Skocz do zawartości

Ponad połowa dorosłych Polaków mieszka z rodzicami. To najgorszy wynik w historii


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, RENGERS said:

.

 

Lepiej mieć kamper i zwiedzać, przeżywać przygody i mieć wszystko w środku :D 

 

 

RV to jest dość droga zabawa w UTRZYMANIU. Woda, opróżnianie kibla, ogrzewanie (chyba, że się przemieszczasz na zimę na południe). Koszty paliwa, napraw. Na południu trochę aktualnie walczą z kamperami - często nie można wjeżdżać do centrów miast, campingi są dość drogie i położone na obrzeżach, itp. itd. 

 

W USA trochę inaczej to wygląda, gdzie RV jest względnie tanie w utrzymaniu. 

 

W naszej strefie klimatycznej problematyczne jest c. a. 8 miesięcy w roku, gdzie musisz grzać. Jak temperatura spada do raptem -5, to w kamperze idzie ci jedna butla gazu na 4-5 dni na samo grzanie. A to tylko -5.

 

Przy dzisiejszych niskich cenach propanu, trzeba liczyć około 500 zeta/mc na samo grzanie. 

 

Imho fajna rzecz, ale nie na nasz klimat. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kespert napisał:

 

 

Dzisiaj też masz przypadki dziecięcej prostytucji. Takie np. gdzie 14-latka chce iphona 14 Max. Bo ma zaledwie wersję 13, tylko tysiąc kieszonkowego miesięcznie, i decyduje się sama znaleźć "sponsora".

A wtedy miałeś dziecko wypychane na ulice by podreperowało budżet. Czynsz, jedzenie. Żaden Iphone
Do dzisiaj jest tak pewnie w krajach trzeciego świata

12 minut temu, Kespert napisał:

Jedyne co mógłby zrobić "kapitan państwo", to umieścić ją w ośrodku zamkniętym (i to byłoby upaństwowienie dziecka). Ale to nie jest problem kapitalizmu, ani nawet "systemu", a zjeb*** rodziców - a więc prywatny.

Bzdura. To jest problem biedy. 

12 minut temu, Kespert napisał:

Żadna ilość "dotacji" socjalnych by go nie rozwiązała (patrz "matka Kamilka") - jedynie totalitaryzm, zamordyzm i kompletna kontrola.

Ale znacząco ogranicza. Psychopati i socjopatii nie wykluczysz ale socjal sprawia że ludzie nie są popchnięci do desperacji. 

 

12 minut temu, Kespert napisał:

"Kapitan państwo" który może Ci wszystko dać, jest "kapitanem państwo" który może Ci wszystko zabrać. Przeciwieństwem kapitalizmu i "świętego prawa własności".

Które nie ma fizycznie racji bytu bo się opiera na narzuconym odgórnie pieniądzu. Wszystko jedno czy to dolary, złoto, srebro czy muszle na plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Libertyn said:

 

Które nie ma fizycznie racji bytu bo się opiera na narzuconym odgórnie pieniądzu. Wszystko jedno czy to dolary, złoto, srebro czy muszle na plaży.

 

Ach. To pewnie dlatego kultury pierwotne - Papuasi na Papuii-Nowej Gwineii wymyślili sobie "walutę" w postaci przewiercanych muszelek, żeby usprawnić barter między plemionami. W swoim czasie muszelki były nawet wymieniane na australijskie dolary. 

 

Kretynizmem jest negować podstawową funkcję pieniądza, tj. usprawnienie wymiany towarowej i przeniesienie wartości rzeczy. 

 

Nawet jakbyś weksle wystawiał, że "Ja, Zofia Libertynka, zaświadczam, że weksel ten wart jest dwie świnie i koguta", to też byłaby forma pieniądza. 

 

A to, że aktualnie pieniądz został celowo zepsuty przez rządy, to osobna kwestia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Libertyn said:

A wtedy miałeś dziecko wypychane na ulice by podreperowało budżet

Wybór rodziców, czy nakaz państwowo-ustawowy?

Państwo nie naprawi tego, czego samo nie zepsuło, bo jeśli nie jest powodem zepsucia, to nie może zagwarantować usunięcia przyczyn.

