Jump to content

Kryzys migracyjny w UE. 6000 nachodźców w ciągu dwóch dni przypłynęło na Lampedusę


cst9191

Recommended Posts

6000 w ciągu dwóch dni, a od początku roku ponad 120 tysięcy. Mowa tylko o Włoszech.

 

Tak się zastanawiam po co Włosi utrzymują straż przybrzeżną, ile na procederze zarabiają organizacje pomocowe wyławiające tych nachodźców i jaki jest cel wpuszczania setek tysięcy obcych kulturowo młodych mężczyzn do Europy. Nie wiem, choć się domyślam.

 

Kilka fragmentów z poniższych artykułów:

 

"Sytuacja na Lampedusie jest tragiczna, dramatyczna, apokaliptyczna. Na wyspie nawet nikt nie odbiera śmieci, wodę przywozi się z lądu. Czerwony Krzyż ma jeszcze trochę zapasów, ale jeśli dziennie przybywa po 3400 osób, to walczą między sobą także o wodę. Wszyscy jesteśmy w pogotowiu i nawet biskup jest przerażony” – powiedział proboszcz Don Carmelo Rizzo w wywiadzie dla portalu Stranierinitalia.

 

W związku z sytuacją na Lampedusie Francja wprowadziła kontrole na granicy z Włochami, a Niemcy "do odwołania" wstrzymały procedurę "dobrowolnej solidarności", czyli przyjmowania imigrantów z Italii.

 

 

Jak podała we wtorek wieczorem Ansa, władze Francji wprowadziły bardzo szczegółowe kontrole na granicy z Włochami. Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin ogłosił zamiar „zabezpieczenia” granicy między Menton a Ventimiglia, twierdząc, że odnotowano „100-procentowy wzrost przepływów”. Ustawa imigracyjna przewiduje poszerzenie powyżej 20 km od granicy odległości, z której można zawracać migrantów.

 

Władze Niemiec z kolei "w związku z silną presją migracyjną” wstrzymały proces przyjmowania osób ubiegających się o azyl przybywających z Włoch w ramach tzw. mechanizmu dobrowolnej solidarności. Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser powiedziała we wtorek w „Die Welt”, że Włochy zostały poinformowane o decyzji o odroczeniu tych procedur do odwołania.

 

Gdy w listopadzie Włosi nie chcieli wpuścić do swojego portu statku z nachodźcami, Francuzi zareagowali następująco:

 

„Będą konsekwencje, jeśli Włochy będą się upierać w tej kwestii. Z naszej strony zawiesiliśmy mechanizm przesiedlania migrantów z Włoch i wzmocniliśmy kontrole na granicach między Francją a Włochami. Musimy przypomnieć Rzymowi o jego obowiązku okazania człowieczeństwa. I mam nadzieję, że zrozumie to przesłanie”

 

Ponadto Darmanen powiedział, że Francja odmówiła przyjęcia 3,5 tys. migrantów, którzy mają być przekierowani z Włoch do Francji latem przyszłego roku i wezwał inne kraje do pójścia za przykładem Paryża.

 

 

---

Burmistrzowie wielu miast, zwłaszcza na północy, alarmują, że nakładany na nich obowiązek przyjmowania coraz większej liczby osób rujnuje lokalne budżety.

 

 

Coraz więcej polityków zarzuca rządowi Giorgii Meloni brak działań w obliczu rekordowej w ostatnich latach fali migracyjnej.

„Kto nie ma prawa pozostać we Włoszech musi zostać odesłany. Magazyny, urzędy, sale gimnastyczne nie mogą być wykorzystywane jako miejsca dla migrantów, nie są do tego przystosowane” - takie stanowisko przedstawili burmistrzowie gmin w Wenecji Euganejskiej, należący do Ligi.

Przewodniczący władz regionu Apulia Michele Emiliano z opozycyjnej centrolewicy oświadczył zaś: „W kwestii zjawiska migracji rząd nie ma żadnej strategii”.

 

„Włochy biorą na siebie cały ciężar, który powinna wziąć na barki cała Unia” - ocenił Tajani.

 

------

 

 

Zastąpienie społeczeństwa

Ten napływ zbiegł się z ogłoszeniem katastrofalnych danych o przyroście naturalnym. W ubiegłym roku Włoszki urodziły 393 tys. dzieci, najmniej od zjednoczenia kraju w 1861 r. To ledwie 1,24 dziecka na kobietę, dalece mniej, niż wynosi minimalny poziom rozrodczości (2,1 dziecka na kobietę) pozwalający na odtworzenie pokoleń. Włochy, które całkiem niedawno były pod względem liczby mieszkańców porównywalne z Francją, dziś mają o 8 mln mniejszą ludność (59 mln). Bo też problemy demograficzne półwysep ma już od lat 70., najdłużej ze wszystkich państw zachodniej Europy.

