razu ciepła leciała. Plus oczywiście inteligentny sterownik.

 

Co nie mam, a chciałbym - to zewnętrzna moskitiera automatyczna na okno balkonowe. Taka, którą jak żaluzje można zwinąć, jak niepotrzebna - elektrycznie. Czasem są w komplecie z zewnętrznymi żaluzjami, czasem są osobno - zobaczę, jeszcze nie wybrałem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert zaraz dojdziemy do projektowania. 😂

 

Na komfort trzeba zwracać uwagę już przy wyborze projektu. Chałupa musi być w sam raz. Duża, to dużo roboty. Za mała, to ciągłe wpadanie na siebie.

 

Podział na strefy. 

Miejsce na siłkę/ warsztat/ pokoj muzyczny/ pokoj do grania/ czytelnie/ pracownie, co kto lubi. 

 

Pralnia i spiżarnia, a przynajmniej jakaś wydzielona przestrzeń na tę ostatnią - u siebie nie zrobilem ekstra pomieszczenia i trochę żałuję. 

 

Co najmniej jedna lazienka + wc, idealnie dwie łazienki i wc, wiecej to już brniecie w koszty. 

 

Większa przestrzen dzienna, niz sypialnie, ale uwaga pokoj dla dziecka powinien miec min. 10 m2, idealnie ok. 16m2 - nastolatek będzie tam spędzał większość czasu. 

 

Piwnica jest lepsza od strychu, ale to droga niestety zabawa i nie wszędzie się w ogole da. 

 

Od balkonu lepszy jest duży taras/zadbany ogród. 

 

Na podjeździe warto mieć więcej miejsca niz na jeden samochód i wrotki, nawet kosztem nieco mniejszego ogrodu. 

 

Opcje dla bogoli:

 

Mały kryty basen, juz nawet 3x6m robi robotę. 

 

Ekstra ogrod zimowy lub czesc tarasu przeszkolna, tak zeby można bylo sobie zimą też posiedzieć. 

 

Winda hydrauliczna/podnośnik na piętro! 

 

Mieszkając przy mało ruchliwym, ale ruchliwym asfalcie uwazam, że jednak najlepsza jest boczna ślepa uliczka, oczywiście utwardzona i gminna, tak żeby nie było wojen z sąsiadami o odświeżanie i naprawy. Oczywiście nie kicha szerokosci 3m tylko min. 8 metrow z chodnikiem. 

 

W ogrodzie altana/gazebo z wygodnymi siedziskami. Może być obok mini wodospad czy jakieś coś z płynącą wodą - szum wody uspokaja. 

 

Miejsce na warzywniak, dwa, trzy drzewka owocowe. 

 

Dużo drzew, najlepiej iglastych - odpada walka z liśćmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JudgeMe napisał:

Mój mąż twierdzi, że mycie naczyń jest uwłaczające. Xd 

Aha... 🙄

 

Cytat

Możesz kawkę zrobić używając telefonu. 

Hm... ja używam kawiarki i rąk... bluetoth do parzenia kawy mi nie potrzebny.

 

Poczekam aż ludzie dojdą do wniosku, że do podajnika na papier toaletowy też przyda się bluetoth.

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, maroon said:

Większa przestrzen dzienna, niz sypialnie

Dom od mieszkania odróżnia salon. Salon 22m2, liczone "z aneksem kuchennym", to zaprzeczenie idei wolnostojącego domu.

38 minutes ago, maroon said:

Winda hydrauliczna/podnośnik na piętro! 

Dom parterowy, żadnego piętra - to dopiero jest wersja "full wypas dla bogoli". Zresztą jak oglądałem projekty 400m2+ to decydowana większość była parterowa.

No i cóż - "full extra top wypas bogol level 1%" to jest osobny domek dla służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert te piętro /brak to zależy. Mając np. piękny widok z "góry" a taki sobie z dołu, chciałbym piętro z tarasem. Albo wieżyczkę z obserwatorium i pokojem do wypoczynku/samotnią. 😁

 

Przy dużej powierzchni do dyspozycji możesz przykładowo komunikację dać niskimi schodami 20°, a nawet 15° i nie czuć prawie, że wchodzisz. 

 

Wszystko się da i wszystko zależy. 

 

Jednak 95% ludzi musi iść na jakieś kompromisy. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kespert napisał:

Dom parterowy, żadnego piętra - to dopiero jest wersja "full wypas dla bogoli

Może i tak, ale jak dla mnie broń Cię Boże przed parterowym ;)

Jak na towarzyszkę życia np. nie możesz patrzeć przez czas jakiś z N-powodów (albo ona na Ciebie, demokracja), to najlepiej się odizolować w swoim gnieździe na piętrze xD

 

Tzn. ja tak robię. Czego moja żona np. nie znosi, bo jak ja idę na górę, to zwierzaki z reguły ciągną za mną xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror, dokup szanownej małżonce jakiegoś kociambra.

 

Ale najlepiej mieć schron a który zawsze będzie na czasie ... doskonały również przeciw natrętnym babom, które w 99% nie rozumieją że facet potrzebuje "przestrzeni"a nie pierdolenia o uczuciach.

Edytowane przez PyrMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś korzysta dużo z kompa to koniecznie taki organizer do kabli https://allegro.pl/oferta/maskownica-kablowa-organizer-kabli-pod-biurko-stal-11356296781 w ten wejdzie spokojnie listwa na 8 gniazd i zostaje miejsce plus jest dużo miejsca w miej aby bez problemu wpinać/wypinać wtyczki.

 

plus tak rzep w rolce to spinania kabli https://www.x-kom.pl/p/657044-organizer-do-kabli-unitek-rzep-do-kabli-5m-czarny.html

 

nie masz pod nogami "spagetii" z kabli plus łatwo utrzymać czystość w okolicy biurka

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.