Skocz do zawartości

Przysięgam wziąć sprawy w swoje ręce


Samiec:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci. Po dzisiejszym treningu postanowiłem, że założę nowy temat i przysięgnę przed wami, że do swoich następnych urodzin (marzec 2017) będę ostro pracował, żeby polepszyć swoje życie w wielu aspektach.

 

Mianowicie, mam kilka celów, które chcę do marca zrealizować:

 

1. Polepszyć swoją sylwetkę, mieć płaski brzuch, przynajmniej zarys kaloryferka, zrzucić wagę, polepszyć kondycję.

 

2. Zacząć zdrowiej się odżywiać, nie jeść śmieci, mniej pić, wyeliminować imprezowe fajki po których mam nieziemskiego kapcia w mordzie.

 

3. Odłożyć 50 tys. złotych.

 

4. Poprawić samoocenę, zwiększyć pewność siebie, wyeliminować jakikolwiek stres ze swojego życia, więcej się uśmiechać.

 

5. Nauczyć się bardzo płynnie mówić w języku niemieckim, zwięźle i komunikatywnie

 

6. Przeczytać w końcu książki z mojej listy książek must have.

 

 

 

Swoje wyniki z treningów będę prezentował tutaj co miesiąc w postaci zdjęć. Dzisiaj wrzucam pierwsze dwa zdjęcia zrobione po treningu.

 

Jak zamierzam zrobić wszystkie punkty?

 

Ad1. Treningi zacząłem miesiąc temu, trenuję 3 razy w tygodniu jest to przeważnie pn, śr, pt. Jak to wygląda? Nie interesuje mnie wygląd jak typowi mięśniacy z siłowni, bardziej skupiam się na wyglądzie jaki miał ś.p Paul Walker, zdjęcia możecie zobaczyć z necie. Atletyczna sylwetka, dobrze zrobiony brzuch, wszystko bez wielkich wysiłków typu napierdalanie po 3-4 godziny na siłowni. Chodziłem kiedyś na siłownię przez kilka miesięcy i średnio mi pasowało to, że tak dużo czasu tam spędzałem razem z kolegą i musiałem sporo jeść, żeby nadrabiać braki w organizmie. Chodziłem napchany i nic dobrego z tego nie wychodziło. Nie lubię zapychać się jedzeniem, kocham czuć się lekko i jeść w miarę lekkostrawne rzeczy. 

Trening na dzień dzisiejszy wygląda tak:

1) rozgrzewka

2) pompki z aplikacją 100 pompek

3) brzuszki z aplikacją 100 pompek

4) triceps przy użyciu łóżka :P

5) biceps z hantelkami

6) plecy na drążku w piwnicy (obecnie pracuję nad tym żeby podnieść się choć raz, teraz tylko się opuszczam ale wszystko przyjdzie z czasem)

7) na dojebkę rowerek 10 minut max, również z dosyć dobrym obciążeniem co by nie pomijać nóg w ćwiczeniach

Z czasem wszystko będzie modyfikowane w miarę rozwoju sytuacji. Chcę zrzucić to podgardle i uwydatnić kości policzkowe.

 

Ad2. Zdrowe odżywianie. Nie chcę tu stosować żadnych diet, bardziej zależy mi żeby pomijać rzeczy przetworzone, ograniczać alkohol, wyrzucić całkiem do końca życia fajki tzw. na imprezach. Chcę też ograniczyć mięso do minimum, wolę ryby w różnych postaciach. Owoce raczej cytrusowe, czasem banan, lub jabłko ew. coś innego. Więcej warzyw i zdrowych tłuszczy. Generalnie pilnuję tego wszystkiego już od ponad miesiąca i na razie wychodzi mi na dobre, czuję wielką poprawę. W dłuższej perspektywie czasu chciałbym też wywalić jakikolwiek chleb i bułki, obecnie jem od czasu do czasu bo niektóre rzeczy mi bez tego nie smakują, ale wiem że chleb dzisiejszych czasów nawet koło chleba nie leżał więc ... Dodatkowo ograniczenie soli, cukru do zera plus picie większej ilości wody.

 

Ad3. Co do odkładania i finansów domowych to mam już sporą wiedzę. Swoje 50 kawałków chcę potraktować jako zabezpieczenie na przyszłość. Obecnie mam 3 źródła dochodu więc myślę, że z odłożeniem tej kwoty przez te 9 miesięcy nie będzie problemu, jak będzie więcej to nawet lepiej. Ogólnie ograniczam wszystko co zbędne, nie oszczędzam jedynie na zdrowiu, czyli na diecie. Wyznaję minimalizm więc potrafię się obejść bez zbędnych bajerów. W dłuższej perspektywie jeśli będę miał coś kupić to będzie to rzecz naprawdę dobra jakościowo i pewnie też droga. Obecnie cel to 50 tys. więc tego się trzymam i działam tak żeby to wykonać.

