Skocz do zawartości

Przysięgam przygotować seta na koniec roku


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu spróbowałem, nie udało się. Rok temu nawet nie spróbowałem. W tym roku mam zamiar nagrać jednego z najlepszych setów w moim życiu a zrobię to po to, żeby wziąć udział w konkursie organizowanym każdego roku przez radio grające muzykę trance. Na koniec każdego roku organizowane jest wydarzenie polegające na tym, że ogromna ilość DJ-ów nagrywa sety dla tej radiostacji i następnie nieprzerwanie przez ponad 15 dni można je usłyszeć na antenie owego radia. Odkąd dowiedziałem się o tym konkursie zakwitło we mnie marzenie aby go wygrać znaleźć się w line-upie tego maratonu. Dlatego przysięgam, że w tym roku będę intensywnie pracował nad swoim mixem, dopieszczał go technicznie oraz pod względem klimatu i zawartości nawet jeżeli będzie to się wiązało z rozpoczęciem pracy nad nim od początku. Nie zawalę i przysięgam, że zawalczę o spełnienie swojego marzenia.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Guliver co do klimatu to mam dwa pomysły. Na pewno chcę pojechać starszymi utworami trance i zastanawiam się w którym z dwóch kierunków podążyć. Pewnie jak siądę i zacznę to z czasem sam będę czuł w którą stronę wolę pójść.

 

A co do moich setów to proszę bardzo: https://hearthis.at/h5/ I powyżej pomyliłem się. Z 22 setów 21 jest moich a 1 to Guest Mix. W tym ten najdłuższy był nagrany jak sobie kiedyś na pewnym radiu internetowym grałem bez żadnego przygotowania i na totalnym spontanie. Wtedy miałem jeszcze inną ksywkę a dopiero później zmieniłem na znacznie krótszą i łatwiejszą do zapamiętania. Miłego słuchania :)

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: dziękuje za wsparcie :)@Guliver wziąłem sobie Twoje rady do serca i myślę, że skrystalizował mi się pomysł na tego mixa. Teraz pozostaje tylko zakasać rękawy i dążyć do jego realizacji poprzez dobranie odpowiednich utworów, zastanowienie się w którym momencie wprowadza poszczególne tracki a następnie nagrać i przesłuchać kilkanaście razy aby stwierdzić czy czuję, że to jest to.

 

Po drugie: powyżej się zamieszałem więc trzeba to skorygować. Na swoim profilu mam 22 pozycje z czego: 20 to moje sety, 1 to gościnny mix i jest też jedna próba stworzenia przeze mnie mashupa, którego na razie nie ukończę z powodu braku pomysłu oraz braku umiejętności. Jak tylko te dwie rzeczy zdobędę to będę kombinował dalej. Ale na to jeszcze przyjdzie odpowiednia pora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno nic tutaj nie pisałem więc pomyślałem, że może przedstawię jak idzie realizacja przysięgi. Sam set jest nagrany i gotowy, teraz tylko czekam na październik albo listopad i informację o tym, którego dnia po północy będzie można zacząć umieszczać tam swoje mixy.

 

Co do tego jaką drogą podążyłem to wspominałem, że w pewnym momencie skrystalizował mi się pomysł na tego mixa. No cóż, od tamtego momentu do czasu nagrania i ukończenia prac wyrzuciłem do kosza cztery projekty i dopiero za piątym razem udało mi się osiągnąć to co chciałem.

 

Set składa się z 9 utworów z czego trzy pierwsze mają za zadanie budować atmosferę i stopniowo zwiększać moc oraz energię, którą mam zamiar utrzymać na odpowiednim poziomie za pomocą trzech kolejnych kawałków. Potem ostatnia trójka ma za zadanie stopniowe uspokojenie i wyciszenie sytuacji... co udało mi się uzyskać zwłaszcza dzięki dwóm ostatnim utworom, w których zakochałem się dawno temu kiedy tylko po raz pierwszy je usłyszałem.

 

Teraz pozostaje mi tylko czekać a potem liczyć na to, że DJ, który będzie oceniał seta pod względem technicznym przyzna mu sporo punktów (wprowadzili taki pomysł w zeszłym roku, po tym jak dziwnym trafem przechodziło sporo osób, których mixy były technicznie... średnie) a potem wszystko pozostanie w rękach ludzi, którzy będą oddawać swoje głosy. Jak już będzie po wszystkim to dam znać jaki był rezultat owego konkursu i wrócę albo na tarczy albo z tarczą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mowa o End Of Year Countdown na ah.fm? Kiedyś też się przymierzałem do wysłania swojego seta, ale jakoś tak zawsze przegapiałem moment, dlatego co najwyżej w internecie je umieszczałem ot tak sobie, a od jakichś 2 lat już raczej nie tworzę mixów, jedynie to dla siebie robię sobie w grudniu składankę 40-50 najlepszych utworów roku. Tak czy inaczej, trzymamy kciuki, powodzenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2016 o 08:54, HORACIOU5 napisał:

A co do moich setów to proszę bardzo: https://hearthis.at/h5/ I powyżej pomyliłem się. Z 22 setów 21 jest moich a 1 to Guest Mix. W tym ten najdłuższy był nagrany jak sobie kiedyś na pewnym radiu internetowym grałem bez żadnego przygotowania i na totalnym spontanie. Wtedy miałem jeszcze inną ksywkę a dopiero później zmieniłem na znacznie krótszą i łatwiejszą do zapamiętania. Miłego słuchania :)

 

No właśnie zaczynam puszczać na swoim sprzęcie. Ach nostalgiczny powrót do młodości i dzieciństwa. Doskonała robota @HORACIOU5. Masz  talent oby tak dalej. Dzięki tobie znowu poczułem klimat i odżyłem. Bardzo dobrze, że tutaj trafiłem na te forum. Trance - coś wspaniałego.  Może jakiś secik do Radia Samiec ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayki tak dokładnie o to mi chodzi. Chciałem spróbować rok temu ale dałem ciała. W tym roku nie odpuszczę i myślę, że mix który przygotowałem jest bardzo dobry. Wybrałem zarówno bardziej znane klasyki jak i parę mniej popularnych, które nie są tak często eksploatowane.

