Skocz do zawartości

Kremówkowy kult JP2, rozważania i moralne oceny Wojtyły


DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem chłopaki! Wciąż żyjemy w czasach, gdzie krytykować można wszystkich z PIS, wszystkich z PO, ale nie można krytykować pewnej osoby. Memy z prezydentem? Premierem? Problem żaden. Jest jednak pewna osoba, o której cicho sza. Why, zapytacie. 

 

Odpowiedź jest dosyć pokrętna i uogólniona, a to że "wielki polak" (Marcin Gortat ze sławnych polaków większy a nie ma pomnika, ha!), a to że "obalił komunę" (taką? http://vignette3.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/9/90/Wino_Komuna.jpg/revision/latest?cb=20070414052505 ), "jadł kremuffki" i "o zmarłych się źle nie mówi", nie mówiąc że krytykant papy to "żyd i mason" lub mocny epitet uznawany za słowo niecenzuralne.

 

Dobra dobra, a jak było na prawdę? Krążą legendy o romansie młodego Wojtyły, trudno powiedzieć choć w "cywilu" nawet ja uważam że mógł. Skupmy się na faktach, przykładowo wspieranie dyktatury w Ameryce łacińskiej, Pinochet itd. Był też bardzo konserwatywny w sprawach seksu i rodziny, w Afryce szalało AIDS a nasz papież oczywiście wbrew etycznemu rozumowaniu i zaleceniom prozdrowotnym krytykował prezerwatywy, już czuję jaki akurat na ten argument ktoś się wypowie, bo jak guma pęknie to gorzej niż u Dudy na autostradzie... Cała antykoncepcja była wg niego czymś złym, no tak naprodukujmy miliardy ludzi, i tak nas mało na całym globie... 

 

Tworzył także całe zastępy bożków, wyświęcał zbrodniarzy,  José de Anchieta, Alojzije Stepinac, Matka Teresa z Kalkuty i reszta towarzystwa.

Sami wiecie jak "nawracano" pogan i indian, Wojtyła popierał to jako wydarzenia christianizujące kontynenty.

 

Opus Dei, nie jestem w temacie ale po wygoglaniu sporo tego jest, fakt święcił ich przywódcę po śmierci.

 

I wg mnie najważniejsza krytyczna sprawa, pedofilia z dokumentem  Crimen sollicitationis.

Załóżmy że mam firmę, jestem szefem i odkrywam pedofila w niej, co robię? Na pewno nie chronię go jak Wojtyła twórcę Legionów Chrystusa, po prostu bym zrobił COŚ zamiast zamiatać pod dywan.

 

Dobra dobra, papieżak był człowiekiem, każdy się myli, ok! Ale czyż nie został kanalizowany, jak to było, kanonizowany? A więc był święty, nadczłowiek, więc musiał wiedzieć. A jeżeli wiedział i nic nie robił kim był? Skurwysynem? Za słabe określenie. A dogmaty głoszą że papa jest nieomylny!

 

Przez niego mamy konkordat i las krzyży w Europie (proszę nie pisać że Islam gorszy, czy ktoś zabije 100 czy 101 ludzi jest dla mnie jednakowo zły, nie można wybierać mniejszego zła czy leczyć zło złem jakim są religie, chcesz wyrzucić z siebie gadki o islamie ok załóż swój temat, sorry ale pełno półgłówków podaje takie dziecinne gadki także ARGUMENTY panowie argumenty), sprzedawane zdjęcia papieskie na każdym rogu, pomniki i ulice JP2, ba szkoły i resztę, kult jarmaczny wybielanie i wychwalanie pod niebiosa.

