Jump to content

Jaka książka o myśleniu przyszłościowym - Refleksji

Recommended Posts

Cześć! 

Szukam książki o refleksji. 

W życiu mam ją, jednak nigdy o tym nie czytałem. Nie rozwijałem wiedzy w tym aspekcie by myśleć głębiej. 

Chce żeby coś mi uświadomiło że należy zastanawiać się o swoim przyszłym życiu, z przykładami jak przyszłe życie może wyglądać. 

Co zmieniłyby osoby już starsze, w swoich młodszych latach, by odnaleźć drogę która formuje pewnego siebie mężczyznę z głową. 

Ward Farnsworth "Jak praktykować stoicyzm"

Czytaj powoli i ze zrozumieniem. Ta lektura nie lubi pośpiechu, skłania do przemyśleń i wniosków po każdym rozdziale. 

Jeśli ją zrozumiesz-zmiażdży system!

• Thanks 3

8 godzin temu, WolfSkin napisał(a):

Ward Farnsworth "Jak praktykować stoicyzm"

Sprawdzę! 

@thyr Doprawdy? Poczytaj mi mamo? 😄

5 godzin temu, Imiennik napisał(a):

G. Orwell - 1984

Fajna książka, jednak nie wywarła na mnie pożądanego wpływu.
W pociągu dobrze się ją czytało.

Posted (edited)

Szukaj czegos podobnego jak to ponizej 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/296675/czego-najbardziej-zaluja-umierajacy

Doswiadczenia i bledy innych zapamietywane sa dosc krótko w naszym umysle . Moga być wykorzystanie jedynie pod warunkiem kiedy posiadasz odpowiednia samokontrole wlasnych emocji . I na tym trzeba sie skupic najmocniej .

Edited by thyr
  • Like 1

Pamięć trening interaktywny, Marek Szurawski. To wyjątkowa lektura o pamięci, zasadach zapamiętywania i rozwoju własnego umysłu. Jedna z książek, która najbardziej wpłynęła na moje życie i praktykę myślenia. Niektóre techniki z tej książki, które poznałem w czasach studenckich przydają mi się na co dzień po dekadzie. To nie jest tylko o pamięci, ale o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu i odkrywaniu siebie za pomocą konkretnych metod.

• Like 4

Jeden z najwiekszych problemow to zycie w przyszlosci. Jest jeszcze wiekszy. Zycie w przeszlosci. Jedynym rozwiazaniem jest zycie tu i teraz. Zastanawiajac sie nad przyszloscia nakrecasz sie i demotywujesz. Nie znaczy, ze nie masz miec celow. Cel zawsze masz, tylko czasami sobie go nie uswiadamiasz. Prawdziwa pewnosc siebie jest teraz. Jak czujesz, ze cos cie blokuje, teraz musisz sie tym zajac. Szukasz szczescia w przyszlosci, za nastepnym zakretem.

Oczekujesz recepty na sukces? nie ma jednej. Sukces jednego moze byc porazka dla drugiego. To czego pragniemy czesto jest tym czego pragna inni.

Zycie to jest proces, wszystko co cie spotyka cie formuje. Chcesz byc pewnym siebie mezczyzna? Musisz byc soba, musisz byc autentyczny. Musisz wiedziec kim jestes. Pewnosc siebie, to przeswiadczenie, ze dasz sobie rade ze wszystkim. To mentalna sila, ktora wydobywa sie z wewnatrz, a budowana jest doswiadczeniami jakie cie spotykaja. Probuj zawsze czegos nowego, nie boj sie ryzykowac. Nie krzywdz siebie myslami o przeszlosci i marzeniami o przyszlosci. Zyj jakbys juz byl w tym miejscu do ktorego dazysz.

E. Tolle - Potega Terazniejszosci i Nowa Ziemia

Anthony de Mello

Carlos Castneda

Don Miguel Ruiz

Tao Te Tchnig - Lao Tze

• Like 2
  • Thanks 2

Godzinę temu, icman napisał(a):

Co konkretnie polecasz i dlaczego?

