Skocz do zawartości

Swój typ czy idealizowanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Ostatnio nachodzą mnie takie myśli. Macie może jakiś swój typ dziewczyny i gdy taką widzicie to od razu ją idealizujecie? Zawsze mnie kręcą te nieśmiałe, ciche, słodkie,  niewinne, inteligentne z wyglądu i zachowania. Pisałem nawet ostatnio o pewnej sytuacji z nieudanym podejściem i ta laska taka właśnie jest w moich oczach. Ale ile w tym jest mojej kreacji w głowie a na ile te laski takie naprawdę są. Nie wiem czy włącza mi się wtedy instynkt opiekuńczy. Czy braki w niewinnych relacjach ze szkoły średniej czy studiów z takimi dziewczynami. Widzę w nich może łatwy cel, którym można manipulować. Może pewne wybrakowanie w osobowości,  które sam posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maxivoice napisał(a):

Zawsze mnie kręcą te nieśmiałe, ciche, słodkie,  niewinne, inteligentne z wyglądu i zachowania.

Z doswiadczenia ci podpowiem ze te niewinne w wiekszosci to niezle aktorki . Z tymi cichymi z ktorymi dane mi bylo obcowac stwierdzam ze to w wiekszosci byly kompleksy a nie cecha charakteru .Obecnie wybieram raczej te wyszczekane  gdyz bzykaja  sie jak kroliki czyli cecha jak najbardziej pozadana . 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maxivoice napisał(a):

Siema. Ostatnio nachodzą mnie takie myśli. Macie może jakiś swój typ dziewczyny i gdy taką widzicie to od razu ją idealizujecie?

Znajdź w swojej przeszłości, najlepiej z dzieciństwa, coś, jakieś doświadczenie ale nie dotyczące kobiet, gdzie strasznie marzyłeś aby mieć coś. Zastanów się jak na przestrzeni lat zmienił się Twój pogląd na to doświadczenie.

 

- bardzo o czymś marzyłeś (telefon komórkowy, rower, deskorolka)

- wyobrażałeś sobie jak to cudownie będzie to coś mieć, koledzy będą mnie podziwiać, będzie fajnie grać w gry na telefonie a nie tylko przyglądać się jak inni grają

- kupiłeś/dostałeś w prezencie to wymarzone coś, spałeś wręcz z tym pod poduszką, nie rozstawałeś się na chwilę, chciałeś się chwalić kolegom, faktycznie koledzy przez jakiś czas podziwiali

 

Przywołaj te wspomnienia i porównaj z tym jak DZIŚ się czujesz z takimi rzeczami. Jak je wybierasz, czy nadal używasz, czy nadal wprawiają Ciebie w takie emocje i ekscytację.

 

Ważne jest, by to była rzecz o której marzyłeś w dzieciństwie ale nadal dziś używasz jako dorosły.

 

Samochód, rower, komputer, telefon komórkowy.

 

W ten sposób zrozumiesz jak wyglądało idealizowanie czegoś w Twojej głowie. Będziesz miał punkt odniesienia i swoje wspomnienie emocji tamtego marzenia i jak dziś to wygląda.

 

I porównasz, być może na porównaniach ZAUWAŻYSZ czy to co odczuwasz dziś wobec kobiet, czy raczej PEWNEGO RODZAJU kobiet, faktycznie jest idealizacją.

 

W ten sposób rozpoznasz stan, kiedy idealizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.