Skocz do zawartości

Rozmowa z twardym katolikiem i wstawiennictwo Jana Pawła II


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braciaki, dziś tego pieknego lecz pochmurnego dnia przeprowadziłem dość ciekawą rozmowe z pewnym Panem na temat przemian w Polsce i udziale Kościoła Katolickiego w owych przemianach...

Rozmowa zaczęła się oczywiście od polityki, jako głownego motora napędowego rozmów wszelakich wśród  Polaków na emigracji.

Pan X, to łysiejący starszy Pan którego wiek oscyluje na przedział 60-65 lat, bardzo twardy w swoich poglądach o których chce napisać...

Po kilku minutowej spokojnej wymianie zdań, weszliśmy delikatnie na temat kościoła w Polsce i ostatnio głośnym w mediach cudzie eucharystycznym w Legnicy...

Pan twierdził i był niesamowicie ''pod jarany'' tą sytuacją, ja natomiast ani nie zaprzeczałem, ani nie potwierdzałem, znając mniej więcej zasadę funkcjonowania mediów i brak wiedzy w tym temacie  a także chrapliwy charakter pana katolika, po prostu nie szukałem konfliktu ze starszym panem...

Pan X delikatnie dawał mi do zrozumienia że koniec epoki PO w Polsce i początek zmian PiSu to wstawiennictwo Ojca Świetego JPII. Pan X podtrzymywał swoje argumenty bardzo usilnie i nie okazując zbytniej sympatii do mnie, ok mówię, jedziemy dalej...

 

Na moje pytanie dlaczego JPII nie wstawił się za Polską w momencie dojścia do władzy PO, dziwnie zamruczał, na moje drugie pytanie dlaczego JP II którego duch miał odnowić oblicze ziemii nie odnowił jej, ale przyglądał się systematycznemu wyprzedawaniu Polski, przejęciu przez obce siły naszych mediów, kultury i ingerowaniu ich w praktycznie każdy aspekt życia, doprowadzając to totalnej zapaści politycznej i ekonomicznej kraju...? pan X milczy...

Dlaczego ten Duch nie zainterweniował przy wyjeździe prawie trzech milionów Polaków za chlebem, dlaczego dopuścił do katastrofy Smoleńskiej gdzie zginęła głowa Panśtwa a także najwyżsi generałowie Polskiej Armii...

Te kilka pytań doprowadziły Pana X do białej gorączki, w tym momencie widziałem jego spuchnięte, pełne złości odnowione oblicze...

Niestety nie było sensu prowadzić dalej dyskusji. Cała tą rozmowę przyjąłem ze smutkiem, raz że tacy ludzie sa idealnym materiałem na tresure, co obserwowałem podczas tej rozmowy

dwa, Pan X potwierdził fakt że ludzie w tym wieku kompletnie nie zmieniają swoich poglądów

Trzy, Pan X jest przesiąknięty niemieckimi mediami w Polsce do szpiku kości...

 

Indoktrynacja kościoła jest potwornie silna, kler ma nieograniczoną wręcz władze w Polsce, podatnicy utrzymują semianaria, płacąc na instytucje kompletnie nie opodatkowaną ogromne pieniądze..

Te pieniądze które rok w rok są wywożone z Polski do obcego państwa jakim jest Watykan...

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assasyn bo ludzie są zwyczajnie prymitywni umysłowo.

 

Wiele wspólnot różnych odprawia modły dajmy na to za uzdrowienie. Modlą się o wielu ludzi i w większości przypadków to chuja daje (czyli zawsze), no ale czasem zdarzy się, że medycyna pana X uzdrawia, to wtedy drą japy, że to cud i to za ich wstawiennictwem. A to że 500 innych, którzy mieli tę samą ciężką chorobę i, o których się modlili wykitowało to już pomijają milczeniem, albo formułka:

 

- bóg tak chciał :P

 

Czy inne podobne. I jakoś dziwnym trafem pomijają fakt, że % wyleczeń w grupie ludzi, o których się modlono i o tych co się nie modlono jest taki sam. Ale przypadek "cudownego" uzdrowienia się nagłaśnia.

