Skocz do zawartości

Czym jest kobieta?


eknm2005

Rekomendowane odpowiedzi

Film Matta Walscha z 2022, który wywował burzę w zachodnim świecie.

Wydaję się, że Polska z powodu "opóźnienia" nie zajmuje się jeszcze tego typu tematyką na poważnie - ale jak w przypadku innych "nowinek" ze świata zachodniego - kiedyś i tego typu kwestia będzie hitem.

Także zalecam się zapoznać co będzie na pierwszych stronach gazet/telwizji za parę lat - już teraz można przygować do bycia guru w tego typu tematyce / zajęcia strony w dyskursie.

 

Film do obejrzenia tutaj (angielski):

https://archive.org/details/what.-is.-a.-woman.-2022.720p.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, eknm2005 said:

Film Matta Walscha z 2022, który wywował burzę w zachodnim świecie.

Wydaję się, że Polska z powodu "opóźnienia" nie zajmuje się jeszcze tego typu tematyką na poważnie - ale jak w przypadku innych "nowinek" ze świata zachodniego - kiedyś i tego typu kwestia będzie hitem.

Także zalecam się zapoznać co będzie na pierwszych stronach gazet/telwizji za parę lat - już teraz można przygować do bycia guru w tego typu tematyce / zajęcia strony w dyskursie.

 

Film do obejrzenia tutaj (angielski):

https://archive.org/details/what.-is.-a.-woman.-2022.720p.

 


A da radę streścić, co jest w tym filmie? Coś tam słysżałem, ale nie znam szczegółów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Peter Quinn said:


A da radę streścić, co jest w tym filmie? Coś tam słysżałem, ale nie znam szczegółów. 

Trudno tak naprawdę streścić film w paru zdaniach, równie dobrze mógłbym napisać że Batman to film o facecie w czarnym a'la nietoperz kostiumie starający się walczyć z klaunem. 

Czy takie zdanie oddaje w pełni sens / opowieść / klimat któregoś z filmu Batman?

 

Niemniej spróbujmy.

Jednym z dominujących tematów na zachodzie są obecnie osoby transseksualne, tzn. podkreślenie ich normalności.

Od jakichś paru lat trwa wzmożna walka o zaimki, czyli wprowadzanie do używania w potocznym języku zaimków innych jak on / ona oraz forsowanie "nowej normalności". 

W Polsce kobieta z penisem czy mężczyzna z pochwą to jeszcze jest temat rzadko spotykany lub temat żartów.

I tak były jakieś sytuacje z tralalą lub jakimś posłem/posłanką. Ale to na razie tylko ciekowostka społeczna.

Dla porównania na zachodzie to jest już norma.

Jak studiowałem 3-4 lata temu to w szkołach były toalety dla osób nie binarnych lub z napisem dla osób intersex.

Od czasów Covidu kolejne rzeczy się pojawiły na masową skalę, jak chociażby sygnaturki teams u  osób w firmach / urzędach państwowych przedstawiające preferowane formy zaimków nie binarnych.

 

I tak w USA/UK to jeden z głównych tematów sporu społecznego. 

 

Film koncentruje się na niedorzecznościach związanych z tym tematem oraz zagrożeniach.

Przedstawione są między innymi zagadnienia:

- pracy "terapeutów" dzięciecych którzy mają rozwijać u dzieci różne wizje tego czym jest ich seksualność / płciowość

- zmianie płci / chemicznej sterylizacji nieletnich, nawet wbrew zgodzie ich rodziców

- osobach transpłciowych w sporcie

- współczesnym postrzeganiu kultury oraz zagadnien kobiecości / LGBT wśród różnych grup społecznych

- kłopotach współczesnych osób na zachodzie z identyfikacją

- skandalach związanych z ruchem trans 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, BumTrarara said:

Bardziej temat zastępczy, bo rozwiązywanie realnych problemów leży poza zasięgiem/chęciami polityków.

Nie napisałem, że to temat ważny / potrzebny / interesujący itd. 

Napisałem, że pod względem pompowania przez media społeczne, od tych mainstreamowych do tiktokerskie, genderyzm jest jednym z bardziej chwytliwych tematów w UK/USA.

 

Mam przekonanie że podobny status ma temat pedofilli w kościele katolickim w PL. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta: Generator problemów.

Im lepsze oprogramowanie posiada, tym te problemy są mniejsze.

 

Uszkodzony procesor, bądź słabej jakości oprogramowanie powoduje przyrost problemów w skali kwantowej.

 

Operator, musi znać BHP I Regulamin postępowania z kobietą, aby cieszyć się rodziną, bądź związkiem.  Zalecana ciągła czujność.

 

Zalecana literatura fachowa:

Kobietopedia, Zwierzę zwane człowiekiem, filmy Walaszka.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie osoby.

