Skocz do zawartości

Typy trolli na forum


Rekomendowane odpowiedzi

@Piotr84 Od dawna to robią, hejter udaje "Brata" i pisze debilizmy, a później niechętni nam ludzie pokazują go jako reprezentatywny przykład naszej społeczności. Tak się zawsze niszczyło fajne inicjatywy, niszczy i będzie niszczyć.

 

Jedyna możliwa linia obrony, to doświadczenie i intuicja doświadczonych forumowiczów, którzy takie akcje wychwytują - co ma jedną wadę. Jak się tropi trolle na forum, wchodzi to w nawyk i wszędzie widzi się trolle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Bracia!

 

Nie pisałem na forum przez dłuższy czas - dużo pracy...trudne miesiące (następne przede mną) itd.

Może przez ten dystans widzę pewne rzeczy bardo wyraźnie, otóż mam wrażenie, że forum jest pod atakiem dziwnych sił...

Trollowanie osiąga prawie  profesjonalny poziom. Nie będę podawał konkretnych użytkowników, bo zjawisko i tak jest masowe.

Trollowanie polega na technikach subtelnego przesuwania granic w kierunku totalnej karykatury wszelkich idei forum. Pierwsze wpisy n.p. są prawie normalne, a późniejsze stają się coraz bardziej przesadne, nieprawdopdodne - trollowanie...

Nie przez sprzeciw lub krytykę atakują, tylko przez kuriozalne wpisy niby wyrażające zgodę, chęć samorozwoju itd., ale tak naprawdę "słyszę" szyderstwo... 

 

Efekt jest taki, w moim mniemaniu, że poziom dyskusji spada odczuwalnie. Może się mylę, może po prostu są to mniej rozgarnięci bracia, ale wygląda to dziwnie. Zgadzam się z tym co pisali inni, w wątkach o atakach na Forum przez FB itd., że od pewnego stopnia popularności lub skuteczności Matrix wali z grubej rury i usiłuje zniszczyć, m.innymi przez zniszczenie wartości danego forum, bloga lub strony internetowej. Czyli nie zakaz, żaden czarny index, tylko spadek wartości przez brak sensownych treści itd. To może być jak lawina, bo odstrasza nawet stałych uczestników... 

 

Myślę, że system banów jest absolutnie potrzebny, mam wrażenie, że jest też odpowiednio często stosowany - chciałem zwrócić tylko uwagę na to, co zauważyłem - coś się zmienia. 

 

 

 

  

 

W dniu 21.02.2018 o 12:41, Marek Kotoński napisał:

@Piotr84 Od dawna to robią, hejter udaje "Brata" i pisze debilizmy, a później niechętni nam ludzie pokazują go jako reprezentatywny przykład naszej społeczności. Tak się zawsze niszczyło fajne inicjatywy, niszczy i będzie niszczyć.

 

Jedyna możliwa linia obrony, to doświadczenie i intuicja doświadczonych forumowiczów, którzy takie akcje wychwytują - co ma jedną wadę. Jak się tropi trolle na forum, wchodzi to w nawyk i wszędzie widzi się trolle.

100% zgody!

 

 

Post pod postem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Jestem mieszanką Mamei, Furiata i Śpiocha, z pewnym odchyłem w stronę Proroka/Mędrca, że szczyptą Kumpla i Śmieszka.

Modzi, czuwajcie :

 

BTW, serio świetna i ponadczasowa analiza, @Brzytwa jeśli czasem przypadkiem jeszcze czytasz forum, sam pewnie widzisz jak wielu mogłoby skorzystać, wielkie dzięki za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.