Skocz do zawartości

Zagraniczna sfera Redpill dostaje zadyszki.


Estranged

Rekomendowane odpowiedzi

Elo wszystkim.

 

 

 

Oglądam własnie filmik ze skrótami, Rollo Tomassiego, Fresh and Fita czy tam innych youtuberów z redpilla.

 

 

 

1. Rollo Tomassi napisał kilka książek, a nie jest w stanie zdefiniować kim jest High Value Man (Wysokiej jakości facet). Mistrzowie cisną z niego bekę, komenty lecą a on milczy. Porażka i upokorzenie moim zdaniem.

 

2. Koleś o nicku MLD na pytanie o związek w którym facet z normalnego zmienia się i zaczyna ją lać - Czy kobieta ma go rzucić czy to znosić? Odpowiada bez wahania że ma zostac i to znosić, oczywiście mamy hejt itd. Czy ojcowie redpilla nie powinni świecić przykładem, mieć zdrowe związki uczyć mężczyzn jak takie tworzyć i tak dalej??

 

3. Koleś o nicku Myron uruchomił się na bogato na jakieś tam komentarze czy oskarżenia pod filmem, nie chciało mi się tego w całości oglądać, bo chłop ma swoje lata a zachowuje się jak rozchwiana emocjonalnie nastolatka przed okresem.

 

Skończyło się na jakichś rasistowskich komentarzach, przerzucaniu się gnojem, wyzwaniu na pojedynek, dziecinada.

 

Tak sobie myślę powoli że cały ten redpill przeżywa gruby kryzys, flagowe ikony tego ruchu zaliczają coraz wiecej wpadek (wiem że nikt nie jest idealny, każdemu się zdarzy), jedyne co mnie ciekawi to czy wyjdą z tego wszystko obronną ręką czy będzie powoli równia pochyła w dół.

 

 

Link poniżej dla ciekawych:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redpill idzie niestety drogą feminizmu - początkowo sensowna wiedza, a z czasem jej wynaturzenie, spowodowane redpill rage naszych braci, którzy nie mają powodzenia, tzw. "simpy" i "incele" to odpowiedniki grubych bab z kolorowymi włosami.  Liznęliśmy odrobinę psychologii ewolucji, tak samo jak i one, ale idąc tą drogą, za kilka lat będziemy wyśmiewani jak dzisiejsze feministki.

 

Mozemy tylko pokazywać dobre wzorce redpillu, wszystkich nie wychowamy.

  • Like 16
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że to gówno warte a to co w retpilu jest prawdą jest zwyczajnie zdrowym rozsądkiem.

 

Retpil se za dużo przypisuje troche jak te luje ze światowego forum ekonomicznego obiecują nam drukowanie organów chociaż nic im do tego co naukowcy wymyślają ale jest gadane jakby to oni ze Schwabem na czele nam dawali.

 

Weśta sie za siebie ja wczoraj znowu do 4:00 wykresy, to dla was, chcę wam dać przykład. Wiem, że wielu nie wierzy ale wielu uwierzy i pójdzie za moim sukcesem jak już on będzie. Po to tu jestem.

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie jacyś kolesie z YT? Może specjalnie robią krecią robotę?

Najważniejsze żebyśmy my mieli łeb na karku, znali ryzyko i zasady gry, a ludzi wymienionych przez autora pewnie nigdy w życiu nie spotkam. 

 

Tak samo nie interesują mnie jebnięte feministki czy simpoprzegrywy robiące pod siebie na red pill rage'u.

 

To znana technika manipulacji percepcją mas, uwydatnić jakiś temat a potem ośmieszyć głupotą znanych twórców kontentu. Coś jak Korwin mówiący o gospodarce a potem odpalający o Hitlerze, z miejsca jego wszystkie, nawet mądre słowa są przez gawiedź przekreślane. Takim sposobem każdy kto cokolwiek wspomni o red pillu będzie przez gawiedź powiązany z oszołomami.

 

Propaganda jest teraz na mistrzowskim poziomie, nie tylko w telewizji.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 12
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 05:38, Imiennik napisał(a):

A co mnie jacyś kolesie z YT? Może specjalnie robią krecią robotę?

