Skocz do zawartości

Problem z dzwiękiem.


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, kupiłem wczoraj kompa. Był na nim zainstalowany win 10 e, w wersji 90 dni.

Wiadomo, format i win 7 64 home. No i tu pojawił sie problem z dzwiękiem. Po kolei:

-zainstalowałem stery od płyty łącznie z dzwiękiem (realtek)

-przy instalacji grafiki, NVidia dorzucił jakieś swoje HD audio.

-kompa mam podłączonego do monitora LG przez HDMI i tu dzwięk jest(na monitorze) a nie ma na głośnikach.

-winda nie wykrywa niczego poza 2D HD LG(głośniki monitora)

-przeinstalowywanie sterów nic nie daje.

-nie ma też managera realteka aby pozmieniac ustawienia wyjść audio.

 

Co można z tym zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chrumkacz napisał:

1. Upewnij sie, że wszystkie łącza sa dobrze przypiete oraz czy głośniki nie maja osobnego zasilania. 

2. Pobierz najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej. 

3. Sprobuj usunąć ten program dźwiękowy on nvidii. 

Na becie win10 śmigało, wiec złącza i zasilanie jest ok.

Sterowniki są aktualne. Usuwanie NVidii rypie wszystko. Usuwam-restart kompa-system ponownie to instaluje.

 

2 godziny temu, józekk napisał:

Mam,tak często przy podłączeniu lapka pod kino tzn. obraz na tv dźwięk na laptopie.U mnie wystarczyło "pobawienie się" ustawieniami karty dzwiękowej też realtek.

Nie ma managera realteka. Wiem, że powinien zainstalować sie razem ze sterami ale nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w laptopie. Też mam kartę Realtek i też instalowało się HD Audio. U mnie natomiast ten problem wystąpił gdy zmieniałem 32 bitowy win 7 na win 8, więc jeśli dobrze rozumiem odwrotnie. U mnie problem zniknął kiedy po aktywacji windowsa (pewnie to przypadek) odciąłem zasilanie. Ustawienia BIOSu zostały wtedy zresetowane. Tak naprawdę to do dzisiaj nie wiem co się stało, ale męczyłem się kilka dobrych godzin z tym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz Windowsowy menadżer dźwięku i sprawdź, czy monitor nie jest brany jako źródło dźwięku. HDMI przesyła równocześnie obraz i dźwięk, więc jeśli chcesz usłyszeć dźwięk w głośnikach, musisz wybrać głośniki i ustawić je jako domyślne urządzenie komunikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja frustracja sięgnęła zenitu (a może dna). Wszędzie w necie podają zmień w windowsie na głosniki

albo w realteku wyjścia. W windzie nie ma innych jak te w monitorze a managera nima.

 

Damianek wydał 80 zeta na klucz do win 7 i potem za darmola uaktualnił do 10.

Teraz hula tak jak powinno być.

 

Dziękuje wszystkim, którzy się tu wpisali i starali się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.