Thx

Zaczalbym od Kola Czasu. Swoiste podsumowanie nauk ktore autor otrzymal od szamanow zahaczajac o "magie", gdy magia nazwiemy zycie w pelni swiadomosci i umiejetnosc przeprogramowania swojej podswiadomosci i zrozumienia schematow dzialania wszechswiata. Ksiazka, po ktora, po przeczytaniu chce sie jeszcze raz siegnac dalej i glebiej. Nie wiem, ktory z tych autorow zrobil, moze wszyscy razem, ale czlowiek zaczyna rozumiec ze Budda, Chrystus, Jahwe czy Mohhamed mieli bardzoi duzo wspolnego. Ze nawet wypaczenia w pismach swietych nie ukryly pierwotnego znaczenia co chcili przekazac, jezeli popatrzysz na siebie jako obraz Boga. Ze wszystko co jest widzisz i ksztaltujesz poprzez swoj umysl i mysli.

Dla wiekszosci na forum, bedzie to nawiedzenie. Dla niektorych moze to byc duchowe obejscie, ale to wszystko pozwala mi zobaczyc swiat w nowych barwach. Rozumiem siebie bardziej niz kiedykolwiek. Wybaczam innym. Wybaczylem sobie sporo. Rozumiem swoje emocje, ze jej mam i jak mna kieruja. Wiem, ze ego to obraz innych nie moj wlasny. Wiem, ze kazdy musi przejsc przez wszystko przez co przechodzi. To nauka, ktorej jak nie przyswoi bedzie musial powtarzac na okraglo. Wiem, ze trafiamy na ludzi i osoby na ktore musimy trafic, ktore przyciagamy, zeby dostac lekcje i nauczyc sie od nich. Najwiekszy wrog, jest najlepszym nauczycielem.

Kiedy nie masz oczekiwan od nikogo i niczego zewnatrz, czujesz sie wolny i zostaje jedynie milosc. Internet programuje nas i sami sie programujemy lekiem, strachem, zloscia, nienawiscia. Do czego to nas prowadzi? Zyjemy w swiecie, ze oczekujemy najgorszego, jednoczesnie sprowadzamy to na siebie. Na kazdym jednym polu. Jezeli ciagle myslisz o najgorszym, to to juz sie dzieje w Twojej glowie. Jaka jest wtedy roznica, kiedy najgorsze sie wydarza, a najgorszym czego oczekujemy. Wg mnie zadna, bo w obydwu przypadkach zyjemy najgorszym. Kiedy jestes pelny rozgoryczenia, zlosci, zolci, nienawisci czy leku, nie masz miejsca na milosc, akceptacje, dobroc.

Jak zminilem podejscie, to zycie stalo sie spokojniejsze, przyjemniejsze.

Moj ulubiony cytat, nawet niekoniecznie z tych pozycji to:

Cytat

Boże, uwolnij mnie od pragnienia miłości, aprobaty i uznania.

To jest moj ostateczny cel.

• Like 1

5 godzin temu, mac napisał(a):

Pamięć trening interaktywny, Marek Szurawski. To wyjątkowa lektura o pamięci, zasadach zapamiętywania i rozwoju własnego umysłu. Jedna z książek, która najbardziej wpłynęła na moje życie i praktykę myślenia. Niektóre techniki z tej książki, które poznałem w czasach studenckich przydają mi się na co dzień po dekadzie. To nie jest tylko o pamięci, ale o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu i odkrywaniu siebie za pomocą konkretnych metod.

Napiszesz coś więcej? Jest szansa, że coś nowego tam znajdę i realnie pojawi się progres? Po swoim umyśle poruszam się całkiem sprawnie jak na poziom do którego go kiedyś doprowadziłem dragami, melanżem i generalnie smutnymi początkami w świecie zwierząt. Natomiast zaczynałem od teorii ezoterycznych, psychologicznych, makiawelicznego sprytu. 

@Alejandro Sosa nauka technik pamięciowych, mapowanie myśli, nauka refleksji, bardzo dużo nietypowej wiedzy o działaniu pamięci, umysłu, skojarzeń i wielu innych kwestii, o których nikt nic nie mówi. Dla mnie to było objawienie w okresie studenckim. Całą książkę przerobiłem od A do Z, moim zdaniem świetna, a sam autor to praktyk wskazanych metod. Tym bardziej wzbudza zaufanie.

To na pewno coś innego, wiedza odświeżająca, szczególnie dla każdego, kto się w jakiś sposób uczy i zamierza uczyć.

• Like 3

21 godzin temu, Strongowaty napisał(a):

Co zmieniłyby osoby już starsze, w swoich młodszych latach, by odnaleźć drogę która formuje pewnego siebie mężczyznę z głową. 

Mario Puzo „Ojciec Chrzestny” 

• Like 1

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.