Najważniejsze żebyśmy my mieli łeb na karku, znali ryzyko i zasady gry, a ludzi wymienionych przez autora pewnie nigdy w życiu nie spotkam. 

Co mnie jacyś kolesie z YT to można podpiąć pod cały ten dział z tysiącami postów. Jeśli nie interesuje cię ten konkretny dział to po kiego grzyba w tym wątku piszesz i w ogóle przeglądasz?

 

W dniu 8.06.2023 o 05:38, Imiennik napisał(a):

Tak samo nie interesują mnie jebnięte feministki czy simpoprzegrywy robiące pod siebie na red pill rage'u.

To samo

 

W dniu 8.06.2023 o 05:38, Imiennik napisał(a):

Propaganda jest teraz na mistrzowskim poziomie, nie tylko w telewizji.

Po to mamy rozum żeby filtrować dane treści i wyciągać wnioski dla siebie, a nie iść za tłumem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Estranged napisał(a):

Jeśli nie interesuje cię ten konkretny dział to po kiego grzyba w tym wątku piszesz i w ogóle przeglądasz?

7 godzin temu, Estranged napisał(a):

 

 

Chyba nie zrozumiałeś co napisałem.

 

Nie będę przekreślać red pilla bo kilku jego propagatorów zaczęło odwalać, pajemajesz? I nie uważam że przez kilku randomów red pill się zawali.

 

7 godzin temu, Estranged napisał(a):

Po to mamy rozum żeby filtrować dane treści i wyciągać wnioski dla siebie, a nie iść za tłumem 

Ty poszedłeś za jakimiś trzema gościami rzutując ich zachowania na wszystkich zwolenników ideologii. Brawo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Estranged

No to już widocznie przestały być flagowe. 

Dla mnie tRollo i reszta ekipy może przerobić się na trans-feministów i w kwestii red pilla w moich oczach to nie zaważy. A bo jeden to się skurwił? Odrzucamy taką jednostkę i żyjemy nadal. 

Jest masa innych twórców którzy nadal tworzą dobry kontent, np. nasz Marek Kotoński. 

 

Nie ma się co przejmować przegranymi na własne życzenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na całym świecie drogom obserwacji dochodzą do tych samych wniosków. Rollo lubię ale znam tylko z książki "Mężczyzna racjonalny". To że 2 czy 3 zacznie odwalać jakieś akcje nie zmieni postrzegania ideologii RP. 

Ostatnio na yt odkryłem gościa Silva Verborum.  Świetnie wyjaśnia te wszystkie zagadnienia RP. I to tak na spokojnie bez red pill rage. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nagrywający na YT przeważnie potrzebują jakiejś formy atencji. To jak z aktorami. Gdzieś kiedyś skrzywdzeni, i gdzieś się to musi wylać. No to się wylewa na ekran. Niedawno wszedłem sobie na twitch (nie odwiedzam raczej tego portalu). Poskakałem po polskich kanałach. Dramat patologia, i 3 metry mułu. Wszędzie bluzgi. To samo jest z YT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redpill to wiedza, nie mówi Ci co masz robić, tylko czego się możesz spodziewać. Trzeba ją zaakceptować całą. Redpill rage to nie całość. To, że uważasz, że jesteś na redpillu nie oznacza, że nie popełnisz błędu. My ludzie jesteśmy słabi, czasy bez wartości. Umysł potrafi zracjonalizować całą tą wiedzę i stworzyć nieprawdziwą iluzję by coś osiągnąć. Jestem na nofap z 70 dni i czasami te pragnienie Tzipy jest tak silne, że jestem wstanie uwierzyć w takie farmazony co umysł zracjonalizuje, że SZOK. Na szczęście, po chwili potrafię dojść do jasności umysłu. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kiedyś jak istniał reddit Redpillowski to dało się tam znaleźć dużo bardzo fajnych i rozwijających treści - przynajmniej jeszcze gdzieś tak 2-3 lata przed banem, bo potem to już był spadek straszny i tam. 

