Skocz do zawartości

Dronowanie - czyli wszystko co lata na pilota


Archi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Przeglądając forum w dziale hobby zauważyłem, że nie ma tematu o lataniu dronami. 

 

Ja niedawno zajawiłem się na taką formę rozrywki, dlatego otwieram temat i mam nadzieję, że znajdą się bracia, co też latają :) 

 

Osobiście celuję w wyścigi dronami FPV (First Person View). Czyli latanie dronem z kamerką, obraz z której, jest przekazywany do kontrolera a następnie do specjalnych googli. 

Na początek wyczytałem w internecie, że najtaniej i najlepiej jest kupić Hubsan X4 H107D. Przebywam w Anglii i tutaj zapłaciłem za niego 90 funtów + 30 funtów na dodatkowe baterie i części zapasowe. 

Jak do tej pory wylatałem na nim ok 2h i idzie całkiem dobrze :) 

 

Wcześniej latałem dość sporo na Chińskim najtańszym dronie za 50zł. Który zakupiony został na pół ze współlokatorem. Niestety po kilku tygodniach dron przestał się unosić (zaraz po tym jak ugrzązł w gęstwinie pokrzywy). Pewnie coś w elektronice siadło. 

 

Nasuwa się pytanie, czy ktoś z was również lata? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję kotleta, odkopię temat (przepraszam jakby co).

Jeśli ktoś z was czymś lata i chce pogadać, wymienić się spostrzeżeniami, uwagami, poradami to zapraszam.
Ja latam głównie rekreacyjnie (DJI P4), wtajemniczeni wiedzą o jakim sprzęcie mowa. Czasem używam też sprzętu nieoficjalnie do pomocy w pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dron a coś co lata to inne rzeczy. 

 

Niestety nigdy niczym nie sterowałem co lata, a to jedno z moich marzeń (to że nie zostanę pilotem już się pogodziłem). Byłem za to w zespole, którym budowaliśmy drona (jeżdżącego). 

 

Akurat drona charakteryzuje to, że może latać bez pilota ;).

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latajta czym chceta tylko plisss zapoznajcie się Panowie z 

lotniczą mapą Polski czy przypadkiem nie latacie w miejscach lub na wysokościach do tego nie przeznaczonych.

Cała wiedza zawarta na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej : http://www.pansa.pl/ 

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.