Skocz do zawartości

Dotyczy: Wybór dalszej drogi


Rekomendowane odpowiedzi

@Dziemies czy robiłeś testy predyspozycji zawodowych. Jeśli nie, to zrób, przynajmniej kilka, są dostępne w necie, można je zrobić w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (są też prywatne poradnie), u doradców zawodowych. Im więcej tym lepiej, bo po iluś dostajesz listę zawodów odpowiadających Tobie. Zacznij od tego. Masz wachlarz do wyboru.

 

Na pewno to co doradził Brzytwa lista tego czego nie lubisz i nawet jeśli są to zawody, które w odbiorze społecznym są uważane za dochodowe, to w to nie wchodź. Jak nie kojarzy Ci się z danym zawodem jakakolwiek satysfakcja na możliwość wykonywania takiego zawodu, to nawet jak zdobędziesz uprawnienia w takim zawodzie, to podejście do wykonywania go, tzw. na siłę, nie przyniesie Ci korzyści, bo w żadnym stopniu nie będziesz się przy wykonywaniu zawodu czuł dobrze.

 

Im bardziej z czymś się utożsamiasz, tym większa masz większą satysfakcję z wykonywania jakiegoś zwodu. Bierz też pod uwagę rynek, realia i to jak wykonywany zawód ma się w rzeczywistości, tu im więcej realizmu tym lepiej.  Szkoda 5 lat na studiowanie tylko dla zasady, to już lepiej nie studiować, szkoda kasy.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pokorna napisał:

@Dziemies czy robiłeś testy predyspozycji zawodowych. Jeśli nie, to zrób, przynajmniej kilka, są dostępne w necie, można je zrobić w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (są też prywatne poradnie), u doradców zawodowych. Im więcej tym lepiej, bo po iluś dostajesz listę zawodów odpowiadających Tobie. Zacznij od tego. Masz wachlarz do wyboru.

 

@Dziemies - czy robiłeś testy predyspozycji zawodowych? Nie rób, mi robili takie testy w szkole średniej, gdybym słuchał się tych pożal się boże specjalistów to był bym dziś w głębokiej dupie. Pomyśl chwilę, jak nieogar, który nie ma w żadnej branży kompetencji, może określić twoje predyspozycje do realizowania się w niej, ewentualnie mieć pewność czy ta branża prócz zarobków da ci jakąkolwiek satysfakcję.

Ta cała pseudo klasyfikacja wymyślona przez lewackich pseudointelektualistów jest o kant dupy potłuc.

 

Tak naprawdę jedyne co warto zrobić, to test IQ gdzie będziesz miał określone jakiego typu zdolności posiadasz, to ci pomoże wykluczyć pewne sprawy, bo jeśli nie masz np. zdolności do przedmiotów ścisłych nie pchaj się na programistę. Proste?

 

Jak sam nie wiesz co robić to idź tam gdzie jest największa kasa, a w wolnym czasie próbuj nowych rzeczy. Będziesz miał kasę, możesz później zacząć robić cokolwiek zechcesz.

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pokorna Ja wszystko wiem, całą teorię znam. Gorzej jest z wykonaniem, takie pisanie ogólnikowe nie pomaga mi w niczym. Niemniej jednak dziękuje.

 

@red Testów na IQ nie robiłem, ale w sposób w jaki pojmuje matematykę/programowanie/ścisłe rzeczy to wiem, że nie jestem powyżej przeciętnej

Teraz szybkie pytanie, konkretna odpowiedź: Gdzie jest największa kasa? :D 

Oczywiście branża IT, i bycie inżynierem z zamiłowania w 100% zaangażowanym we własne projekty itd. Byłem na kierunku technicznym, i szkoła zabiła w nas jakąkolwiek pasje do tego. Zostały może dwie, trzy osoby które nadal się tym interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 5 według Reda:

 

1. Biznes - tyle, że trzeba mieć pewien poziom bezwzględności

2. Polityka - tyle, że trzeba mieć mentalność kurwy

3. Nauka - jeśli jesteś naprawdę zdolny i wyjedziesz z tego pięknego kraju

4. Media - dziennikarstwo i pokrewne

5. IT i inne branże techniczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GluX napisał:

@red

 

A gdzie prostytucja? :D

Jest jeszcze handel bronią, możesz się podłączyć pod gości którzy to robią, no ale trzeba mieć mocne znajomości...:) osobiscie polecam Ci koncernt naftowy Shell który hurtowo sprzedaje broń do afrykańskich konfliktów...Większe ryzyko jest wśród muzułmanów z UK, ale jestem przekonany że znalazł byś gosci którzy to robią w wiekszym miescie np Londyn, Birmingham...:)

Kasa potężna :)

Możesz zaryzykować i przerzucać uchodzców z Calais do Dover na teren Wielkiej Brytanii...No Albańczycy płaca w tej chwili 3000 Funcików lub 5000 Funcików za załatwienie papierów...Nie dość że zarabiasz grube pieniadze, to jeszcze masz prace siedząca przy papierach :))))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red Biznes, czyli w pewnym sensie ekonomia mi się przyda. Ciągnie mnie do tego nawet nie wiem dlaczego, lubię kontakt z ludźmi i często sprawdzałem się na stanowiskach w których miałem coś załatwić.

 

Dobra, nie będę dalej tutaj jęczał jak cipa. Idę na te studia, będę uczył się dwóch języków. Spodoba mi się to zostanę, nie spodoba mi się po pierwszym roku to lecę na zaoczne i będę pracował.

Teraz ja spróbuje wam pomóc, mimo że doświadczenie życiowe niewielkie to coś w dziale z kobietami podziałamy.

 

Piątka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2016 o 21:12, Mosze Red napisał:

TOP 5 według Reda:

 

1. Biznes - tyle, że trzeba mieć pewien poziom bezwzględności

2. Polityka - tyle, że trzeba mieć mentalność kurwy

3. Nauka - jeśli jesteś naprawdę zdolny i wyjedziesz z tego pięknego kraju

4. Media - dziennikarstwo i pokrewne

5. IT i inne branże techniczne

 

Dobra. A jeśli ktoś nie pasuje do żadnego z tych punktów? Jestem na kierunku IT na studiach, ale wątpię, że w przyszłości będę się tym zajmował. Nieszczególnie mnie to po prostu interesuje. Co polecasz takiej osobie, która nie widzi się w żadnej z tych branż, albo nie ma charakteru, by w którejś z nich być? Czy jestem skazany na pracę za 2000 za rękę? Myślę, że jedynym wyjściem jest tutaj wyjazd za granicę. Chociaż ja zamierzam wyjechać za dwa lata i patrząc co ciapati tam robią zastanawiam się, czy jeszcze będzie do czego...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, verde napisał:

Dobra. A jeśli ktoś nie pasuje do żadnego z tych punktów? Jestem na kierunku IT na studiach, ale wątpię, że w przyszłości będę się tym zajmował. Nieszczególnie mnie to po prostu interesuje. Co polecasz takiej osobie, która nie widzi się w żadnej z tych branż, albo nie ma charakteru, by w którejś z nich być? Czy jestem skazany na pracę za 2000 za rękę? Myślę, że jedynym wyjściem jest tutaj wyjazd za granicę. Chociaż ja zamierzam wyjechać za dwa lata i patrząc co ciapati tam robią zastanawiam się, czy jeszcze będzie do czego...
 

 

Nie jesteś skazany na pracę za 2k pln, dobry fachowiec w każdej dziedzinie zarobi godne pieniądze. Stolarz, malarz, hydraulik, spec od wykończeniówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.