Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przelewowy to praktycznie bez różnicy. Warto kupić taki z timerem żeby kawa była gotowa rano.

 

Espresso machine to np DeLonghi dedica, albo Sage. Praktycznie każda znana marka się sprawdzi.

 

Na bean to the cup trzeba już wydać sporo i DeLonghi ssie pałę w tym segmencie także odradzam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspres przelewowy robi mało smaczną kawę i robi jej za dużo.  Ma to sens kupić do biura gdzie jest kilka osób. Za 10 zł na alliexpreie kupisz składany dipper + 100 filtrów za 5 zł i to nawet lepsze rozwiązanie bo można w kieszeń wziąć i myć nie trzeba a smak taki sam. 

 

Dobrą kawę robi kawiarka Bialetti (tania), co ci polecam. Sam używam od lat. Są na kuchenki gazowe, indukcyjne lub samodzielne na prąd. Tylko kup Bialetti a nie coś innego. Części zapasowe do Bialetti są dostępne wiecznie. 

 

Z ekspresów tanich to kolbowy Zelmer też smaczną kawę robi. Koszt jakieś 500 zł. 

 

Więcej nie wiem ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Shark napisał:

DELONGHI Dedica Style EC685.

 

Dobra jakość wykonania. Po 5 latach wciąż jak nowy. Mam kilka niezależnych opinii i wszyscy bardzo zadowoleni.

Dokładnie tak jedyny prawilny ekspres w tym przedziale, polecam i mój znajmy również 

 

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-de-longhi-ec685-m-srebrny

 

@RENGERS

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RENGERS to zwykła przelewówka, ot taki zaparzacz a nie żaden express. Smakowo, jak dla mnie z takich urządzeń wychodzi błotna woda z kałuży a nie kawa. Ale co komu podchodzi. 

Jak już chcesz ekonomicznie, to polecam mokę/kawiarkę (np. od renomowanego  od Bialetti) i raczej stalową niż jakieś wydziwiane cuda emaliowane czy tam malowane/powlekane. Alu jakoś do mnie też nie przemawia. Może nie jest jak z expresu ciśnieniowego, ale nadal wyśmienita. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RENGERS napisał:

Czy coś takiego zaparzy dobrą kawę ?

Zależy jaką kawę wsypiesz. W metodach przelewowych bardzo liczy się grubość zmielenia (musi być grubiej mielona) oraz stopień wypalenia (jaśniejszy)

 

Generalnie ekspresy przelewowe są super o ile zadba się o dobrą kawę i mieli na bieżąco dobrym młynkiem (żarnowym)

 

Ja sam obecnie używam głównie chemex'a i polecam - najlepsza kawa jaka istnieje całkowicie zrezygnowałem z cisnieniówki.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealna jest kawiarka - klasyczna i prosta metoda. Swoją kupiłem chyba za 50zł i jestem mega zadowolony. Żadnych filtrów, tylko sitko, miejsce na wodę, stawiam na gaz czy prąd i mam super kawę. Są pewnie też wersje na prąd do podłączenia. Bardzo łatwo się to czyści. Idealne rozwiązanie i kawa potrafi być bardzo mocna.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co uważasz za 'tani'. IMO tanim ekspresem bardzo dobrej jakości jest Gaggia Classic Espresso - fajna maszyna kolbowa, łatwa w modyfikacji (jest sporo dostępnych modów), dużo dokumentacji oraz możliwość własnej twórczości - zamiast kupować PID'a, można samemu skleić z jakiegoś arm'a,.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem smakoszem kawy, generalnie pije teraz może raz na tydzień. Przerabiałem przelewowy (nie smakuje mi z niego kawa), kilka kolbowych, french press, włoską kawiarkę (do czasu jak coś spartoliłem i doszło do niezłego bum, kawa była smaczna). Obecnie mam jakiś z Tchibo prosty automat za circa 1300 ziko. Do tej pory najlepiej mi podchodzi z niego kawa a i ma już kilka lat.
Wiem, że to profanacja ale czasem kupię nawet sobie „kawę” 2 w 1 z tych małych saszetek foliowych typu Nescafe i mi smakuje ;) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.