Aktualnie większość redpillowych kanałów to jest dno i metry mułu, a słuchanie bzdur tych "guru" jest mam wrażenie gorsze niż brak świadomości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 22:24, Estranged napisał(a):

1. Rollo Tomassi napisał kilka książek, a nie jest w stanie zdefiniować kim jest High Value Man (Wysokiej jakości facet). Mistrzowie cisną z niego bekę, komenty lecą a on milczy. Porażka i upokorzenie moim zdaniem.

Myślę, że to niesłuszny wniosek.

 

Spróbuj sam, zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem zdefiniować HVM.

 

Każdy wg mnie zdefiniuje HVM inaczej. Dla każdego z Nas będzie to inna definicja.

Zależy który parametr weźmiesz pod uwagę.

 

Czy HVM to cierpliwość? Do swojego dziecka? A jeśli jednego dnia już nie jesteś cierpliwy to ten fakt kasuje szansę na bycie HVM?

Czy HVM to konsekwencja i upór w dążeniu do celu? W takim razie Hitler miał niesamowity upór, tylko ten upór był przecież fanatyczny, bezkompromisowy i dosłownie śmiertelny.

Czy HVM to sukces finansowy? No dobrze, ale wiele imperiów finansowych opiera się na masowym eksploatowaniu konsumentów. Pompowaniu rynku reklamami. Sprzedawaniu maksymalnego syfu, byle tylko zarobić. Poza tym czy nawet sukces finansowy to sukces na miarę świata, konkretnego kraju czy może powiatowego miasteczka?

 

Myron w wielu programach podkreśla, że HVM to ten, który odniósł sukces. Ale... sukcesem będzie przejść przez Saharę i przeżyć. Sukcesem będzie zdobyć Mount Blanc, K2 zimą. Sukcesem będzie rozkręcić od zera firmę w Kielcach. Sukcesem będzie odkryć egzoplanetę w galaktyce X45S3.  A dla Myrona sukces to miliony na koncie.

 

Czy to znaczy, że eskimos w Arktyce czy aborygen w Australii a może indianin w Amazonii, którzy umieją przeżyć tam, gdzie żaden inny cywilizowany człowiek nie przeżyje tygodnia nie może być HVM?

 

Zatem jak dla mnie HVM należy definiować zawsze w kontekście GDZIE i KIEDY.

 

A debaty mają to do siebie, że wygrywa tam nie ten, który jest lepszy. Wygrywa ten, który umie tego drugiego zapędzić do narożnika.

 

Poza tym, jak się zbierze 3 facetów, to każda rozmowa koniec końców dotrze do punktu, gdzie będziemy ustalać który z Nas "ma większego".

Edytowane przez Miszka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dostaje zadyszki :D reprezentanci danych nurtów "na szczycie" są najczęściej reprezentantem całości ruchu - symbolicznie. Tak samo jak rządy są reprezentantami najczęściej mentalności narodu. Polacy są mentalnymi socjalistami, którzy nie mogą w duszy zdzierżyć czyjegoś posiadania i chcą wszystkiego za darmo. I jakich mają rządzących? Dokładnie takich, na jakich zasługują.

 

Rollo Tomassi po prostu leciał w chuja w swoich opowieściach o kręceniu talerzami - czy jakoś tak - i sugerowaniu laskom, że ma się kilka dziewczyn jednocześnie, bo to niby jest alfa. A każdy kto ma chociaż trochę doświadczenia z nimi wie, że to strzał w stopę i TAKIE RZECZY DOCHODZĄ DO CZŁOWIEKA WRĘCZ NATYCHMIAST. Takie rzeczy wie nawet nastolatek z minimum doświadczenia. Jak Rollo, guru, kobieciarz, tego nie wie, to znaczy, że jest zwyczajnym oszustem i cwaniakiem. Może nawet jakoś upośledzonym.

