Skocz do zawartości

Jerzy Kosiński


Jacol1986

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazje przeczytać jednak podchodzę z rezerwą do takich treści, coś za bardzo antypolska jak dla mnie by miała wartość historyczną.

Dla mnie koleś chciał zaszokować pseudo weryzmem i tyle.

 

Czytałem jeszcze "Cockpit" i też za bardzo mi nie podszedł.

 

To oczywiście tylko moje zdanie.

 

Od siebie polecam M. Hłasko w podobnych klimatach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmarłych się źle nie mówi, ale gość po "Malowanym ptaku" w wywiadach mówił, że on to faktycznie przeżył, a to była gówno prawda. Po latach sam się przyznał do tej mistyfikacji.   Karierowicz i oszust. Potem były podejrzenia, że nie on był twórcą książki.

O, Hłasko to porządna literatura, zgadzam się icman.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2016 o 19:50, Jacol1986 napisał:

Jesli ktoś słyszał o Jerzym Kosinskim, polskim pisarzu, zydzie ktory uciekl do USA i popelnil tak samoboja to BARDZO ale to BARDZO polecam jego ksiązke - Malowany Ptak 

 

Książka jest ciekawa, okazała się fikcją, choć autor zapierał się, że oparta jest na faktach. Ale jeszcze ciekawsza była paranoiczna osobowość autora. Poczytaj trochę wspomnienia Urszuli Dudziak, która była z nim związana. Dziwny gość był...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z książek, która mnie straszliwie zszokowała. Te niektóre sceny były tak obrzydliwe, że nawet moja wyobraźnia wcześniej nie mogła sobie niczego takiego wytworzyć.

 

Ale przeczytać na pewno warto- byle nie brać tego poważnie. Chyba, że pochodzisz z narodu prawniczego to może ci pomóc umocnić twój światopogląd o gojach. Aj waj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanego ptaka czytałem w ogólniaku, to był szok...jak po Nałkowskiej i jej opisach robienia z ludzi mydła

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie inna jego książka: Wystarczy Być, o ogrodniku który po śmierci swojego pracodawcy, po kilkudziesięciu latach pracy w rezydencji, w oderwaniu od świata,  musi wyjść na ulicę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.