Kraj, którego dług (135 proc. PKB) proporcjonalnie nie ma sobie równych w Unii poza Grecją, z coraz większym trudem dźwiga więc rosnącą armię starszych osób (samych stulatków jest 22 tys.), bo młodych, którzy mieliby na nich pracować, jest coraz mniej.

– Jesteśmy świadkami zastępowania etnicznego ludności – ostrzega minister rolnictwa Francesco Lollobrigida, jeden z najbliższych współpracowników premier Giorgii Melonii i członek jej ugrupowania Bracia Włosi (FdI).

 

Ta uwaga spotkała się z ostrą krytyką. Nie tylko we Włoszech, ale i poza granicami kraju uznano ją za rasistowską, wyraz białej supremacji. Elly Schlein, sekretarz generalna opozycyjnej Partii Demokratycznej, wskazała, że jest to tym bardziej niepokojące, iż partia Lollobrigidy korzeniami sięga do ruchu Mussoliniego lat 30. A więc faszyzmu.

 

 

W czwartek Meloni poszła jednak znacznie dalej. Z jej inicjatywy Senat przyjął ustawę, która wywołała zaniepokojenie organizacji pozarządowych. Zakłada ona, że nielegalni imigranci, którzy dotrą do Włoch, będą osadzeni w specjalnych obozach w oczekiwaniu na odpowiedź na prośbę azyl. Nie będą mogli z nich wyjść. A może to zająć do dwóch lat.

Zlikwidowano także pomoc humanitarną dla tych, którzy za uchodźców nie zostaną uznani. Do 30 lat więzienia będzie natomiast groziło tym, którzy zajmują się przerzutem nielegalnych migrantów. Najwyższa kara miałaby zostać nałożona, kiedy uchodźcy zginęliby w morskich falach.

Rząd zamierza zlikwidować obowiązujące do tej pory środki, które miały pozwolić na integrację migrantów, jak finansowane przez państwo kursy języka włoskiego. Nie będą też mieli prawa pracować. Nowe przepisy powinny szybko zostać zatwierdzone przez izbę niższą parlamentu, gdzie koalicja rządowa, na którą poza FdI składają się Liga i Forza Italia, ma zdecydowaną większość.

 
 

Nie tylko jednak opozycja odnosi się krytycznie do nowych rozwiązań. Także organizacja przedsiębiorców wskazuje, że kraj notuje drastyczny brak rąk do pracy, w szczególności w zawodach, którymi Włosi nie chcą się zajmować. Chodzi w szczególności o prace przy zbiorze plonów rolnych, ale też w budownictwie czy przy opiece nad osobami starszymi. Tylko imigranci mogą zapełnić takie wakaty.

Włochom nie sprzyja też rozwój wypadków po drugiej stronie Morza Śródziemnego.

– Jesteśmy świadkami upadku państwa tunezyjskiego – mówi wprost wysoki przedstawiciel ds. zagranicznych UE Josep Borrell.

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tysiace-imigrantow-dotarlo-do-Lampedusy-Sytuacja-jest-tragiczna-dramatyczna-apokaliptyczna-8610774.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-walcza-z-naplywem-migrantow-100-tys-od-poczatku-roku-8597762.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szefowa-KE-o-migracji-trzeba-zniszczyc-cyniczny-biznes-przemytnikow-8583459.html

https://www.rp.pl/polityka/art38375591-wlochy-boja-sie-zalewu-imigrantow-premier-twierdzi-ze-kolejny-raz-zawiodla-ue

 

 

comment_1586286868YPHSr9xJXbQK1jN3wAKkdQ

159353dc67eb66ce3810f6c8a7239068df645042

Edited by cst9191
 • Like 4
 • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, cst9191 napisał(a):

Kraj, którego dług (135 proc. PKB) proporcjonalnie nie ma sobie równych w Unii poza Grecją, z coraz większym trudem dźwiga więc rosnącą armię starszych osób (samych stulatków jest 22 tys.),

Przecież covid miał ich wykończyć.

 

 

 • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Dopóki nie pogoni się lewicy z rządów europejskich państw dopóty sytuacja się nie zmieni. Lewica tak rządzi że dąży do unicestwienia samej siebie, ale zanim to się stanie, unicestwi białą i chrześcijańską Europę. Kiedy już Europa stanie się czarna i muzułmańska to wówczas owe dzieci lewicy sami ukamieniują wszelakich aktywiszczy lewicowych i zaprowadzą swoje islamskie rządy. 

