Skocz do zawartości

Film promujący forum


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę o pomoc. Pogadanki na youtube są fajne, ale to nie jest to. W ten sposób nie przyciągniemy nowych Braci na forum, przez co będziemy (jak wspomniał nasz Mac) niszowi. Ja mówię w specyficzny sposób; wy mnie lubicie, ale obcy ludzie mogą się wkurwić kiepskimi żartami, jąkaniem, bełkotaniem bez składu i ładu.

 

Dlatego MUSI powstać film, w którym wyjaśnię od A do Z o co chodzi z kobietami - może jakieś urywki filmów gdzie będę komentował. Czyli opiszę prostą sprawę z 2 milionami lat i nawykiem wyboru przez kobiety silnego samca - wiecie o co chodzi.

 

Czy to w formie animowanej? Bez szans ze względu na budżet, ja mam parę tysięcy oszczędności tylko. Czyli wklejki z innych filmów? Ale jak to prawnie wygląda, czy można to kupić, jak to się robi? Gigantyczna ilość pracy, ale kurwa warto! W ten sposób pokażemy światu prawdę i będzie nas więcej. Zero moich żarcików itd., czysta informacja, super miły głos, wszystko profesjonalnie. To będzie nasza wizytówka.

 

 

Proszę o porady i kto chętny mi pomóc? Jakie to koszty, jaki soft trzeba mieć?

 

Trzeba atakować, iść za ciosem, powoli staniemy się modni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszowość (kompletnie się z tym nie zgadzam) nie jest z Twojej ani naszej winy, tylko płynie z tępoty i braku chęci samodzielnego myślenia naszego polskiego ludu pracującego. Naszej narodowej lemingozy. 

Na mnie możesz liczyć, uruchamiłem kiepełę i coś dopiszę do tego tematu. :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę zupełnie inaczej. Pomysł z krótkim wyjaśniającym wszystko filmikiem jest najbardziej trafiony, ale moim zdaniem najlepszą opcją, aby rozreklamować kanał na yt jest zawiązanie tak zwanych koalicji. Tak jak robią to znani na yt osoby nagrywają razem ze sobą i wtedy ich widzowie przychodzą do nich na zasadzie autoreklamy ich kanału u kogoś innego.

 

Więc Marku musiałbyś zacząć brać też gościnny udział u osób, które podzielają nasze poglądy w sprawie pań, ale nie tylko.  Na przykład uczestniczyć w talk-showach. Tutaj podsyłam adres do niszowego kanału, którego prowadzący się tym zajmuje https://www.youtube.com/c/thehugonshow/feed. Trzeba też byłoby wtedy zadbać o cechy wizerunkowe i to dość mocno.

 

A wszystko, by się nakręcało z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszowość nie jest niczym złym, i każdy marketingowiec (nawet z Częstochowy) to potwierdzi.

Liczy się grupa docelowa (target, a ten jest spory) i w to powinien celować filmik.

Moim zdaniem powinny powstać ze dwa filmiki; jeden dla tych, co są w ciemnej dupie,

i drugi dla tych co już zaczynają widzieć, że jest coś nie tak i szukają tego przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł moim zdaniem kozacki, mam nawet pomysł jak by to mogło wyglądać. Od strony artystycznej i doradczej zawsze służę pomocą.

Zajarałem się - współpracować nad tym pomysłem byłoby dla mnie zaszczytem.

 

Strasznie ciężko mi się pisze, wolę mówić, więc jeśli chcesz Marku ode mnie info na temat softu/praw autorskich/pomysłów - Skype.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hail !  mam nawet pomysł :)  1 scena BraciaSamcy biegną po plaży , 2- panorama warszafki ,3-marek na motorze ;P , chłopaki pala fajki i lokają na jakieś dupy , potem wstawki z gośćiem np. Red ;P ,Brzytwa ;P  kilku forumowiczów z podpisem xD i jakieś akcje  nie mowie od razu strzelanina w barze xD 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój pogląd, to jeśli chcesz to przedstawić, to fajnie by to wyglądało konkretnie , pewnie i zdecydowanie tak żeby ktoś jak będzie to oglądał poczuł chęć wejścia na to forum. 

