Skocz do zawartości

W Polsce lepiej nie będzie, dopóki się patoli nie wyeliminuje


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Już kolejny raz napiszę, że mam duży respekt do Arabów. W tańcu się nie pierdolą chlopaki, jak trzeba to upierdolą rękę złodziejowi czy obalą władze (już mniejsza o to kto ich nakłania- chodzi o fakt). Tam zwyczajnie mają jeszcze jakąś godność, u nas zasuwają za miskę ryżu od lat głosując na tych samych. Polecam emigrację. 

Nawet Francuzi - z których się jakiś czas temu śmialiśmy - ze ściagają i pozwalają rozrabiać ciapatym w Paryżu i okolicach okazali się mieć więcej godności i zaczęli kolejną rewolucję francuską po tym jak Macron zwiększył wiek emerytalny. A u nas naprawdę nie mam pojęcia co musiałoby sie stać żeby ludzie solidarnie wyszli na ulice.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

Tak mi się dziś skojarzyło po przeczytaniu poniższego. Sebek, syn Janusza, robi Sebka syna Janusza. Niekończący się zaklęty krąg spierdolenia. 

 

Tak mi się jakoś kojarzy, że... naprawianie zawsze chcemy zacząć od wskazania winnego. Potem powstaje pomysł, że jak wyeliminujemy czynnik patogenny to wszystko się czarodziejsko poukłada.

 

Skąd mi się to wzięło?

Posłuchałem takiego podcastu.

Dochodzę do wniosku, że... Hitler owładnięty wręcz manią tego, że "to wszystko przez tych żydów".  A jego "teoria" padła na podatny grunt wśród zwykłych, szarych, niewykształconych Niemców.

 

Wydaje mi się, że na przestrzeni dziejów znajdziemy o wiele więcej takich przykładów na wskazywanie winnych gdzieś tam i eliminowanie ich jako panaceum na problemy świata.

 

Jak była paskudna susza, to by przebłagać bóstwa zwykle składano im ofiarę. Często wskazywano kogoś, jako przyczynę i eliminowano właśnie poprzez, niejako, złożenie ofiary.

 

Czy i teraz nie następuje jakiś skrót myślowy w Naszych głowach?

 

Wszystko to wina Tuska. 

Wszystkiemu winny PiS.

 

To przez sanację i butną politykę Becka Hitler Nas zaatakował.

 

To przez komunę i komunistów mamy 44 lata opóźnienia względem zachodniej Europy.

To przez Naszą mentalność niewolników.

To przez rozbiory.

To przez szlachtę.

 

W średniowieczu palono czarownice na stosach. 

 

Czy dziś też nie próbujemy kogoś na jakimś stosie spalić?

 

Tak po prostu się zastanawiam... 🤔

 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szczery Człowiek napisał:

A u nas naprawdę nie mam pojęcia co musiałoby sie stać żeby ludzie solidarnie wyszli na ulice.


U nas nie widzę takiej opcji (moje subiektywne odczucie) przez najbliższe naście lat. Próbowałem na maxa logicznie wytłumaczyć mojej mamie, że telewizja 24 z niebieskim znaczkiem niczym się nie różni od ich przeciwników. Obie służą tylko celom politycznym i nie mają żadnej ,,misji” niesienia prawdy.

 

Jak się domyślasz, niepotrzebnie się naprodukowałem. Ona dosłownie cytowała wypowiedzi tych oświeconych ,,prawowitych redaktorów” wierząc w to, że to są jej myśli.

 

I teraz jak myślisz czy ona poszłaby ramie w ramię z ludźmi na których codziennie, przez lata po kilka godzin dziennie szczuje jej ulubiona telewizja, że to tacy i śmacy? Druga strona robi dokładnie to samo.

 

,,Tamten to pisowiec”, ,,Tusk to złodziej” - kurwa to rak jest. Telewizje ,,informacyjne” to najgorsze gówno, pasożyt, rak tego kraju. Po fałszywej pandemii tylko się w tym utwierdziłem. Najgorsze ścierwa, dla mnie na jednym poziomie z pedofilami i gwałcicielami. Tyle kurwa krzywdy w białych rękawiczkach wyrządzili, że to jest nie do opisania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

Właściciel sklepu, czy posesji powinien mieć prawo odjebania złodzieja na miejscu bez konsekwencji. 

Absolutne minimum, to zmiana kk, tak aby przeciwdziałanie przestępstwom na mieniu, czy zdrowiu, ale też przeciwko zaklócaniu porządku, czy dewastacjom nie były z automatu penalizowane. 

Chcesz dać władzę decydowania o swoim życiu rodzinom z kasty prawnej po znajomościach, gdzie ludzi myślących jest niewielu?

Rozumiem, że Cię drażnią pewne rzeczy, ale to jest kompromis, trzeba po prostu brać to pod uwagę i zabezpieczać mienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szczery Człowiek napisał:

 A u nas naprawdę nie mam pojęcia co musiałoby sie stać żeby ludzie solidarnie wyszli na ulice.

Pewnie gdyby dosłownie nie było czego włożyć do gara, i by zabrali te wszystkie plusy itp, to by było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Patton napisał:

Pewnie gdyby dosłownie nie było czego włożyć do gara, i by zabrali te wszystkie plusy itp, to by było podobnie.

Ludzie mają więcej empatii do zwierząt niż do siebie samych.

