Skocz do zawartości

Co szamacie na śniadanie?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz ale facet bredzi, dieta paleo to mit, a może raczej wytwór współczesnych czasów. Ta piramidka którą tam pokazuje powinna odwrotnie wyglądać , nasi przodkowie jadali mięso od wielkiego dzwonu. Czy ty myślisz że łatwo było upolować mamuta lub inną szkaradę prymitywnymi narzędziami, kontuzje i śmiertelność miały wysoki poziom . Mięso to była rzadkość, głównym źródłem wyżywienia było zbieractwo czyli roślinki, orzechy, korzonki od biedy robactwo.

 

Ewentualnie myślisz że prosto było złowić rybkę jak połowa tego co pływała w wodzie lub żyła nad wodą mogła człowieka opierdolić bez wysiłku.

 

Kiedyś mi to kumpel opisywał, który się zawodowo zajmuje badaniem kultur pierwotnych. Dieta "paleo" ma tyle wspólnego z paleo co kobiety z nagrodami nobla w naukach ścisłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamilos za wskazówkę. Przez weekend ogarniałem temat. Nawet inne zakupy zrobiłem. Przetestuję i wejdę w to. Nie miałem wcześniej świadomości o istnieniu takiego podejścia.

 

Dzięki wielkie jeszcze raz :)

Na początku będziesz głodny i będziesz się czuł trochę gorzej, ale to dlatego, że organizm musi się przestawić na czerpanie energii z tłuszczów - potem będzie juz tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.