 

A co do ducha JPII to wiesz w Polsce zostało już tylko JP bo kler zabiera kasę, która powinna iść na naukę matematyki i za to uczy paciorki klepać. Więc "gimby cyferków nie znajom" i zostało tylko JP :P

 

Ja generalnie bardzo miło wspominam dyskusje z różnymi takimi starszymi wiekowo moherami, u nich zawsze kończy się dyskusja ciężkimi obelgami lub groźbami pod adresem adwersarza, ja już nawet mam wyrobione riposty na najpopularniejsze teksty.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Assasyn napisał:

 Indoktrynacja kościoła jest potwornie silna

tylko jednostki jak Ty wytrzymują potworne prześladowania

 kler ma nieograniczoną wręcz władze w Polsce,

tak wielką, że na Mszę przychodzą lewicowe aktywistki i zakłócają, a stosy nie płoną

podatnicy utrzymują semianaria, płacąc na instytucje kompletnie nie opodatkowaną ogromne pieniądze..

Kompletnie nie opodatkowaną? O ile wiem księża płacą podatki ryczałtem

Te pieniądze które rok w rok są wywożone z Polski do obcego państwa jakim jest Watykan...

Pretensje miej do polityków-to od nich zależy, skoro błagają kler o przyjęcie pieniędzy, to widocznie ten nie oponuje

Ciesz się póki możesz doszukiwać się wyimaginowanych prześladowań, oby nie przyszły muslimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Ciesz się póki możesz doszukiwać się wyimaginowanych prześladowań, oby nie przyszły muslimy.

Dzięki, zawsze wiedziałem ze mam mocną psyche, po kilkunastu latach indoktrynacji kościelnej, rodzinnej i emigracji, psyche mam wyrobioną , mam wymieniać? Przez kilka lat prześladowała mnie nerwica eklezjogenna  tzw nerwica na tle religijnym, gdzie budziłem się w nocy zlany potem, gdzie wszędzie czułem diabła, że dosłownie wykręcało mnie kiedy prosiłem Boga na kolanach aby to sie skończyło, co Ty wiesz chłopie?

Nie mogłem jeść, praktycznie uporczywe i natrętne myśli przychodziły same co totalnie rujnowało mi psychikę i samopoczucie, tak przez dwa, trzy lata, żebym uwierzył wtedy tym myslom i poszedł ich śladem miałbym dziś chorobę psychiczną...

Stosy to tragedia, ale ból trwa jakiś czas, umierasz...Natomiast psychiczna kościelna przemoc trwa całymi latami i rujnuje nie tylko Ciebie ale i ludzi w Twoim otoczeniu...

Chyba u Ciebie płacą, bo u mnie nie...

No tak, to słaby ten kościół skoro nie może oprzec sie sile mamony, chyba nie do tego został przeznaczony? ulega pokusie?

Pretensje do polityków? Chcesz powiedzieć że kościół został zmuszony do podpisania konkordatu? Prostym ludziom na mszach ładował do głowy walkę z komuna a sami z komunistami z SLD podpisali papier...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Assasyn napisał:

Dzięki, zawsze wiedziałem ze mam mocną psyche, po kilkunastu latach indoktrynacji kościelnej, rodzinnej i emigracji, psyche mam wyrobioną , mam wymieniać? Przez kilka lat prześladowała mnie nerwica eklezjogenna  tzw nerwica na tle religijnym, gdzie budziłem się w nocy zlany potem, gdzie wszędzie czułem diabła, że dosłownie wykręcało mnie kiedy prosiłem Boga na kolanach aby to sie skończyło, co Ty wiesz chłopie?

Nie mogłem jeść, praktycznie uporczywe i natrętne myśli przychodziły same co totalnie rujnowało mi psychikę i samopoczucie, tak przez dwa, trzy lata, żebym uwierzył wtedy tym myslom i poszedł ich śladem miałbym dziś chorobę psychiczną...

