Skocz do zawartości

Laptop do gier


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz synom, że jak chcą do gier, to niech przemyślą stacjonarny, za te same pieniądze będą mieli sporo mocniejszy sprzęt. Przynajmniej jeszcze kilka lat temu tak było, jeżeli się pozmieniało to niech ktoś mnie sprostuje. Przy tym stacjonarka jest tańsza w eksploatacji - siądzie jakiś podzespół to przy mądrze złożonym sprzęcie wymienisz tą jedną część. Laptopy to niestety najczęściej integracja pełną parą. Mi kiedyś w laptopie padła karta graficzna, cała reszta była w porządku. Gdyby to był PC, to bym zmienił graficzną na nową ewentualnie używaną, niestety, w tym przypadku karta graficzna stanowiła jedność z płytą główną, procesorem i dźwiękową -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Brat Jan napisał:

Potrzebuję zakupić synom laptopa do gier.

Podali mi takie parametry: Intel Core i5, RAM 8gb, Dysk 500GB HDD, Zasilacz 500W, 

Wstępna kwota ok 2500 PLN

Jakieś sugestie, coś zmienić, szukać nówki czy używki ?

 

Najtańszy laptop, który pozwoli odpalić nowe tytuły to wydatek 3100 - 3200. 

 

Jest to ten model lenovo:

 

https://www.morele.net/laptop-lenovo-y700-15-80nv00p0pb-919154/

 

Identyczny kupiłem matce w prezencie, tyle, że w media expert w promocji za 2999 pln.

 

Trzeba dokupić zewnętrzny napęd dvd czyli dodatkowe 100 pln.

 

Wiedźmin 3 w ustawieniach high w rozdzielczości full hd w okolicach 40 fps (testowałem grając na baterii więc procek chodził w trybie oszczędzania energii).

 

Podświetlana klawiatura, głośniki 2 + 1, gtx 960 wersja 4GB, jak na laptopa naprawdę zacny sprzęt. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lapka Lenovo Y50 z grafiką GTX 860m, kosztował pod 4k. Owszem, GTA V chodzi płynnie, wiesiek w 30fpsach też daje radę, ale za te pieniądze żałuję, że nie kupiłem stacjonarnego.
Stacjonarny daje Ci wiele możliwości rozbudowy w późniejszym czasie, a w takim laptopie wymienisz jak już RAM, dysk HDD na SSD i tyle właściwie, jeszcze przy częstym katowaniu go nagrzewa się co obniża żywotność podzespołów.

Radzę naprawdę kupić komputer stacjonarny, laptop moim zdaniem nie da Tobie i synom tyle samo frajdy co PCet za te same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @GluX @kootas @Quizas Jeremi

stacjonarny już mają,

teraz potrzebny "przenośny"

 

@Mosze Red dzięki za opinię, zapodam im.

 

edit 

@Mosze Red Twoja matka nie sprzedaje? używka byłaby tańsza ;) bo nowy przekracza budżet

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za  mało pieniędzy na laptopa do gier... w tej cenie będziesz miał stacjonarny (sama puszka) , w jakie gry chce grac dzieciak wiedźmin 3, może forza albo gta 5 ? jeżeli w te nowe to na karte graficzną trzeba przeznaczyć 800-1200 zł (zalezy tez od ekranu - rozdzielczość jak masz full hd to wiecej kasiory czyli 1000...)

 

1)  pierwsza i najważniejsza sprawa to chłodzenie, laptopy do gier wyróżnia podwójny system chłodzenia patrz na wygląd zazwyczaj za ekranem na dole  powinny   być dwa wyloty lub cały tył  jako jeden wylot powietrza  , bez tego kupowanie lapka do "młócenia" to strzał w kolano ( złe odprowadzanie ciepła niszczy lapki) .

