Skocz do zawartości

Tandetne DISCO POLO


Czarny Rycerz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, typowe współczesne disco polo o miłości i dupceniu wqrwia wielowymiarowo:

 

To że tekst poniższej piosenki będzie działał na nerwy forumowej braci nie mam żadnych wątpliwości więc na tym nie będę się skupiał nawet.

Drażni mnie nimiłosiernie:

-  że wokalista ma romantyczno-pedalski głosik.

- że chciałbym mu wyjebać, a nie mogę.

-  że ten człowiek jest bardzo poważnie "białym rycerzem" i zostanie nim do końca życia.  Nawet jak przeczyta całe to forum i zalofciane klaudie przyprawią mu rogi. 

- że jednak  spora część społeczeństwa to badziewie toleruje,  a nawet im się ten gniot podoba.

- że całkiem w porządku ludzie tego słuchają 

- że mi w pracy to puszczają

 

 

Wklejajcie w tym temacie podobną masową tandete.

 

Edit:

Pewnie to też kwestia gustu, ale już na przykład takie "Mydełko FA" uważam za całkiem fajne bo jest jajem i jakoś taka pozytywna energia z tego płynie. Ale to wyjątek

 

 

Edytowane przez Czarny Rycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajmy - są też utwory związane z tematyką i linią forum:

 

Torba rozepchana, buty połatane,
Żył tak z dnia na dzień,
Ścieżka wydeptana życie zmarnowane,
On nie mówił nic, nie mówił nic,
Tam gdzie wiatr melodię grał,
Tam gdzie noc spotyka dzień,
Zawsze sam do przodu gnał,
I szczęśliwy był.

Bum tarararara za oknami noc,
Czego chcesz dziewczyno ja wiem Tarzana
Bum badirarira chodź kochanie chodź,
Nie bój nie bój się Tarzana O... x2

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Czarny Rycerz napisał:

Drażni mnie nimiłosiernie:

- że jednak  spora część społeczeństwa to badziewie toleruje,  a nawet im się ten gniot podoba.

- że całkiem w porządku ludzie tego słuchają 

- że mi w pracy to puszczają

 

 

 

Dodałbym jeszcze:
- że puszczają to badziewie w miejscach publicznych, jak np. kierowcy PKS-u.

Nie mówię, że nie słucham badziewnej muzyki, bo słucham (Radio Eska), ale jednak disco polo na okrągło to przegięcie. Gdyby na radiu VOX FM nie leciało disco polo, to słuchałbym go cały czas, bo naprawdę puszczają tam hity z dawnych lat, dawno zapomniane przez stacje radiowe. Niestety disco polo jest tam w co drugiej piosence, dlatego omijam to radio szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka disco polo promuje postawy ultra bialo-rycerskie...

Niestety kolejnym minusem jest to ze ta muzyka I jej grupa docelowa to wrecz hordy populacji...

Tak sie sklada ze znam osobiscie kilku disco-polowcow i chlopaki naprawde maja duzo szmalu..

Rynek disco I wykonawcy dostosowuja sie I promuje zarazem zachowania zgodne z danym miejscem i stosunkami miedzy ludzkimi...W Polsce to wlasnie disco w polu...  

Edytowane przez Assasyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten gatunek źle kojarzy. Spędziłem trochę czasu kiedyś w tych klimatach - czasu nie cofnę, żałować może strasznie nie żałuję, ale jakbym miał wybór od nowa, to bym w to nie wszedł. 

 

-pordzewiałe samochody z lat 90-tych, które przegląd mają podbijany po znajomości, bo uczciwego nie przejdą

-popisy za pomocą tych samochodów jakby gość był conajmniej Brianem O'Connerem i siedział w - powiedzmy - Nissanie GTR, a tak naprawdę to zwykły wiejski Januszek z żółtą od wódy i papierochów twarzą, w szpachlowanej Omedze 

-nachlane, rozdarte panienki - a co potrafią nachlane ''discopolówki'' to już wiele razy widziałem i dziękuję, postoję. Na czele z rzyganiem przez okno w trakcie jazdy samochodem lub niezałożeniem z powrotem dolnych części garderoby po stosunku seksualnym i udanie się do ludzi

-młócki rycerzy pod remizą, bo ktoś komuś kiedyś coś

 

I wiele innych.

 

Samej muzyki nie słucham i nie lubię. Tekst to tak jak @Assasyn mówi. Żadnej głębi, żadnego sensu, a niektóre to wręcz dno dna i wodorosty. Nie utożsamiam się z czymś takim, więc nie widzę powodu, aby tego słuchać. Chwalenie panienek pod niebiosa - a one to łykają i wierzą, że to muzyka z życia wzięta. Wiem, bo znam takie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak sa swiadomi to I tak nic z tym nie zrobia z jednego prostego powodu, straca szmal..