Stosy to tragedia, ale ból trwa jakiś czas, umierasz...Natomiast psychiczna kościelna przemoc trwa całymi latami i rujnuje nie tylko Ciebie ale i ludzi w Twoim otoczeniu...

I za to wszystko obwiniasz Kościół, a nie własną głowę? Psychiczna przemoc? Nie skomentuję z litości. No chyba że chodziłeś do skrajnej indoktrynacyjnej szkoły, gdzie się nad Tobą znęcano.Inni nie mają takiej nerwicy-więc jaka jest przyczyna? A też żyją w Polsce a nawet chodzą do kościoła.

Chyba u Ciebie płacą, bo u mnie nie...

Dowody proszę, bo rozumiem że zarzucasz iż księża u Ciebie nie płacą, więc proszę o dowody. Tak pisać to każdy może, na zasadzie ''a u Was to biją murzynów''

No tak, to słaby ten kościół skoro nie może oprzec sie sile mamony, chyba nie do tego został przeznaczony? ulega pokusie?

Zgoda, ale winni są ulegli politycy, to oni trzymają rękę na pieniądzach. Dlatego głosuj na Korwina, bo poza Nim to nie wiem czy ktoś by to zatrzymał.

Pretensje do polityków? Chcesz powiedzieć że kościół został zmuszony do podpisania konkordatu? Prostym ludziom na mszach ładował do głowy walkę z komuna a sami z komunistami z SLD podpisali papier...

Nie rozumiesz, że budżetem Polski dysponują politycy i oni są decyzyjni?

Wyszukałeś sobie osłabionego przeciwnika w postaci Kościoła. Taki przywilej czasów bezpieczeństwa i dobrobytu. To nie średniowiecze, że Kościół decydował i nawet mianował cesarzy. Tym bardziej w laickiej Europie pełnej lewactwa pisać o potędze Kościoła, który powoduje nerwice u ludzi.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AdrianoPeruggio napisał:

Nie rozumiesz, że budżetem Polski dysponują politycy i oni są decyzyjni?

 

Nie rozumiesz, że tak duża korporacyjna grupa nacisku jaką jest kk zawsze wyszarpie od polityków tłuste kąski w zamian za głosy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

 

Wiesz stary, jak sie urodziłem nie wiedziałem co to kościół, byłem ''czysta kartką'' potem wpadłem pod tresurę...który kościół obwiniam? Na pewno nie Chrystusowy :)

No tak, z tego co wiem to przedstawiciele kościoła palili rzekome czarownice, heretyków którzy sprzeciwiali się władzy kościelnej...dlaczego nie rozwiązywali sprawy pokojowo co?  tylko od razu na stos? Jezus, czyli podobno wzór na którym jest oparty kościół, okazywał miłosierdzie...A w przypadku kościoła było morderstwo najgorszymi torturami...To dobrze że masz jeszcze jakoś litość czyli jest nadzieja jeszcze :)) dzieki za nią :)

Dowody? Sory, dowodów wpłaty nie ma z tego względu że nic nie płacą, także hmmmm ale nie wyczaruje ;)

Nie wiem na kogo głosujesz Twoja broszurka, czy to jakaś reklama?? :)

Wiem że politycy, nie muszisz mi tego tłumaczyć, ale chyba nie twierdzisz że klerowi to zaproponowano od tak sobie, no nie badz taki naiwny, choc w przypadku fanatyka katolickiego to norma :)

 

 

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, red napisał:

Nie rozumiesz, że tak duża korporacyjna grupa nacisku jaką jest kk zawsze wyszarpie od polityków tłuste kąski w zamian za głosy?

To nie zmienia faktu, że za marnowanie pieniędzy publicznych odpowiadają politycy, podobnie jak za nietrafione zasiłki, bo to nie menel decyduje, że dostanie kasę, a polityk, a jego motywacja to sprawa wtórna. Dalej idąc-jeśli uważasz że system d***kratyczny jest zły sam w sobie i ten problem nie zniknie-głosuj na Korwina, bo innych opcji nie widzę.