Masz wszystkie atrybuty tylko film musi poruszyć w sensie pozytywnym(lub negatywnym też...emocje), a jeśli przedstawiasz się jako ekspert od relacji damsko-męskich nie może być ciapowato. Pewnie i przebojowo i z pełnym przekonaniem. Kilka takich ujęć miałeś na samczym runie w pisaniu bez pierdolenia. To moje zdanie. Zwykła rozmowa i przedstawianie faktów może odniesie "jakiś" sukces. To trzeba zrobić na 100% pewnie i zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak w przyszłości nagrać film pełnometrażowy? Coś mi podpowiada, że amator kamerzysta na forum też się znajdzie i kilku aktorów również. Aktorka spragniona sławy z godłem Bractwa w tle na pewno też. Wiadomo, że nie byłaby to produkcja wysokobudzetowa ale  ... dobrze ułożony scenariusz zrobiłby robotę. Ludzie są leniwi. Wolą oglądać filmy niż czytać książki czy fora.

 

Zwykły film o samicy przeżywającej normalne "przygody" tyle, że pokazujący (lektor w tle) co Ona na prawdę myśli w określonych sytuacjach.

Albo o kolesiu co bierze czerwoną pigułkę i nagle odkrywa po niej, że może czytać w myślach samic. Oczywiście na pigułce byłby tajemniczy napis Loża Samców albo nasze logo ;).

 

 

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TPakal1 napisał:

Niszowość (kompletnie się z tym nie zgadzam) nie jest z Twojej ani naszej winy, tylko płynie z tępoty i braku chęci samodzielnego myślenia naszego polskiego ludu pracującego. Naszej narodowej lemingozy. 

Na mnie możesz liczyć, uruchamiłem kiepełę i coś dopiszę do tego tematu. :)

 

Być może nie w temacie ale przyczepie się do moim zdaniem niefortunnego stwierdzenia o naszej polskiej tępocie i narodowej lemingozie. Jest to stwierdzenie wpisujące się w programowanie nas przez główne media jako narodu gorszego odstającego od zachodniego, postępowego. Jeśli będziemy to powtarzać za mediami to faktycznie z tej lemingozy, w którą wprowadził nas poprzedni system nie wyjdziemy.

Nie atakuję Ciebie @TPakal1 tylko wykorzystuję jako przykład. Samemu mi się zdarza palnąć coś takiego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad "HandWriting Animation" w celu promocji własnego biznesu. Rzucam pomysł, bo jest bardzo ciekawy i pozwala na ogromną elastyczność. 

 

Tutaj przedstawiam przykładowe narzędzia, z którymi warto się zapoznać:

 

http://www.videoscribe.co/

 

http://easysketchpro.com/

 

To jest po prostu nierealne, co można osiągnąć. Zaznaczam, że nie trzeba wielkiej wiedzy technicznej. Formuła "przeciągnij i upuść". Zobacz Marku koniecznie wskazane przeze mnie linki. Format coraz modniejszy, daje elastyczność i myślę, że ograniczenie kosztów do "szatańskiego minimum" :D 

 

Mógłbyś nawet wskazanych narzędzi używać przy tworzeniu bardziej rozbudowanych audycji. Przykłady obrazkowe, zupełnie lepsza jakość. Prawdopodobnie oszczędziłem tym kilka tysięcy złotych :D 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

 

Jest pewien paradoks. Tzw. niszowość zapewnia wysoki poziom merytoryczny wpisów na forum. Wraz z masowością - poziom niestety opadnie w dół jak biust Katarzyny Figury ...

Tak jest zawsze ze wszystkim, tam gdzie pojawia się tzw. 'masa' tam zawsze spada ogólny poziom. To jedno z niezmiennych praw rządzących tym wycinkiem rzeczywistości w którym przyszło nam egzystować.

 

S.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dochodzę do wniosku że po prostu nie dam rady. Można zrobić dziadostwo - i się ośmieszyć. Muszę mieć duże pieniądze i speca od kamery, kogoś kto w tym siedzi. Przecież ja ze swoim ryjem nie będę nagrywany z jakimś pasztetem, to będzie śmieszne.

