Skocz do zawartości

Aleksander Jabłonowski prowokacje wojenne USA. Fałszywa flaga


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, BigDaddy napisał:

Nie wiem skąd oni go wytrzasneli ale koleś jest podejrzany. Tak samo żałosne było "witanie" żołnierzy US Army w Lublinie pytaniami o to czy przyjechali tu na wojnę.

 

Powinno się do nich strzelać na powitanie

Edytowane przez Młody_Pelikan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Młody_Pelikan napisał:

 

Powinno się do nich strzelać na powitanie

Proszę Cie. To tylko żołnierze, taki mają zawód. Przyjechali tu by wesprzeć sojuszników czyli nas. Za wszelkie wojny odpowiadają politycy. Tak było, jest i będzie.

 

Jak oceniasz naszych chłopaków, którzy polecieli na ten wielki, światowy poligon nazywany przez niektórych "Afganistanem"? Mordercy, najemnicy?  Nie. Profesjonaliści, zawodowcy. Po to są by realizować interesy Rzeczpospolitej choćby na końcu świata. Tak samo robią to amerykanie, tylko że ich interesy są troszkę większe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BigDaddy napisał:

Po to są by realizować interesy Rzeczpospolitej choćby na końcu świata. Tak samo robią to amerykanie, tylko że ich interesy są troszkę większe.

Możesz mi podać jakieś obiektywne dane dotyczące ZYSKÓW jakie Polska ma z angażowania się w INTERESY na Bliskim Wschodzie?

Złoto? Ropa? Sprzęt? Ziemie? Technologie? Udziały w rynkach? Patenty? Wyłączności na inwestycje? A może chociaż zniesienie wiz?

Oraz ile nas te 'ekspedycje' kosztowały - tak sumarycznie dla porównania.

Pytam szczerze, bo jestem laik.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Brzytwa napisał:

Możesz mi podać jakieś obiektywne dane dotyczące ZYSKÓW jakie Polska ma z angażowania się w INTERESY na Bliskim Wschodzie?

Złoto? Ropa? Sprzęt? Ziemie? Technologie? Udziały w rynkach? Patenty? Wyłączności na inwestycje? A może chociaż zniesienie wiz?

Oraz ile nas te 'ekspedycje' kosztowały - tak sumarycznie dla porównania.

Pytam szczerze, bo jestem laik.

Nie będę udawał analityka ani znawcy tematu, bo nim nie jestem ale mogę przytoczyć słowa wypowiadane przez weteranów misji na bliskim wschodzie. Dyskusja dotyczyła właśnie udziału Polskich Sił Zbrojnych w tych konfliktach i ktoś z towarzystwa rzucił hasłem, że nasi niepotrzebnie giną na nie swoich wojnach. Odpowiedział mu żołnierz, który uczestniczył na nie jednej zmianie mówiąc, że po to jest wojsko ZAWODOWE by się szkolić a gdzie mogą zrobić to lepiej niż na prawdziwej wojnie gdzie można zabijać brudasów i uczyć się nowoczesnego pola walki obok najlepszej armii świata? Po tych konfliktach podobno w WP nastąpił prawdziwy przełom, zweryfikowano przydatność sprzętu do obecnych działań zbrojnych, poziom wyszkolenia.

 

Ja jestem w stanie zrozumieć takie romantyczne historyjki, że nasi chłopcy nie powinni ginąć z dala od domu za ropę tylko bronić ojczyzny. One miały sens w przypadku wojska z poboru (nie wiem czy wtedy można było odmówić udziału w misji). Ale dzisiaj ścieżka kariery zawodowego żołnierza to twoja decyzja i musisz brać za nią pełną odpowiedzialność włącznie z możliwością utraty życia czy zdrowia. Taki zawód- jesteś profesjonalistą odbierającym życie w imie interesów swojego kraju. Za to ci płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie może mieć udziału w zyskach bo nie do takiej roli jest przeznaczona...

Armia Polski jest przeznaczona do wykonywania najgorszych robót jako typowe mieso armatnie drugiego stopnia...

Po wszystkim Wujek Sam powie brudnemu, zmeczonemu polskiemu żołnierzowi ''Brawo, dobrze sie spisałeś'' po czym udaje sie do stolika i liczy pieniadze ze swoimi kompanami z Francji, Wielkiej Brytanii czy Izraela...

