Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bracia. Wiem, że to nie jest forum stricte lekarskie, ale skoro już tu jestem to i tu założę wątek, może się ktoś wypowie. Generalnie byłem ostatnio u lekarza na badaniach ogólnych pod wpływem niedoborów itd. Wszystko w normie, mimo to biorę magnez łatwo przyswajalny 400mg w saszetkach. Jednak mój lekarz wykrył, że mam podniesione TSH. Norma to od 0.27 do 4.2 uIU/ml. U mnie jest 6.75, więc 2.55 poza normę. 

 

Reszta wyszła dobrze, moja borelioza sprzed dwóch lat została zaleczona, więc nie muszę przyjmować antybiotyków.

 

Odnośnie TSH to wyczytałem, że może to być niedoczynność, jednak nie mam żadnych objawów wskazujących na to. Wynik poza normę, ale czy jest to dużo poza normę? Tu nie mam pojęcia, więc proszę o poradę jeśli ktoś się zna lub ma podobny problem. Dodam iż mam 22 lata, w mojej rodzinie to raczej genetyczne, że mają problemy z tarczycą. Mój ojciec ma i dziadek chyba też miał. Dostałem skierowanie do lekarza medycyny nuklearnej i zrobiłem termin dopiero na 17.10. Szybciej niestety nie mogą. Całość rozgrywa się w DE, a teraz za tydzień jadę na urlop do PL, więc może warto w PL coś już z tym robić?

Nie wiem czy się śpieszyć czy można spokojnie poczekać do 17.10, bo nie mam pojęcia czy podany wynik jest poważny czy jest to raczej granica. Z tego co czytałem to inni mają czasem ponad 20 lub 40 powyżej normy i to już są poważne problemy. Ja mam zaledwie 2.5 i nie wiem po prostu jak to traktować. Jeśli ktoś się orientuje to proszę o wypowiedź w temacie. 

 

Pozdrawiam braci, bądźcie zdrów i badajcie się co jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samiec:) napisał:

A Ty swoje mierzysz? Pytam tak z ciekawości. Jakie masz wyniki jeśli tak bo wiem, że w podobnym wieku jesteśmy

wstawiłem w temat "paracykl na SARMach" czy jakoś tak - teraz nie wkleje bo nie mam jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.