Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
melanger

Piwa pszeniczne

Recommended Posts

Czy są wśród Braci miłośnicy tego typu piwa?
Ja przyznam się, że jak najbardziej należę do nich :). Dosłownie wykręca mnie, jak mam pić "normalne" jęczmienne ...

Z pszenicznym jest inaczej, mogę dłuuugo się delektować a później nie muli mnie po nim.

Jakie polecacie?
Ja ze swej strony gorąco rekomenduję "Pszeniczniaka" z Browaru Amber. Miodzio w gębie :D. Duuuża, nie opadająca szybko piana i ten smak ...

Wasze zdrowie Bracia!

Czy ktoś na forum może pędzi sam piwerko?

Kiedyś robiłem z kolega/kolegami 4-6 warek  ,brakło czasu i miejsca ... ktoś zajebał fermentory... bardzo fajne doświadczenie ,trzeba się nieźle namęczyć ale jak stawiasz na imprezie własny browar jest wow .  Sprzęt braliśmy z browarmator

P.S bardzo lubię pszeniczniaki , tani dobry "standard" to  Paulaner , ale czasem jak niema nic to i te tańsze 3-4zł ,ogólnie kupuje  piwa Dr.Brew, Solipiwko,Hopkins i inne.

Edited by Voqlsky
  • Like 1

W tych piwach jest coś takiego, ze wydają się mocniejsze mając taki sam procentaż jak żytnie.

@Endeg - bo mało osób zwraca uwagę na coś takiego jak procent ekstraktu.  

duży % alko + duży % ekstraktu = umierasz następnego dnia

• Like 1

Miałem napisać "jęczmienne", a nie "żytnie", moja podświadomość musiała być zajęta innym, mocniejszym alkoholem. ;)

Co do piw pszenicznych to nie są one wskazane do nadmiernego spożywania, biorąc pod uwagę panujący trend na diety bezglutenowe i pokarmy pozbawione pszenicy. Ale przeczy temu tradycja:

" Z Pszenice piwo naylepsze, po nim z sążyce, na ostatek z Ięczmienia: á na karczmy z pospolitego mieszanego zboża bywaią u nas robione.

Piwá z samey pszenicy czystey słod z niey dobrze wyprawiwszy, wodą nie przebrane, dowarzone, wystałe, zielone, przeźroczyste, są trunkiem nie tylko przyiemnym, ale też zdrowym, tucznym, y pośilaiącym."

Kalendarz Polski i Ruski na Rok Pański 1751

Najmocniejsze moim zdaniem są tzw. "Koźlaki",czarne niczym smoła, np. z odrobiną karmelu. W pszenicznych gustuję, a konkretnie w jednym modelu z browaru regionalnego, z nutką bananową, aż uśmiech pojawia mi się na twarzy na jego myśl.:lol: Maksymalnie 2 piwa i żołądek zapchany.

Edited by Alias

Brewmeister Snake Venom 67.5%  , czarne są "Portery" i "Stouty"

LINK

Edited by Voqlsky

Dnia 20.08.2016 o 13:41, GluX napisał:

Czy ktoś na forum może pędzi sam piwerko?

Sry za odgrzewanie kotleta, ale ja warzę piwo. GluX, próbowałeś coś w tej kwestii?

Pszeniczniak jest dobry, Zywiec Saison z koncerniakow tez do wypicia, ale nastepny dzien kac. Co do wyboru pszenicznych to w PL maly wybor. Jak juz w pszeniczne to lubie te belgijskie. Sa mocniejsze, wiecej BLG, sycace. Jesli chodzi o piwa to mam jak @melanger - nie moge lagera. Po prostu mnie odrzuca. Kazdy taki sam w smaku. Pilem od tych sklepowych koncernowych az po lagery 10zl za butelke. Bez roznicy. Aczkolwiek jest jeden pils, ktory bardzo lubie - Miloslaw Pilzner w ciemnozielonej butelkce. Popularny wszedzie. Ciechan Lagerowe tez niczego sobie, ale trzeba patrzyc na date spozycia, bo sie kwasne trafiaja.

Ja osobiscie gustuje w IPA. Probowalem juz prawie pod setke roznych IPA. Ciezko trafic na solidnie dobre, ale trafiaja sie absolutne kosmosy.

Dnia 21.09.2016 o 18:11, Tomko napisał:

Ja osobiscie gustuje w IPA. Probowalem juz prawie pod setke roznych IPA. Ciezko trafic na solidnie dobre, ale trafiaja sie absolutne kosmosy.

Modern Drinking z Pinty piłeś? Imho jedna z lepszych IPAek 2015 roku.

Ja lubię Ciechana pszenicznego, ale piwo Książęce Złote Pszeniczne też jest całkiem, całkiem.