Skocz do zawartości

Jaką szybkę do hondy?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Powyżej 50km/h wiatr odbiera mi wszelką radość z jazdy skuterem. Przedwczoraj jechałem stówką, i to była śmiertelna walka z wiatrem o utrzymanie się na maszynie. Postanowiłem że muszę kupić szybkę, i teraz nie wiem jaką - szybki na allegro do hondy są pioruńsko drogie (jak dla mnie) i nie chcę kupić źle. 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście byli tak mili i mi coś doradzili.

Mój wzrost 180cm, kask mam nie szczękowy, tylko ten taki najtańszy i z opuszczaną szybką, nie wiem jak to się nazywa. Wiatr może iść na głowę, ochłodzi ją chociaż w lato :) ale żeby klatka piersiowa była wolna od wiatru, to byłoby super.

Nowe szybki do sh125 chodzą po 350zł, chyba kupować nową niż porysowaną używaną? Niestety, na temat skuterów nie wiem kompletnie nic. Potem ewentualnie mogę dokupić deflektor, ale będzie wyglądać okropnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, icman napisał:

Ja Ci radzę jeszcze trochę pojeździć bez szybki do wiatru przywykniesz bo teraz się po prostu go boisz.

 

Popieram.

 

Trochę inne progi, ale jeżdżę sześćsetką z owiewką i pierwszych kilka razy przy prędkościach powyżej 200 km/h łeb chciało urwać, ale teraz, kiedy wiem jak działa wiatr w praktyce, to jestem po prostu przygotowany na jego podmuchy i lepiej to znoszę. Dla porównania dodam, że kumpel ma "trochę" mocniejszy motocykl, bo 1300, ale naked'a, bez jakichkolwiek owiewek, tylko lampa i przy dwustu po prostu kładzie się na baku i daje radę.

 

A do 130, to w ogóle wiatr nie istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś jeździłem skuterem i jestem WYKOŃCZONY od szybkiej jazdy. Powyżej 80 - 90km/h hałas i uderzenia wiatru są bardzo dla mnie stresujące, musi być ochrona jakaś.

 

Co sądzicie o tym? http://allegro.pl/puig-owiewka-tour-honda-scoopy-sh125i-150-12-15-i6235388699.html#delivery

 

Był gość co miał za 400 szybę i owiewki na dłonie ale chyba sprzedał towar. W podanym linku czas wysyłki do 22 dni :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem laik jeżeli chodzi o moto, ale na chłopski rozum to nie brałbym używanej szyby.

Jakieś mikropęknięcia, ślady po żwirze czy inne cuda - wyjdzie Ci taki bullshit że za jakiś czas szyba trzaśnie (nie daj Bóg podczas szybkiej jazdy) i się skończy skuterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcesoryjna szyba wygląda wporzo. Puig to nie byle jaka firma. Nie wiadomo tylko gdzie będzie "pchać" powietrze przy większych prędkościach. Problemem jednak (tak jak wcześniej inni pisali) może być kask. Sam mam Nolana N104 EVO i Shoei NXR i mogę powiedzieć, że szczękowce są słabiej wyciszone i więcej ważą. Kaski integralne są generalnie lżejsze i lepiej wyciszone, ale mój NXR czasem wpada w turbulencje przy 140 (jak lekko, na chwilę, obrócę głowę problem znika), co przy kasku o tej renomie, a przede wszystkim cenie, zwyczajnie nie powinno mieć miejsca.

 

Prawdopodobnie jakbyś spytał na jakimś forum motocyklowym o dobry, tani kask, to użytkownicy zaczęliby polecać skorupy od ~500 zł (tak jak Vercetti napisał). Niemniej jednak można spróbować poszukać czegoś tańszego. Tu przykładowy artykuł - http://www.motogen.pl/Tanie-kaski-motocyklowe-podsumowanie,18678.html

 

Tak w ogóle to zawsze jak gdzieś wyjeżdżam, to wciskam w uszy zatyczki (mimo, że nie mam akcesoryjnego wydechu), o takie ło: http://www.kaliber.pl/ochronniki-suchu/116436-surefire-earpro-ep4-sonic-defenders-ochronniki-sluchu.html Dużo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki serdeczne za pomoc. Wczoraj szybka przyszła, musiałem z nią jechać do mechanika bo nie umiałem jej zamontować, dobrze że lusterek nie rozpieprzyłem :) Jeździ się znacznie wygodniej, można za nią schować łeb, jest bardzo fajnie :)

 

vP8eYFl.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.