Skocz do zawartości

Srebro - wydzielone z "Drogi 20letni Ty użytkowniku"


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kryss napisał:

Wszystko zależy za ile je kupisz, bo skoki lubią być spore

 

Nie ważne za ile kupiłeś, i tak przepłaciłeś o wartość vatu. Kolejna strata będzie przy sprzedaży, więc w stosunku do złota, musi minąć kilka lat nim w ogóle srebro zacznie generować zyski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

 

Nie ważne za ile kupiłeś, i tak przepłaciłeś o wartość vatu. Kolejna strata będzie przy sprzedaży, więc w stosunku do złota, musi minąć kilka lat nim w ogóle srebro zacznie generować zyski.

Tu masz racje, tylko ze srebro ma wieksze skoki cen w krótszych okresach.

w ciągu ostatnich kilku m-cy 50% +

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kryss napisał:

Tu masz racje, tylko ze srebro ma wieksze skoki cen w krótszych okresach.

w ciągu ostatnich kilku m-cy 50% +

 

1 uncja kosztuje 2,20 pln więcej niż pół roku temu. To jest jakieś 2,5% więcej, a nie 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kryss napisał:

1 kg kosztował ok. 2tys-2.1tys, dzis sobie sprawdz...

 

A dziś cena skupu za 1kg to 2198 pln ;) .

 

Ile zarobiłeś na kilogramie 100 pln?

 

A jak dziś kupisz po 2900 pln, to za ile lat skup da przynajmniej 3k ? A jeszcze uwzględnij inflację.....

 

Zawsze patrz relację cena zakupu do ceny skupu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczwiście ze masz racje, mnie chodzi o to ze sa czestsze spadki i wzrosty i to dosc wysokie,pozatym cena skupu podlega negocjacji.

No i nikt nie kaze sprzedawac w mennicy.

4 lata temu bylo po 4,8 tys w sprzedaży.

sledze na bierząco bo troche tego mam,ze sprzedażą mi sie nie pali.

poza tym inwestycje w kruszce sa długoterminowe ,jak ktoś oczekuje szybkich zysków musi szukać czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, każda inwestycja w metale sz. czy kamienie powinna być długoterminowa. Jeśli kupujesz regularne przez wiele lat to uzyskujesz przyzwoitą cenę uśrednioną.

 

Metoda na zwiększenie zysku jest prosta, należy nabyć w kraju gdzie nie ma vatu na srebro ;)

 

Wolę złoto bo ma lepsza wydajność waga/ cena. Jeden kilogram złota to kilkadziesiąt kilo srebra.

 

Mniej waży, mniej zajmuje, łatwiej przechować i przewieźć.

 

Wszystko oczywiście zależy od skali inwestycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to sie zgadza ,jednak albo srebro jest bardzo nie doszacowane,lub złoto jest przewartościowane

Ale to trudna kalkulacja./spekulacje itd/

Jednak sporo srebra zużywa sie w przemyśle,a zasoby sie nie zwiększa,wiec kiedyś zacznie go brakować.

Natomiast złoto jest lokata,której przemysł niewiele zużywa,

Czas pokaże ja mam srebro do złota 1/1 wg wartosci.

To tylko taki zaskórniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dużo więcej złota niż srebra w stosunku do wartości, najpierw kupiłem same złoto, ostatnio zamawiałem srebro i żałuję że nie dziełem więcej. Wcześniej też uważałem że z powodu vatu srebro się nie opłaca i tak jeszcze jakiś czas może być ale uważam że srebro będzie drożało cały czas, już widać że korelacja ceny złota do srebra bardzo powoli ale zaczyna się wyrównywać. Dlatego przy krótkich inwestycjach złoto w dłuższej perspektywie raczej srebro.

 

srebro było nawet po prawie 50 $, złoto 1900$, dziś  Ag - 17,30$   Au - 1265$  czyli gdyby ceny wzrosły do tych maksymalnych w historii  zysk przy Ag - 289% przy Au - 150%

polecam http://independenttrader.pl koleś porównywał korelację ceny złota do srebra, sam trzyma większość kapitału w srebrze.

Jakby ktoś chciał kupić srebro/złoto mogę wysłać kody rabatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

@kryss nie do końca masz rację. Złoto jest często używane w przemyśle elektronicznym i fotochemicznym.

Oczywiście ze tak,tylko że te ilości sa znikome w porównaniu ze srebrem.

Co do trafności samej inwestycji to czas pokaże,ważna jest dywersyfikacja ,

Pomijajac to wszystko to był dobry sposób na zabezpieczenie gotówki przed "niezbędnymi wydatkami" małżonki:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złoto złotem srebro srebrem.na długo terminowe zabawy zeby uwalac kase nie mam czasu i po prostu pieniedzy%-)od czasu do czasu kupie i sprzedam jakies militaria.w wiekszosci wypadków mam ponad 200%zysku.czasami jak mi fant kisi sie dłuższy czas to 50%.ale jak to zydzi mówią pieniadz lubi obrót,nie sa to kokosy ale zawsze cos

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.