 

Jak podczas „pandemii” na początku była wzmianka, że zwierzęta mogą przenosić covida - przecież najpierw była jakaś akcja z nietoperzem, potem łuskowcem którego ktoś w Chinach zjadł czy na odwrót i dlatego zachorował - i było info, że zabijali niektóre zwierzęta a nawet całe fermy to ludzie byli oburzeni, wkurwieni. Były komentarze „wara od mojego kota/psa, jeśli ktoś przyjdzie po niego to dostanie kosę/zajebie na miejscu” itp. Zaraz szczęśliwie ogłosili, że koty i psy i inne zwierzęta w gospodarstwie nie przenoszą śmiercionośnego wirusa :) 

 

Ale jak już ludzi zamknęli w domu, kazali się pokazywać policjantowi w oknie, była niezgodna z prawem kwarantanna, zakazy wejście do kina/knajpy/siłownie czy nawet lasu to kurwa nikt nic nie zrobił. Mimo, że wiedział a już na pewno miał przeczucie że jebie wałem na kilometr.  To jest niesamowite jak ludzie potrafią mieć wyprane mózgi i być takimi idiotami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hm, idę na spacer z synkiem, duże jezioro, słonko i las.

Napier*ala disko - wschodnie, woda wszystko niesie.

 

Po jakimś czasie widzę paśnik, chlew, siedzą wokół stołu, 

piją, wrzeszczą, hałasują. Głośnik potężny gra.

Wszyscy widzą, każdy udaje że nie słyszy.

 

Ludzie o twarzach inaczej enteligentnych, udają że po polsku nie rozumieją.

Przyjechali tutaj, muza ichniejsza gra. Wiekowo użyteczni.

 

Nic nie można zrobić? Uwagi zwrócić?

Może traumę swoją leczą przeszkadzając innym?

 

No to co, olać, odpuścić, niech się dzieje tak?

Średnio mnie interesuje słuchanie głośnej muzyki

z tekstami pisanymi cyrylicą...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szczery Człowiek napisał:

To jest niesamowite jak ludzie potrafią mieć wyprane mózgi i być takimi idiotami.

Wiekszosc dalo by sie uratowac ale … i tu bedzie cytat z naszego kolegi strusua :

 

Niestety, ale zauważyłem, że bardzo często takie teksty w stylu "wszystko byłoby zajebiście gdyby nie Żydzi/politycy/globaliści/zieloni blablabla" 

 

Musze sie z nim zgodzic choc to manipulacja szyta grubymi nicmi . 😂 

Kluczem do zagadnienia jest system edukacji skrojony dla gawiedzi ktory promuje przede wszystkim posluszenstwo . Wyobrazcie sobie spoleczenstwo ktore potrafi laczyc kropki . Pasozyty by wyzdychaly z glodu a to przeciez takie malo humanitarne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maroon napisał:

Absolutne minimum, to zmiana kk, tak aby przeciwdziałanie przestępstwom na mieniu, czy zdrowiu, ale też przeciwko zaklócaniu porządku, czy dewastacjom nie były z automatu penalizowane. 

 

Bo dziś wjebiesz Sebkowi za np. pomazanie ściany i też jesteś z automatu

Podstawową zasadą jest to, że państwo ma monopol na przemoc. Prawie się nie dalej nie dzieli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Atanda napisał:

Podstawową zasadą jest to, że państwo ma monopol na przemoc. Prawie się nie dalej nie dzieli. 

1985 lub 1986. Lekcja historii na Podlasiu w małej, wiejskiej szkole. 

 

Mały 12-letni Miszka poraz pierwszy w życiu słyszy od pewnego nauczyciela* słowa "Państwo to aparat przymusu"...

Te zdanie zostało ze mną na zawsze.

 

Na innej lekcji historii rozmawialiśmy o prawdziwych wydarzeniach w Katyniu. I wiele wiele innych.

 

*Pamiętajmy, że to były czasy, gdzie za niepopularne słowa taki nauczyciel mógł mieć różnego rodzaju kłopoty. Np w domu wizytę smutnych panów z pewnej instytucji na S i B.

 

13 godzin temu, maroon napisał:

 

Kto zaczął nagonkę na "wykształciuchów" 8 lat temu? 

Nie wiem, szczerze mówiąc, czy jest jakaś nagonka czy nie.

 

Wg mnie inżynier wszędzie się obroni. Cokolwiek mówią to jak z równouprawnieniem.

Kończy się, kiedy trzeba wnieść pralkę na 4-te piętro.

 

Tak samo z wiedzą techniczną. Inżynierka jest niezbędna. Sama się obroni.

 

Niedawno był kolejny 26 kwietnia.

 

"Nie plećcie bzdur, towarzyszu, Reaktory RBMK nie wybuchają".

 

Cytat

Wykształcenie mimo wszystko daje jakąś ogładę. 

 

Wychowanie idące w parze z zdobywaniem wykształcenia daje ogładę.

Ja stawiam na zdrowy "chłopski" rozum. Jak dla mnie ten zdrowy zawsze się obroni. Nie dajmy się zwariować.

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedwojennej Polsce jeden z bywalców elity głosił wszem i wobec taką oto światłą myśl: aby było dobrze w naszym kraju trzeba rozstrzelać sto tysięcy łajdaków.  

Ktoś przytomnie zapytał, co jeśli nie ma aż tylu złoczyńców? A to wtedy dobierze się spośród uczciwych.

 

Także tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2023 o 12:01, maroon napisał:

ak można liczyć na cokolwiek dobrego w kraju, w którym systemowo patolę się wspiera, zamiast ją z całą surowością gnoić? 

Żeby przerwać ten obłędny krąg potrzebne są odpowiednie instrumenty prawne, takie jak prawo do samoobrony, czy za zniszczenie mienia, wieloletnie więzienie, ale takie, gdzie na michę trzeba sobie zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.