Skocz do zawartości

Apel do braci i nie tylko


Samiec Alfa

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w 100% z tym, co napisałeś.

Dołożyłbym tylko albo podkreślił: Nie uzależniaj swojego szczęścia od innych ludzi. Twoje szczęście jest w Tobie i tylko w Tobie. Żadna dupa, żadny przyjaciel/przyjaciółka, żadny członek rodziny nie da Ci szczęścia, jeśli sam tego szczęścia w sobie nie znajdziesz.

  • Like 26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po sobie, że najgorszy jest strach przed przekroczeniem tego progu, po którym zaczyna się praca nad sobą. Jakiś nieokreślony lęk przed bólem, nieznanym, jakaś absurdalna samoobrona. Ale wiem, że warto go przekroczyć, z tego powodu też zarejestrowałem się na forum i czytam książki i felietony Marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kiedy byłem najszczęśliwszy/najproduktywniejszy/najsamodzielniejszy w życiu?

Byłem za granicą, odcięty od rodziny, skupiony na sobie, odrzuciłem spotkania towarzyskie.

Rano miałem pracę kierowcy part time, później siłka albo sauna, świeże ciuchy i do biura na 8 godz.

Wieczorem miałem 2 godz dla siebie i spać - boże jak ja wtedy dobrze sypiałem, jak w zegarku. 7,5-8,5 godz.

W weekendy spotykałem się z kobietami, raz w tygodniu wystarczyło i dawało kopa do roboty na następny tydzień.

Odrzuciłem używki, oprócz kawy.

Miałem zawsze zatankowane auto, kasę na koncie, ciuchy, plan na weekend, żę nie wspomnę o testosteronie - ciągłe wyzwania.

Benefity: kasa, spokój wewnętrzny, pewność siebie, zdrowie, rutyny

Minusy: zmęczenie, stres - indukowany przez innych ludzi, 

Ludzie którzy też tak pracowali - wspierali się i podkręcali do roboty, inni zazdrościli.

 

Znalezione obrazy dla zapytania working time

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam ten stan gdy czuje że nie dam rady , a daje to pokazuje mi siłe we mnie będącą i pozwala polubić siebie , przecież nie każdy umie tego dokonać , ja tak ...powoli na tym buduje swoją pewność , nie arogancje że jestem nieiwadomo kim , ale miłe poczucie że siebie lubię i nie potrzebuje nikogo więcej by czuć się dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2016 o 11:28, Samiec Alfa napisał:

Nie ważne jak ciężko byłoby Ci w życiu , nie ważne jaki ból czułbyś, rozpacz czy cierpienie musisz pamiętać o jednej najważniejszej rzeczy nie wolno Ci się poddać. Musisz wymazać to słowo z Twojego słownika, nie możesz nawet o tym myśleć. Nawet jakby groziła Ci śmierć, a Ty już wiedziałbyś, że to koniec, nie poddawaj się nawet wtedy. Zaakceptuj to i umrzyj z uśmiechem na twarzy, z szacunkiem i dumą do samego siebie jaki z Ciebie był twardy facet, który nawet w obliczy największego zagrożenia w swoim życiu potrafi sobie z tym poradzić bez niepokoju i strachu.

 

Toksyczna rodzina? Zdradziła Cię kobieta? Czujesz bezradność, smutek, zwątpienie? Ale gdzieś tam w środku Ciebie kryje się gniew na świat, że Cię tak brutalnie potraktował. Wykorzystaj ten gniew i obróć go na swoją korzyść. Życie skopało Ci dupę nie po to, byś się użalał nad sobą, ale żebyś wyciągnął srogą lekcję i nie dopuścił znowu do takiej sytuacji. Poznałeś zasady gry. Dobrze wiesz jaki jest świat. Co z tym zrobisz? Albo się załamiesz i skończysz na drzewie, albo też podejmiesz rękawice jaką rzuciło Ci życie i weźmiesz to co Ci się od świata należy.

 

Nie bój się bólu i cierpienia, zaakceptuj je, obserwuj i wyciągaj odpowiednie wnioski,

 

Każdy z nas chce czegoś więcej. każdy z nas marzy o dostatnim, wypełnionym przyjemnościami życiu. Nikt nie chce cierpieć, każdy ma swoje marzenia i cele. Ale ilu z nas tak naprawdę je realizuje? Ile z nas przy pierwszych trudnościach od razu rezygnuje stwierdzając, że nie warto?

 

Wolę umrzeć ze świadomością, że próbowałem i chciałem coś osiągnąć poświęcając każdy swój dzień na ciężką pracę nad sobą niż ciągle tkwić w stanie stagnacji i oczekiwaniu na gwiazdkę z nieba, wyklinając wokół wszystko i wszystkich. Zatapiaj się dalej w negatywnych emocjach, a sam zobaczysz, że świat jeszcze bardziej Ci dopierdoli.Ty sam odpowiadasz za siebie, więc stoisz przed prostym wyborem albo szczęście, radość, spełnienie, albo cierpienie, nienawiść, szarganie się samemu ze sobą.

 

Wiem powiesz, że to jest trudne. To nie jest trudne, to jest kurewsko łatwe kiedy chcesz naprawdę zmiany to po prostu idziesz w jej kierunku, a z każdym dniem stajesz się silniejszym człowiekiem pewnym siebie oraz swoich możliwości.

 

Nie wolno Ci się poddać w żadnym momencie swojego życia. Nie ważne w jakim gównie siedzisz zawsze wierz w siebie i w swoje możliwości. Pracuj nad sobą, dużo czytaj, ucz się, reklamuje siebie, zarabiaj pieniądze, a pewnego dnia obudzisz się jako król swojego własnego życia, któremu będą zazdrościć inni ludzie. Staniesz się ikoną, symbolem do którego inni zapragną dążyć. Pewnego dnia jak ja usłyszysz, że ktoś chciałby być taki jak Ty, będziesz wiedział, że idziesz w dobrą stronę, bo swoim przykładem zaczynasz inspirować innych ludzi i pokazywać, że zawsze jest wyjście z najgorszej sytuacji oraz, że wszystko jest możliwe.

 

Wszystko się da, wszystko.

 

Sam widzę po sobie gdzie byłem kiedyś,a gdzie jestem teraz.

 

 

 

I właśnie za to Was i Forum kocham! Dziękuję za cudowne słowa. Wiele razy w życiu czekałem, by ktoś mi coś takiego powiedział, gdy wszystko się waliło. Kiedyś przekaże to moim Synom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba33 napisał:

 

 

I właśnie za to Was i Forum kocham! Dziękuję za cudowne słowa. Wiele razy w życiu czekałem, by ktoś mi coś takiego powiedział, gdy wszystko się waliło. Kiedyś przekaże to moim Synom.

 

Dziękuję za to. Jeszcze bardziej będę zmotywowany do pracy nad sobą, by później dzielić się jej owocami z wami tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Długowłosy podpiął/eła i promował(a) ten temat
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.