Skocz do zawartości

Zegarek


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

@jaro670 bardzo ładny zegarek. :)

Zajrzyj również na gerlach.org.pl - model Dragon

 

Generalnie jestem zajawiony na polskie zegarki :) oczywiście mechanizmy są importowane - chińskie, szwajcarskie, japońskie. Ale wzornictwo ciekawe.

Mam w tej chwili 6 egzemplarzy różnych producentów i inspirowane różnymi rzeczami :)

Polecam - wrażenie obcowania z produktem premium - bezcenne. To nie jest kwarcowa masówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zakupu zegarka w PL ceny są wyższe niż w innych państwach.

 

Jeśli chcecie zegarek japoński: Seiko, Citizen lub Orient to polecam stronę creationwatches.com, zamawiałem od nich 4 zegarki i wszystko jest ok raz trafił do oclenia. 

Jeżeli celujecie w wyższą półkę to polecam szukać na chrono24 oraz watchfinder.com (tu używane, ale sprawdzone i dają gwarancję)

 

Co do samych zegarków to istnieją dwa generalne typy czyli automatyczne/mechaniczne i kwarcowe. Ja preferuję kwarc jako zegarek na co dzień, mniej awaryjny, nie trzeba się męczyć z nakręcaniem no i koszty serwisu znacząco mniejsze. Dla przykładu za moją Omegę Speedmaster Reduced płaciłem 1700 za serwis a to i tak po znajomości.

Automaty są fajne - to tzw zegarki z duszą bardzo lubię Seiko i Orient - koszt serwisu niewielki i znacząco mniej awaryjne od tych szwajcarskich z wyższej półki.

 

Polecane przeze mnie marki i modele :

 

- Seiko Skx - zegarki juz legendarne, każdy kto szuka divera powinien przyjrzeć się temu modelowi - cena poniżej 200 dolarów, w PL niedostępny

- Seiko 5 - duży wybór modeli z tej serii, doskonały jako pierwszy zegarek automatyczny - cena poniżej 100 dolarów, zależy od modelu

- Seiko Sarb033 - automat z wyzszej pólki co niekoniecznie jest odzwierciedlone w cenie idealny zegarek dla osób chcących posiadać jeden automatyczny czasomierz - cena 350 - 400 $, w PL ok 2700 zł

- Orient Bambino - jeden z najlepszych budżetowych garniturowców, polecam generację IV - cena ok 100 $

- Zegarki Steinhart - wiekszość zrobione na wzór Rolexa Submarinera i innych znanych zegarków tzw. hommage watches - dobre mechanizmy i wykonanie za niską cenę

- Vratislava, Gerlach i  Balticus - polskie mikrobrandy

- Sinn 104 - niemiecki automat, połączenie estetyki zegarków dla nurków i pilotów - cena ok 4000 zł

- Longines Legend Diver - Longines to już nie to co kiedyś lecz nadal robią ładne zegarki, Legend diver to dobry mechanizm i super design cena ok 6000 zł polecam szukać używanych

- Oris Aquis - automatyczny diver ze średniej półki, wytrzymały i dobrze wykonany cena ok 5000 zł

- Hamilton - dobre zegarki za nieduże pieniądze

- Jeśli chodzi o zegarki powyżej 10000 zł to zakładam że osoba przeznaczająca taką kwotę na zakup zegarka będzie posiadała wiedze na ten temat

 

 

Grupą zegarków na którą ja zwracam szczególną uwagę są zegarki vintage, poczynając od poljotów i innych radzieckich wynalazków przez Omegę, Tissota, Longinesa, Tudora i inne. Polecam to szczególnie ponieważ zdarzają się naprawdę piękne zegarki w super cenach np vintage Omegę można wyrwać już za ok 2000 zł.

 

Co do marki legendy czyli Rolexa, nie polecam, miałem Explorera (jeden z podstawowych modeli) nadarzyła się okazja zakupu nowego po znajomości za cenę dużo niższą niż rynkowa, a że od małego chciałem mieć rolexa bo wujek miał to skorzystałem i to co się zaczęło dziać wprawiło mnie w osłupienie bo znajomi i nawet rodzina zaczeli mnie po prostu hejtować i lżyć od wyśmiewania że chodzę z podrobionym zegarkiem( a chodziłem w nim rzadko) do otwartych przytyków i donosie do skarbówki. Zegarek sprzedałem i jeszcze zarobiłem.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.