 

Temat ten jest jakby najważniejszymi faktami w pigułce, dużo by pisać ale tym którzy są ciekawi polecam kopiujwklejkę wytłuszczonych fraz, tu piszemy o religii więc i ja się tu udzielam. Religia opium dla mas.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był szef największej korpo na świecie, która sprzedaje towar niemożliwy do reklamacji. Na czele takich tworów nie stawia się ludzi wyciosanych ze snopka siana (vide - wałęsak pospolity). To nie jakaś polsza, tu się przewala na serio gruby hajs i kroi takie akcje, że nam się w pałach nie zmieszczą aż po kres dni. To uber-alfa-male - w najgorszym znaczeniu tego słowa. I jak na moje subiektywne odczucie - rasowy psychopata. Popatrzcie na oczy. Mój awatar wygląda przy nim jak dobrotliwy dziadek-myśliciel.

taca_120826.jpg

 

Na poziomie ludzkim i moralnym czuję całkowity wewnętrzny sprzeciw, wstręt i bunt wobec 'państwa' położonego w Rzymie i wszystkich jego sług. Ale z drugiej strony nie zamierzam popełniać błędu niedoceniania przeciwnika. Oni mają 2000 lat praktyki (zwłaszcza w robieniu ludzi w chuja), a ja raptem 30.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge wyjść z podziwu dlaczego masoneria ma tak ogromny wpływ na Watykan...Przecież to raptem ok 300 lat praktyki...

Franciszek namawia chszescijan aby kochali muzulmanow, to dlaczego do kurwy nedzy nie poleci do Syrii badz Iraku i nie powie żeby muzulmanie pokochali chszescijan?

Bo tak mu każe lobby, tak tak, Franek to tylko moim zdaniem marionetka...

Co do papieża JPll...Nie wiem, romans nie romans, ja sie tylko zastanawiam czemu dopuscil do podpisania konkordatu z komuchami, umowy o wyprowadzaniu gigantycznych pieniedzy z Polski, jednoczesnie twierdzac zeby duch odnowił oblicze tej ziemii, tylko co wg papieża znaczyło odnowić?

Byc może media wykreowaly go na dobrego staruszka, nikt tam nie wie jaki byl naprawde, warto dodac ze media równierz pieknie wykreowaly na fajnego wujka bylego prezydenta Bronislawa Komorowskiego, natomiast wg ksiezak Pana Sumlinskiego "Bul" ma siedem osób na sumieniu...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chłopaki są dwa typy prezesów wielkich korpo.

 

Pierwszy typ rządzi i jak pisał Brzytwa to najpewniej psychopata lub w najlepszym wypadku bardzo bezwzględny i wyrachowany człowiek.

 

Drugi typ to marionetka podlegająca jakiejś grupie/ zarządowi, jego jedyne zadania to wykonywać polecenia oraz podtrzymywać wizerunek firmy i swój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieciarz,dla Polaków Katolików niczym Bóg a nawet większy od niego,rozkazywał duchowi świętemu żeby zstąpił na ziemie,ogólnie nic dobrego nie zrobił,nie mój bohater.Interesuje mnie tylko jaki był cel że elity w tym czasie zrobiły go Papieżem,dlaczego Polak,to miało czy nie miało znaczenia?

 

 

Edytowane przez Młody_Pelikan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miejscach  w internecie papież stał sie memem. Właśnie przez to jak sie go traktuje. Stąd czasem można spotkać "papież jebał małe dzieci" "ale papieża to ty szanuj" no i dosyć znana pasta :

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi

1uvjnkk8.vichan.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chujowy papież. KK z całą jego powagą zamienił w obwoźny cyrk. Zamiast majestatu kościelny przystanek Woodstock. Z tym że prawdziwy przystanek Woodstock ma do zaoferowania wódę, narkotyki, łatwe dziewczyny oraz dużo dobrej muzyki. Pop-kościół nie może z tym konkurować i zawsze będzie przegrywał. I tu jest wina JPII. I chuj mnie obchodzi, że po maturze chodził na tirówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili sobie z niego boga, a to tylko czlowiek. Czym byl taki wyjatkowy? Tym, ze byl naszym rodakiem? Miliony rodakow mijamy na ulicach i co z tego?

