Skocz do zawartości

Finansowe zmiany na forum, proszę o uwagę.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, OnTakiJakis napisał:

 

Albo jeszcze inaczej - dostępu do "ukrytego" działu forum... I to uważam za fajny motywator.

 

Juz kiedyś o tym pisałem,

Uważam ze takie liczniki pod nickami bezpośrednio to troche nie smaczne, kogoś bedzie stać na 20 pln i ok ale może czuć się nieco gorzej widząc ze ktoś wpłacił 200, tak jak kiedyś ktoś miał spodnie z pewexu, dzis chyba bardzo sie nie zmieniło.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kryss napisał:

 

Juz kiedyś o tym pisałem,

Uważam ze takie liczniki pod nickami bezpośrednio to troche nie smaczne, kogoś bedzie stać na 20 pln i ok ale może czuć się nieco gorzej widząc ze ktoś wpłacił 200, tak jak kiedyś ktoś miał spodnie z pewexu, dzis chyba bardzo sie nie zmieniło.

 

Dzielenie na tych gorszych i lepszych, a co za tym idzie brak integracji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Doug napisał:

Hm, ale @Farbowana Kita niehabilito co jest intencja publikowania takiej listy? Nie lepiej by bylo cos w stylu licznika? Potrzebujemy kwote X, wplacono juz Y, brakuje nam jeszcze Z. 

Cos jak Wikipedia ma.

 

Kolega ma 101% racji. Potrzeba jeszcze w tym miesiącu tyle, a tyle. Serio, ten licznik to bezsens. Jak już tak bardzo ma być wiadomo kto ile to raz w miesiącu podsumowanie  z nickami i finito.

Edytowane przez OnTakiJakis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś od dawna jest zarejestrowany, a nie wpłaci żadnej sumy, to gdy przyjdzie czas, że będzie potrzebował pomocy, rady, zaangażowanie pozostałych, szczególnie tych, którzy kasy nie żałowali, może być mocno osłabione. Nie płaci? Nie jest bratem! Bracia Samcy czy może Płacący Bracia Samcy?

 

Rozumiem, że pieniądze są potrzebne, ale za cholerę nie rozumiem, jakie pozytywne skutki miałoby przynieść ujawnianie, kto i ile wpłacił? Że niby zachęci do płacenia? A może raczej do wycofania się?

 

Wbrew temu, co się mówi, to nie treści są główną siłą tego forum, ale poczucie integracji, wzajemne zrozumienie i szacunek. Nie wyobrażam sobie istnienia tych wartości przy niepisanym wymogu finansowego zasłużenia się.

 

Przesadzam? Może przesadzam. A może nie.

Edytowane przez Wstydliwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja rozumiem o co wam chodzi - ci co nie zapłacą, mogą czuć się gorzej przy tych co zapłacili. Ale wiedzcie że wartością i bogactwem forum są nie pieniądze, a ilość miłych, rozsądnych, pełnych serdeczności wpisów. To jest najważniejszy kapitał. 

 

Jeśli dojdzie do sytuacji że ktoś kto wpłacił kasę, będzie to wypominał tym co nie płacili, to będzie koniec kariery tego człowieka na forum. Zresztą wątpię by ktoś tak zrobił, chyba że będzie to ktoś kto specjalnie będzie chciał nas rozbić. Takie próby będą na pewno.

 

Przy nickach może nie być kwot, ale po prawej stronie forum (w tabelce) będzie zestawienie nicków i ile wpłacili. Tak wam pasuje?

 

Obecnie koszty forum zaczynają mnie mocno dotykać. Dwa serwery na forum (po aktualce wszystko się spierdoliło) 6 stów, domena poniżej stówy, aktualka forum i bloga kilka stów, ciągła praca Artura nad wszystkim grubo ponad tysiąca w ostatnim okresie, a serwery na ecoego, samcze, newsy? Domeny do tego? Mój czas, zdrowie? 

 

Poradzę sobie finansowo, ale wolałbym odczuć ulgę w tym temacie. Ja wiele lat nie byłem na wakacjach, nie mogę kupić skutera, całe dnie tylko praca i praca praktycznie za darmo. Ile tak można? Jestem już chyba tym wypalony. Poza tym dostaję dziennie całą kupę meili, ludzie chcą gadać i rozmawiać - jak mam to niby zrobić? To mnie po prostu wykańcza wszystko. Muszę mieć pieniądze na rozwój, ofensywę - i na odpoczynek. Po prostu ledwo już ciągnę to wszystko, gdyby nie chłopaki z moderacji to być może zamknąłbym już interes, nie wyrobiłbym z tym i czasowo i psychicznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Farbowana Kita niehabilito napisał:

Poradzę sobie finansowo, ale wolałbym odczuć ulgę w tym temacie. Ja wiele lat nie byłem na wakacjach, nie mogę kupić skutera, całe dnie tylko praca i praca praktycznie za darmo. Ile tak można? Jestem już chyba tym wypalony. Poza tym dostaję dziennie całą kupę meili, ludzie chcą gadać i rozmawiać - jak mam to niby zrobić? To mnie po prostu wykańcza wszystko. Muszę mieć pieniądze na rozwój, ofensywę - i na odpoczynek. Po prostu ledwo już ciągnę to wszystko, gdyby nie chłopaki z moderacji to być może zamknąłbym już interes, nie wyrobiłbym z tym i czasowo i psychicznie.