 

Ad4. Z poprawą samooceny będzie się wiązało wychodzenie ze strefy komfortu, rozmawianie z ludźmi w innym języku niż polski, nie chcę też zapomnieć o uśmiechu podczas rozmowy z drugą osobą. Czasem każdy ma gorszy dzień, ale później wychodzi słońce więc na pewno nie będę się poddawał jeśli coś będzie szło nie po mojej myśli. Pewność siebie w kontaktach z ludźmi poprawię poprzez rozmowy z nimi na różne tematy, obecnie jestem trochę zamknięty w sobie i nie za bardzo się w pracy odzywam. Co do eliminacji stresu to zawsze jeśli nadarzy się stresowa sytuacja, będę sobie wyobrażał jakie to będzie miał znaczenie za 5, 10, 100 lat dla mnie i dla innych lub całego świata. Znaczenia mieć nie będzie więc myślę, że to dobre wyjście, dodatkowo oddech i relaksacja codziennie po ciężkim dniu pracy. Dodatkowo jeszcze rezygnuję z masturbacji do minimum, to też polepszy moją pewność siebie. Kiedyś fapałem dość często, skutki były opłakane, brak energii, stres, rozkojarzenie itd z resztą sami wiecie. Teraz tylko i wyłącznie raz na jakiś czas gdy ciśnienie jest zbyt duże i muszę. Zauważyłem po ponad miesiącu już kolosalną różnicę, ogólnie polecam wszystkim.

 

Ad5. Co do języka to nie chcę go już więcej uczyć się z książek, tylko będę więcej rozmawiał z ludźmi w pracy. Obecnie posługuję się poziomem B1/B2. Czasem moje wypowiedzi nie są składne i ktoś nie rozumie, a czasem ja nie rozumiem kogoś, więc muszę bardziej się osłuchać i więcej mówić, przez co stanę się też bardziej towarzyski. Moim polem ćwiczeń będzie praca gdzie spędzam dziennie 5 godzin plus w druga praca 1 godzina. Będę mówił pierdoły byleby mówić, nawet o pogodzie. Następnym celem po tym prawdopodobnie będzie angielki, jednak tu sprawa będzie trudniejsza bo nie mam z kim rozmawiać po angielsku, poza tym nie mam czasu na dwa języki. Na razie wystarczy jeden, to będzie dla mnie i tak wielki progres :)

 

Ad6. Lista książek zrobiona, za kilka tygodni wybieram się do PL gdzie zakupię/ściągnę każdą z nich i w każdej wolnej chwili będę nadrabiał zaległości. Przeważnie będzie to droga do pracy (30 min w jedną stronę) plus dni wolne od pracy: sobota, niedziela. Książek nie jest dużo, jednak kilka jest obszernych, chcę się dobrze zastanowić z każdą z nich ewentualnie przeczytać nawet i dwa razy. Mam nadzieję że wyrobię się w terminie :)

 

Uff... to by było na tyle, swoje postępy i przemyślenia będę pisał w tym temacie, zapraszam też do komentowania i dzielenia się spostrzeżeniami. Dobrze że mamy takie forum, potrzebowałem skondensować to wszystko i "wypisać się" czuję, że teraz będę miał lżejszy umysł. Cele są, plan działania jest, czas na regenerację też się znajdzie. Także życzcie mi powodzenia, tymczasem wstawiam fotki po miesiącu ćwiczeń od rozpoczęcia i główny cel wyglądu jaki chciałbym mieć.

 

 

NIE MOGĘ WRZUCIĆ ZDJĘĆ NIE WIEM DLACZEGO, ROZMIAR JEST OK KAŻE MA 1.4 MB

 

Edytowane przez Samiec:)
ZDJECIA
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Plan masz bardzo obszerny. Bardzo prawdopodobne, że taka rewolucja w życiu szybko Ci się cofnie i wrócisz chociaż do części starych nawyków. Według mnie, jeśli chcesz o wszystkich swoich postanowieniach pamiętać musisz bardzo dokładnie wypisać swoje cele, strategie, określić w jaki sposób będziesz sobie radził z przeciwnościami losu i wszystkie swoje spostrzeżenia i postępy notował. Najlepiej w dzienniku.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<a href=https://zapodaj.net/844035e146d20.jpg.html>przod (Kopiowanie).jpg</a>

 

Są zdjęcia

<a href=https://zapodaj.net/c316c370a8cdf.jpg.html>tyl (Kopiowanie).jpg</a>

 

Już raz prowadziłem dziennik i nic z tego mi nie wyszło, nie lubię bawić się w karteczki, papiereczki, dupeczki. Wolę mieć wszystko ogarnięte jasno w swoim umyśle i robić tak jak sobie zaplanowałem. Część z tych rzeczy o napisałem odnośnie żywienia, alkoholu, palenia robię już od mniej więcej 2 miesięcy i jak na razie wszystko idzie dobrze, nie cofam się. 

