Skocz do zawartości

Ona nie chce dziecka


Kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Kamillo napisał:

Rozmawiałem z nią wczoraj i tak ta rozmowa się przeciągnęła, że kontynuowaliśmy ją jeszcze dzisiaj.

 

Kto przeciągał tę rozmowę? Ty, któremu zależało na prostej odpowiedzi? Czy ona, dlatego że nie mogła dać jednoznacznej odpowiedzi i potrzebowała czasu do namysłu?

 

5 godzin temu, Kamillo napisał:

Na początku powiedziała, że boi się bólu i właściwie to nie czuje potrzeby posiadania dziecka. Kiedy jej powiedziałem, że ja chcę dziecko i że dla mnie to punkt konieczny, jeżeli mielibyśmy być dalej razem, wspomniała, że boi się, że dziecko urodzi się niepełnosprawne. Teraz faktycznie cały czas zajmuje się swoją mamą, a niepełnosprawnym dzieckiem musiałaby opiekować się do końca życia. No i generalnie nasze grupy krwi mogłyby ułożyć się w konflikt serologiczny (ona ma minus, ja plus), a to, plus fakt, że ona nie czuje szczególnej potrzeby bycia mamą, daje taki efekt, że nie chce dziecka, ale niby chce wciąż ze mną być. A konflikt serologiczny w jej rodzinie już występował, ma niepełnosprawną dorosłą kuzynkę, która nie dałaby rady sama pójść do sklepu, o wykonywaniu innych czynności już nie wspominając. Sam nie wiem co mam myśleć.

 

Przeczytaj co sam napisałeś. Gdyby powód był jeden byś go usłyszał od razu. Tutaj masz przykład klasycznego "urabiania" i  schemat uciekania od odpowiedzi. Jeśli jest w miarę "normalna" (jak inne) to w ciągu jednego dnia jej się zmieni i oburzy się, gdy przypomnisz co mówiła wcześniej (też schemat). Nie musisz odchodzić od niej od razu. Porozmawiaj z nią poważnie i powiedz jej, że dajesz jej np. rok na zmianę zdania i żeby zaczęła się od Ciebie "odzwyczajać" bo będzie koniec. Myśli o tym nie dadzą jej spokoju i powinna się ugiąć (nieczyste zagranie, ale one też tak robią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.