 

Podobny zarzut wysuwa się do lewicy Niemieckiej, partii Zielonych w odniesieniu do gospodarki, czyli że Zieloni doprowadzili Niemcką gospodarkę do kryzysu bo zatrzymali jej innowacyjność.  

 

Dlatego współczesna lewica jest destruktywna. Docelowo zniszczy siebie ale po drodze pociągnie cały kraj. 

 • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, RealLife napisał(a):

Podobny zarzut wysuwa się do lewicy Niemieckiej, partii Zielonych w odniesieniu do gospodarki, czyli że Zieloni doprowadzili Niemcką gospodarkę do kryzysu bo zatrzymali jej innowacyjność.  

 

Dlatego współczesna lewica jest destruktywna. Docelowo zniszczy siebie ale po drodze pociągnie cały kraj. 

Mnie tak czasem zastanawia czy ta lewica nie jest sterowana z Rosji.

Niechęć do pomocy militarnej Ukrainie.

Niby przejęcie NRD przez RFN, ale rządzi pani kanclerz z NRD.

Pewnie jeszcze parę innych przykładów by znalazł.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Mnie tak czasem zastanawia czy ta lewica nie jest sterowana z Rosji.

To ciekawe spostrzeżenie patrząc na to, że u nas już drugą pełną kadencję rządzi lewica pozująca jedynie na prawicę poprzez częste bywanie w kościele i rzekome przywiązanie do tradycji narodowych. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do działalności rządu i tego kto nim steruje, zawsze można za pomocą odpowiedniego baneru na siedzibie NBP nazwać go putinowskim narratorem.

 

W sferach gospodarczych czy społecznych partia rządząca podąża drogą lewicową. Gospodarcze pominę. W Warszawie ilekoć gdzieś wyjdę z domu i przejadę się do centrum, w metrze coraz rzadziej słyszę w rozmowach język polski, a najcześciej ukraiński/rosyjski. Widok czarnoskórych czy popielatych na stołecznych ulicach już mnie zupełnie nie dziwi. Niedawno u mnie na piętrze sąsiedzi się wyprowadzili, a mieszkanie postanowili wynająć. Mieszka tam teraz jakaś Polka ze swoich chłopem, który wygląda jak sprzedawca kekabu, a na życie zarabia jeżdżąc Uberem. Z jednej strony stawiają mur na granicy z Białorusią, a z drugiej wpuszczają tylnymi drzwami kogo popadnie z kilkoma milionami Ukraińców na czele i jeszcze w dodatku rozpisują referendum, w którym jedno z pytań dotyczy polityki emigracyjnej.

 

Beka🤣

 

 

Edited by Krugerrand
 • Like 7
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kiedy nastąpią czasy, gdy granice będą silnie strzeżone, a próba nielegalnego przekroczenia będzie równała się ewentualnej śmierci? Można się z tym nie zgadzać, gadać ze to nie jest humanitarne, ale to wszystko powoli ku temu zmierza, czy to się podoba komuś czy nie. I nie pomoże tutaj żadna lewacka polityczna poprawność, czy opowiadanie bzdur o rasizmie. Albo my, albo oni.

Link to comment
Share on other sites

Pitu pitu,  2500 Kcal zagęszcza jądro masy.

Socjalizm, socjalizm.

Kiełbasa.

Tony analiz.

 

ŁAGRY, OBOZY PRACY i będzie cacy.

Siekiera, motyka bimber szklanka, akwarerlysta pokazał jak działa łapanka.

Włosi pokażą klasę.

.....odpalą kotły na biomasę.

Ducze, Ducze, autostrady słońca.

Można w kocioł pchać bez końca.

  💩

 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mam pewien pomysł, ale jestem pewien że nie przejdzie w nowoczesnym świecie. Dać ich do obozów, do tak ciężkiej pracy że gospodarka ruszy, a oni będą chcieć wrócić i wrócą głosząc światu dobrą nowinę o "polskich obozach". Do kopalni kopać czarne złoto o chlebie o wodzie.

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

IMO cala ta sytuacja immigracyjan jest rozgrywana na wschodzie. Przez Rosje i Chiny. Wojny nie prowadzi sie otwarcie, a wojna miedzy wschodem i zachodem trwa juz od ponad dekady. To nie ani Putin ani Xiaoping stoja za tymi rozgrywkami, oni sa marionetkami podobnie jak Biden czy Stolz i Macron. Tam gdzie najciszej, tam siedzi mistrz. Moim zadnaniem trzeba obserwowac bliski wschod.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


Oczywiscie ze jest. Ruska agentura wspiera zarowno skrajna lewice jak i prawice w Europie ktore to sobie skacza do gardel i wywoluje sie konflikty wewnetrzne przez to.

