Skocz do zawartości

Warzywa, czy aby na pewno są ok?


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj walnąłem jedną łyżkę na pół szklanki wody i też było ok, tylko paliło trochę w gardło. 

 

Dostałem od matki z wakacji oliwę z Krety i tak jak nigdy nie znosiłem smaku oliwy i oliwek, to teraz delektowałem się jej smakiem, pyszności, jeszcze z własnym chlebkiem to już w ogóle wypas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdrianoPeruggio ma być z upraw bio, wtedy jest ok.

 

Poczytałem sporo o kefirze i go też dorzuciłem - parę łyków po każdym posiłku, a szejki potreningowe zamiast na mleku robię na kefirze, w sumie dużo lepsze są niż na mleku.

 

Na razie efekt jest taki, że do kibelka chodzę średnio 1,5 raza dziennie. Ogólnie dość twarde stolce, że boli przy wypróżnianiu, krwi na papierze nie ma, więc może po prostu dupa musi się przyzwyczaić do lepiej strawionego pokarmu. 

Zrobiłem teraz test i po 5 minutach wróciłem do kibla i nie śmierdziało. Bąki też nie śmierdzą, a jak już się zdarzy to lekko i przez bardzo krótki czas. 

 

Ocet dalej piję ze smakiem. 

 

Kefir ma być bez dodatku mleka w proszku, zwykłe mleko pasteryzowane i bakterie, co najwyżej dodatek białek mleka, bo trudno znaleźć bez tego. Ogólnie jak już ktoś chce jeść nabiał, to tylko te z fermentacji, jak właśnie kefir, jogurt, maślanka, mozzarella, gouda (naturalne wszystko, bez dodatków syfów i cukru). Wtedy laktoza jest już strawiona przez bakterie i układ trawienny ma luz i jednocześnie uzyskujemy działanie probiotyczne. 

 

Zacznę teraz dorzucać więcej warzyw i zobaczę efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet jabłkowy podobno działa dobrze na żylaki, zmniejsza ich widoczność. Stosowany jest w dietach nowotworowych. Apropo jogurtów, serów, można wypróbować modne ostatnio wersje bio lub bez laktozy. Smak niewiele się różni, a przynajmniej psychika bierze to jako 'zdrowsze' :) dobry jest jak dla mnie jogurt typu greckiego z podwójną ilością białka (bez GMO).

Edytowane przez Kamil0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamil0s napisał:

Apropo jogurtów, serów, można wypróbować modne ostatnio wersje bio lub bez laktozy

 

Kefir i jogurt z natury są bio i prawie bez laktozy, więc jak ktoś umieszcza takie hasła na produktach mlecznych to chyba szuka naiwnych.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ogólnie wracając do tematu, to bardzo dużą poprawę w wypróżnianiu zauważyłem po "terapii" nifuroksazydem, po tym jak klątwa faraona przyszła po powrocie z Egiptu ;) po skończonym opakowania jadę jeszcze z suplementacją probiotykami. Od ponad tygodnia wszystko ładnie gładko wychodzi, nawet papieru nie trzeba by używać w sumie, 30 sekund na kiblu i nara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.