 

Musi być naprawdę dobra muzyka, piękna dziewczyna, jakieś dialogi między przystojnym gościem i ładną dziewczyną - i nagle pauza i wytłumaczenie co się naprawdę dzieje. Mówić mogę ja, schudnę, buty i marynarkę mam, portki się kupi, przypudrują mnie, jakoś się doprowadzę do porządku.

 

Jak ja mam to zrobić? Ktoś musi nam pomóc, ktoś nie byle jaki. Wypadałoby żebym napisał do różnych ludzi znanych od kamery, ale nienawidzę się podlizywać i prosić. Ale musi być jakiś sposób. W polsce jest kilkadziesiąt tysięcy wrażliwych osób które powinny tu być - i chciałbym żeby tu były. Forum przejdzie olbrzymie zmiany by się dostosować, ale musi być film.

 

Nie mam pojęcia jak to zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eryk napisał:

Być może nie w temacie ale przyczepie się do moim zdaniem niefortunnego stwierdzenia o naszej polskiej tępocie i narodowej lemingozie. Jest to stwierdzenie wpisujące się w programowanie nas przez główne media jako narodu gorszego odstającego od zachodniego, postępowego. Jeśli będziemy to powtarzać za mediami to faktycznie z tej lemingozy, w którą wprowadził nas poprzedni system nie wyjdziemy.

Nie atakuję Ciebie @TPakal1 tylko wykorzystuję jako przykład. Samemu mi się zdarza palnąć coś takiego.

Nie zmierzam Eryku do oceny naszych narodowych przywar. Nawiązuję tylko bezmyślności polskich mężczyzn, którzy na widok i zapach cipy ślinią się jak jamniki i chodzą na pasku naszych polskich Grażynek. :)

Przyznasz, że w tej materii polskie choopy mają spore zaległości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molu, film bardzo dobry, ale w połowie mnie znudził - promocja siebie i intela nic mi nie dała. Nasz film musiałby być inny, wciągający, dający coś widzowi. Poza tym nie kombinuj, tylko bierz się za muzę bo lecimy z koksem, trzeba zarobić górę siana :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro to OpusFilm http://www.opusfilm.com/commercials  cena prawdopodobnie powyżej 10k :D 

 

inne: 

Kastelink na stronie można wybrać cenę i zobaczyć  http://film.kastelnik.pl , http://www.krotkieformy.pl/   . trzeba by na forum dodać darowizna film i ze 2 lata bierać kapustę.

Albo Ragus Film Piotr Ragus, dr500

 

 

 

 

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Voqlsky napisał:

Pro to OpusFilm http://www.opusfilm.com/commercials  cena prawdopodobnie powyżej 10k :D 

 

inne: 

Kastelink na stronie można wybrać cenę i zobaczyć  http://film.kastelnik.pl , http://www.krotkieformy.pl/   . trzeba by na forum dodać darowizna film i ze 2 lata bierać kapustę.

Albo Ragus Film Piotr Ragus, dr500

 

 

 

 

 

Ale o co tu chodzi? Oni robią za hajs filmy?

 

13 minut temu, FoxMulderJr napisał:

Marek, a myślałeś nad http://crowdfunding.pl/ ? tj. zbieranie środków na projekt wśród internautów.

 

Dokładnie o tym myślę od kilku dni - ale o patronite.pl, które mi kiedyś polecił Rnext. Zamiast się szarpać, wchodzić w jakieś niejasne układy (zawsze w dupę przez nie dostawałem i wychodziło dziadostwo), po prostu zapłacić profesjonalistom za usługę. Zapłacić i żądać efektów za moje pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Subiektywny napisał:

Tak jest zawsze ze wszystkim, tam gdzie pojawia się tzw. 'masa' tam zawsze spada ogólny poziom. To jedno z niezmiennych praw rządzących tym wycinkiem rzeczywistości w którym przyszło nam egzystować.