 

Moim motywatorem jest:

1. To forum

2. Efekty na łapach po treningu, 

3. Gotóweczka w ręce i patrzenie na stan konta co jakiś czas jak rośnie

4. Muzyka dubstepowa

5. To, że mogłem się odciąć na jakiś czas od ludzi po rozstaniu z byłą księżną

6. Była księżna, dzięki której wkurwienie sięgnęło zenitu.

 

NIE POWSTRZYMA MNIE NIC!  

 

Zdaję sobie sprawę że będę miał gorsze dni, ale wiem że sobie poradzę i wiem jak sobie z nimi radzić.

Edytowane przez Samiec:)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia przyjacielu jeżeli chodzi o punkt pierwszy. Praktycznie zerowa wiedza. Byłeś pewnie na siłowni wykonując typowy plan kulturystyczny "na pompe" to się nie dziw, że ci to nie odpowiadało.

 

Jeżeli koniecznie chce zostać przy kali to proszę Cię, kup sobie książkę "Trening siłowy bez sprzętu" bądź nawet "Skazany na trening" i ćwicz według tego. Do wszystkiego dojdziesz w swoim czasie ale wg mnie potrzebujesz więcej pokory, bo szybko się zrazisz. Książki i doświadczenie zdobyte podczas treningu, regeneracji poprowadzą Cie do celu.

 

ps. Trening siłowy bez sprzętu wysłałem mojemu koledze w więzieniu. Co prawda mają tam dość dobre jedzenie, dużo czasu na sen więc to też ma wpływ na efekty ale różnica była baaardzo duża.

 

TRZYMAM KCIUKI!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zostać przy kali chcę wyglądać szczupło z lekko zarysowanymi mięśniami, chcę czuć się lekko. Nie lubię podnoszenia ciężarów poza tym nie odpowiada mi ten klimat siłowni. Masz rację, nie znam się za bardzo na treningu z chęcią podczas urlopu przeczytam te dwie książki, jednak do czasu urlopu będę dalej trenował tak jak teraz. 

 

Uczucie pompy na mięśniach to fajne uczucie, to był ten jeden element który właśnie mi się podobał na siłowni.

 

Wstawiam jeszcze raz linki do zdjęć bo nie wiem czy tamten kod wcześniejszy działa :)

https://zapodaj.net/844035e146d20.jpg.html

https://zapodaj.net/c316c370a8cdf.jpg.html

Edytowane przez Samiec:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tylko pierwszą ale zastosuj się do niej przez przynajmniej 4 miesiące. Jak po tym czasie dodasz sporty walki (polecam boks) to za jakiś czas będziesz na prawdę sportowym wirachą (przynajmniej w porównaniu z obecnym stanem a tylko takie porównania mają sens-pamiętaj).

 

Ehh, przypomniało mi się te lata temu jak zaczynałem od kali :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jak polecasz, myślę że będzie warto :) Ze sportami walki niestety będzie lipa bo mam zbyt daleko do najbliższego centrum sportu. Masz może zdjęcie sylwetki jak jesteś ulepiony ? ;) 

 

Pierwsze problemy :)

 

Pojawił się jakiś niedobór witamin, prawdopodobnie magnez. Kupiłem więc magnez łatwo przyswajalny 400mg i biorę na razie 3 dzień. Poza tym idę we wtorek do lekarza żeby mi zrobił test na niedobory witamin i będę wszystko wiedział. Poza tym ćwiczę dalej, wydaje mi się, że waga powoli leci, ostatnio się ważyłem u koleżanki i było 80 kg z ubraniami, ale to było w środku dnia i po jedzeniu. Jak będę na urlopie to zważę się dokładnie 3 dni pod rząd rano bez ubrań i przed michą. 

Póki co czuję się świetnie pomimo jakiegoś niedoboru. Przy okazji powiem, że leczyłem się na boreliozę i lekarz też mi zrobi badania pod tym kątem. Mam zaleczoną ale muszę kontrolować co rok lub trochę częściej. Teraz akurat będzie mijał rok od ostatniego badania. Poza tym ok. 

Po rzuceniu piwa, brzuch stał się płaski i mam duuuużo mniej wzdęć itp, polecam każdemu piwo jest dobre ale raz na jakiś czas nie codziennie tak jak to kiedyś robiłem. Raczej już do tego nie wrócę :)

 

Ogólnie zdam raport co i jak, jak już będę miał wyniki tymczasem mykam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie :) Dzisiaj mogę napisać że cele osiągnięte. Nie miałem zbyt sztywnych norm co do każdego, ale udało się. 

 

Waga 72 KG, kasa odłożona, niemiecki ogarnięty, stres PRAWIE ogarnięty (teraz walczę z jakąś infekcją żołądka), książki i filmy zaliczone, żarcie ogarnięte :). Jestem z siebie dumny. Jednak chwilowo nie wyznaczam sobie kolejnych celów z tego względu, żeby zbytnio się tym po prostu nie stresować. Nadal jestem za granicą, przyszła wiosna, wszystko się obudziło do życia w tym i ja. Pozdrawiam ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.