Skocz do zawartości

Siłownia, dietetyka, suplementacja - szybkie pytania - szybkie odpowiedzi


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

@marios27

 

Wystarczy USG u dobrego specjalisty. Rezonans nie potrzebny.

 

Jako, że mój ortopeda to spoko gość - zawsze podczas wizyty gadamy o suplach i on mi robił operację prywatnie to powiem Ci jak to wygląda.

 

Najpierw niech zrobi USG u dobrego specjalisty - koszt ok 200zł - polecam jakieś kliniki typu hi-tec. Ja zrobiłem miałem zrobione tak dobre zdjęcia łąkotki, że każdy ortopeda się podniecał jak to widział. Bo wszystko ładnie było widać.

Kolejna sprawa że USG nie pokazuje w 100% co tam jest, więc dopiero atroskopia pokazuje co tam jest faktycznie.

Później idziesz do ortopedy i prosisz go o skierowanie do szpitala na operację.

Teraz masz wybór - zrobić prywatnie koszt to 2,5-5,5k zł - czekanie max 2 tygodnie

Albo na NFZ czekanie ok 6 miesięcy - ale trzeba szukać po średnich miastach - bo zazwyczaj jest to ok 2 lata.

 

Teraz ciekawostka o której nikt poza ortopedami nie wie.

Na NFZ zawsze Ci zszyją łękotkę - potem jest orteza którą się trzyma 6 tygodni, później rehabilitacja i dopiero jakoś jest się w formie.

Prywatnie niektórzy po prostu wykroją Ci część łękotki która się odszczerbiła, potem to wyszlifuje i jest git - według mojego ortopedy jest ok 80% szans na to, żeby to wyciąć i będzie git.

Po 2 tygodniach normalnie chodzisz.

 

Zszywki są drogie prywatnie - 1 zszywka ok 1000zł - na łękotkę może pójść max 2 - dlatego cena się waha od 2,5 do 5,5k zł.

 

Na NFZ zawsze zszywają bo jest więcej pieniędzy z tego dla szpitala, tak samo jak podczas skręcenia kostki chirurg zawsze wali gips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki robię wzorowo - słabe łapy....

+ praca przy kompie i czasem na drabinie.... i tak stawy bleeee....

 

Dzis podbił do mnie jakiś gość właśnie i pytał czy znam Metadrol (pokazał) kapsułki 

 

To ze wyglądam troszkę lepiej to typ myślał ze się znam (jak chuj) dla mnie to brzmi jak steryd cos o tym słyszałeś? 

 

Typ co pytał ubrany na trening był za 1k pln do tego masę rzeczy z myproteine.com  i kozaczyl z tym specyfikiem.... ach ci ludzie

 

 

@Adolf bierz synów i na basen zawsze spoko - tylko się tam ruszaj a nie ze zatrzymasz się przy ścianie basenu i będziesz udawał boje

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zuckerfrei napisał:

bierz synów i na basen zawsze spoko - tylko się tam ruszaj a nie ze zatrzymasz się przy ścianie basenu i będziesz udawał boje

 

Najbardziej załamuję ręce jak przychodzą rodzice z dzieckiem na basen i siedzą na brzegu z tel w łapie... szczególnie mamuśki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, GluX napisał:

@marios27

 

Wystarczy USG u dobrego specjalisty. Rezonans nie potrzebny.

 

Jako, że mój ortopeda to spoko gość - zawsze podczas wizyty gadamy o suplach i on mi robił operację prywatnie to powiem Ci jak to wygląda.

 

Najpierw niech zrobi USG u dobrego specjalisty - koszt ok 200zł - polecam jakieś kliniki typu hi-tec. Ja zrobiłem miałem zrobione tak dobre zdjęcia łąkotki, że każdy ortopeda się podniecał jak to widział. Bo wszystko ładnie było widać.

Kolejna sprawa że USG nie pokazuje w 100% co tam jest, więc dopiero atroskopia pokazuje co tam jest faktycznie.

Później idziesz do ortopedy i prosisz go o skierowanie do szpitala na operację.

Teraz masz wybór - zrobić prywatnie koszt to 2,5-5,5k zł - czekanie max 2 tygodnie

Albo na NFZ czekanie ok 6 miesięcy - ale trzeba szukać po średnich miastach - bo zazwyczaj jest to ok 2 lata.

 

Teraz ciekawostka o której nikt poza ortopedami nie wie.

Na NFZ zawsze Ci zszyją łękotkę - potem jest orteza którą się trzyma 6 tygodni, później rehabilitacja i dopiero jakoś jest się w formie.

Prywatnie niektórzy po prostu wykroją Ci część łękotki która się odszczerbiła, potem to wyszlifuje i jest git - według mojego ortopedy jest ok 80% szans na to, żeby to wyciąć i będzie git.

Po 2 tygodniach normalnie chodzisz.

 

Zszywki są drogie prywatnie - 1 zszywka ok 1000zł - na łękotkę może pójść max 2 - dlatego cena się waha od 2,5 do 5,5k zł.

