Skocz do zawartości

Siłownia, dietetyka, suplementacja - szybkie pytania - szybkie odpowiedzi


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

Plan treningowy powinien być periodyzowany - najlepiej w odcinkach 6-12 tyg aby zszokować mięśnie.

A nie, że w poniedziałek Twoje ciało już wie że będzie klata i biceps robiony bo robisz tak od roku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://jaroslawgdak.pl/odzywka-serwatkowa-lepsza-od-weglowodanow-po-treningu/

 

Jakby ktoś się zastanawiał, co można szamać po treningu - to moja odpowiedź jest : NIC!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pochwalony,

Panowie czy znacie jakieś ćwiczenia na przestanie garbienia się, Mam tu na myśli nie garba pleców ale szyję, która wysuwa mi się do przodu. Od myślenia mam ciężką głowę i myślę że to dlatego :)

Zależy mi najbardziej na ćwiczeniach w domu bo obecnie nie chodzę na siłownię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka książka dr Niesłuchowskiego - Kręgosłup klucz do zdrowia. Nie musisz czytać całej, ale m.in. jest pełno ćwiczeń na każdy odcinek. Wybierasz te, które Ciebie akurat interesują i jedziesz. Ja czasem mam problemy akurat z odcinkiem krzyżowym i po stosowaniu ćwiczeń bóle przechodziły.

 

Ważne żebyś pamiętał o tym nie tylko w ćwiczeniach, ale ogólnie staraj się utrzymywać prostą postawę. Albo kup sobie pajączka :D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie do @GluX, w którymś z postów wspomniałeś o książce "Ketoza. Wejdź na wyższy poziom" przeglądając rozdziały na stronie autora.Ww książki jest tam rozdział Intermittent Fasting – odzyskaj czas i wolność i tu pytanie czy jest możliwość wg autora połączyć intermittent fasting i ketoze,tzn zmieścić się w oknie 4h z 3k kcal z większości z tłuszczu.
Jestem obecnie na if od 4 miesięcy jak dla mnie same zalety i zastanawiam się na dodaniu do tego polecanej przez Ciebie ketozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artem

 

Wzmocnienie mięśni core - to co napisałem w pierwszym poście na tej stronie do Normalnego

Dodatkowo rozciągać kręgosłup - 2 razy tygodniowo.

 

Dodatkowo możesz to ćwiczenie wykonać z miotłą od kija w domu

 

https://www.youtube.com/watch?v=888FO1SI8sw

@józekk


Jak najbardziej. Kilogram tłustego żarcia z warzywkami to mega sprawa - potem ew. można sobie BPC walnąć ;)
Tym bardziej że tłuste rzeczy są znacznie mniejsze objętościowo przy zachowaniu kaloryki = a więc człowiek nigdy nie jest nabity :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX

Jak radzisz sobie z proporcjami B/W/T na keto,tzn. np: stek/golonka/kurczak itd. to tłuszcze ale i sporo białka które w nadmiarze podnosi insuline?


Odnośnie książki "Ketoza. Wejdź na wyższy poziom" polecasz ją jako kompedium wiedzy o diecie ketogenicznej?


Chciałbym spróbować tego rodzaju żywienia, na necie są zagorzali zwolennicy jak i przeciwnicy.

Obecnie jestem na if i low carb więc skoro low carb  (do150ww) to może i na luzie w ketoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@józekk

Książkę polecam każdemu - bardzo ładnie omawia ketozę.

Co do proporcji

to jest mniejwięcej

1,2-1,5g B /kg

Węgle 25-30g max - tylko z warzyw

Tłuszcze tutaj 2,5-3g/kg

 

Białko trzymam na niskim poziomie bo redukuję, katabolizm mnie nie dotyczy bo ciała ketonowe bardzo skutecznie "chronią" mięśnie.

Na masie zwiększę tutaj białko do 2g/kg. Chcę zobaczyć jak się ma dieta wysokotłuszczowa w budowaniu masy mięśniowej.

Jest ona wolniejsza ale lepsza jakościowo i bez tłuszczu. Zdobywa się masę tylko beztłuszczową dzięki braku wyrzutu insuliny w organizmie.

 

Co do ilości białka - powyżej 2g nie ma sensu chyba że jesteś na sterydach ;)

Dobropolski dobrze tłumaczy jak to jest ze skokami insuliny w keto przez białko.

 

Nie mniej wywalenie kurczaka, nabiału i węglowodanów to tutaj podstawa

Edytowane przez GluX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX

 

Jak długo jesteś na ketozie? Jak długo w keto wchodziłeś

Ja też redukuje,dlatego ketoza zaczeła minie interesować jako fenomenalne(?) narzędzie.

 

Rozumiem że proporcje makro są na sztywno i niema najmniejszej mowy o jakimś marginesie chodzi mi szczególnie B/T bo Węgle to wiadomo. Czy tak jest żeczywiśćie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś dobrą siłownię w Poznaniu? Póki co, mam przymusową przerwę, ale w dłuższej perspektywie chcę na ostro wrócić.

 

Zależy mi na możliwości upuszczania sztangi z wyprostu w martwym, używania magnezji i możliwie małych kolejkach do ławy/squat racka. Sauna i brak wielomiesięcznej umowy mile widziane :)
Fabryka Formy odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX Pracuję w nocy, czy mogę brać na dobre wysypianie się 2x ZMB6? Po jednym na początku miałem dobry sen, ale teraz powoli się normuje i znowu odczuwam trochę zmęczenie w ciągu dnia. Tylko boję się, że jak wezmę 2x na spanie to będzie znowu za dużo wit B6 bo tam jedna kapsułka ma 393% zapotrzebowania. Z kolei w mojej diecie często pojawia się makrela i czekolada 70-80 % kakao co tez ma magnez w sobie.