 

34 minutes ago, Libertyn said:

To jest problem biedy

Chyba mentalnej. Wychowanej na "socjal dej!".

 

34 minutes ago, Libertyn said:

Psychopati i socjopatii nie wykluczysz ale socjal sprawia że ludzie nie są popchnięci do desperacji

"Dawaj pieniądze albo zobaczysz moją desperację!"

To cytat z:

a) kogoś, kto usiłuje odebrać uczciwemu pracującemu obywatelowi, jego ciężko wypracowane pieniądze

b) socjalisty, który próbuje wymusić większy socjal od "państwa"

c) obie poprzednie odpowiedzi są identyczne

 

34 minutes ago, Libertyn said:

Które nie ma fizycznie racji bytu bo się opiera na narzuconym odgórnie pieniądzu.

Parafrazując "ziemia pod moimi stopami, i prawo moralne we mnie".

Pierwotnym kapitałem była ziemia, którą człowiek mógł obrobić pracą swoich rąk. Oraz owoce tej ziemi. "Pieniądz" to jedynie metoda wymiany dóbr fizycznych, nic więcej.

 

W ramach ciekawostki, dopiero w 1986r. USA zniosło "Homestead Law", które pozwalało osadnikom alaskańskim osiedlać się na "niczyjej ziemi", a po 3 latach ziemia którą dawali radę "obrabiać" - stawała się ich własnością ZA DARMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maroon napisał:

Jak temperatura spada do raptem -5, to w kamperze idzie ci jedna butla gazu na 4-5 dni na samo grzanie. A to tylko -5.

Parkujesz w lasach i darmowym chrustem do kozy.:)

 

Godzinę temu, maroon napisał:

Na południu trochę aktualnie walczą z kamperami - często nie można wjeżdżać do centrów miast, campingi są dość drogie i położone na obrzeżach, itp. itd. 

Dlatego, gdy bedę cos robił to na zwykłym blaszaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał:

Wybór rodziców, czy nakaz państwowo-ustawowy?

Wybór rodziców. Odpowiedni bo szanujący własność prywatną. 

Któregoś razu wybrali tak że się skończyło komunizmem. 

Cytat

Państwo nie naprawi tego, czego samo nie zepsuło, bo jeśli nie jest powodem zepsucia, to nie może zagwarantować usunięcia przyczyn.

Może i to sukcesywnie od lat robi. 

Cytat

Chyba mentalnej. Wychowanej na "socjal dej!".

Tłumacz sobie dalej. 

Cytat

"Dawaj pieniądze albo zobaczysz moją desperację!"

To cytat z:

a) kogoś, kto usiłuje odebrać uczciwemu pracującemu obywatelowi, jego ciężko wypracowane pieniądze

b) socjalisty, który próbuje wymusić większy socjal od "państwa"

c) obie poprzednie odpowiedzi są identyczne

Bez tych desperatów to byś dalej pańszczyzne odrabiał

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Nie darzę fliperów szczególną estymą ale o ile wiem, nie jest to niezgodne z polskim prawem. Tzn, jak rozumiem, jedno mieszkanie na jeden łeb ;) Albo rodzinę. Więcej nie wolno. Szlus! xD

 

By to było takie proste.. :)

Swego czasu tak się bili o mieszkania że niektórzy żartowali o deflipach, kupujesz mieszkanie, trochę je niszczysz i sprzedajesz drożej bo flipper po wielu szkoleniach chce zrobić pierwszy złoty strzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan jasne, wszystko można. Tylko pytanie, gdzie kończy się komfort, a gdzie zaczyna survival?

 

Nie bez przyczyny 99.9% kamperowców czy żyjących na jachtach siedzi tam, gdzie ciepło. 

 

Btw. bez słońca to z takiego paneliku zero doładowania będzie. Więc i tak na parę h dziennie musisz silnik odpalać i tak. 

 

Ergo na przygodę, czy sposób na przetrwanie jakiejś globalnej katastrofy, to taki wóz jest super. Ale do życia to już nie bardzo. 

