Skocz do zawartości

Nadzór nad pracami nad czasopismem


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma to wyglądać technicznie? Mam założyć skrzynkę meilową nową, i tam będziecie wysyłać mi do oceny artykuły, czy jak? Ja mam tyle meili codziennie że sporo pewnie zniknie.

 

I po zaakceptowaniu artykułu wysyłamy do kolegów od poprawiania błędów, tak? A później co, do kolegi od składu żeby było już na stronie ułożone, a później się je w odpowiedniej kolejności połączy.

 

Ma ktoś lepszy pomysł organizacji tego? Nigdy nie nadzorowałem pracy wielu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Może wspólny dropbox dla autorów i korektorów?

 

Dobry pomysł, ale ja muszę najpierw zadecydować który art się nadaje, sam też jaką drobną, początkową korektę zrobię.  Czyli ja musiałbym wstawiać tam teksty - i przyznam że wolałbym sam po zaakceptowaniu tekstu i poprawieniu, przekazać go na meila koledze do poprawki a później do składu - ale do składu musi być też zdjęcie. Czyli do tego trójkąta trzeba jeszcze dograć grafika albo kupić zdjęcie czy też ściągnąć je z pixa.

 

Jak to zorganizować? 

 

Ps. Rnext, ja rozumiem że coś skrobniesz? Z Twoim wykształceniem i zdolnościami to będzie miazga :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ustali się cały skład, to otworzyć oddzielny dział na forum.

 

Dostęp tylko dla ludzi oznaczonych jako redaktor.

 

I tam będzie można linkować materiały, pobierać itp. (drop box, ok pomysł)

 

Będzie kilka tematów, oddzielny dla składów, oddzielny dla korektorów, grafików i fotografów, autorów.

 

Stworzyć takie wirtualne miejsce pracy dla grupy, która będzie pracowała nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aumakua napisał:

Czyli ja musiałbym wstawiać tam teksty - i przyznam że wolałbym sam po zaakceptowaniu tekstu i poprawieniu, przekazać go na meila koledze do poprawki a później do składu - ale do składu musi być też zdjęcie. Czyli do tego trójkąta trzeba jeszcze dograć grafika albo kupić zdjęcie czy też ściągnąć je z pixa.

Jak chcesz wysyłać do składu koledze to po co został stworzony dział odnośnie składu?
Czy nie miał tego robić któryś z Braci na forum?

Co w takim razie z możliwością samodzielnego stworzenia layoutu? Jaki będziemy mieć na to wpływ?

Skoro czasopismo miało być praca grupową, a parę osób się zaoferowało do składania to dlaczego by im tego nie dać do zrobienia?

 

Co do grafik to przecież na PW pisałem, że się podejmę zrobienia kilku ilustracji...

Dodatkowo muszę mieć jakiś zarys artykułu/tematu (a najlepiej całą treść) żeby to zrobić.

Podejmuje się też zrobienia ilustracji na okładkę (najlepiej, żeby okładka była związana z tematem numeru).

 

Ilustracje można przeplatać ze zdjęciami od Braci, lub wziętymi ze stocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aumakua napisał:

Ps. Rnext, ja rozumiem że coś skrobniesz? Z Twoim wykształceniem i zdolnościami to będzie miazga :>

Ja to bardzo chętnie, choć nie czuję się jakoś specjalnie expercko. Serio.

Na razie jednak priorytet to rozbrojenie miny na którą z lekka wspólnik nadepnął więc też z czasem ostatnio u mnie krucho.

 

Jeszcze taki pomysł mi przyszedł - można by rozważyć wygospodarowanie w magazynie kącika literackiego dla ludzi z zacięciem do pióra, albo zachęcić do publikacji co ciekawszych "dzienników z przemyśleń" (żeby miało to niezobowiązującą formułę).

 

Edit:

Wpadł mi do głowy pomysł, żeby napisać jakiś prosty soft na bazie API dropboxa (albo jakiejkolwiek chmury, czy nawet "głupiego" FTPa), do takiego redakcyjnego workflow. Do tego zaprząc system statusów typu "do korekty", "po korekcie", "gotowe do publikacji" itp. z mechanizmem powiadomień mailowych czy SMSowych odpowiednich grup. 

Tyle, że osobiście mam już grafik zapięty do stycznia, ale wiem, że są tu wśród nas programiści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Dlatego mówiłem o kilku ilustracjach + np: okładka.

Swój tekst zilustruję, plus kilka innych, które mi podpasują z treści.

 

Spoko.

 

34 minuty temu, Rnext napisał:

Ja to bardzo chętnie, choć nie czuję się jakoś specjalnie expercko. Serio.

Na razie jednak priorytet to rozbrojenie miny na którą z lekka wspólnik nadepnął więc też z czasem ostatnio u mnie krucho.

 

Jeszcze taki pomysł mi przyszedł - można by rozważyć wygospodarowanie w magazynie kącika literackiego dla ludzi z zacięciem do pióra, albo zachęcić do publikacji co ciekawszych "dzienników z przemyśleń" (żeby miało to niezobowiązującą formułę).

 

Szkoda, może gdzieś tam króciutko skrobniesz w wolnej chwili, a jak nie to trudno się mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.