 

Na NFZ zawsze zszywają bo jest więcej pieniędzy z tego dla szpitala, tak samo jak podczas skręcenia kostki chirurg zawsze wali gips.

Brat miał USG gdzie mu wykazało ten uraz. Czy opis usg wkleić? Nie robiła ci się woda w kolanie po operacji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że mam w tygodniu nawet 6 dni i każdego dnia mogę poświęcić 2h na trening. 

Czy w taki przypadku lepsze jest

a)

np.

Pon-1,5h pompowania klaty

Wt-1,5h pompowania bica

I tak analogicznie każdą część w następne dni

b ) 

Podobnie tak jak rozpisałeś to w swoim temacie http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/3976-moja-redukcja-zdjęcia-dieta-rozpiska-ćw/&page=1 

Czyli "standardowy" trening. Partia duża i dwie mniejsze na jednym treningu co wiąże się ze zmniejszeniem objętości na każdą część ciała, bo musimy rozłożyć czas danego dnia na 3. Czyli zamiast 1,5h męczenia klaty mamy np. 50min klaty, 20min bica, 20min barki.

 

Oczywiście czas na oko :P 

 

@GluX

 

Edytowane przez Gekoneks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gekoneks

 

50min klatę to nie wiem jak Ty chcesz robić :>

Ja przeliczam wszystko na serie.

Na jednej sesji optymalnie jest 4-10 serii na jedną partię ciała

 

Jeśli miałbym polecić "na oko" - to 2x4-10 serii na plecy/klatę/nogi i 2x4-6 na barki/biceps/triceps - jest tutaj optymalne.

Ale to takie pierdolenie troszkę bo każdy jest inny - nie wiem również jaki masz cel itp

Jeśli masz czas na np. 6 sesji w tygodniu

to polecałbym połączenie - krótkie sesje treningowe rozgrzewka 20min - trening właściwy 30 min i do domu

1 nogi-barki

2 plecy-triceps

3 klata-biceps

4 nogi-barki

5 plecy-triceps

6 klata-biceps

7 FREE

 

Jeśli chciałbyś to zrzucić na 4 sesje

to tak jak ja:

1 plecy-klata-biceps

2 nogi-barki-triceps

3 FREE

4 plecy-klata-biceps

5 nogi-barki-triceps

6 FREE

7 FREE

 

Albo robić FBW - każdą partię po trochu 3 razy w tyg.

 

Mam nadzieję, że o to Ci chodziło ;) 

 

Pozdrawiam!

 

 

@manygguh

 

Witamina D3+K2 - formy OXFORD

 

ZMA - ZMB6 Scitec

 

Omega 3 nie polecę w formie oleju, nie stosowałem nigdy w takiej formie -

 

patrz głównie na zawartość na 1gram:

EPA - ok 33%

DHA - ok 22%

 

 

Pozdrawiam!

 

 

EDIT - zapomniałem o tym linku - człowieku, szkoda pieniędzy

Nawet masz tutaj szablon doktora, który jest na stronie produktu xD

doctor.png

 

 

 

Za ten hajs to można coś znacznie lepszego ;) 

 

 

A czysty GH to koszt 10k na cykl - efekty nieziemskie są - całe Hollywood to bierze z Richem Pianą na czele

Rich-Piana-2.jpg 

Edytowane przez GluX
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX

W wątku "Jak zacząć przygodę z siłownią" pisałeś -  Większość osób ma nietolerancje na cytryny choć o tym nie wie - więc ostrożnie z tym.

Jest sposób żeby to zweryfikować? Prawie codziennie pije wodę z cytryną, czasem po 3-4 sztuki (pół na szklankę wody), więc może być tak że to mija się z celem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@widelec

 

Wykonujesz test nietolerancji pokarmowej w swoim mieście. Cena jest różna 400-600 zł - jak kogoś stać to MEGA polecam.

Przede wszystkim poprawia się nasze samopoczucie o 180 stopni, bo wiemy w końcu co nam szkodzi, a co działa na nas dobrze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@widelec

 

Zależy.

 

Jeśli jesteś w okresie redukcji to nie najlepszy pomysł. Jeśli chodzi o zbilansowaną dietę optymalną dla jednostki nie ćwiczącej to ok - ale jednak najlepiej żeby taka herbata była traktowana jako osobny posiłek (czyli nie do śniadania czy coś).

Żeby przed nie było żadnego posiłku (tak 2-4h) ani po (min 1h). Ta sama sprawa powinna dotyczyć wszelkich owoców.

 

 

Ja ze słodzików to polecam: NIC. Najlepiej nie słodzić i eliminować każdy cukier z diety. Takie będzie moje zdanie w większości problemów u ludzi. Wystarczy, żeby wyrzucili cukru z diety i nagle schudliby bez wysiłku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samiec:) - a co mają pisać? Przecież w opinii większości - ludzi i portalów - tłuszcze są złe, podwyższają cholesterol bo zawierają ten "zły", prowadzą do chorób układu krążenia, udarów mózgu oraz wylewów.

Jakby coś takiego napisali to by połowa nie kupiła - no bo jak do tłustego jak człowiek kuń mówi, że rano to owsianka z truskawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.