 

Żeby mieć względny komfort potrzebujesz min. 18-20m2 i pełny węzeł sanitarny, a nie namiot na kołach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RealLife napisał:

Osoba 25+ która mieszka z rodzicami od razu red flag. Bez względu na płeć. To nie chodzi o wstyd, że mieszkasz z rodzicami ale własny komfort i higienę psychiczna. 

 A czy czasem lider grupy przestępczej, żartobliwie nazywanej (przez ciebie na serio akurat) "najlepszym żÓndem po ''89" nie mieszkał do śmierci z matką?🤔😂 *

 

BTW, czy tylko ja spojrzałem na tytuł wątku i wiedziałem, która samiczka tu nawięcej postów naklepie? ;) 

 

 

 

 

 

* Sorry, zapomniałem, że od jakiegoś czasu na forum zaczęła panować narzucona narracja, że wszyscy jesteśmy  hipokrytami. 😁

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kespert napisał:

Druga zabawa cyframi.

Najpierw muszę skończyć studia, zrobić uprawnienia, a one nie będą, nie są proste i przyjemne i co najważniejsze tanie, kolejna rzecz chce zmienić prace, mam dość pracy na zmiany nocne. Nawet dałem sobie spokój z pannami, ale kiedyś, jak to wszystko skończę zamierzam z powrotem wrócić i zacząć sobie szukać panny, ale na spokojnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Patton napisał:

Bicie piany. Klikbajtowy tytuł. A w treści. "Covid, wojna, kredyty podrożały itd itp."

 

Warunki na rynku się zmieniły i tyle.

 

Podtytuły również klikbajtowe. Jeśli dorosły syn/córka nadal mieszka w domu rodzinnym to "mieszka kątem u rodziny"? Jakim, kurrr@#$%, kątem??? To co? Od momentu, jak osiągnął pełnoletniość/skończył szkołę/studia to wyciągnęli go za fraki z "jego pokoju" w którym mieszkał od zawsze i rozstawiają mu łóżko polowe w przedpokoju co noc?

 

Gdyby mój syn/córka w tych okolicznościach chciał się usamodzielnić to sam bym mu radził "poczekaj rok/dwa aż się uspokoi. Ceny spadną, oprocentowanie kredytów spadnie, będzie można planować. Zbieraj na poduszkę finansową.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

4. "Oficjalnie" także wielu mieszka na papierze, a naprawdę są albo za granicą albo wynajmują w dużym mieście. Ten przypadek chyba jest najczęstszy. 

 

Sam jestem tego przykładem. Chodź z domu rodzinnego wyprowadziłem się ponad 20-ścia lat temu :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

Przy dzisiejszych niskich cenach propanu, trzeba liczyć około 500 zeta/mc na samo grzanie. 

 

Imho fajna rzecz, ale nie na nasz klimat. 

Hm... a jeśli masz po prostu webasto? 

 

https://www.webasto-comfort.com/fileadmin/webasto__media/webasto-comfort.com/PL_PL/Datasheets/karta_produktu_Webasto_Air_Top_2000_STC.pdf

 

0,12 - 0,24 l/h ON.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszka realnie przy mrozach to przemnóż x2 w stosunku do tego co producent podaje. Czyli powiedzmy pół litra/h, 12l/doba ~70pln. Gaz jest jednak dużo tańszy. 

 

Webasto niby może impulsowo się załączać, na termostat, wtedy wyjdzie taniej, ale nadal drożej od gazu. Poza tym Webasto marki Webasto swoje kosztuje, a chińskie potrafią się palić. 

 

Najlepszy jest kogen na gaz co i cwu, ale swoje też kosztuje. 

 

Ogólnie ogrzewanie, to taki szajs na który nie ma tanich i dobrych rozwiązań. Albo bulisz albo wdychasz smród z komina i ryzykujesz zaczadzenie. 

 

W ogóle to najlepiej izotermę na kampera przerobić. Budę można przekładać na inne nadwozie, jest w miarę spoko izolacja, wszędzie równo i kąty = tania i prosta zabudowa w środku.