Prawda? Dziwne byłoby gdyby powiedzmy 50-letnie działania KGB z czasów ZSRR po periestrojce poszły na marne.

A Stanom tez na rękę słaba gospodarczo UE więc nic z tym nie robią pilnując jedynie aby NATO nie wymknęło im się spod kontroli.

I tak się Europa kręci w kółko zamiast rozwijać.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, דניאל napisał(a):

To jest gotowa reklama dla następnych: 

"Europa bez granic, która po przepłynięciu morza (za opłatą) oferuje jedzenie, muzykę i taniec z nowoczesną i uśmiechniętą białą kobietą!"

 

 

Nawet mi nie żal tych idiotów z południa. 

 

:)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, דניאל napisał(a):

"Europa bez granic, która po przepłynięciu morza (za opłatą) oferuje jedzenie, muzykę i taniec z nowoczesną i uśmiechniętą białą kobietą!"

 

A że też Włoscy mężczyźni się nie wkurzają, ze obcy tańczą z ich kobietami ?

3 godziny temu, דניאל napisał(a):

Nawet mi nie żal tych idiotów z południa. 

Nie zapomnij, że jedna skrajność budzi drugą.

Godzinę temu, Brat Jan napisał(a):

165tys tych nierobów na naszym terytorium.

Stać nas.

;)

Edited by Druid
 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.09.2023 o 09:47, Estranged napisał(a):

Kiedy nastąpią czasy, gdy granice będą silnie strzeżone, a próba nielegalnego przekroczenia będzie równała się ewentualnej śmierci? Można się z tym nie zgadzać, gadać ze to nie jest humanitarne, ale to wszystko powoli ku temu zmierza, czy to się podoba komuś czy nie. I nie pomoże tutaj żadna lewacka polityczna poprawność, czy opowiadanie bzdur o rasizmie. Albo my, albo oni.

 

Tak jest! Jak ktoś atakuje moje terytorium to powinienem strzelać i bronić.

 

Angnieszka Holland uważa inaczej.

Lewica uważa inaczej.

Kupa narodu wybiera lewicę.

 

I co ja mam tutaj do gadania? Niewiele.

 

Będzie jak chce większość.

 

Czyli murzyni będą tańczyć z białymi kobietami.

 

 

Przypuszczam,że wystarczyłoby nie finansować murzynów.

No ale wtedy przyjdzie Agnieszka Holland i nakręci film,

a politycy (mężćzyźńi) będą bili jej brawo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godzin temu, Druid napisał(a):

A że też Włoscy mężczyźni się nie wkurzają, ze obcy tańczą z ich kobietami ?

 

Hmm... może te kobiety mają nawet wsparcie?

Są wolne, niezależne, to tańczą z kim chcą?

Feministki zawsze tak krzyczały,

a i mężczyźni wdrażają programy wspierające kobiety.

 

Czy to CD Projekt RED chce mieć panie programistki, które mają w d... programowanie.

A może to Robert Biedroń ratujący prostytutki przed handlem ludźmi?

W końcu tęczowy zarząd dużej firmy, który robi w gacie jak dziennikarz napisze, że u nich dużo mężczyzn.

 

 

 

 

 

 

Edited by kenobi
Link to comment
Share on other sites

Południe Włoch jest gołe. W jakimkolwiek tego słowa znaczeniu. Młodych ludzi jest mało, bo dzietność 20-30 lat temu była na poziomie 1.0 tam, zaś ci młodzi co są nie gną się do pracy, więc i w służbach brakuje. Baby natomiast średnio lecą na NEETów i problem się potęguje, więc tych ryzykantów witają z otwartymi... .... ramionami.
 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, דניאל said:

To jest gotowa reklama dla następnych: 

"Europa bez granic, która po przepłynięciu morza (za opłatą) oferuje jedzenie, muzykę i taniec z nowoczesną i uśmiechniętą białą kobietą!"

 

 

Nawet mi nie żal tych idiotów z południa. 

 

Brak słów. Znamienne jest to klaskanie. Na filmie Mokabe klaszczą dłońmi a za godzinę jajami o dupy tych włoszek. Ale jak to mówią, chcącemu nie dzieje się krzywda. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie w mieście powiatowym w województwie łódzkim jest od kilku tygodni tylu murzynów obojga płci, że jeszcze tyle nie widziałem na oczy w jednym miejscu. Mieszkają w byłej jednostce wojskowej, gdzie wcześniej stacjonowali Ukraińcy. Pościągały ich do pracy miejscowe firmy produkcyjne, jestem ciekawy czy ktoś ze strony państwa taki import ludności kontroluje. Obawiam się, że idą łapówy i nikt tego nie pilnuje.

Edited by Machine89
 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.