 

Panowie-jak dobrze jest ponarzekać na ten opresyjny Kościół, gdy muslimów jeszcze nie ma, a w razie ulicznych protestów co najwyżej jakiś ''moher''coś krzyknie, głów nie ucinają itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdrianoPeruggio napisał:

d***kratyczny jest zły sam w sobie i ten problem nie zniknie-głosuj na Korwina, bo innych opcji nie widzę.

 

 

Ale my nie mamy systemu demokratycznego :P Sam fakt doboru kandydatów i obsadzaniu stanowisk w oparciu o listy partyjne, przeczy idei demokracji. Praktycznie cała nasza zjebana ordynacja wyborcza temu przeczy.

 

Za Korwina to ja dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Assasyn napisał:

Wiesz stary, jak sie urodziłem nie wiedziałem co to kościół, byłem ''czysta kartką'' potem wpadłem pod tresurę...który kościół obwiniam? Na pewno nie Chrystusowy :)

No tak, z tego co wiem to przedstawiciele kościoła palili rzekome czarownice, heretyków którzy sprzeciwiali się władzy kościelnej...dlaczego nie rozwiązywali sprawy pokojowo co?  tylko od razu na stos? Jezus, czyli podobno wzór na którym jest oparty kościół, okazywał miłosierdzie...A w przypadku kościoła było morderstwo najgorszymi torturami...To dobrze że masz jeszcze jakoś litość czyli jest nadzieja jeszcze :)) dzieki za nią :)

Nie udało się wykazać prześladowań w naszych czasach, więc sięgasz do historii.

Dowody? Sory, dowodów wpłaty nie ma z tego względu że nic nie płacą, także  ale nie wyczaruje ;)

Słowa bez poparcia w faktach.

Nie wiem na kogo głosujesz Twoja broszurka, czy to jakaś reklama?? :)

Wiem że politycy, nie muszisz mi tego tłumaczyć, ale chyba nie twierdzisz że klerowi to zaproponowano od tak sobie, no nie badz taki naiwny, choc w przypadku fanatyka katolickiego to norma :)

Ale nikt w tej dyskusji nie poruszał wątku, dlaczego marnuje się pieniądze z budżetu, dopiero kiedy wykazałem, że to wina polityków, to żeby się przyczepić do Kościoła zająłeś się pobudkami tych, co dysponują pieniędzmi-co nie zmienia faktu, że to nie księża z mocy prawa rozdają publiczne pieniądze.

Czy jeśli powierzysz uzbierane w skarbonce pieniądze osobie, która odda je komuś, bo ta osoba trzecia domagała się oddania, to kto jest winny?

 

Red-mamy d***krację pośrednią-czyli lud wybiera swoich przedstawicieli, co prawda z ograniczonego zakresu list układanych przez polityków, ale ten fakt nie przekreśla tego, że to lud wybiera większością. W definicji d***kracji nie mówi się, z jakiego zakresu osób ma lud wybierać, że zawsze z nieograniczonego. Owszem, jeśli lud wypowie się większościowo, że chce jednomandatowe okręgi i wybór kogo tylko chce, a władza mu to uniemożliwi-to będzie nied***kratyczne, ale na jakiej podstawie wysnuwałbyś wniosek, że większość ludu chce wybierać nie spośród zawężonego kręgu?

 

 

 

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbym spotkał 95-letniego faceta który w wieku 20 lat masowo mordował ludzi..:) Nie ważne że mordował kiedyś,  ważne że od 75 lat jest spokojny :)to Twoj tok rozumowania :) Zapominając o historii, i zbrodniach wybielasz dana organizacje co czyni Ciebie ich sojusznikiem...