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Libertyn said:

Bez tych desperatów to byś dalej pańszczyzne odrabiał

Jedyny znany chłop, który rzeczywiście został twarzą jakiejś rewolucji, to Szela. A i on był tylko pionkiem.

Cała reszta to były rozgrywki bogatych, czynione rękami biedaków, dających się nabrać na ładne hasełka. Czasem przy tym jakiś ochłap spadł.

 

Takim hasełkiem jest brak pańszczyzny - nie zapłać podatków, i się nagle okazuje, że jednak "na władzę" robić musisz, pod rygorem przymusu fizycznego. A że zamiast pracy oddajesz wypracowane wcześniej środki pieniężne - to drobiazg techniczny.

 

Dopiero państwo które zlikwiduje podatki, będzie państwem które zlikwiduje ubóstwo.

 

16 hours ago, Libertyn said:

Któregoś razu wybrali tak że się skończyło komunizmem. 

Czyli kapitalizm jest taką niewolą, ze nawet komunizm możesz sobie wybrać.

Ale socjalizm/komunizm jest taką wolnością, że o wszystkim decyduje za Ciebie państwo, i siłowo decyduje co zrobić z Twoją pracą, własnością, kapitałem. Czasem też z żoną i dziećmi.

Edytowane przez Kespert
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kespert napisał:

Jedyny znany chłop, który rzeczywiście został twarzą jakiejś rewolucji, to Szela. A i on był tylko pionkiem.

Nie chodzi o bycie twarzą. 

Cytat

Cała reszta to były rozgrywki bogatych, czynione rękami biedaków, dających się nabrać na ładne hasełka. Czasem przy tym jakiś ochłap spadł.

XD. Niezłe odklejenie. 

Cytat

Takim hasełkiem jest brak pańszczyzny - nie zapłać podatków, i się nagle okazuje, że jednak "na władzę" robić musisz, pod rygorem przymusu fizycznego. A że zamiast pracy oddajesz wypracowane wcześniej środki pieniężne - to drobiazg techniczny.

XD. Widać że nie wiesz o czym gadasz. 

Cytat

Dopiero państwo które zlikwiduje podatki, będzie państwem które zlikwiduje ubóstwo.

Bo magicznie znikną  zasady rynkowe. 

Cytat

Czyli kapitalizm jest taką niewolą, ze nawet komunizm możesz sobie wybrać.

XD. Kapitalizm, komunizm. Nie są ani niewolą ani wolnością. To pewne idee. 

Cytat

Ale socjalizm/komunizm jest taką wolnością, że o wszystkim decyduje za Ciebie państwo, i siłowo decyduje co zrobić z Twoją pracą, własnością, kapitałem. Czasem też z żoną i dziećmi.

Kolejna odklejka godna ignoranta który wiedzę ma z memów. 

 

Komunizm/socjalizm ! = etatyzm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Nie chodzi o bycie twarzą. 

Czyżbyś jednak wierzył w te "elity", które nie są tylko "twarzami w tłumie"?

2 hours ago, Libertyn said:

XD. Niezłe odklejenie.

Na wojnie setki tysięcy, czasem naraz krzyczą "uraaaa! i atakują "wroga".

Ale o czasie i miejscu tego krzyku decyduje sztab, elita, jednostki.

Rewolucja nie posiadająca swego "sztabu" jest z góry przegrana, i przyznaję że żadnej takiej "zwycięskiej" nie kojarzę.

Rozumiem, że możesz mi pokazać jakąś rewolucję, która swój "sztab" miała utworzony z chopstwa znaczy, zwykłych prostych obywateli?

 

2 hours ago, Libertyn said:

XD. Widać że nie wiesz o czym gadasz. 

Widać, że wierzysz w swoją prawdę.

2 hours ago, Libertyn said:

To pewne idee.

Kiedy w grę wchodzą karabiny, i rozstrzeliwanie przeciwników idei, "piękna" idea staje się...

Tak działają "idee" w praktyce - i ciężko tu wskazać ofiarę!

Tuchola_1919_russian_pow.jpg

 

2 hours ago, Libertyn said:

Bo magicznie znikną  zasady rynkowe.

