Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Mordimer

Kredyt mieszkaniowy z większym wkładem własnym

Recommended Posts

Cześć,

sprawa wygląda tak - noszę się z zakupem mieszkania, wkład własny około 120 tyś;

mieszkanie 3 pokojowe pewnie koło 400 (Wawa).

Jakieś sugestie, wskazówki odnośnie kredytu  itp. chętnie poczytam 

Edited by Mordimer

Nie brać w Getin Banku to po pierwsze.

O innych kwestiach można poczytać tutaj:

http://blogkredytowy.pl/2015/12/11-najczesciej-popelnianych-bledow-podczas-kupna-nieruchomosci/

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-madrze-wziac-kredyt-hipoteczny

Lepiej kup coś na prowincji, a jak już chcesz koniecznie w Wawie to nie mieszkaj tam tylko wynajmuj.

Edited by Endeg
  • Like 1

10 godzin temu, Endeg napisał:

Lepiej kup coś na prowincji, a jak już chcesz koniecznie w Wawie to nie mieszkaj tam tylko wynajmuj.

dużo ludzi kupuje pod Warszawą, Legionowo nawet Otwock - minus to dojazdy przy nienormowanym czasie pracy

Pomyśl ewentualnie o tańszej dzielnicy, chodzi o Białołękę. Tam jest taniej, a skomunikowanie z centrum jest coraz lepsze. Moim zdaniem dzielnica z przyszłością.

Kup pod Warszawą - blisko dworca PKP, najlepiej gdzie mają przystanek pociągi lokalne i pośpieszne. Dwie zalety:

1) grubo taniej niż w Warszawie.

2) znam osobiście ludzi, którzy z miast oddalonych o 20-30-40km spędzają mniej czasu w dojazdach do pracy niż mieszkający w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

Mam kolegę, który mieszka bodajże na Białołęce w Warszawie. Dojazd do pracy w centrum potrafi zająć mu 1,5h w jedną stronę. Śmieje się, że gdy on już jest w drodze - jego koledzy z Pruszkowa jeszcze siedzą w domu i piją kawę - bo dojeżdżają PKP prostu do centrum.

S.

Edited by Subiektywny
  • Like 1

Dnia 5.09.2016 o 12:34, Subiektywny napisał:

Kup pod Warszawą - blisko dworca PKP, najlepiej gdzie mają przystanek pociągi lokalne i pośpieszne. Dwie zalety:

1) grubo taniej niż w Warszawie.

2) znam osobiście ludzi, którzy z miast oddalonych o 20-30-40km spędzają mniej czasu w dojazdach do pracy niż mieszkający w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

Mam kolegę, który mieszka bodajże na Białołęce w Warszawie. Dojazd do pracy w centrum potrafi zająć mu 1,5h w jedną stronę. Śmieje się, że gdy on już jest w drodze - jego koledzy z Pruszkowa jeszcze siedzą w domu i piją kawę - bo dojeżdżają PKP prostu do centrum.

S.

uroki dużych miast, dojazdy potrafią zniechęcić;

ceny nieruchomości tez kosmiczne w zwykłym blokowisku mieszkanie 3 pokojowe około 400 tyś...

Edited by Mordimer

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Tomko
      Witam panowie. 

Mam pytanie do bardziej ogarniętych w temacie. Czy jeśli w sądzie toczy się postępowanie spadkowe, które nie jest jeszcze zakończone a ja jestem jednym ze spadkobierców testamentowych a drugi spadkobierca podziela mój pomysł - możemy wynająć nieruchomość np. studentom? W skrócie - ja i brat jesteśmy spadkobiercami po naszych dziadkach, jednak mój testament był napisany odręcznie i trochę niejasno - jedna z ciotek kwestionuje go i chce podziału po równo na wszystkie córki moich dziadków. Sprawa będzie się toczyć jakiś czas, ale czy teraz, jeszcze przed zakończeniem sprawy możemy zrobić mały remont i wynająć dom (jako posiadacze samoistni) tak, żeby to było legalne?

Dzięki za wszelkie rady.
    • By deleteduser28
      Całość poniżej:

https://www.rp.pl/Unia-Europejska/302129891-Polityka-prorodzinna-Victora-Orbana-splata-kredytu-i-dotacja-na-auto.html

Kolejny "prawicowy" socjalista, klimaty a la pis.  
      Nigdy nie rozumiałem zachwytu niektórych środowisk jego osobą.

• By deleteduser28
      Bank z uwagi na szczególne okoliczności umorzył kredyt, urząd skarbowy potraktował to jako wzbogacenie się, po czym naliczył 130 tys zł do oddania
      + 25 tys za możliwość przesunięcia spłaty.

Państwo opiekuńczo-teoretyczne znowu w akcji. 😍
      Ktoś dobrze podsumował, że skarbówka jest jednym z polskich obozów zagłady...

https://www.donald.pl/artykuly/k2UjmUdA/panstwo-znowu-silne-ale-wobec-slabszych-jak-skarbowka-chce-wykonczyc-patrycje

• By Ali
      Witajcie!
      Mam pewnien problem. Otóż jakieś 3 miesiące temu zakupiłem na raty smartwatcha. Znudził mi się bardzo szybko i prawie w ogóle go nie użytkuje. Moje pytanie brzmi czy z punktu prawnego mógłbym go sprzedać a raty normalnie spłacać tak jak do tej pory, czy jest to zabronione przez prawo? Umowa nie posiada żadnego zapisu odwołującego się do tej sytuacji. Dodam jeszcze, ze tytuł umowy to „umowa o kredyt na zakup towarów” czyli jak dobrze rozumiem Kredyt nie jest ścisle skorelowany z towarem prawda?

pozdrawiam
    • By Anno
      Hej

Mam pytanie.

Jak wygląda sprawa kredytu pod posiadaną hipotekę w małżeństwie. Nieruchomość jest moją własnością. Posiadałem ją jako kawaler. Czy kwota jaką dostane będzie moją własnością czy częściom wspólna w małżeństwie.

Chciałbym kupić dom. Nie chce brać wspólnego kredytu hipotecznego z żoną.

Pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.