 

Fakty mówią same za siebie :)

 

'' dlaczego marnuje się pieniądze z budżetu, '' Jak ja sie ciesze że wreszcie  o tym wspominałeś ;)

 

 

 

 

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assasyn-masz wydumane problemy, już to wykazałem, więc przechodzisz lekko z tematu o obecnych ''prześladowaniach'' do historii, rozumiem brak argumentów, że nie chcesz się przyznać do braku racji. Samo twierdzenie o niepłaceniu podatków bez żadnych dowodów, podstawy prawnej-wskazuje, że czas opuścić ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, szkoda że nie trafiłem na Ciebie jak miałem z łóżka basen i broń Boże nie mówię tu o kilkugodzinnym spędzaniu czasu przy ognisku, na szczęście :)

Oj tam juz do braku racji, racja jest jak dupa, każdy ma swoją...Ty masz, znaczy Wy macie swoja a ja swoją, na tym polega wolność słowa,w moim przypadku :) wiesz co to znaczy wolność słowa?

Skoro tyle wiesz o obecnych prześladowaniach to może powiesz coś na ten temat? Widocznie masz jakieś informacje, w takim momencie potwierdzisz moje przypuszczenia...

 

'' Apeluję do Watykanu o wykrycie i zdemaskowanie szajki klaunów, od lat 60tych poprzebieranych za dostojników Kurii Rzymskiej-żydomasońskie krętacze'' -Jak Bóg mógł do tego dopuscic aaa?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Assasyn napisał:

Dziekuje, szkoda że nie trafiłem na Ciebie jak miałem z łóżka basen i broń Boże nie mówię tu o kilkugodzinnym spędzaniu czasu przy ognisku, na szczęście :)

Przykro mi, ale czy to rzeczywiście wina Kościoła?

Oj tam juz do braku racji, racja jest jak dupa, każdy ma swoją...Ty masz, znaczy Wy macie swoja a ja swoją, na tym polega wolność słowa,w moim przypadku :) wiesz co to znaczy wolność słowa?

Skoro tyle wiesz o obecnych prześladowaniach

Nie ja-to Ty wiesz, jak wykazałeś w pierwszym poście tego tematu, więc nie dokonuj słabej manipulacji polegającej na przerzuceniu na mnie ciężaru dowodu na rzeczy, których Ty dowodzisz ( a naprawdę nie dowodzisz, tylko wyolbrzymiasz i mijasz się z prawdą)

to może powiesz coś na ten temat? Widocznie masz jakieś informacje, w takim momencie potwierdzisz moje przypuszczenia...

'' Apeluję do Watykanu o wykrycie i zdemaskowanie szajki klaunów, od lat 60tych poprzebieranych za dostojników Kurii Rzymskiej-żydomasońskie krętacze'' -Jak Bóg mógł do tego dopuscic aaa?;)

Co to ma wspólnego z rzekomymi udrękami ze strony Kościoła w czasach obecnych? Kolejna manipulacja polegająca na tym, że w świetle wykazania nieprawdziwości Twoich nadmuchanych tez szukasz czegoś, by tylko skrytykować Kościół-ale uciekasz świadomie od swoich początkowych tez i przenosisz dyskusję na inne pole-dziecinna zagrywka, łatwa do spostrzeżenia.

Zamiast zmieniać temat, wykaż prawdziwość swoich  już skrytykowanych tez, a jeśli nie możesz, przyznaj się do błędu. Jak z dziećmi:)

 

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś '' wskazuje, że czas opuścić ten temat'' no i jak mam sie do Ciebie odnieść jak nie jesteś spójny? Piszesz inaczej niż robisz :)

Czy wina kościoła? W kościele dużo wina, to fakt...Ale tak na poważnie, to cholera nie mam pojęcia, ale kilku przedstawicieli pamiętam :)

'' mijasz się z prawdą '' Prawda was wyzwoli...

Skoro zauwazasz wzmiankę o prześladowaniach w pierwszym moim poście to po chuj pytasz sie potem znowu o to samo?? :)  no i jak mam sie do Ciebie odnieść jak nie jesteś spójny?