 

Jaką wiedzę może tworzyć oszust? Ludzie uczą na poziomie na jakim są. A on jest na poziomie prymitywnym i taki z niego znawca kobiet jak ja astronauta xD jedyne co to helikopter kiedyś miałem najebany jak się położyłem i tyle. :D 

 

Redpill to jest teraz to, co pua było lata temu. Obiecuje niebywałą skuteczność, tylko musisz być nie wiadomo jakim herosem i całe życie zapierdalać właściwie to po nic i żeby odkryć, że nie jesteś szczęśliwszy niż dawniej, tylko bardziej zmęczony i cyniczny. Redpill zestarzeje się jak cwaniaczki od "podrywania modelek" za ebook - skromne 200zł i dymasz je masowo. :lol:

 

Jedyne za co redpill szanuję to pokazanie negatywnych stron pewnych rzeczy - prawnych, społecznych etc. i to, że pewne manipulacje kobiet są teraz oczywiste. Ale czy potrzebuję do tego bandy cwaniaczków, którzy wyczuli niszę na robieniu kapitału na głównie sfrustrowanych nastolatkach i 2x latkach, którym wmawia się jacy to oni nie są wspaniali, jak dużo od nich nie jest wymagane i jaka druga strona jest okropna i za wszystko winna i jak cywilizacja już teraz, w tym momencie, się kończy? :D 

 

Sfrustrowanym i zakompleksionym laskom wkręca się feminizm i że wszystko to wina patriarchatu. Pigułkowo - odpowiednio to samo, wszystko według potrzeb klienta. Klient nasz pan, w końcu. Byleby się wszyscy nienawidzili, konsumowali, zasuwali ponad siły za złudzenie perfekcji i za wszystko obwiniali. I o to chodzi. 😎

 

A potem taki redpillak wychodzi z piwnicy, patrzy - a tutaj są najróżniejsze pary, które wg. teorii być ze sobą NIE MOGĄ. No nie mogą. A przecież mu mówią, że to niemożliwe. Taki jeden miglanc stąd aż przez to w psychiatryku wylądował.

 

Więcej pigułek i więcej cwaniaczków internetowych, więcej nienawiści i trolli z piwnic, psychika wytrzyma.

 

 

 

yUKbSaAvdoQBzk5mMQCwu8igWRhgVVmD.jpg

  • Like 7
  • Dzięki 4
  • Haha 2
  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają zakorzenioną w sobie potrzebę szukania sobie idoli, zobaczcie to wszędzie widać, piosenkarze, celebryci, oświeceni politycy którzy uratują naród, oświeceni lekarze (np. Zięba), ludzie to chyba mają potrzebę kogoś czcić i go idealizować

Zawsze tak było, istnieli prorocy, kaznodzieje, choćby Rasputin

No a prawda jest taka że tak jak napisałeś 

W dniu 7.06.2023 o 22:24, Estranged napisał(a):

nikt nie jest idealny

i nie ma co oczekiwać że pojawi się ktoś, kto pokieruje naszym życiem w dobrą stronę,

samemu trzeba planować i realizować cele, a oglądanie takich treści ograniczyć tylko do czerpania wiedzy, lecz czerpać ją z różnych źródeł i nie zamykać się w bańce

A redpill i inne idelologie mają to do siebie, że zamykają się w bańce, dostrzegają i omawiają tylko problemy (jak np. polujesz na używaną Toyotę i wszędzie na ulicy widzisz potem Toyotę), redpillowcy potem nakręcają się nawzajem (nie wiem czy w dobrym kierunku...) i potem wychodzą takie kwiatki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Messer napisał(a):

Rollo Tomassi po prostu leciał w chuja w swoich opowieściach o kręceniu talerzami - czy jakoś tak - i sugerowaniu laskom, że ma się kilka dziewczyn jednocześnie, bo to niby jest alfa. A każdy kto ma chociaż trochę doświadczenia z nimi wie, że to strzał w stopę i TAKIE RZECZY DOCHODZĄ DO CZŁOWIEKA WRĘCZ NATYCHMIAST.

A mógłbyś nieco rozwinąć tę myśl?

 

Dlaczego uważasz, że Rollo leciał w ch$%^a? Bo ja odniosłem inne wrażenie po przeczytaniu tego rozdziału książki "Mężczyzna racjonalny". 

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Miszka napisał(a):

A mógłbyś nieco rozwinąć tę myśl?

