Skocz do zawartości

Trzy gazy - do furki, na rower i w domciu. Jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki jak był już temat, ale chcę kupić dziś na allegro trzy gazy - żeby doszło przed weekendem. Jeden do auta, w razie gdy ktoś będzie się dobijał do drzwi - chcę mu prysnąć przez okno, z małą szansą że sam dostanę. Drugi chcę brać na rower, w przypadku jakiejś rozróby chcę wyciągnąć i trysnąć :) więc nie za duży. Trzeci taki w domu żeby był na czarną godzinę.

 

Oczywiście cena ma znaczenie, bo czytelnicy przyskąpili ostatnio. Proszę o mądre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, jak będziesz na rowerze, spacerze i ktoś cię zaczepi to i tak zadziałasz instynktownie, ponad 20 lat tłuczenia piąchami, nawet nie pomyślisz o gazie :P, no chyba że byś musiał się pozbyć bandy ujadających kundli, które biegną za rowerem i kąsają po kostkach. Tutaj może być w postaci "aerozolu" bo używasz na zewnątrz, bardzo popularny i niedrogi:

 

https://www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_policyjny_50_ml_p6763.xml

 

 

 

W aucie czy w domu, masz czas na przemyślenie i wyjęcie, to się przyda. Weź sobie w pianie lub żelu (zresztą do używania z poziomu pomieszczenia czy auta inny się nie nadaje) , żebyś nie oberwał rykoszetem. 

 

Pojemność minimum 50 ml, mniejsze wypadają cienko pod względem ilość/ cena. Gaz ma mieć 10% OC (maksymalne dopuszczone stężenie na rynek cywilny). 

 

A uznanych marek masz wiele do wyboru sabre red, walther, fox labs, police magnum .....

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tarnawa napisał:

Red wszędzie żel na zwenątrz wiatr 

ale co do instynktu 100% racji

 

Aerozol lepszy na psiaki jak biegną za rowerem, może ich być kilka i trudno wycelować, puścisz chmurkę za siebie i masz z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony odradze tani gaz firmy KO. Niby woze jeszcze go w samochodzie i poki co nie musialem używać,  lecz moim kilku znajomym po prostu rozszczelnial sie przy normalnym noszeniu przy sobie. gaz-pieprzowy-ko-strumien-50ml.jpg

Edytowane przez Lukulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, z militaria.pl nie skorzystam na pewno, kiedyś mnie nieładnie potraktowali. 

 

No to kupiłem dwa gazy, jeden na rower i do kieszeni, a drugi na stałe do auta:

 

Gaz pieprzowy FOX LABS Mean Green ŻEL Stream 59ml Strumień - do auta będzie.

 

Gaz pieprzowy FOX LABS Mean Green FOG Stożek 59ml Dysza CONE  - na spacer, na rower i do kościoła :)

 

Drogo, ale taka obrona może uratować życie i zdrowie. Nie będę na tym oszczędzał, a fox ponoć natychmiast działa i jest bardzo mocny. Tak pisali przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Stulejman Wspaniały Do auta mam gaz pieprzowy w żelu (wiadomo) z zawleczką uniemożliwiającą przypadkowe naciśnięcie. Na wyjścia również z zawleczką (możemy gdzieś usiąść niefortunnie, nacisnąć przez przypadek) z tym, że mały pojemnik a do domu mam duży pojemnik bez zawleczki. Za 3 gazy w sumie dałem 110zł, nie sądzę żeby tam była jakaś mega giga technologia. Pryśniesz w oczy to każdy droższy niż chiński szajs zadziała, takie moje zdanie. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszedłem z założenia, że gaz ma mi uratować zęby, zdrowie a nawet życie, więc nie będę na nim oszczędzał. Trochę poczytałem i kupuję tylko foxy. Mam w aucie, ubraniu, pochowane w domu na wypadek "wjazdu" - ponoć foxy działają momentalnie, a zwykłe po kilku sekundach. Z doświadczenia wiem, że te dwie sekundy to być albo nie być moich zębów, albo noża w brzuchu.

 

Nie wiem też czy bym umiał w stresie prysnąć nim w twarz, nigdy tego nie robiłem. Foxy mają świetną blokadę, nic samo nie pryśnie. Nie ma co oszczędzać na tym, takie jest moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.