 

@Geralt dobry pomysł. Jeżeli @Silny będzie zainteresowany to mógłbym złożyć taki secik. Nie wiem ile czasu by to zajęło, bo chciałbym, żeby był dobry ale jest to do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, HORACIOU5 napisał:

@Geralt dobry pomysł. Jeżeli @Silny będzie zainteresowany to mógłbym złożyć taki secik. Nie wiem ile czasu by to zajęło, bo chciałbym, żeby był dobry ale jest to do zrobienia

Tak raz na tydzień dla stałych słuchaczy. Albo nawet wydać płytę z czasopismem razem jako bonus dla stałych bywalców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geralt raz na tydzień odpada. Jeden set godzinny na miesiąc nieraz pochłania sporo czasu a nie mam go tyle by trzaskac jakiegoś co tydzień.

 

Nagrać jakiegoś do czasopisma dało by się zrobić tylko musiałbym wiedzieć ile ma trwać itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, HORACIOU5 napisał:

@Geralt raz na tydzień odpada. Jeden set godzinny na miesiąc nieraz pochłania sporo czasu a nie mam go tyle by trzaskac jakiegoś co tydzień.

 

No raz na miesiąc byłby spoko. A raz na tydzień to chodziło mi o co krótszego, może jakiś mix 10-15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geralt od 10 do 15 to strasznie mało czasu. Wejdą że 2 albo 3 utwory chyba że bym na siłę upychal a cierpi na tym jakość. Ja wiem że teraz modne jest np granie 20 utworów w ciągu godziny ale to nie mój styl. Wolę zagrać od 9 do 11 kawałków w ciągu 60 minut i dać się ludziom nimi nacieszyć. A jakość jest dla mnie najważniejsza. Mix ma być technicznie dobry i z przyzwoitymi utworami i dlatego nieraz złożenie seta zajmuje mi sporo czasu.

 

Inna sytuacja ma miejsce kiedy nieraz podaje tutaj link do radia internetowego gdzie można mnie usłyszeć grającego na zywca. Wtedy gram zupełnie bez z góry przygotowanych utworów i na bieżąco kombinuje co zagrać dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. Trzymam kciuki. Sam może rozbudzę w sobie motywację do tego na nowo. Kiedyś chciałem zagrać seta na Juwenaliach w swoim mieście, bo też był konkurs. Miałem za sobą ponad 30 setów, mam je gdzieś nadal na wrzucie. Głównie w klimatach Sunrise Festival, progressive, melodic, uplifting tech trance. Wierzę, że dasz radę, bo ta pasja przenosi góry :) tylko trzeba uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to czas na update. Mix został już wrzucony w stosowny wątek na wspomnianym przez @Mayki radiu AH.FM. Z tego co można tam przeczytać będzie można przesłuchać wszystkie set od 1 listopada do bodajże 20. Potem od 21 do końca miesiąca ludzie będą głosowali i dnia 2 grudnia zostaną ogłoszone wyniki. Czas pokaże jak się wszystko potoczy :D

 

Jako że wszystkie miejsca w konkursie zostały już zajęte mogę zrobić kolejny update po dniu 20 października. W zasadzie sety można słuchać już teraz wiec zostawiam wam link do mojego: http://www110.zippyshare.com/v/eHExZcwU/file.html i oczywiście czekam na wasze opinie. Podam wam też link do tracklisty ( http://www109.zippyshare.com/v/6zRRvCak/file.html ) dzięki czemu jeżeli jakiś utwór was zainteresuje to będziecie go potem mogli łatwo zlokalizować. Tutaj muszę zaznaczyć, że w przypadku osiągnięcia zamierzonego celu mix, którego teraz przesłuchacie nie zostanie wyemitowane na AH.FM tylko będę musiał przygotować coś nowego. Miłego słuchania.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyniki są już w zasadzie dzisiaj i teraz jedyne co będą sprawdzać to czy ktoś czasem nie użył kilku kont aby głosować na samego siebie. Na ten moment na 50 osób, które wzięły udział zajmuję zaszczytne 33 miejsce. Wygrał facet, który teoretycznie nie powinien nawet zostać dopuszczony do konkursu (mix miał trwać 60 minut +/- 2, natomiast jego trwa około 52 minut) no ale cóż, tak czasami po prostu bywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego włączyłem ten pierwszy kawałek i muszę Ci dziękować za powrót do moich dawnych młodych szczeniackich lat gdy słuchałem Trance'u;] 

Robiłem sobie żarcie na następny dzień i po chwili dylalem w kuchni przy patelni jak taki pojeb:D pierwszy secik od 16 minuty to jest coś pięknego!!!

Szczerze z całego serca zycze Ci aby wszystkie plany się spełniły!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.