 

Dlaczego uważasz, że Rollo leciał w ch$%^a? Bo ja odniosłem inne wrażenie po przeczytaniu tego rozdziału książki "Mężczyzna racjonalny". 

 

Proszę. Tutaj jest temat na forum na temat jego osoby. Został on tam wystarczająco dobrze wyjaśniony.

 

 

Polecam przeczytać - po co w jakimś sensie dublować temat?

 

 

Każdy twórca internetowy, który porusza temat kobiet powinien od redpilla odgrodzić się tak bardzo, jak zdrowy od trędowatego. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Nie chciałbym być kojarzony z czymś takim - podobnie jak lewica z Jasiem Kapelą, czyli lewactwem.

 

Ta ideologia trafia głównie do sfrustrowanych, biednych chłopaczków. Redpill nawet się nie zająknie o tym, że większość ich problemów wynika z tego, że tak naprawdę nie mieli w życiu ojca i zdrowych wzorców, że dobór partnerów dobiera się głównie na poziomie wewnętrznym, nieświadomym - a to, co zewnętrzne, tylko niejako to uzupełnia, spina. To jest tak okrojone, tak prymitywne, tak bardzo "agresywne" w swoim prostactwie, że naprawdę szkoda czasu na redpill. Wszystkie te urazy, że "kobiety takie są", można w większości przypadków podpiąć pod - mężczyźni też tacy są i w większości mogliby - gdyby tylko mieli więcej władzy. Ale nie mają, to mają pretensje, że ktoś ma tej władzy więcej. 

 

Cały redpill w dobrej stronie można podpiąć w okrojonej formie, że władza bez wykształconej, dorosłej psychiki degraduje. Ostatecznie odbieram to jako sektę, która minimalne ilości prawdy miesza z fałszem, że trudno się połapać co jest co.

  • Like 11
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer ależ ty masz przemyślenia ostatnio :) 

 

Weź poprawkę na to, że dla tych ludzi czerwona pigułka to biznes. 

 

A biznesu nie zrobią na zadowolonych z życia, świadomych mężczyznach, w każdym razie nie tak dobrego i nie tak łatwo.

 

Ci sfrustrowani, biedni chłopcy, o których napisałeś to jest ich źródło utrzymania.

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mosze Red napisał(a):

Weź poprawkę na to, że dla tych ludzi czerwona pigułka to biznes. 

 

A biznesu nie zrobią na zadowolonych z życia, świadomych mężczyznach, w każdym razie nie tak dobrego i nie tak łatwo.

 

Ci sfrustrowani, biedni chłopcy, o których napisałeś to jest ich źródło utrzymania.

 

Cóż, ładnie i zgrabnie ujęte.

Dodałbym, że większość tych biednych chłopaków zapędza to jeszcze głębiej do problemów i kreuje nowe - stąd moje instynktowne obrzydzenie określonym przekazem i oszustami. Ciężko mi o większe obrzydzenie do tej ideologii, kiedy osobie w potrzebie i szukającej pomocy podaje się w ramach ratunku "zatrutą" rękę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał(a):

Weź poprawkę na to, że dla tych ludzi czerwona pigułka to biznes. 

Poza samym redpillem o którym mowa w temacie, to na internecie jest sporo twórców w temacie "self-improvement", niżej wklejam przykładowe kanały:
https://www.youtube.com/@Hamza97/videos
https://www.youtube.com/@1STMAN/videos
https://www.youtube.com/@Denmosocial/videos


No i jak byście przejrzeli po kilka z filmów na każdym kanale, to dojdziecie pewnie tak jak ja do wniosku, że wszyscy kręcą się tematami w kółko i tną/montują filmy tak, by utrzymywać uwagę widza - co za tym idzie ich treści prowadzą bardziej do rozrywki z oglądania, niż do wzięcia się za swoje życie - a to drugie sprawiłoby, że traci się widza/klienta produktów, kursów.