2) Grafika na dzisiaj to wersja bieda -  950M, i  lepiej 960M,970M

3) Ram 8gb wystarczy

4) bardzo ważna sprawa nie bież laptopa z dyskiem 1TB HDD 5.400 RPM lub nawet 7.200 bo to nie ma wydajności ( częste problemy z w serii  Lenovo Y700 dużo opisane w necie , sam miałem taki w sklepie  - gracz oddał do "naprawy" bo słabo działa  -niby dla graczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) )   TYLKO SSD lub  łączone ssd+ HDD !!!

5) procesor i5 lub i7 

6) teraz jest na rynku mały kocioł wchodzą nowe karty graficzne i technologie do tego dx12 , za chwile rok-dwa -trzy :D będą wychodzić gry tylko na dx12 mimo że ma niby lepiej działać producenci zadbają oto żeby komfortowo dało się grać na kartach za 1000 zł i więcej ...  jak kupisz teraz coś taniego to będzie miało mały okres przydatności a w lapku nie wymienisz .

7)  po okresie gwarancyjnym należy zmienić paste termo na jakaś zawodową :) prolimatech lub gelid extreme , 

 

szkoda kasy 2500zł na zwykły lapek który zdechnie albo nie uciągnie gier , w tej cenie możliwe że konsola PS4 była by lepsza odpalasz i grasz nic  cie nie interesuje oprócz ceny gier .

 

nie daj sobie wmówić  w tej cenie za nówkę dostaniesz laptopa  do biura/domu  inne podzespoły i zastosowanie, chłodzenie nadające się do okazjonalnego grania w jakieś stare gierki .

 

linki jak wyglądają laptopy dla graczy:

 

http://www.dell.com/us/p/alienware-15-r2/pd
http://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-G752VL/
http://www.acer.com/ac/pl/PL/content/predator-15-series

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/6/2016 o 17:37, Mosze Red napisał:

 

Najtańszy laptop, który pozwoli odpalić nowe tytuły to wydatek 3100 - 3200. 

 

Jest to ten model lenovo:

 

https://www.morele.net/laptop-lenovo-y700-15-80nv00p0pb-919154/

 

Identyczny kupiłem matce w prezencie, tyle, że w media expert w promocji za 2999 pln.

 

Trzeba dokupić zewnętrzny napęd dvd czyli dodatkowe 100 pln.

 

Wiedźmin 3 w ustawieniach high w rozdzielczości full hd w okolicach 40 fps (testowałem grając na baterii więc procek chodził w trybie oszczędzania energii).

 

Podświetlana klawiatura, głośniki 2 + 1, gtx 960 wersja 4GB, jak na laptopa naprawdę zacny sprzęt. 

 

 

 

Również uważam , że opcja najlepsza, a lubuję się w doradzaniu zakupu elektroniki innym :D.

 

Karta 950m czy 940m też się do gier niby nadaję, ale nie oszukujmy się z wydajnością, zwłaszcza że laptop jak czytam dla syna, przez co spodziewam się, że nie będzie to ciągłe obrabianie The Sims. O AMD raczej na chwile obecną nie ma co myśleć, chyba że na krótką metę.

 

I ludzie, darujcie sobie komentarze typu "kup stacjonarkę' , hesusie. Czy jak zapytają was jaki motocykl zakupić to od razu wpadacie z radami " weź samochód, bo na deszczową pogodę motocykl się nie nadaje", ogaru trochę, każdy klepie swoje racje życiowe, wciska swoje przekonania, a człowiek zamiast dostać odpowiedź na swe pytanie przeklikuje off top z odpowiedziami które mu nic nie daja, jak na dowolnym forum o zagadnieniu technologicznym xD.

Edytowane przez eL3Q
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Suma wzrasta do ok 3300 PLN

 

Ważna rzecz,karta z obsługą DirectX 12

 

 

Co o tym sądzicie?

jest SSD i HDD

 

http://www.komputronik.pl/product/328123/Elektronika/Laptopy_Tablety/Acer_Aspire_V5_591G_NX_G66EP_021_128GB_M_2_1TB_HDD.html

 

 

Dodam, że syn kończy w tym roku gimbazę i laptop może być również potrzebny przy okazji dalszej nauki, bo myślałem też o drugiej stacjonarce.

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.