NATO – zbrojne ramie USA do podboju i kolonizowania swiata w imię zachodnich koncernów i lobby finansowego które znajduje się w rękach narodu koszernego. Najlepiej przekonały się o tym głównie kraje arabskie i afrykańskie gdzie USA wprowadziło swoją demokracje. Putin i obecna Rosja to jedyny kraj na świecie który się temu może przeciwstawić i przeciwstawił się, stąd ta nagonka na Rosje i samą osobę Putina, wszystko co związane z Rosją jest złe, wszystko, stąd te miliardy dolarów które USA zainwestowało na Ukrainie by wywołać konflikt i wciągnąć Rosje do wojny. NATO nigdy nie było żadnym paktem ani sojuszem obronnym, bo przed kim mają się bronić??? Przed głodującymi murzynami w Afryce czy wykorzystywanymi Indonezyjczykami którzy pracują po 16 godzin dziennie za miske ryżu w fabrykach produkujących odzież dla zachodnich konsumpcjonistów??? I jeszcze nas wciągnęli jerozoolimpijczycy do tego zbrodniczego paktu i zniszczyli nam armie i nasz rodzimy przemysł zbrojeniowy...

 

 

USA-Izrael-NATO.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Assasyn napisał:

Polska nie może mieć udziału w zyskach bo nie do takiej roli jest przeznaczona...

Armia Polski jest przeznaczona do wykonywania najgorszych robót jako typowe mieso armatnie drugiego stopnia...

Po wszystkim Wujek Sam powie brudnemu, zmeczonemu polskiemu żołnierzowi ''Brawo, dobrze sie spisałeś'' po czym udaje sie do stolika i liczy pieniadze ze swoimi kompanami z Francji, Wielkiej Brytanii czy Izraela...

NATO – zbrojne ramie USA do podboju i kolonizowania swiata w imię zachodnich koncernów i lobby finansowego które znajduje się w rękach narodu koszernego. Najlepiej przekonały się o tym głównie kraje arabskie i afrykańskie gdzie USA wprowadziło swoją demokracje. Putin i obecna Rosja to jedyny kraj na świecie który się temu może przeciwstawić i przeciwstawił się, stąd ta nagonka na Rosje i samą osobę Putina, wszystko co związane z Rosją jest złe, wszystko, stąd te miliardy dolarów które USA zainwestowało na Ukrainie by wywołać konflikt i wciągnąć Rosje do wojny. NATO nigdy nie było żadnym paktem ani sojuszem obronnym, bo przed kim mają się bronić??? Przed głodującymi murzynami w Afryce czy wykorzystywanymi Indonezyjczykami którzy pracują po 16 godzin dziennie za miske ryżu w fabrykach produkujących odzież dla zachodnich konsumpcjonistów??? I jeszcze nas wciągnęli jerozoolimpijczycy do tego zbrodniczego paktu i zniszczyli nam armie i nasz rodzimy przemysł zbrojeniowy...

 

 

 

Kolega chyba starej daty. Masz wiele racji ale
>nagonka na Rosję
>wciągnąć Rosję do wojny

 

NATO powstało w odpowiedzi na zagrożenie ze strony ZRSR a Rosja jest jego spadkobierczynią. Jeżeli ktoś uważa, że sowietia upadła i nagle na wschodzie mamy praworządne, normalne, "cywilizowane" państwo to żyje w jakimś wyidealizowanym śnie.

Poza tym do tej pory w naszym regionie to głównie Rasija dokonuje agresji czy to na Ukrainie (Donbas, Krym) czy w Gruzji (Abchazja) czy Czeczeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czym to zagrozenie ze strony ZSRR miało sie objawiać? głownie zdobywaniem, podbojem i tak dalej...Stad powstało NATO, jako przeciwwaga dla interesów, bo chyba nie sadzisz ze NATO powstało aby dbac o porzadek światowy i wykluczyć Rosje, tak, zgadza sie, wykluczyc zeby przejąć samemu...

Odniosłem się do obecnej sytuacji na Ukrainie i w Syrii, nigdzie nie napisałem ze Rosja jest dobra...Rosja jedynie dba o swoje własne interesy które ma na Ukrainie czy w Syrii...

 

Tu podrzucę Tobie kolejna tabelke...

 

Chiny                  1945-46
Korea                  1950-53
Chiny                  1950-53
Gwatemala              1954
Indonezja              1958
Kuba                   1959-60
Gwatemala              1960
Kongo Belgijskie       1964
Gwatemala              1964
Republika Dominikańska 1965-66
Peru                   1965
Laos                   1964-73
Wietnam                1961-73
Kambodża               1969-70
Gwatemala              1967-69
Liban                  1982-84
Grenada                1983-84
Libia                  1986
El Salvador            1981-92
Nikaragua              1981-90
Libia                  1986
Iran                   1987-88
Libia                  1989
Panama                 1989-90
Irak                   1991-
Kuwejt                 1991
Somalia                1992-94
Chorwacja              1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
Bośnia                 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
Iran                   1998 (airliner)
Sudan                  1998
Afganistan             1998
Jugosławia             1999
Afganistan             2001-
Pakistan               2003-
Libia                  2011-

To są kraje napadniete i zaatakowane przez USA  od zakonczenia II WŚ.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Assasyn napisał:

Ok, a czym to zagrozenie ze strony ZSRR miało sie objawiać? głownie zdobywaniem, podbojem i tak dalej...Stad powstało NATO, jako przeciwwaga dla interesów, bo chyba nie sadzisz ze NATO powstało aby dbac o porzadek światowy i wykluczyć Rosje, tak, zgadza sie, wykluczyc zeby przejąć samemu...

