Skocz do zawartości

Matka Teresa kolejną "świetą" w służbie Zła


nowhereman80

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, nowhereman80 napisał:

Hitchens się w grobie przewraca, tzw. Matka Teresa "świętą Krk", demony robią demona świętym, a ciemny lud oddaje swoją energię Szatanowi w kościele z tej okazji, ja pierdolę, no i wszystkie życzliwe człowiekowi media cały czas o tym pierdzą. Ludzka głupota nie zna granic.

 

A po co się tym podniecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ThePowerOfNow napisał:

Jak już zakładasz temat, to napisz o co chodzi od początku do końca, żeby wszyscy się mogli zorientować o co chodzi.

 

Książka to:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Misjonarska_miłość._Matka_Teresa_w_teorii_i_w_praktyce

Masz, żebyś nie musiał czytać, chociaż w książce więcej szczegółów:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nowhereman80 napisał:

Hitchens się w grobie przewraca, tzw. Matka Teresa "świętą Krk", demony robią demona świętym, a ciemny lud oddaje swoją energię Szatanowi w kościele z tej okazji, ja pierdolę, no i wszystkie życzliwe człowiekowi media cały czas o tym pierdzą. Ludzka głupota nie zna granic.

 

Matka Teresa nie była taką świętą,na jaką media ją kreowały.Bo cóż ona takiego robiła-pomimo dopływu milionowych dotacji z całego świata,kobiety żyjące w tych ośrodkach pomocy były zaniedbywane,brakowało lekarstw,spały na ziemi,zresztą sama kiedyś stwierdziła,że pomaga im złagodzić śmierć,a nie wyleczyć z chorób różnorakich.Świat potrzebował takiego wizerunku to i go stworzono.

 

Daleko nie musimy szukać by znaleźć odpowiednika płci męskiej-Karol Wojtyła.Wielu ludzi zachwycało się nim,stawiało jako wzór cnót,a jeśli zapytać co konkretnego zrobił następowała dziwna cisza ;).

 

Opowieści jak to razem z Wałęsą obalił Komunizm włożyć należy między bajki.Największą jego zaletą było to,że był nasz(poczytajcie jak go przepchnięto w ogóle)reszta się nie liczy,a jeśli masz inne zdanie toś nie Polak:P

Edytowane przez WOLAND
odstępy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, WOLAND napisał:

Daleko nie musimy szukać by znaleźć odpowiednika płci męskiej-Karol Wojtyła.Wielu ludzi zachwycało się nim,stawiało jako wzór cnót,a jeśli zapytać co konkretnego zrobił następowała dziwna cisza ;).

 

Zawsze kiedy ktoś wypowiadał się o nim w superlatywach pytałem np:

"która z jego encyklik wywarła największy wpływ na twoje życie?"

 

Trollface.png

 

Co do tematu - parę godzin temu zobaczyłem na tablicy na fb cytat matki teresy z kalkuty o aborcji.

Od razu pojawiło się negatywne skojarzenie z tą postacią.

Przypomniała mi się jakaś jej wypowiedź o tym, żeby cierpiącym ludziom bliskim śmierci nie podawać

środków przeciwbólowych, bo cierpienie przybliża ich do Boga...

 

 

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pogromca_wdów_i_sierot napisał:

 

Co do tematu - parę godzin temu zobaczyłem na tablicy na fb cytat matki teresy z kalkuty o aborcji.

Od razu pojawiło się negatywne skojarzenie z tą postacią.

Przypomniała mi się jakaś jej wypowiedź o tym, żeby cierpiącym ludziom bliskim śmierci nie podawać

środków przeciwbólowych, bo cierpienie przybliża ich do Boga...

 

 

Cierpienie służy tylko watykańskim bestiom. Bóg nie ma nic wspólnego z cierpieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Przy dzisiejszej modzie totalnej jazdy na wszystko zwiazane z chrzescijanizmem naprawde sie dziwie ze jeszcze nie ma ksiazki piszacej o tym ze wlasciwie Jezus zdradzil chrzescijan i wiare skoro zostawil ich samych.

Pewnie wkrotce sie pojawi o ile Google zindeksuje mojego posta i ktos podejmie temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o tej kobiecie. Miała jakby obsesyjny kult biedy i cierpienia, a sama żyła w dostatku bo ludzie nie szczędzili jej kasy. Jej mottem było bardziej "cierp bo jest to miłe bogu" niż "pomożemy ulżyć w cierpieniu i pomów w życiu".

@WOLAND o tym demonie Wojtyle już kiedyś temat założyłem i kilka razy się wypowiadałem więc tym razem przemilczę jego osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ona była katoliczką, nie chrześcijanką. 
"Człowiek jest tak pyszny w swoim postępowaniu że myśli że może komuś pomóc w cierpieniach i grzechach podczas gdy zapomina że nie może pomóc sam sobie, i w swej pysze zapomina o najważniejszym, że wszystkie cierpienia i grzechy tego świata wziął na siebie TYLKO P.Jezus jedyny zbawiciel świata. Ludzie pysznie chcą brać na siebie grzechy i cierpieć za innych robiąc z siebie ZBAWICIELA jak gdyby chcieli tym dorównać P.Jezusowi, chcą tym dorównać samemu Bogu, zapominając, że sami sobie pomóc nie mogą a ich JEDYNYM zbawicielem jest TYLKO P.Jezus. W katolicyzmie to standard."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

@PewnySiebie Niestety, po prawie dwóch latach od napisania posta nie mogę sobie przypomnieć. ;) 

Ta informacja ogólnie jest w wielu miejscach, nawet w Twoim poście w tym wątku z 22.8.17 z linkiem do wykopu w opisie znaleziska:

 

https://www.wykop.pl/link/3884247/matka-teresa-wszystko-tylko-nie-swieta/

 

jest napisane:

 

Cytat

 

A Np. tutaj: https://en.wikiquote.org/wiki/Mother_Teresa

 

Jest jej cytat, który brzmi:

 

Cytat

I think it is very beautiful for the poor to accept their lot, to share it with the passion of Christ.

We ourselves feel that what we are doing is just a drop in the ocean. But if the drop was not in the ocean, I think the ocean would be less because of the missing drop.

 

May we continue to work together and to share together all for the glory of God and for the good of man.

Spread love everywhere you go.

 

Holiness is not the luxury of the few; it is a simply duty, for you and for me, because Jesus has very clearly stated, "Be ye holy as my father in heaven is holy." So let us pray for each other that we grow in love for each other, and through this love become holy as Jesus wants us to be for he died out of love for us.

 

One day I met a lady who was dying of cancer in a most terrible condition. And I told her, I say, "You know, this terrible pain is only the kiss of Jesus — a sign that you have come so close to Jesus on the cross that he can kiss you." And she joined her hands together and said, "Mother Teresa, please tell Jesus to stop kissing me".

 

Zródło, to: "An address at the National Prayer Breakfast Feb. 3, 1994"

Tutaj znalazłem cały tekst: https://www.catholic.org/clife/teresa/address.php

 

Wiarygodność oceń sam. ;) 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2016 o 09:29, nowhereman80 napisał:

Cierpienie służy tylko watykańskim bestiom. Bóg nie ma nic wspólnego z cierpieniem.

Cierpienie różnego typu służy poznaniu, co inteligentny i mądry czerpie z tego lekcję na przyszłość. Lepiej doznać na własnej skórze niż przeczytać w książeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.