To jesteś za, czy przeciw, zajmowaniu pustostanów?

Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to jak proponujesz uczynić to, pozostawiając "zasady rynkowe"?

 

2 hours ago, Libertyn said:

Kolejna odklejka godna ignoranta który wiedzę ma z memów. 

Były takie czasy, że czasami "bibuła" przekazywała wiedzę. Sprzeczną z podręcznikami państwowymi i "oficjalną wykładnią" tak zwanych "autorytetów".

 

Tymczasem memy pozwalają mi łatwo zobrazować pewne charakterystyczne zachowania "typowych wyznawców jakiejkolwiek idei":

5Ab3x3Pw6okaJhZPYuX4ZPRfBrXHWPjN.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał:

Czyżbyś jednak wierzył w te "elity", które nie są tylko "twarzami w tłumie"?

Twarze bez poparcia pozostają twarzami, nie ikonami. 

Cytat

Na wojnie setki tysięcy, czasem naraz krzyczą "uraaaa! i atakują "wroga".

Aha. Krzycząteż Vive le Emperour! Z przekonania. 

Cytat

Ale o czasie i miejscu tego krzyku decyduje sztab, elita, jednostki.

Aha

Cytat

Rewolucja nie posiadająca swego "sztabu" jest z góry przegrana, i przyznaję że żadnej takiej "zwycięskiej" nie kojarzę.

Bo rewolucje mają sztaby. Rewolucyjne. 

Cytat

Rozumiem, że możesz mi pokazać jakąś rewolucję, która swój "sztab" miała utworzony z chopstwa znaczy, zwykłych prostych obywateli?

Podaj mi nazwiska arystokratów w Armii Czerwonej. 

 

Podobnie w Armii Mao Zedonga czy Ho Chi Minha. 

 

Nie podasz. Miałeś tam zwykłych obywateli. 

Cytat

Widać, że wierzysz w swoją prawdę.

Wierzę w fakty. 

Cytat

Kiedy w grę wchodzą karabiny, i rozstrzeliwanie przeciwników idei, "piękna" idea staje się...

Idee nie strzelają. 

Cytat

Tak działają "idee" w praktyce - i ciężko tu wskazać ofiarę!

Tuchola_1919_russian_pow.jpg

 

To jesteś za, czy przeciw, zajmowaniu pustostanów?

Jestem za raison d'etat

Cytat

Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to jak proponujesz uczynić to, pozostawiając "zasady rynkowe"?

Olbrzymie podatki. Takie by właściciel wykalkulował sobie że bardziej opłaca mu się sprzedaż lub wynajem bez marży od chomikowania czy wynajmu krótkoterminowego. 

Cytat

Były takie czasy, że czasami "bibuła" przekazywała wiedzę. Sprzeczną z podręcznikami państwowymi i "oficjalną wykładnią" tak zwanych "autorytetów".

Teraz są czasy gdy masz oświeconych płaskoziemców

Cytat

Tymczasem memy pozwalają mi łatwo zobrazować pewne charakterystyczne zachowania "typowych wyznawców jakiejkolwiek idei":

5Ab3x3Pw6okaJhZPYuX4ZPRfBrXHWPjN.png

Jak pisałem, opierasz się na memach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Libertyn said:

Twarze bez poparcia pozostają twarzami, nie ikonami.

Poparcie takie liczy się statystycznie, a jego składniki są doskonale wymienne... i szybko zapomniane.

6 minutes ago, Libertyn said:

Aha. Krzycząteż Vive le Emperour! Z przekonania. 

Zmiana hasła do komputera, nie zmienia zasady działania komputera.

7 minutes ago, Libertyn said:

Podaj mi nazwiska arystokratów w Armii Czerwonej. 

Większość ich "sztabu" nie wywodziła się ani z arystokracji, ani z plebsu.

Ale nie byli to ludzie przypadkowi.

Lew Dawidowicz Bronstein pierwszy raz wypłynął jako "szef" w 1905r.; bajeczce o "chłopskim pochodzeniu" wystarczy przeciwstawić Szkołę Realną, gdzie plebs nie trafiał...