 

Pamietam, ze jak umarl, to zenska czesc rodziny i otoczenia plakala wnieboglosy. Ja sie wtedy schowalem do kibla pod pretekstem zalatwienia dluzszej potrzeby. Mialem wtedy 11 lat, a juz zaczynalem dostrzegac pewne elementy matrixa i uznawac je za bezsensowne. Pozniej matka kazala mi sie pomodlic za niego - udawalem, ze ide to zrobic, a naprawde poszedlem grac w Twierdze: Krzyzowiec.

 

Ale ze mnie buntownik byl, nie? Ale powaznie mowiac, to nie znajdowalem wtedy powodu, dla ktorego mam oplakiwac obcego mi czlowieka, ktoremu nic nie zawdzieczam i czemu mam mowic do obrazka na scianie jakies regulki. Umarl to umarl - owszem, szkoda czlowieka (jestem czuly na czyjas smierc), ale ni mniej ni wiecej, jak szkoda jest nauczyciela, pijaczka spod sklepu czy sasiada-mechanika. Dla mnie taka sama kategoria, nie rozumialem, co tu przezywac i po co sie z tym obnosic. 

 

Pamietam tez, ze jak bylem jeszcze mlodszy - moze 5-7 lat mialem i byl w Krakowie, to cala rodzina sie zachwycala, a jakies kuzynki tam pojechaly, kazdy im zazdroscil. Dla mnie to bylo niezrozumiale i w ogole nie czulem tego co oni. Co mnie jakis starszy pan ubrany na bialo obchodzi? Bardziej sie cieszylem, jak wujek w odwiedziny przyjechal czy ktos w tym stylu, a nie ''czlowiek z telewizji, ktorego wszyscy kochaja, bo tak trzeba''.

 

Nie traktuje go z wrogoscia ani pogarda, ale dla mnie to zwykly gosc, tylko postawiony wyzej niz Krzysiek-elektryk czy nawet prezydent miasta. A autorytety dobieram sobie sam, a nie lapie wszystko co inni. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rodak, szef tak poteznej instytucji powinien zadbac o swoja ojczyzne...

Jak zadbał? Efekty widzimy od 89 roku...

I te jego cuda...Ja pierdole, uzdrawia ludzie gdzies w Kostaryce, gdzie miliony cierpi głod, gdzie w jego ojczyznie PO opierdalila ludzi z oszczednosci, gdzie to jego wstawienictwo?

Siostra Faustyna, sami mistycy i co z tego? Polska krajem skolonizowanym, o takie cuda chodzi? Ale wazne żeby narod cierpiał, o to chodzi, potem za cierpienie dostanie żywpt wieczny, o ktorym mowil klecha ktory czesto poszedl do seminarium bo roboty nie mógl znalesc...

Nie mnie ocenac ich moralnosc, bo sam świety nie jestem, ale temat jest mocno drazliwy, dlatego ze ludzie nie znaja szczegolow, podovnie jak z "Bolkiem" do nie dawna...

I kolejna sprawa, Biblia jasno i wyraznie mowi o tym ze czlowiek nie ma prawa robic sobie bożkow, a co mamy w Polsce?

Kult świetych, tysiac modlitw do papieża, Maryi, nawet zmarlych z rodziny, chodzace obrazy po wsiach, z koperta pod obrazem rzecz jasna, to nie dziwie sie ze w tym kraju jest do dupy...

 

Matrioszka nie ma na chleb, ale ksiedzu trzeba dać, bo ładne kazania gada, bo trzeba o ksiedza dbać...

Ludzie mowia o tym w zaciszu domowym, ale jesi przychodzi ksiadz po haracz, to staja na bacznosci, taka jest sila autorytetu...

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Matrioszka nie ma na chleb, ale ksiedzu trzeba dać, bo ładne kazania gada, bo trzeba o ksiedza dbać...

Ludzie mowia o tym w zaciszu domowym, ale jesi przychodzi ksiadz po haracz, to staja na bacznosci, taka jest sila autorytetu...