 

''

'' Apeluję do Watykanu o wykrycie i zdemaskowanie szajki klaunów, od lat 60tych poprzebieranych za dostojników Kurii Rzymskiej-żydomasońskie krętacze'' -Jak Bóg mógł do tego dopuscic aaa?;)

 

Co to ma wspólnego z rzekomymi udrękami ze strony Kościoła w czasach obecnych? Kolejna manipulacja polegająca na tym, że w świetle wykazania nieprawdziwości Twoich nadmuchanych tez szukasz czegoś, by tylko skrytykować Kościół-ale uciekasz świadomie od swoich początkowych tez i przenosisz dyskusję na inne pole-dziecinna zagrywka, łatwa do spostrzeżeni''

 

A co nie wolno mi? Wolnośc słowa, jeszcze raz pytam wiesz co to znaczy? :)

 

No ale gratulacje za spostrzegawczość :) szkoda że w innej dziedzinie jej nie używasz :)

 Nadmuchanych tez? uff, jak to dobrze ze nie hipotez :) dzieki...

 

jak dzieci? kurwa, nie przypominaj mi tego :(

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Assasyn napisał:

Dzięki, zawsze wiedziałem ze mam mocną psyche, po kilkunastu latach indoktrynacji kościelnej, rodzinnej i emigracji, psyche mam wyrobioną , mam wymieniać? Przez kilka lat prześladowała mnie nerwica eklezjogenna  tzw nerwica na tle religijnym, gdzie budziłem się w nocy zlany potem, gdzie wszędzie czułem diabła, że dosłownie wykręcało mnie kiedy prosiłem Boga na kolanach aby to sie skończyło, co Ty wiesz chłopie?

Nie mogłem jeść, praktycznie uporczywe i natrętne myśli przychodziły same co totalnie rujnowało mi psychikę i samopoczucie, tak przez dwa, trzy lata, żebym uwierzył wtedy tym myslom i poszedł ich śladem miałbym dziś chorobę psychiczną...

Stosy to tragedia, ale ból trwa jakiś czas, umierasz...Natomiast psychiczna kościelna przemoc trwa całymi latami i rujnuje nie tylko Ciebie ale i ludzi w Twoim otoczeniu...

Chyba u Ciebie płacą, bo u mnie nie...

No tak, to słaby ten kościół skoro nie może oprzec sie sile mamony, chyba nie do tego został przeznaczony? ulega pokusie?

Pretensje do polityków? Chcesz powiedzieć że kościół został zmuszony do podpisania konkordatu? Prostym ludziom na mszach ładował do głowy walkę z komuna a sami z komunistami z SLD podpisali papier...

 

Człowiek tyle lat chodzi do kościoła, na kazania, potem ksiądz mówi dalej swoje na spotkaniach formacyjnych przy komunii, bierzmowaniu; przyjdź na różaniec, koronkę. Ciągle przychodź i słuchaj co do ciebie mówi. Potem stajesz się nastolatkiem, albo trochę starszym nastolatkiem i przychodzą do ciebie pytania. Jak tym powtarzaniem przekonali cię mocno, to szybko odsuniesz myśli sprzeczne z tym co usłyszałeś w kościele. Jak mniej to będziesz chciał z księdzem lub kimś innym podyskutować. Najprawdopodobniej się będziesz bał, i dasz sobie spokój, bo tyle lat i ludzi, którzy tworzyło tę doktrynę nie może się mylić. A jak będziesz chciał zapytać, to nie będzie to zwykła rozmowa. Ty tu masz wątpliwości, księdza mają pewną wiedzę, więc jesteś tu podrzędny, brak tu miejsca na dialektyczną dyskusję. Możesz ich ciągać na rozmowy, ale nikt w sposób wolnego człowieka z tobą rozmawiać nie będzie - jeśli będzie sprzeczne z tym, co wmówili im w seminarium to będzie fałszywe. Albo będą starali się ciebie nawrócić (uciszyć) i z chodzenia do kościoła po prostu zrezygnujesz, albo zostaniesz z wątpliwości sam na sam. A w co się one przemienią, to zależy od człowieka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 lat temu zauważono, że kosciół katolicki, a nie wiara oparta na nowym testamencie.