Aczkolwiek kilka treści można wyciągnąć, np. na kanale Denmo są filmy z podrywu które wg mnie są uczące

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie porównuj PUA do Redpilla, bo obie koncepcje mają inne założenia. W PUA celem jest ,,wyrwanie" kobiety i staranie się o to,aby ją, za przeproszeniem przelecieć. W redpillu, po zapoznaniu się z zasadami gry, zwiększeniu swojemu poziomu atracyjności, to TY SAM decydujesz czy godzisz się na relację z kobietami, czy po prostu odpuszczasz i robisz swoje, dalej się rozwijając.

 

2 godziny temu, Messer napisał(a):

Redpill zestarzeje się jak cwaniaczki od "podrywania modelek" za ebook - skromne 200zł i dymasz je masowo. :lol:

Z tego co mi wiadomo, redpill nie oferuje takich ,,ofert" jak mistrzowie podrywu, która obejmuję szkolenie weekedowe za kilka tyś u frywolnego :D Sam bym w to nie uwierzył, gdyby ktoś tu tego nie napisał :)

2 godziny temu, Messer napisał(a):

Ta ideologia trafia głównie do sfrustrowanych, biednych chłopaczków.

Oczywiście, że tak :) A na czym bazuje każda religia? Na lęku przed śmiercią i celowością istnienia( którą de facto, przez dogmaty, nadaje konkretna religia). Sam masz pod swoim profilem, cytat z Ewangelii Mateusza :D Przecież Biblia, w swoim przekazie, to również księga, dla słabych i zagubionych,co nie oznacza, że nie zawiera pełno wartościowych treści :) 

Wg. mnie, czyli jak to mnie nazwałeś piwniczaka :D koncepcja redpill ma bardzo dużo korzyści, która wielu może, przemówić do ich niezbyt górnolotnego łba. Każdy z nas, kiedyś prezentował mniej kukoldzkie i simpiarskie zachowania. Kto jest bez(kukoldzkiej) winy, niech pierwszy rzuci we mnie kamień :D A tak na serio, to wielu ludzi, czytając taką wiedzę , może ją albo zaakceptować albo odrzucić, jednak jeżeli część wiedzy zapamiętają, o zasadach doboru naturalnego czy obecnej sytuacji na rynku matrymonialnym itp. to w momentach zwątpienia, może im się zapalić lampka, że ,,jednak coś musi być z tym, na rzeczy" I o to właśnie chodzi. Wiedzę czerpać z wielu źródeł, a z biegiem czasu samemu ocenić, co było wartościowe a co nie. Uwierz mi, że, są ludzie którzy nawet będać po 30 czy 40rż, a nawet dalej, nadal nic się nie uczą, jak działa kobieta, całe życie bazują qrwa na pierdołach z matrixa, o wiecznym romantyzmie, dymani i kopani w dupę, regularnie co jakiś czas. Oni nic się nie uczą. Po co mają uczyć się na własnych błędach, wszak ktoś kiedyś powiedział: ..Na własnych  błędach może uczyć się każdy głupi, prawdziwą mądrością, jest uczyć się na cudzych". Amen

 

3 godziny temu, Messer napisał(a):

Jedyne za co redpill szanuję to pokazanie negatywnych stron pewnych rzeczy - prawnych, społecznych etc. i to, że pewne manipulacje kobiet są teraz oczywiste. Ale czy potrzebuję do tego bandy cwaniaczków,

Dobra, okej ty, może i nie potrzebujesz,ale są ludzie, którzy, lepiej, aby wiedzieli to wcześniej, bo po ,, ostatecznym strzale" od życia (kobiety) mogą się nie podnieść. Chciałbym aby, to wiedział, mój zmarły wuja, który zabił się młodo, przez kobietę. Czasu jednak nie cofnę. W każdym bądź razie, każdy z nas dysponuje inną wrażliwością psychiczną oraz innym odczuwaniem szczęścia ( o czym pisał Harari). Teraz osoba, o niskim poczuciu szczęścia, otrzymuje od losu kobietę i następnie jest na odwrót. W wielu przypadkach, kończy się dość tragicznie.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mosze Red napisał(a):

@Messer ależ ty masz przemyślenia ostatnio :) 

 

Weź poprawkę na to, że dla tych ludzi czerwona pigułka to biznes. 

@Mosze Red Zdaje się jesteś prawnikiem? Zakładam, że studiowałeś z pasją. Interesujesz się tym. Widzisz w tym wartość i...

