Skocz do zawartości

Kompleksowe badania stanu zdrowia mężczyzny


verde

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam do Was pytanie. Czy kiedykolwiek ktoś z was odbył w jakimś centrum medycznym kompleksowe badania organizmu? Coś takiego jak tutaj:
http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/oferta/programy-profilaktyczne/programy-profilaktyczne/optymalny-przeglad-stanu-zdrowia---mezczyzna.html

 

Nie reklamuję tej firmy, wkleiłem dowolną, jaką znalazłem w google.

 

Od dwóch lat mam problemy z bólami z lewej strony klatki piersiowej. Robiłem kilkukrotnie EKG, echo serca, zmieniłem dietę, usuwałem robaki za pomocą fal elektromagnetycznych, brałem paroksetynę i kilka innych leków przepisanych przez psychiatrę, brałem leki przeciwreumatyczne etc. etc. Lekarka rodzinna, do której chodzę załamuje ręce "To ja już nie wiem co to może być!". Psychiatra - mam wrażenie, że lekceważy moje objawy sądząc, że to bóle psychosomatyczne - ale czy da mi pewność, że to faktycznie to? Nie, bo każdy myśli tylko o sobie. Jak za kilka lat coś wyjdzie, to on umyje ręce twierdząc, że zrobił wszystko co możliwe. Mam dosyć polskiej służby zdrowia (żeby nie było, chodziłem też do innych lekarzy na NFZ).

Właśnie dlatego postanowiłem zrobić kompleksowe badania organizmu, jeśli nic nie wykażą, to przynajmniej będę spokojny. I zwracam się do was z pytaniem, czy ktoś z was przez to przechodził i może polecić jakieś miejsce. Mógłby to by choćby Gdańsk, byleby wszystko odbyło się w ciągu 24 godzin. Istotną kwestią jest także dla mnie cena. U mnie widziałem kosmiczne kwoty rzędu 6000 tysięcy złotych (6 000 000???). Ja chciałbym zmieścić się w dużo mniejszej - max 2000 tysiące (2 000 000?). Czy jest to w ogóle możliwe za te pieniądze? W linku który wkleiłem cena wynosi 1400, ale wątpię, żeby to była cała kwota.

Proszę o jakąś pomoc.

 

Bracie - z tą kasą to się nie zagalopowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... za taką kasę to wykonaja badania nie tylko mojego organizmu, ale i mojego szefa sekty Assasynów z Alamutu tysiąc lat temu,     stwierd zając ze zmarł na sraczkę...;)

 

Tak na serio, mnie od ponad roku boli w prawej stronie pod zebrem, objawy nasilaja sie po tlustym jedzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Assasyn napisał:

Tak na serio, mnie od ponad roku boli w prawej stronie pod zebrem, objawy nasilaja sie po tlustym jedzeniu...

 

To se sprawdź trzustkowe i wątrobowe enzymy. Identyczne objawy powinny być po alkoholu.

Alk i tłuszcze mocno obciążają te narządy.

 

Teoretycznie może to być wątroba, w praktyce tego typu bóle lubią wędrować.

Kiedyś miałem po raz enty rozwaloną wątróbkę i mnie plecy bolały ;)

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wroński napisał:

 

To se sprawdź trzustkowe i wątrobowe enzymy. Identyczne objawy powinny być po alkoholu.

Alk i tłuszcze mocno obciążają te narządy.

Alkohol pije w bardzo małych ilościach, srednio dwa piwa na miesiąc, robiłem badanie morfologii, wyniki bardzo dobre, zgłosze sie do szpitala...

Dzięki.

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, verde napisał:

 

Bracie - z tą kasą to się nie zagalopowałeś?

Fakt, nie pomyślałem, że poprawnie się pisze 6 i 2 tysiące. Mój błąd. Nie widzę jednak opcji edycji tematu. Jest gdzieś w ogóle?

Ale czy moglibyśmy się zająć merytoryką tematu? Dla mnie sprawa jest poważna, bo bóle są dwa lata i przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu np. w pracy. Dodam tylko, że nie pije w ogóle alkoholu i nie palę.

Edytowane przez verde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem zestaw badań, który linkowałeś – jest ułożony sensownie. Co do zasady zrobienie kompleksowych badań organizmu jest dobrym pomysłem, bo być może wyniki diagnostyki dadzą jakąś wskazówkę odnośnie przyczyny tego przewlekłego bólu. Być może. Sam często powtarzam – pomyśl o tym, ile w ostatnim roku wydałeś na diagnostykę swojego samochodu a ile wydałeś na diagnostykę siebie. Będzie to prawdopodobnie mniej, bo wciąż świadomość profilaktyki zdrowia i wczesnego wykrywania schorzeń jest niska.


Rozumiem jednak, że masz mocno ograniczone zasoby finansowe i Twoim celem nie jest zbadanie ogólnego stanu zdrowia, tylko jak najszybsze znalezienie przyczyny bólu i jego usunięcie. Nie szukaj więc po ciemku i w desperacji - sugeruję przemyśleć decyzję jeszcze raz – po co płacić w pakiecie za USG prostaty czy konsultację dermatologa albo okulisty, skoro Ty masz problem z klatką piersiową?


Proponuję kontakt z jakimś dobrym i bardzo doświadczonym lekarzem internistą w Twoim mieście – on zapewne będzie chciał rozpocząć od podstaw, czyli USG jamy brzusznej, RTG klatki + krew + mocz + być może markery nowotworowe. Część badań będzie w ramach NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jeszcze zakres reszty badań hormonalnych, które ja zrobiłem

 

-testosteron

-testosteron wolny

-estradiol

-kortyzol

-SHBG

-prolaktyna

-progesteron

-FSH

-LH

 

 

kosz dodatkowo ok 300zł prywatnie

Mi wykazał, że mam progesteron za wysoki (jest temat o tym tutaj) - teraz bede sie umawiał do endo i będę zbijał to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bobby napisał:

 


Rozumiem jednak, że masz mocno ograniczone zasoby finansowe i Twoim celem nie jest zbadanie ogólnego stanu zdrowia, tylko jak najszybsze znalezienie przyczyny bólu i jego usunięcie. Nie szukaj więc po ciemku i w desperacji - sugeruję przemyśleć decyzję jeszcze raz – po co płacić w pakiecie za USG prostaty czy konsultację dermatologa albo okulisty, skoro Ty masz problem z klatką piersiową?


Proponuję kontakt z jakimś dobrym i bardzo doświadczonym lekarzem internistą w Twoim mieście – on zapewne będzie chciał rozpocząć od podstaw, czyli USG jamy brzusznej, RTG klatki + krew + mocz + być może markery nowotworowe. Część badań będzie w ramach NFZ.

Myślę, że jednak te badanie prostaty i konsultacja u dermatologa o której wspomniałeś wcale nie jest taka bezsensowna. Bo co jeśli problem wynika z przyczyn o których nie mam pojęcia? A problemy ze skórą mam (atopowe zapalenie), więc może to też ma z tym jakiś związek?

Poszukam jeszcze internisty, ale mieszkam na zadupiu i moje miasto wojewódzkie nie oferuje wiele. Pytałem kilka osób i nikt nie potrafi wskazać mi odpowiedniej. Ale chciałbym zrobić te badania, żeby być spokojniejszym z kwestii innych funkcji życiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.