Że kościół to rak, i oszustwo. Faceci w sukienkach, nie skalani pracą, z jakąś figurką ala Iron Maiden na krzyżyku. Żarty...

Cytat

Cesarscy popowie19
Są antykrystowie,
Jich moc nie od Krysta,
Ale od Antykrysta:
Z cesarskiego lista20.

(...)

Kryste, przez Twe rany,
Racz nam dać kapłany,
Jiżby prawdę wiedli36,
Antykrysta pogrzebli37,
Nas k Tobie przywiedli.

PIEŚŃ O WIKLEFIE Andrzej Gałka.

http://staropolska.pl/sredniowiecze/poezja_swiecka/piesn_o_wiklefie.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2016 at 21:21, AdrianoPeruggio napisał:

 

Panowie-jak dobrze jest ponarzekać na ten opresyjny Kościół, gdy muslimów jeszcze nie ma, a w razie ulicznych protestów co najwyżej jakiś ''moher''coś krzyknie, głów nie ucinają itd.

Wiesz osobiście nic nie mam do Twojej osoby, ale czy uważasz się za hmm... Mało rozgarnietego? O co chodzi już wyjaśniam, może nie każdy załapie więc mała analogia:

Gil z Wesołowskim pojechali na Dominikanę. Jeden dobrał się powiedzmy do 15 dzieci, drugi też czysto przykładowo do 5ciu. Rozumiem że dla takich osób jak Ty drugiego należy puścić wolno, gdyż pierwszy był gorszy? Inny przykład. PO ukradło 100mln. PIS ukradł 99mln. "Oczywiście PIS nie jest idealne ale lepsze od PO", dobrze rozumiem Twoje poglądy? Jedziemy dalej. W sprawie homo narzekasz na gejów, gej to gej tamto, ok. Ale less to też homo, więc jak się jest anty homo to chyba nie wybiórczo? Wielu skanduje "gej nie ok" a się potem fapuje przed less w pornolach.

 

Podobnie z religią. Narzucili chrzest Polski siłą, w innym wypadku byli byśmy mordowani o żydowskiego cieślę zabitego 2 000 lat temu gdzieś w Azji przez innych żydów. Kto palił na stosie, kto mordował słowian, heretyków, czarownice... Kto urządzał wyprawy krzyżowe, wspierał nazistów, chronił pedofili? Czyż nie ten "umiłowany" kościół?

 

A ten JP2? Wg dogmatu jest nieomylny, tylko że co powiesz na jego protekcję pedofilów? Czyżby nie był tak nieomylny jak o nim piszą? Ale nie, przecież on wiedział i nic nie robił. A jakie są główne argumenty o jego świętości? "Bo polak, jadł kremówki, obalił komunę". Głos krytyczny w sprawie pedofili? "Papjeża obrażajo skurwysyny!", "ja i tak nie wierzę że miał coś wspólnego...", "o zmarłych się źle nie mówi", "masz ty godność i rozum człowieka", " na pewno to pisze jakiś żyd albo antychryst" itp itd.

 

Dla mnie zło to zło. Czy ta religia zabiła tyle, a tamta procent mniej obie dla mnie są jednakowe. I gdybym był szefem w jakiejś organizacji to na pewno bym nie chronił żadnego pedofila czy wywyższał go w niebiosa, (jak kremówka założyciela Legionów Chrystusa, skopiujcie w google kim był), tylko zrobił z nim porządek i tyle w temacie. 

 

Liczę też na coś bardziej ambitnego niż: lewak, żyd, mason, kochanek muslimów, gej, cyklista, sługa szatana itp itd:D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DOHC napisał:

Wg dogmatu jest nieomylny, tylko że co powiesz na jego protekcję pedofilów?