 

 

Spoko. Mysle, ze kazdy to rozumie i w ramach swoich mozliwosci pomoze. Ale listy nie rozumiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, red napisał:

To może tak, lista na koniec miesiąca ale bez konkretnych kwot.

 

 

@red cos w tym stylu co jest ok .

 

Jak bracia to bracia. Ranking i tak mamy, Panie Kapitanie ;)

 

P. S. A mam cos we wlasnym interesie: chetnie wykupie moje trzy warny (za glupote trzeba placic)

Edytowane przez Doug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, gdyby się dało na bocznym pasku strzelić taką tabelę, jak najpopularniejsi autorzy.

 

Tylko, żeby była najwięksi darczyńcy i miesiąc, rok, ogólnie.

 

Nie wiem czy to technicznie wykonalne w silniku forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozwiązanie Reda nie mogę się zgodzić. Zobaczcie, ktoś się zaangażuje i da tysiaka, i będzie na liście z tymi co dali po dychu? Szanuję obydwu, ale bądźmy realistami - jeden umożliwi mi opłacenie fachowca od czegoś co ulepszy forum, a drugi dołoży się troszkę do ogólnych kosztów.

 

W ten sposób ludzie stracą motywację do tego, żeby się zaangażować, bo po co dać dużą kwotę, skoro można dać mniejszą i też się będzie na szczycie tabelki - czyli forum straci pieniądze, a kilka osób które czują wstyd że nie zapłaciły poczuje się lepiej. To musi być zrównoważone, ale nie kosztem zysków dla forum. Będziemy liczyli hajs, a ja będę publicznie pisał na co go wydam. Jak będę za to chciał zaszaleć i pójść na kurwy, to też napiszę. Demokracja.

 

Poza tym ktoś nowy kto da dużo pieniędzy, nie będzie bardziej wartościowy od lubianych, uznanych i starych wyg na forum, które nie zapłacą ani grosza. Jeden da siano, drugi dobre słowo i pomoc innym, kolejny szepnie o forum gdzieś na zewnątrz. Myślę że znacie mnie na tyle, że dobrze wiecie że jestem ostatnią osobą, którą można podejrzewać o to że będzie źle traktowała niepłacących. Ja nawet ludzi mnie krytykujących dobrze traktuję i się na nikim nie mszczę. Forumowicze są ze mną dwa lata, inni prawie dziesięć - nigdy nie byłem hujem do ludzi, chyba że naprawdę potężnie przegięli. 

 

Zobaczcie np. na Endeqa czy na nonstop mi dowalającego ekonomicznie Enemy - nawet włos z krocza mu nie spadł, a niejedna walka była (on liberał ja taki pół socjalista pół liberał). O innych chłopakach nie wspomnę, bo tu niejedna rzeź była. I co? Ano nic. Więc wyluzujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 30/5/2016 at 10:52 PM, Farbowana Kita niehabilito said:

Na rozwiązanie Reda nie mogę się zgodzić. Zobaczcie, ktoś się zaangażuje i da tysiaka, i będzie na liście z tymi co dali po dychu? Szanuję obydwu, ale bądźmy realistami - jeden umożliwi mi opłacenie fachowca od czegoś co ulepszy forum, a drugi dołoży się troszkę do ogólnych kosztów.

 

W ten sposób ludzie stracą motywację do tego, żeby się zaangażować, bo po co dać dużą kwotę, skoro można dać mniejszą i też się będzie na szczycie tabelki - czyli forum straci pieniądze, a kilka osób które czują wstyd że nie zapłaciły poczuje się lepiej.

 

Moim zdaniem rozwiązanie, które zaproponował @red jest dobre. Przecież w całym tym pomyśle na dobrowolne dotacje nie chodzi chyba o to aby być na szczycie tabelki? Przecież @Farbowana Kita niehabilitonie zakładasz raczej, że rozpocznie się wyścig szczurów po miejsce w tabelce? Dlaczego ktoś kto dał tysiaka ma się czuć źle gdy inne osoby z tabelki dały po 10 zł? Bo przepłacił? Każdy da tyle ile uważa za stosowne.

 

Przecież dotychczas nikt nie dawał niczego ('oficjalnie'), nie mam wiedzy o datkach innymi kanałami :P ), więc forum niczego nie straci, forum i tak zyska z każdą wpłatą.

 

 

On 30/5/2016 at 9:08 PM, GluX said:

@Farbowana Kita niehabilito weź nie rób z siebie męczennika niepotrzebnie, jak potrzebujesz pomocy to mów - mimo, że na forum jestem od niedawna to też z chęcią się zrzucę na wspólną samczą miejscówkę w necie.