 

 

Tak wlasnie jest. Znam rodziny, gdzie nie ma kibla w domu, w stodole rozsypujacy sie wartburg, ale jak przychodzi ksiadz albo ''ladnie mowi na kazaniu'', to az szeleszczy banknotami, niebieski i zielony kolor nie jest wtedy rzadkoscia. Bo on jest LEPSZY, bo my jestesmy szarzy ludzie i sie nie znamy, a ten ksiadz to pewnie ma w pokoju takie lustro jak w pierwszym Wiedzminie, przez ktore rozmawia z samym bogiem, jemu trzeba dac, to pojdziemy do nieba. 

 

Taki kult osoby lub instytucji na polskiej wsi jeszcze trwa i trwal bedzie przez lata. Niewazne, czy ma racje, czy mowi z sensem - wazne, ze ''lepszy od nas'', bo ''glosi slowo boze'', albo w telewizji pan w ladnym garniturze cos powiedzial, to musi byc prawda, alez ten pan musi byc madry i szlachetny. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnosc "naszego" papieza w kosciolach widac do dzisiaj i mysle, ze tak tez pozostanie. Jednak jako czlowiek Polak to jest znany na caly swiat. Nie mamy nikogo innego.

Ja potrzebowalem lata, aby zrozumiec, ze to byl czlowiek z krwi i kosci jak my, popelniajacy bledy i miejacy zle i dobre dnie. Nie powiem, jako papiez moim zdaniem za konserwatywny (dla mnie), za duzo kultu Marii, AIDS w Afryce i zakaz uzywania prezerwatyw.. itd. 

Ale co chcialem tylko dodac: pod koniec, bedac schorowanym dziadkiem watpie, ze mial wtedy "dowodctwo", byl raczej marionetka do pokazu... A sznurki ciagneli inni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc z wizytą pasterską na Filipinach zabronił wyraźnie - tak jak w innych krajach Trzeciego Świata- stosowania antykoncepcji.

I jest efekt: chroniczna bieda, olbrzymia skala emigracji i zdesperowane na portalach randkowych, ktoś to przytaczał. U nas sobiepaństwo czy sobieksięstwo biskupów i większej części kleru. Pozytywy to ciut większe poważanie dla Polaków w niektórych krajach.

Do tego ktoś wpadł na pomysł uczczenia osoby DżonPolTu musicalem. :o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał powiedzieć o JPII choć jedno dobre słowo, to jakoś trudno by mi było - bo nie znajduję żadnych NAPRAWDĘ pozytywnych cech w tym człowieku.

Negatywnych mnóstwo, koledzy już co nie co naświetlili, ale to nie wszystko...

 

Cała ta histeria na temat jego osoby, ten kult, te pomniki - drażniły mnie ZAWSZE...

Śmieszne to było, i żałosne.

Ale wychodzi na to , że ciemny lud potrzebuje idoli...

Jednym dekretem JPII mógł ZAKAZAĆ stawiania mu tych pomników i oddawania czci, jak nie przymierzając jakiemuś "cielcowi" z Starego Testamentu...

To całowanie, klęczenie przed nim...

Jezus tak nie pozwalał się traktować...

 

P.S.

Matka mi kiedyś wcisnęła jakieś jego "złote myśli", czy coś takiego - takiego żenującego bełkotu, w życiu nie czytałem...

Na szczęście pogadałem z matką o tym : "Mamo, przecież to jest jakaś żenada i grafomania , pokaż mi choć jedno mądre zdanie w tej książeczce!"

Nie pokazała, bo... nie znalazła nic takiego ! :lol:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnę szkolnych wycieczkowych akcji organizowanych przez chorych katechetów z moich szkół do Lichenia. Bo JP II tam kiedyś był i to błogosławił, więc i my jedźmy dorzucić pare srebrników. Szybciej się spłaci dostąpimy błogosławieństwa.

1271506396_by_AdamBilski1_600.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.