 

Chyba logiczne protekcja pedofilów jest ok :P

 

Ehh panowie, każda zorganizowana religia jest jednym z narzędzi sprawowania władzy, niczym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DOHC napisał:

 Wiesz osobiście nic nie mam do Twojej osoby, ale czy uważasz się za hmm... Mało rozgarnietego? O co chodzi już wyjaśniam, może nie każdy załapie więc mała analogia:

Gil z Wesołowskim pojechali na Dominikanę. Jeden dobrał się powiedzmy do 15 dzieci, drugi też czysto przykładowo do 5ciu. Rozumiem że dla takich osób jak Ty drugiego należy puścić wolno, gdyż pierwszy był gorszy? Już to gdzieś pisałem-wypalać złoczyńców żelazem.

 

Inny przykład. PO ukradło 100mln. PIS ukradł 99mln. "Oczywiście PIS nie jest idealne ale lepsze od PO", dobrze rozumiem Twoje poglądy? Jedziemy dalej. W sprawie homo narzekasz na gejów, gej to gej tamto, ok. Ale less to też homo, więc jak się jest anty homo to chyba nie wybiórczo? Wielu skanduje "gej nie ok" a się potem fapuje przed less w pornolach.

 

Podobnie z religią. Narzucili chrzest Polski siłą, w innym wypadku byli byśmy mordowani o żydowskiego cieślę zabitego 2 000 lat temu gdzieś w Azji przez innych żydów.

 

 

Kto palił na stosie, kto mordował słowian, heretyków, czarownice...

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/291

 

Kto urządzał wyprawy krzyżowe, wspierał nazistów, chronił pedofili? Czyż nie ten "umiłowany" kościół? Religia nie równa się instytucja, instytucja składa się z ludzi. Ciężko to zrozumieć?

 

A ten JP2? Wg dogmatu jest nieomylny, tylko że co powiesz na jego protekcję pedofilów? Czyżby nie był tak nieomylny jak o nim piszą?

Nie wiem, kto pisze, polecam zapoznać się z dogmatem nieomylności papieża i wtedy zabierać głos. Napisz, czego dotyczy ten dogmat, albo przyznaj, że opisujesz utarte schematy myślenia.

Odsyłam do tematu o x. Gregorym Hesse.

 

Ale nie, przecież on wiedział i nic nie robił. A jakie są główne argumenty o jego świętości? "Bo polak, jadł kremówki, obalił komunę". Głos krytyczny w sprawie pedofili? "Papjeża obrażajo skurwysyny!", "ja i tak nie wierzę że miał coś wspólnego...", "o zmarłych się źle nie mówi", "masz ty godność i rozum człowieka", " na pewno to pisze jakiś żyd albo antychryst" itp itd.

Jeśli myślisz, że jestem obrońcą wypaczeń i zła w Kościele, to wpierw przeczytaj mój podpis pod awatarem.

 

Dla mnie zło to zło. Czy ta religia zabiła tyle,

Jak religia może kogoś zabić? Zastanów się, co piszesz. Nawet, jeśli byłyby przesłanki aby wywieść wpływ religii na złe czyny ludzi, to uprzedzam, że ludzie mogą pod płaszczykiem religii czynić zło, wykorzystując ją instrumentalnie (np. krucjaty) albo źle rozumiejąc. W swojej istocie katolicyzm jest religią pokoju, a ludzie są grzeszni i omylni.

 

a tamta procent mniej obie dla mnie są jednakowe. I gdybym był szefem w jakiejś organizacji to na pewno bym nie chronił żadnego pedofila czy wywyższał go w niebiosa, (jak kremówka założyciela Legionów Chrystusa, skopiujcie w google kim był), tylko zrobił z nim porządek i tyle w temacie. 

Ciekawe, w jakiej sytuacji był papież, może miał związane ręce, może Go oszukiwali, ale oczywiście to nie tłumaczy i trzeba zło zwalczać bez litości. Polecam ''Dom smagany wiatrem'' M. Martina. Ponadto istnieją poglądy, że np. działania Pawła VI były torpedowane przez jego kardynałów, zanim dokumenty trafiły na pocztę już je zmieniano. Istnieje teza, że Paweł VI miał sobowtóra, poza tym nosił symbol egipskich kapłanów.

 

 

 

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.