Aksjomat Cole'a:

"Suma inteligencji na Ziemi jest stała. Populacja rośnie." ;)

 

Niestety w kwestii filmu nie pomogę nijak. Nie mam o tym bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aumakua napisał:

 

Ale o co tu chodzi? Oni robią za hajs filmy?

 

Sam nie wiem o co się pytasz?  Trzeba im zapłacić kasę żeby zrobili film/spot. np. Kastelnik opis:

 

" Poniżej prezentujemy filmy z kategorii cenowej 8.000 pln.
Są to proste spoty telewizyjne, które można zrealizować w dwa dni zdjęciowe. Cena zawiera opracowanie scenariusza i ścieżkę dźwiękową dobraną do charakteru spotu. Opcjonalnie spot można wzbogacić o infografiki, animacje, ujęcia lotnicze. "

 

Poniżej prezentujemy filmy reklamowe z kategorii cenowej 10.000 pln.
Są to wyszukane filmy, których realizacja trwa minimum kilka dni. Cena zawiera opracowanie scenariusza, infografiki i animacje, ujęcia lotnicze oraz ścieżkę dźwiękową dobraną do charakteru filmu. Tego typu produkcje realizowane są zazwyczaj w kilku wersjach językowych. Otrzymujecie materiał najwyższej jakości w formacie do emisji w telewizji oraz w internecie.

 

 

" Co wpływa na koszty produkcji?
• ilość dni zdjęciowych
• ilość dni przeznaczonych na postprodukcję
• liczba aktorów / statystów
• liczba epizodów
• liczba i rodzaj lokacji
• ilość efektów specjalnych i animacji
• rodzaj scenografii "

 

za spot  na OpusFilm będzie jeszcze więcej kasy trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Voqlsky napisał:

Sam nie wiem o co się pytasz?  Trzeba im zapłacić kasę żeby zrobili film/spot. np. Kastelnik opis:

 

 

 

Przepraszam, nie doczytałem - ale od rana piszę i oczy bolą wściekle. Ostatnią dychę co dostałem w prezencie od czytelnika, wydałem na tłumaczenie na ang. materiałów - to były totalnie hujowo wydane pieniądze, bo już nikt nie chciał mi pomóc w umieszczeniu tego w sieci, opisaniu itd. Tak to jest, całe życie porady gratis, a jak trzeba coś to pocałuj się w dupkę, za darmo nikt nie będzie robił :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma związek z usługą wykonania filmu?

Podpisujesz umowę z firmą na wykonanie filmu to wykonują film i go dostajesz.

Tak samo jest z tłumaczeniem.

Nie oznacza to z automatu, że kupując tłumaczenie czy film dostajesz w gratisie porady jak sobie poradzić z dystrybucją czy reklamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu promującego forum, to film animowany jak najbardziej realny. Zobacz na blok ekipę czy inne kartony z tv, przecież to bardzo prymitywne animacje, liczy się przekaz. Wystarczy ktoś kto dobrze porusza sie w obrębie flasha lub pivota. A ludzi jest dużo. I zrobi za rozsądne pieniądze animowaną reklamę w hd, czy full hd.

 

 

Trzeba by było napisać scenariusz (opisać sytuację) na jakieś 70 - 90 sec wszystko żeby zajmowało, no max 2 minuty.

 

Ja to widzę tak najpierw scenka prehistoryczna, łowca poluje na mamuty i przynosi mięso, laski się podniecają i ciągną go do jaskini. Druga scenka z łowcami (pierdołami) jeden daje się zeżreć, drugi stratować, trzeci ucieka i wraca do plemienia bez żarcia, laski się nim brzydzą.  

 

I krótkie scenki przez kilka epok jak stosunki damsko męskie wyglądały, aż do współczesności.  I tutaj scenka jak facet traci wszystko w wyniku rozwodu, jak porzucony strzela sobie w łeb lub skacze z wieżowca itp..

 

A na koniec tekst: "Nie kończ życia, to jest słabe. Wejdź na braciasamcy.pl lub radiosamiec.pl, wyjdź z matrixa i zacznij żyć dla siebie" < czy coś w ten deseń.

 

Przykłady animacji:

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.