Skocz do zawartości

Zapomniane i niedoceniane gry


HORACIOU5

Rekomendowane odpowiedzi

Z gier niedocenionych i zapomnianych dodałbym jeszcze C-12 Final Resistance z 2001 roku. Jest to jedna z ostatnich gier wysokobudżetowych wydanych na PlayStation, może gdyby twórcy trochę poczekali, podrasowali ją i wydali na PlayStation 2 jako exclusive dla tej generacji to może osiągnęłaby większy sukces. W grze jest sporo bugów, najbardziej wnerwia praca kamery, ale jest mroczny klimat, niezła grafika jak na tamte czasy, bardzo dobre efekty dźwiękowe, przyzwoity voice acting. Początek gry jest średni ale im dalej tym ciekawiej i lepiej.

 

Recenzja gry gdzie otrzymała ocenę 7/10 (ja bym dał 7,5) z którą nie do końca się zgadzam ale warto przeczytać -> http://strefapsx.pl/recenzja-c-12-final-resistance/ 

 

Gameplay:

 

Drugą grą jest Vigilante 8 (kto grał w serię Twisted Metal ten będzie wiedział o co chodzi)

 

Oraz Alien Ressurection z pierwszego PlayStation, grę z mega klimatem, wysokim poziomem trudności, gdzie trzeba szanować każdy nabój, uważać na obcych oraz facehuggerów. Gdzie ciągle jest napięcie. Wśród graczy ogólnie gra się przyjęła dobrze, natomiast wśród zagranicznych recenzentów oceny oscylowały niezasłużenie na poziomie ok. 6/10. Obok Quake 2, Medal of Honor, Medal of Honor Underground obowiązkowy FPS na PSX.

 

Gameplay:

 

Wideo z YT nie oddaje tak dobrze klimatu. W tą grę należy zagrać.

Edytowane przez KhaosKnight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Fajna gra RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (coś jak Morrowind, jednak nie aż tak rozbudowana, akcja toczy się raczej w zamkniętych przestrzeniach).

 

Gęsty, mroczny klimat, innowacyjny system rzucania zaklęć (robi się gesty myszką, naśladując runy składające się na dany czar. Im mocniejszy, tym więcej bardziej skomplikowanych floresów trzeba nawywijać  kursorem. Dlatego warto wcześniej ,,zapisać" sobie 3 zaklęcia do natychmiastowego użycia).

 

Istnieje dobre, fanowskie spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam dwie gry, które są dość stare a ja pykałem w nie jak byłem młody i w sumie pykam dalej, sentymentalnie wracam do nich. :D

 

1. Unreal Tournament 99, 2003, 2004

Obrazek 1

Obrazek 2

Obrazek 3

Gameplay 1

Gameplay 2

Gameplay 3

 

2. Serious Sam The First/Second Encounter

Obrazek 1

Obrazek 2

Gameplay 1

Gameplay 2

 

Aż się dzieciństwo przypomina, dodałbym pewnie jeszcze Heroes 3 ale myślę że każdy kto ma kompa to w tą grę grał. :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grał ktoś w VietCong? To Czeski first person shooter z 2003, całkiem udany, wcielamy się w żołnierza jednostki specjalnej i bierzemy udział w akcjach na przełomie roku 1967/68. Dostępne pokaźne uzbrojenie obydwu stron, ciekawe misje, dodatkowy plus za raporty radiowe które dodawały grze klimatu.

 

https://www.oldpcgaming.net/vietcong-review/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heartlight

 

Grałem w tą gierkę kiedyś za łebka, jeszcze pod kontrolą typowego DOSa i Norton Commandera. Świetna gra logiczna stworzona przez Polaka.

 

Bardzo ciekawy artykuł dotyczący Heartlight jest na Wikipedii. Na sieci jest wiele stron, gdzie można pograć w tą gierkę online, ale na niektórych stronach są wersje z gorszą muzyką. Szukajcie tych z normalną muzyczką taką jak na tym filmiku:

 

 


 

Cytat

 

Głównym bohaterem gry jest krasnal Mosiek (w wersji angielskiej Percival), którego misją jest pozbieranie wszystkich serduszek z 60 komnat. Zadanie to przydzieliła mu jego ukochana, Rachela, by dowiódł, iż jest on godzien jej ręki.


 

Link do wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Heartlight

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja wrzucę pierwszą grę z serii, która sprawia, że zajebiście odczuwam poczucie lecącego czasu, kiedy tak wracam myślami kiedy w to grałem.
Simon Templeman, jako Kain - po prostu narracyjny miód. - no i przy okazji struktura 

 

 

Edytowane przez FranciscoFranco
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2016 o 01:37, Phantom Slasher napisał:

1. Seria "Crusader"

(...) Wisienką na torcie jest ścieżka dźwiękowa napisana przez gwiazdy muzyki trackerowej - Necrosa i Baseheada z grupy Straylight Productions.

Rzeczona muza siedzi mi w głowie od 20 lat - leci sobie właśnie. Ten klimat... ah piękne czasy fajnych gier...
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry które bardzo mocno utkwiły mi w pamięci z wczesnego dzieciństwa.

Żadnej z nich nie przeszedłem do końca.

Ta mnie bardzo irytowała,szczególnie ostatnia misja jak kombinacją 2 klawiszy trzeba było wyważyć drzwi w piekle,czy jakoś tak :D

 

 

A tych gier boję się do dziś :D ahh.. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuro Hunter jedna z najlepszych gier w jakie zagrałem. Gra toczy się w przyszłości. Trafiamy do podziemnego świata kolonii, które stało się więzieniem. Jest kilka obozów - biolodzy, górnicy, więźniowie. Pomiędzy nimi pełno mutantów. Chodzi o to, żeby się znów wydostać na powierzchnię.

 

Świat bardzo podobny do Gothic 1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sprawdzam gry dodawane do cd-action, czy nie znajdę tam jakiejś pomijanej perełki. Jedną z nich jest BloodRayne 2, teraz przechodzę tą miodną siekaninę. :) Gameplay mi bardziej odpowiada niż ten z jedynki.

 

150201-BloodRayne_2_(USA)-1494825108.jpg

 

Przeszedłem niedawno Deus Ex, więc skusiłem się sequel Deus Ex: Invisible War. Pisali, że zbyt uproszczona, mi to nie przeszkadzało. Minusem były częste ekrany ładowania lokacji, nie ma dużych obszarów jak w jedynce. Jak ktoś już posiada i zna pierwszą część to można pyknąć.

 

0000001648.1920x1080.jpg?t=1471975319

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.