22 minutes ago, Libertyn said:

Mao Zedonga

Syn lichwiarza i handlarza zbożem, jednego z większych bogaczy w swojej okolicy. Ilu Chińczyków stać było wówczas na posłanie dziecka do szkoły? ;)

24 minutes ago, Libertyn said:

Idee nie strzelają. 

Ludzie, którzy w nie wierzą, nie mają takich ograniczeń. A idea bez ludzi ją wyznających, ginie.

26 minutes ago, Libertyn said:

Jestem za raison d'etat

Które łamie prawa człowieka.

Dylemat wagonika na szynach.

27 minutes ago, Libertyn said:

Olbrzymie podatki.

Pozostajesz więc w ramach działania "finansowego". Z centralnym emitentem waluty.

28 minutes ago, Libertyn said:

Teraz są czasy gdy masz oświeconych płaskoziemców

Znaczy się, mają tak dużą wolność, że mogą wierzyć nawet w komunizm czy płaskoziemie.

I twierdzić że mają fakty na poparcie swych idei.

29 minutes ago, Libertyn said:

Jak pisałem, opierasz się na memach.

"Będę cytował każdą mądrość, gdziekolwiek ją znajdę" - Snoopy the Dog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał:

Poparcie takie liczy się statystycznie, a jego składniki są doskonale wymienne... i szybko zapomniane.

Aha. Napoleon tego żywym przykładem. Adolf H. podobnie

Cytat

Zmiana hasła do komputera, nie zmienia zasady działania komputera.

Aha. 

Cytat

Większość ich "sztabu" nie wywodziła się ani z arystokracji, ani z plebsu.

Tylko z duchowieństwa? Burżuazji? 

Nie. Właśnie z plebsu. Plebs to prawnicy, urzędnicy, lekarze, handlarze. Plebs to mieszczaństwo pomiędzy patrycjatem i burżuazją a ploretariatem. 

Cytat

Ale nie byli to ludzie przypadkowi.

Lew Dawidowicz Bronstein pierwszy raz wypłynął jako "szef" w 1905r.; bajeczce o "chłopskim pochodzeniu" wystarczy przeciwstawić Szkołę Realną, gdzie plebs nie trafiał...

A co to było? Jakieś Eton dla dzieci elit herbowych i burżuazyjnych? 

Cytat

Syn lichwiarza i handlarza zbożem, jednego z większych bogaczy w swojej okolicy.

Czyli wywodził się z plebsu? 

Cytat

Ilu Chińczyków stać było wówczas na posłanie dziecka do szkoły? ;)

Niewielu. Jak popatrzysz po przodkach generałów z II RP to też masz plebs w rodzinach. Zresztą sam jesteś plebs. 

Cytat

Ludzie, którzy w nie wierzą, nie mają takich ograniczeń. A idea bez ludzi ją wyznających, ginie.

A by była wyznawana to musi mieć realne podstawy

Cytat

Które łamie prawa człowieka.

Łamanie praw człowieka nie jest zależne od systemu. 

Cytat

Dylemat wagonika na szynach.

Pozostajesz więc w ramach działania "finansowego". Z centralnym emitentem waluty.

Nie no, najlepiej niech każdy sobie emituje własną walutę. 

Cytat

Znaczy się, mają tak dużą wolność, że mogą wierzyć nawet w komunizm czy płaskoziemie.

W to możesz sobie wierzyć nawet rąbiąc drewno dla króla Leopolda. 

 

Cytat

I twierdzić że mają fakty na poparcie swych idei.

Można też dla idei ignorować wszelkie fakty ją podważające. 

Cytat

"Będę cytował każdą mądrość, gdziekolwiek ją znajdę" - Snoopy the Dog.

Bez komentarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 18:49, PyrMen napisał:

Samotnym maDką się dziwicie i kręcicie bekę a sami nie jesteście lepsi.

Oczywiście, że tak, ja nie pójdę do łózka z Bazylem, panna ,która nie ma mózgu i nie strzele bachora, żeby dziecko samotnie wychowywało z jednamy rodzicem w nieszczęśliwej relacji, tak jak to robią samotne maDki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.