Wyobrazasz sobie ze taki Akcent  spiewa teksty np wzorowane na podstawie tego  forum?? .

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

taki Akcent  spiewa teksty np wzorowane na podstawie tego  forum?? .

 

Wiejskie dyskoteki by opustoszały, panienki by go znienawidziły, a rycerze pojechaliby swoimi Golfami, żeby mu wpierdolić, albo poszliby się wieszać, bo nie ma komu usługiwać w sobotę. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te teledyski w większości nie są dostępne w kraju, w którym przebywam bo jakaś organizacja GEMA na to siadła :P 

 

W każdym bądź razie: słuchałem disco w polu za czasów liceum na ogniskach klasowych. Było fajnie i nie zapomnę tych czasów, jednak priorytety się pozmieniały i słucham teraz całkowicie innych stylów muzycznych. Swoją drogą słyszeliście coś od Prodigy? 

 

Żeby nie już całkiem nie wyjść na takiego co zabije za słuchanie disco polo, to jak jestem w PL i spotykam się ze znajomymi którzy białorycerzą i tego słuchają to zawsze przyłączam się do nich i świruję do tej muzyki żeby fajnie się pobawić :) U mnie w rodzinie praktycznie ponad 80 % tego słucha jednak ja zawsze tylko przy tym poświruję i nic więcej ;) Nie żeby to był jakiś mój styl :POni mają bekę z tego że słuchają "dobrej nuty", a ja mam bekę z tego że jestem troszkę ponad tym i wiem o co chodzi + z nich.

 

 

Co do tekstu: "Jesteś taka jak ja, lubisz to lubisz" to akurat trafne stwierdzenie :P

Edytowane przez Samiec:)
oboje to lubimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że disco-polo to muzyka użytkowa a tutaj sprawdza się wspaniale. I teksty też są prawidłowe do teho jak jest używana. Nie wincie twórców. Jakby ludzie twgo nie chcieli to by tego nie było , bo szekle by sie nie zgadzały, proste.q

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Samiec:) napisał:

 Swoją drogą słyszeliście coś od Prodigy? 

 

       

Oczywiscie, kiedys namietnie ich sluchalem...Plyta "The Fat of The Land" to majstersztyk...

A utwor "No Good" to cos fantastycznego...?

Teraz ich gwiazda jest troche w cieniu ale kilkanascie lat temu byli  mocni!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzygot napisał:

Trzeba pamiętać że disco-polo to muzyka użytkowa a tutaj sprawdza się wspaniale. I teksty też są prawidłowe do teho jak jest używana. Nie wincie twórców. Jakby ludzie twgo nie chcieli to by tego nie było , bo szekle by sie nie zgadzały, proste.q

 

@Brzygot przestań już kurwa pić :)

No dobra...polej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco z Pola to tzw. muzyczka do ciągnika. Ale czego mamy wymagać od docelowych odbiorców? przerzucają gnój widłami 6 dni w tyg i chcą cie pobawić, tam nie ma miejsca dla wirtuozów gitar i teksty do rozkminienia przez tydzień. A każdy gada ze nie słucha a po kilku hakach pierwszy wali w tany:D

A i mi się zdarzał taki grzech (na szczęście rzadko), wole mocniejsze granie...

Jest to promocja biało rycerstwa i badziew, ale skoro ktoś to lubi...kim jesteśmy żeby mu zabronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszędzie większość ogólnie muzyki to "białorycerska"

Demonizujecie to disco polo, chyba w piątek leciał festiwal z Kobylnicy na Polsacie i okazało się, że najwięcej wyświetleń w tym roku chyba ma ta piosnka :

 

 

był też ten kawałek promowany:

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-o gustach się nie dyskutuje

-czy zdajecie sobie jaka kasa stoi za tym "badziewiem"

-byliście kiedyś na wiejskiej dyskotece ? ja bylem

-lubicie się szufladkować wasza sprawa ale trąci hipokryzją (ja słucham tego co mi się podoba w danej chwili )

@Brat Jan wspomniał o koncercie w Sobotę widział ktoś jakie sraki tam przychodzą:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo doszukujecie się w disco polo sensu. Dla mnie rytm tych piosenek to coś przy czym właśnie człowiek się bawi, tak jak kiedyś plemiona tańczące przy ogniskach. Nie chodzi o przesłanie, a tylko o prymitywną zabawę, spajanie się grupy. Teksty są białorycerskie nie ma co ukrywać. Możliwe, że rodzaj słuchanej muzyki ma zależność od IQ osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tarnawa napisał:

-byliście kiedyś na wiejskiej dyskotece ? ja bylem

 

Jak obecnie widzę to "disco w polu" :D lub "dance" jest na prawie każdym festynie czyli masowej imprezie.

Co do wyżej prze ze mnie wspomnianych kawałków, to po części idą z duchem forum, pytanie czy słuchacze "załapią" ich przekaz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.