 

Tutaj niedorzeczność jest taka, że nigdy nie wiadomo jak się witać z lewakami, bo jak sobie ubzdurają że dzisiaj są kotem, to masz się tak do nich zwracać. Dlatego tych obłąkanych będę ignorował, kiedyś wchodziłem w dyskusję, ale to mijało się z sensem, bo oni mogli uważać się za kogo chcieli, ale jak ktoś "normalny*" chciał żeby do niego zwracali się per królu, bo tak się akurat czułem - to wielki kwik.

 

Teoretycznie powinno się takie osoby wysyłać na badania i nie jest prześmiewcze, uważam że jeśli mają problem ze zdefiniowaniem siebie, to powinni to dogłębnie sprawdzić i dobrać leczenie, lub terapię.

 

Swoją drogą uważam, że większość tych osób ma zaburzenia psychiczne, chcą zwrócić na siebie uwagę jednocześnie nic poza głupotą nie mają do zaoferowania społeczeństwu. Taki cel w życiu. A jak posłuchamy szerzej ich oczekiwań, brak logiki, argumentów - to tylko utwierdzamy się w chorobie psychicznej takiego delikwenta.

 

Wmawianie nam, że to normalne że gościu przebiera się za dziewczynkę i ma prawo korzystać z damskiej toalety (był taki przypadek) to jakiś absurd. Wierzę, że społeczeństwo będzie konsekwentnie negowało takich oszołomów i kierowało do specjalistów.

 

* Ta normalność zdefiniowana przed normy społeczne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały film, który obnaża całą tę "trans-medycynę" i "nauki społeczne".

Polecam jeszcze zbanowaną przez Amazona książkę "Kiedy Harry stał się Sally".

 

Najgorsze, że jak rozmawiam z rodziną na ten temat to wszyscy murem za transowaniem, w tym za pomaganiem biednym trans dzieciom.

Tymczasem te procedury prowadzą de facto do inwalidztwa i o ile osoby dorosłe można powiedzieć, że mogą sobie robić co tylko chcą (choć i tutaj jest to dyskusyjne bo co jeśli ktoś jest chory psychicznie albo znajduje się w jakimś stanie, w którym nie myśli logicznie), to w przypadku dzieci to jest to chyba jedna z najgorszych form znęcania się.

 

Jestem przekonany, że już niedługo, być może kilka lat, będziemy mieli wysyp nieszczęśliwych, zniszczonych fizycznie i psychicznie ludzi bez przyszłości. Osoby odpowiedzialne za to co się dzieje rozpłyną się w powietrzu a tamci ludzie będą musieli z tym żyć. Niestety, niewiele możemy z tym zrobić poza zwiększaniem świadomości u innych ludzi bo większość po prostu nie wie co się dzieje. Na TVN mówią, że to miłość i tolerancja. "A ty co? Przeciw miłości i tolerancji jesteś? Hmmm??"

 

@eknm2005 Film jest dostępny za darmo na twitterze:

Lepiej podać link TT żeby nabić im wyświetlenia przy okazji bo temu materiałowi trzeba zwiększać zasięgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, BumTrarara said:

Bardziej temat zastępczy, bo rozwiązywanie realnych problemów leży poza zasięgiem/chęciami polityków.

Hm, sam patrzę na to też z trochę z innej strony. To są ludzie, których pobieżnie określam dla uproszczenia jako quasi-satanistów. Ale oni tymi swoimi zabiegami, ze szczególnym uwzględnieniem covido-paranoi, starają się zrzucić nas na jakiś bardzo niski poziom świadomości (Hawkins) generując skupienie się na własnych rozpaczach, lękach, winie i cierpieniu, bo to przede wszystkim da im sterowność i poddany "rząd dusz" a nas oddali od sensu i radości życia. To są zaprzedane złu i usterkom mózgu (Łobaszewski - ponerologia) skurwysyny. Powinniśmy ich - jeśli już zostawić przy życiu i nie w izolatce - jako społeczność planety trzymać na bardzo krótkiej smyczy i pod kontrolą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak dla mnie to już się zaczyna robić gruba wojna ideologiczna. Im nie możesz nic powiedzieć, ale z konserwatystą nie możesz pójść na spotkanie biznesowe bo ci zarzucą faszyzm i zabiorą pracę. 

Robi się gruubo... Generalnie myślę, że podobna grupa ludzi którzy właśnie popierali totalitarne rozwiązania covidowe to Ci tzw. "demokraci" czy Ci z ramienia "woke". 

Teraz jest pride month tak? 
Gdzieś widziałem, że w jakiejś światowej organizacji, gdzie wiszą na co dzień państwowe flagi, na miesiąc zdjęli zastąpili je tymi tęczowymi flagami. Oczywiście powiedzą Ci, że to w imię demokracji, ale jeśli ktoś nie widzi w tym szerszego planu do czego to wszystko zmierza to chyba jest ślepy. 

Oni na legalu palą flagi narodowe i walą w symbole religijne - a spróbuj zrobić to samo z ich flagą i zobaczysz co się stanie. 

Skąd się bierze teraz tak dużo odklejeńców? 