Prawo jest Twoim biznesem. Sprzedajesz swoją wiedzę, nabyte umiejętności.

 

Zatem. 

 

To, że jakiś amerykanin sprzedaje swoją wiedzę nie jest niczym złym. Przecież szczególnie w tamtej kulturze "nic za darmo" to właśnie gdyby dzielił się swoją wiedzą całkowicie za darmo byłby postrzegany jako... idiota i pi@#$%a, który nie umie się zmonetyzować i dobrze sprzedać

 

Nie wbijajmy szpilki w to, co zwykle boli przeciętnego polaka czyli "interesowność". Jeśli ktoś na czymś zarabia, to dla Nas "śmierdzi nieszczerością" z automatu i uważamy, że ktoś taki próbuje na Nas żerować. Bo może to mój czuły punkt, ale odniosłem wrażenie, że do tego "żerowania" nawiązujesz?

 

Poza tym. Czy MK nie sprzedawał/sprzedaje książek? Jeżeli to także nie jest biznes to co nim jest? Biznes rodzi się z potrzeby możliwości i pasji.

 

Wczytałem się w wątkek z 2020, który podsunął mi @Messer i kurczę... no nie zgadzam się, że Rollo jest be a "Mężczyzna racjonalny" jest wyssany z palca i napisany pod publiczkę "dla kasy od sfrustrowanych piwniczaków". Jak dla mnie MA TO DUŻO SENSU... tylko trzeba to przetłumaczyć z "amerykańskiego na nasze" a potem każdy indywidualnie z "naszego na moje".

 

Dodam od siebie, że kręcenie talerzy... po pierwsze nie każdy cyrkowiec z Julinka chce to robić, jak już chce, to nie każdy to umie... i nie każdy, który to robi robi to perfekcyjnie... To też sztuka... Dla jednego niemożliwa, dla innego bezsensowna i głupia, dla innego może i fajnie wygląda ale tyle lat się uczyć kręcić te talerze? To marnotrastwo czasu a dla kolejnego pasja i sztuka... Znajdzie się też taki, kto zrobi z tego biznes, bo pracuje w cyrku i z tego żyje...

 

Natomiast gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, a ja bym w to szczerze uwierzył i zrozumiał, że od umiejętności kręcenia talerzami zależy mój spokój na stare lata, to... chyba poświęciłbym trochę czasu na zrozumienie tematu... A może i nauczyłbym się troszkę nimi kręcić? 

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarkoBe Skleiłeś i jednocześnie rozpuściłeś temat za razem.😆

 

Godzinę temu, MarkoBe napisał(a):

Akurat nie porównuj PUA do Redpilla, bo obie koncepcje mają inne założenia. W PUA celem jest ,,wyrwanie" kobiety i staranie się o to,aby ją, za przeproszeniem przelecieć. W redpillu, po zapoznaniu się z zasadami gry, zwiększeniu swojemu poziomu atracyjności, to TY SAM decydujesz czy godzisz się na relację z kobietami, czy po prostu odpuszczasz i robisz swoje, dalej się rozwijając.

 

Myślisz, że profesUr psychologii stosowanej o tym nie wie. ;) 

 

Godzinę temu, MarkoBe napisał(a):
  3 godziny temu, Messer napisał(a):

Ta ideologia trafia głównie do sfrustrowanych, biednych chłopaczków.

 

Godzinę temu, MarkoBe napisał(a):

Wg. mnie, czyli jak to mnie nazwałeś piwniczaka

 

Ale to tak terapeutyczno - diagnostycznie bez żadnej tam pychy czy uczucia wyższości.🤣

 

Swoją drogą - trochę szkoda, że ten pojazd po pill'ach i ich "wyznawcach" nie zaczął się zanim  berliński Einstein relacji D/M usunął konto, bo ja już wolę tylko reakcję pozostawić a on by skonfrontował to ze statystykami ( np czy istnieje korelacja między sprzedażą benzo a rozprzestrzenianiem się R/B pillowej wiedzy, co rzekomo inny z ubermensch'ów  zauważył ;) ).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.