 

Moim zdaniem pomysł na dobrowolne dotacje jest bardzo dobry. Marek poświęca dużo czasu na budowanie tego wszystkiego i nie chodzi o to, żeby prosił o pomoc, tylko był w stanie utrzymywać to dalej bez potrzeby cyklicznych próśb o datki. Nikt nie lubi prosić innych o pomoc. Ja bym nie czuł się z tym dobrze.

 

A może zamiast podawania jawnych kwot obok nicków wprowadzić jakieś dodatkowe statusy w formie graficznej, (np jakieś ordery) na końcu kolumny identyfikacyjnej (tej po lewej stronie w postach). Np. brązowy order dla ludzi, którzy wpłacili 0-100 zł, srebrny 100-300 itd. ?

 

 

Edytowane przez Nomorepanic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Niech będzie lista jedynie użytkowników, którzy dadzą powyżej 5zł na miesiąc.

Powiedzmy, że ktoś przeleje 50zł to będzie widniał na liście darczyńców przez 10 miesięcy albo dać jakąś fajną ikonkę przy nicku.

 

Według mnie to najlepsza opcja, bo 5zł na miesiąc to niewiele, nie będzie się pokazywać czy ktoś wpłacił 500zł czy 10zł w sposób taki - żeby podzielić użytkowników na lepszych i gorszych - bo co, bo jesteś lepszy o 5zł?

Będziesz miał ikonkę albo nie. EASY

 

Żadnych kategorii BRONZE, SILVER i GOLD - albo jesteś darczyńcą i "wykupiłeś" swoją plakietkę przy nicku kosztem: 5zł/miesiac albo nie. To czy wpłaciłeś 500zł i masz na 100 miesięcy to bedzie widział tylko administrator. Tak, żeby podzielić jedynie na free userów i darczyńców. Ale żeby nimi nie było za dużo różnicy - więc od 5zł/miesiąc to byłaby lepsza sprawa - bo nikt nie bedzie się sprzeczał, że o 5zł to już lepszy jest na forum - a na tym wszystkim zależy.

 

@Nomorepanic Co do Marka, niech poczuje, że nie on sam chce tworzyć to forum - tyle :)

Edytowane przez GluX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za otwartością. Niech pisze ile kto dał, a nie ukrywanie tego, bo ktoś się boi że będzie gorzej postrzegany. Powtarzam raz jeszcze - forum rośnie nie dzięki kasie, ale głównie przez intelekt i zapał chłopaków. To jest WARTOŚĆ NR1, a daleko za nią są pieniądze. To dzięki waszemu zapałowi, wiedzy i chęci pomocy innym samcom te forum będzie kiedyś potęgą - a nie dzięki niewielkiej kasie z wpłat. Dlatego kto wspiera forum, jest dla mnie ważniejszy niż ten co płaci. A ten co płaci ważniejszy jest niż ten, kto nie udziela się i nie płaci.

 

Ja już tak jak radzicie zrobiłem kiedyś, zajrzyjcie: http://ecoego.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=621%3Asponsorzy-strony&Itemid=93  i były sytuacje, że mówiono mi (trochę z goryczą) subtelniej bądź nie, że dlaczego ktoś kto wpłacił np. dziesięć tysięcy, jest na liście z tymi co dali po 20zł. I co miałem odpowiedzieć na to? Że boję się żeby Ci co płacą mniej, nie poczuli się gorzej?

 

I co złego jest w tym, że ktoś chce w naszej społeczności pokazać że jest przy hajsie? Ja stawiam sprawę jasno - wpłacasz na rzecz forum, z tego względu wiadomo, będzie nadprogramowo lepsze traktowanie, ale Ci co nie płacą będą tak samo dobrze traktowani, jak zawsze.

 

Jest też inna kwestia której po prostu nie znacie, bo i skąd? Ludzie wpłacający często nadużywają mojej uprzejmości - ktoś wpłacał 10zł i codziennie do mnie pisał elaboraty. Jeśli bym na nie odpowiadał, musiałbym zrezygnować ze stron i wszystkiego innego. Gdy w końcu się zbuntowałem, zażądał zwrotu pieniędzy (10zł) i nazwał mnie sprzedajną, chciwą kurwą. Myślicie że tylko raz tak się działo? :) A tak jest wszystko jasne kto jest kim, kto może czego żądać. I tak jeśli ktoś się puszy że dał stówę i teraz mi zawraca dupę tygodniami, nie nazwie mnie publicznie złodziejem i sprzedajną kurwą, bo zostanie wyśmiany.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greturt napisał:

A ja lubie robic takie rzeczy zakulisowo i sie ukrywam. Jak upior w operze ;)

 

Nie rozumiem po co się ukrywać, skoro i tak masz znaczek "donor" :) Wpisać Cię na listę?

 

 

UWAGA!!!

Proszę wszystkie osoby wcześniej mi wpłacające na forum, żeby napisały do mnie na priv i gdzie i kiedy zapłaciły - wpiszę na listę. Niestety widzę przelew, a nie wiem jakie nazwisko to jaki nick. No cóż, nie jestem jasnowidzem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.