Skocz do zawartości

Chiny ustawowo zakazują kobietom międzyrasowych małżeństw


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.eastasiatribune.com/north-asia/china-bans-interracial-marriages-for-females-no-plans-to-restrict-men/

 

“The law was introduced in order to promote social harmony,” commented one of the People’s Courts legislators. “We need to ensure there are enough Chinese women available for marriage; otherwise there is a high probability of increased levels of rape and other violence.” One of the more controversial aspects of the new law is the fact that Chinese men are not banned from marrying women of other races. “Because we have such a shortage of women in China, we need to make sure Chinese men have as many opportunities as possible to find a bride.”

 

Wiedziałem, że w Chinach jest zdecydowanie więcej mężczyzn niż kobiet (w artykule piszą, że na każdą chinkę <18l przypada trzech chińczyków), ale i tak mocno mnie zdziwiła ta wiadomość.

Podobno wchodzi w życie w 2018r, o ile to nie fejk.

 

We współczesnej polit-poprawnej europie by to nie przeszło. :)

Co myślicie, szok i niedowierzanie?

 

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejk, nic takiego ustawowo nie weszło i nie ma w planach.

 

Natomiast są w planie kampanie skierowane do kobiet i skierowane do mężczyzn. Coś jak u nas "pij mleko będziesz wielki".

 

Kampanie mają zniechęcać kobiety do wychodzenia za obcokrajowców i wyprowadzki z Chin, a mężczyzn odwrotnie nakłaniać do sprowadzania żon z zagranicy.

 

To może być trochę ciężko, bo Chińczycy Malezyjki, Wietnamki czy Tajki traktują z dużym dystansem (nie chciałem użyć słowa na R ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No właśnie Red też czułem, że to może być fejk, ale nie byłem pewny heh.

Chociaż chyba przeczucie mnie nie myliło, pogooglowałem i ten cały serwis wydaje się mieć delikatnie mówiąc niską wiarygodność. :)
Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się składa, że mam kilka znajomości w tym kraju bo nim się interesuję i według informacji uzyskanej od znajomej chińskiej samicy nic takiego nie zostało wprowadzone. Bynajmniej nic o tym do tej środki masowego przekazu nie mówiły... Z ciekawostek mogę dodać, że dużo chińczyków zawiera małżeństwa z kobieta z afryki... Tj. wywożą im zasoby naturalne ,metale ziem rzadkich i kobiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.