Przecież wschód - Chiny, Rosja, Arabia, Indie etc. zacierają tylko ręce, a nasza cywilizacja spada na samo dno. 

Są normalnie wywiady z ludźmi, którzy uważają że można dyskryminować białych, ale czarnych już nie. 
Powaliło ludzi grubo a to idzie dalej i dalej. 
 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Peter Quinn napisał(a):

Skąd się bierze teraz tak dużo odklejeńców? 

Z kilkudziesięciu lat dobrobytu i braku realnych problemów.

No i całego dziedzictwa protestantyzmu, bo zauważ, że te wszystkie skrajnie lewackie pomysły to się właśnie wywodzą z takich krajów. Niemcy to do 1994 sadzali za homo do puchy, a teraz "przodują w tęczowej zmianie w UE". UK? USA? To samo. To przecież były - pomimo jakichś tam punktowych pozorów - kraje bardzo purytańskie. 

Takie odbicie wahadła.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawking się mylił. Przytoczona w filmie jego teza, że "kobiety są tajemnicą" jest co najwyżej ćwierćprawdą. Bo w zasadzie nie są żadną (może tylko tutaj dla nas???) i są ekstremalnie proste jak konstrukcja cepa. Jedyną tajemnicą są w kwestii przebiegu. Z tym to się kryją, bo jeszcze funkcjonuje społecznie w jakiejś szczątkowej formie "stygmat dziwki" i generuje się jakaś forma obrzydzenia do takich. Ale przecież to jest intuicyjne - im ładniejsza tym większy przebieg, bo szersze możliwości i robiła z facetami już wszystko. Tzn. raczej oni robili, od oblecha po czada. One niemal mechanicznie i bezwiednie się prują, zawierając cipką kolejne sojusze, wypełniając wbudowaną organicznie pustkę i poddając się dyktatowi gadziego na potrzeby inkubacji. Przecież w try miga przeskakują z gałęzi na gałązkę. Więc robienie 1.5h filmu o tak prostej sprawie jest stratą czasu. 

 

Rozumiem, że przesłanie i temat wiodący filmu dotyczy czegoś nieco innego, ale po prostu trzeba być (z męskiej perspektywy) ciężko chorym psychicznie, żeby np. chcieć z ciała i umysłowości chłopca wydobyć kobietę. Ta cała propaganda kojarzy mi się z przekonywaniem muchy, że zajebiście jest być muchą i nie ma nic lepszego. Co prowadzi de facto do uwięzienia muchy w musze :D

 

 

ps. Nawet tytuł "czym jest kobieta" a nie "kim", sugeruje, że to rzecz - tak naprawdę inkubator, worek na spermę itp. i nie należy jej traktować jak równowarte homo sapiens. 

 

pps. Całości nie dałem rady obejrzeć. Ja to nerwów do takich rzeczy nie mam :D Zastosowałem więc strategię "nie wiem, ale się wypowiem" 🤣

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, VasKes said:

Kobieta to człowiek rodzaju żeńskiego

Haha, no może niezupełnie :D To tylko "maszynki" .

Przypomniałeś mi jednego z moich wykładowców, który na zajęciach z nami mawiał, że "kobieta to nie człowiek, bo jak zawołasz za nią na korytarzu /stój człowieku!/ to się nie zatrzyma ani nie odwróci". Tak to młodziakom przekazywał wiedzę szeroko wykraczającą poza krystalografię....  

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest gdy nie ma prawdziwych kłopotów.

Pustkę czymś trzeba zapełnić, a dziennikarze też mają dzieci i muszą je wyżywić.

Jednak nie ma obawy, kłopoty pojawią się, wcześniej czy później.

Ani nasze ani amerykańskie żołnierki/inne_obrończynie_wolności nie walą na ochotnika (ochotniczkę?) walczyć na Ukrainie choć nasze panie bardzo dzielnie rozwalały kolczasty mur na granicy z Białorusią.

Poglądy bardzo się korygują gdy blisko jest szansa dostania w dziób.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

co Ty na to?

Ale co ja na to? Czy to prawda? ;)

Ile denominacji protestanckich, tyle punktów widzenia. I prawdą jest, że obecny protestantyzm bywa mocno zlewaczały, wyświęca kobiety na pastorów, klaszcze BLM i macha tęczową flagą. Oczywiście, nie każdy ;) Mój (baptystyczno - ewangelikalny) jest "dosyć" daleko od tej "postępowości".

 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JoeBlue napisał(a):

Ani nasze ani amerykańskie żołnierki/inne_obrończynie_wolności nie walą na ochotnika (ochotniczkę?) walczyć na Ukrainie choć nasze panie bardzo dzielnie rozwalały kolczasty mur na granicy z Białorusią.

Poglądy bardzo się korygują gdy blisko jest szansa dostania w dziób.

Widzę, że wtedy wszystkie kobiety sobie przypominają iż lepiej w takie niebezpieczne miejsca oddelegować mężczyzn. Pada wówczas często ,,jestem kobietą", jaki z Ciebie za facet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.