 

Tak samo z wit D + K2. Można 2 razy? 

 

Mam małe zapotrzebowanie kaloryczne bo mało wykonuję pracy fizycznej, przeważnie tylko chodzę no i czasem jakieś ćwiczenia.

 

I jeszcze jedno pytanie: od dłuższego czasu jem codziennie jako pierwszy posiłek ok godz 15.00 jajka z boczkiem. Można tak jeść przez dłuższy czas lub codziennie? Jajka w postaci różnej raz jajecznica raz omlet plus 3-4 plastry boczku podsmażonego na oliwie lub maśle. Smakuje mi to i nie za bardzo chce mi się wymyślać jakieś wydziwiaste śniadania :P Ewentualnie co innego polecasz na śniadanie typu białko plus tłuszcz? Odpowiada mi to bo do 20 nie muszę potem nic jeść i czuję się lekko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Samiec:) napisał:

 Ewentualnie co innego polecasz na śniadanie typu białko plus tłuszcz?

 

Na mocno nagrzanej patelni ogarniasz karkówkę, a potem ją wrzucasz do piekarnika z serem na górze :D

Albo dużo piersi z kurczaka, oliwa i ser i też do piekarnika. 

albo robisz lazanię, gdzie zamiast makaronu używasz sera <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gaindalf - jaka część Poznania?

 

@Samiec:)

 

Bez problemu możesz łyknąć dwie. Tak samo wit D3K2

 

Co do śniadania to wszystko ok poza jednym
 

Cytuj

podsmażonego na oliwie

 

NA ŻADNYCH OLEJU ROŚLINYCH (POZA KOKOSOWYM) NIE SMAŻYMY!

Oliwę można tylko spożywać na zimno i w opakowaniach chronionych przed słońcem - ciemnych butelkach.

Kwasy tłuszczowe nienasycone łatwo się utleniają i powstaje z nich coś bardzo niedobrego. (warto zgłębić temat)

Do smażenia najlepsze jest: olej kokosowy, masło klarowane, smalec.

 

Na zamiennik polecam tłuste mięso - karkówka, żeberka itp.

Albo tłusta jajecznica studencka

Podaję przepis:

1)kupujesz 300g-400g boczku

2)nie masz już pieniędzy na jajka

3)smażysz tylko boczek i go wpierdalasz :lol:

bacon_o_371600-e1460821385882.jpg

Edytowane przez GluX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX Centrum, Wilda, Jeżyce, Grunwald - byłem we wszystkich FF, w RCFP, Bodywork, Platinum, McFit, AWF i Jatomi na Malcie i Dworcu (jak jeszcze byli na piętrze).

 

Najpoważniej myślę o McFit, ale jeszcze ok. rok temu była tam lipa z martwym - nie ma bumperów/platformy.

Może znasz jakąś mniej popularną perełkę? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX

 

Dzięki za typ - kojarzę miejscówkę i klimat bardzo by mi odpowiadał, jednak na udział w zorganizowanych zajęciach muszę jeszcze zapracować. Mam coś w rodzaju kontuzji. Jeśli już z niej wyjdę, to albo właśnie crossfit, albo powrót do sportów walki :wub:

 

Póki co, pozostaje siłownia solo lub z partnerem. Wezmę na miesiąc McFit i zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. Wrócił mi problem kiedyś już chyba trafnie zdiagnozowany. Zwyrodnienie stawu barkowego - prawy.

 

Mam 34 lata. 192 cm, teraz przytyłem po zaniechaniu siłowni i ważę 105 kg. Zatem jest lekki brzuszek. Potrzebuję sportu i lubię siłownię ale każdy trening to ból barku. Kombinowałem z ćwiczeniami tak aby jak najmniej on był obciążony ale z marnymi efektami. O wyciskaniu na ławeczce nie ma mowy. Jakieś maści i tym podobne w ogóle na mnie nie działają. Zresztą co to za sens jak później po treningu nie można podnieść ręki do góry.

 

Kiedyś trenowałem na siłowni sporo i był boks (10 lat temu). Za młodu (16 - 22 lata) dużo tez pracowałem na budowach przy ciężkich robotach fizycznych. Doszukuję się, że stąd mi się wzięła te zwyrodnienie w takim wieku.

 

Czy jest sens i szanse jakieś aby mordować siłownię? Czy poszukać sobie czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytania:

 

Klatka piersiowa - od ćwiczeń rośnie mi jak na drożdżach. Wiem, że wielu oddałoby dużo by mieć taki efekt, ale ja sam z siebie barczysty i szeroki w klacie jestem więc uber-klata nie jest mi potrzebna. A zważywszy na marynarki i koszula - nawet mocno niepotrzebna - bo się przestanę dopinać (już czasami tak mam...).

Pytanie - ćwiczenia na klatkę piersiową zwiększające rzeźbę. Nie chcę dodatkowych cm, nawet może mi kilka spaść - chcę wyraźnie zarysowaną rzeźbę.

Dysponuję ławką w garażu + gryf + obciążenie + hantle.

 

Brzuch.

Zacząłem robić dziennie od 250 do 500 brzuszków. Pytanie - czy mięśnie brzucha można ćwiczyć codziennie po te 250-500 skłonów?

 

Z góry dzięki,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.