Odniosłem się do obecnej sytuacji na Ukrainie i w Syrii, nigdzie nie napisałem ze Rosja jest dobra...Rosja jedynie dba o swoje własne interesy które ma na Ukrainie czy w Syrii...

A ja nigdzie nie napisałem, że popieram w całości politykę USA. Po prostu staram się znaleźć w tej geopolitycznej rozgrywce miejsce dla Polski a z tego co wiem to z rąk Amerykanów generalnie nie ginęliśmy natomiast ruskie łapy znamy bardzo dobrze...

 

Na Twoją tabelkę odpowiem tym:

Być może Pax Americana to nie jest taki zły okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi on (Jabłonowski) od początku wydaje mi się być podejrzany, ale to może dlatego, że nie ufam żadnemu rusofilowi w środowiskach narodowych.

Ludzie, którzy im tak ładnie przytakują zapominają lub nie wiedzą, że Rosją rządzi KGB.

Parlament? Ok 78% było/ma powiązania z KGB.

Mafia? KGB w większej mierze.

Oligarchia? KGB ma na nich kwity ;)

Prezydent? Chyba każdy to wie :)

A kim byli ludzie z KGB? Mistrzami manipulacji. I im mam ufać? Ni chuja. Na obecną chwilę myślę, że możemy polegać tylko na Węgrach i może reszcie Grupy Wyszehradzkiej.

Poza tym Rosja nie jest nam przychylna, oj nie, wcale taka pokojowa nie jest. Rosja ma zakusy imperialne i chciałaby mieć granicę zachodnią z Niemcami.
A USA to USA, liczy się tylko $$$.

 

@Mordechaj B'rzyt-wa

 

Co nasi chłopcy z tego mają? Chrzest bojowy i większe zarobki, z tego co wiem na misje zagraniczne jadą specjalnie wyselekcjonowani ochotnicy z jednostek wojskowych, nie ma przymusu.

Czy jest to warte ceny? Nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aleksander Jabłonowski to jakaś agentura. Przyjaciel Macieja Poręby który jest rusofilem a na dodatek wspierają kanał "Sumienie Narodu" który jest medialną bronią Grzegorza Brauan który jako jeden z nielicznych wypowiada się negatywnie o USA w Polsce. Mało tego. Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba i Piotr "Bolo" Radke założyli stowarzyszenie - "Braterstwo Polsko - Rosyjskie" które jest napędzane przez prokremlowską partię Zmiana z liderem Mateuszem Piskorskim na czele. Moim zdaniem Rosjanie wiedzą że zielonych ludzików nam nie wrzucą więc muszą używać ogłupionych Polaków przez prorosyjską propagandę. Na koniec chcę powiedzieć że Aleksander Jabłonowski to aktor i tak naprawdę nazywa się Wojciech Olszański. Grał min. w Qva Vadis. Maciej Poręba jest synem Bohdana Poręby który był reżyserem Hubala a sam Maciej jest kostiumologiem w Rosji. Grzegorz Braun jest reżyserem wielu filmów jak np. Zamach Smoleński. Cała ta grupa podejrzanie pachnie i moim zdaniem to są zaczątki agentury rosyjskiej. On na kanałach "Sumienie Narodu" "TAKT.TV" "Telewizja Narodowa DB" pojawia się się prawie codziennie. Nie dziwi Was z czego ten człowiek się utrzymuje? Moim zdaniem on jest wynajęty do celów prorosyjskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Nie brałbym na poważnie tego, co podaje rządowa rozgłośnia, brak opinii drugiej strony.

Wróbel zaczął obrażać Jabłonowskiego tym, że pobiera kasę z Rosji, i to jeszcze przed gromadką kibiców Wróbla, właśnie.

Dostał z liścia i spotkają się w sądzie.

A sam wróbel, to osobowość o charakterze gumowca, idzie tam, gdzie łatwiej, gdzie coś można wykręcić.

Nie znam go osobiście, ale osoby które mają jakieś pojęcie o życiu w londku, taką opinię mi przekazały.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.