Skocz do zawartości

Siłownia, dietetyka, suplementacja - szybkie pytania - szybkie odpowiedzi


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

@Cznel Są środki tzw. „kosmetyczne” ale to nadal sterydy, z którymi spokojnie możesz zbijać fat i nie tracić mięśni, siły a nawet tą siłę podbić. Myśle że to dobra opcja w twoim przypadku, poczytaj. 

 

Nie wiem ile masz wzrostu, nie wiem jak wyglądasz, sterydów nie bierze się by miec szybkie efekty, ale żeby przebić naturalną barierę ciała jeśli chodzi o ilośc masy mięśniowej i jej stosunek do tłuszczu. Im dłużej pozostajesz naturalny, tym lepsze efekty uzyskasz na bombie. Mam nadzieję że o tym pamiętasz, najlepiej robić to pod okiem znajomego profesjonalisty, bo można zrobić sobie krzywdę.

 

Życzę czystych przyrostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są środki kosmetyczne ale na pierwszy cykl nie ma sensu szaleć, sam testosteron wystarczy i zrobi robotę. Przemyślałem sprawę i jeszcze się wstrzymam, na razie 3 miesiące redukcji, chcę zjechać do 78-80kg. Zobaczę jak forma będzie wyglądać i ciekawy jestem co będzie z siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cznel Szaleć? :D Przecież z teściem bardziej szalejesz, moim zdaniem na początku lepiej stosowac środki których używają kobiety, bo jak widzisz sa malo szkodliwe, znikome skutki na psychikę. 

A kosmetyczne miałem na mysli że duża cena małe skutki uboczne i małe efekty (w porównaniu do teścia np). 

Są różne szkoły, więc nie dyskwalifikuj swojego  pomysłu z teściem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

@Cznel

Kobiety na regionalnych zawodach w kraju stosują gh,clen,oxe i wiele innych kosmetyków ? 

Jeśli nie planujesz ponadprzeciętnej formy to wszystko co ci w zupełności wystarczy to podstawowe suplementy z kreatyną w tle.

A jeśli już to tylko i wyłącznie test prop +hcg 4-6msc minimum + inhibitor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy propie za dużo kłucia. Ja już się zdecydowałem na enana. Na razie się wstrzymuję, muszę zejść z bf. Jakby nie było, prędzej czy później będę chciał spróbować. Ciekawi mnie też jak to jest być na bombie, dużo ludzi jest zadowolonych z samopoczucia na duży plus.

 

Oxa bez sensu, efekty nie warte skutków ubocznych. Poza tym do najtańszych nie należy i gdzie to kupić ?. Testosteron to od zawsze baza cyklu i tego się trzymam. Najniższa dawka o które wcześniej wspominałem przez 4 miesiące powinna robotę zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
5 godzin temu, SławomirP napisał:

Co myślicie o dojadaniu bananami podczas budowania masy dla ekto? Na nadmiar kalorii nie narzekam, nawet bym dorzucił jakieś przekąski, żeby szybciej szło. I myślę, czy nie jeść 2-3 bananów do każdego posiłku w ciągu dnia.

Do śniadania i po treningu będzie ok.

Dokładanie 3bananów do każdego posiłku da ci ok 15-18bananów dziennie,to już będzie za dużo=głównie cukru.A jak wiadomo na masie najważniejsze jest zachowanie wrażliwości insulinowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławomirP
Zamiast jakiegoś  białka z allegro wziałbym produkt znanych Polskich firm KFD lub SFD:
https://sklep.kfd.pl/bialko-c-50.html
https://www.sfd.pl/sklep/?utm_source=SFDF&utm_campaign=Stat&utm_medium=desktoppod&utm_term=Forum

Zastanów się również czy chcesz kupić czyste WPC i np. robić szejki dodając rozpuszczonego białka swoje owoce, czy też wybrać białka z aromatem smakowym.
Osobiście polecałbym drugą opcję (czyste białko WPC nie każdemu smakuje) i wziąć na próbę kilka smaków żeby odnaleźć taki jaki Ci pasuje.

I tak jak  @ZamaskowanyKarmazyn powiedział powyżej - wylicz swoje dzienne zapotrzebowanie i go nie przekraczaj. Nie odpuszczaj przygotowywania pełnowartościowych posiłków zawierającej wysokiej jakości proteiny - whey protein ma być jedynie *suplementem* którym powinno się  uzupełniać dietę kiedy nie jesteś w danym dniu zapewnić odpowiedniej ilości białka w posilkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak robicie brzuch? U mnie ogólnie sylwetka jest ok mimo dość dużego poziomu tkanki tłuszczowej, ale jest jeden jej słaby punkt.

Plecy są duże i maja mało tłuszczu, ręce tak samo tłuszczu niedużo, klatka troszkę zalana ale ogólnie. Mięśnie sprawiają że ten tłuszcz dobrze się rozkłada.

Nogi dojebane i  zaczynają być na nich widoczne szczegóły, tak samo z łydkami, barki tez wyglądają w porządku. I ta sylwetka podobalaby mi się gdyby nie brzuch.

 

Brzuch ma duży poziom tłuszczu i jak stanę tyłem to widać mi trochę boczki. 

Tylko brzuch psuje moją sylwetkę, zmniejsza efekty figury V, gdyby nie on to mimo to ze jestem na masie to sylwetka wyglądałby sensownie.

 

Moje pytanie dotyczy jakie ćwiczenia robić na ten brzuch (z masy narazie nie zejdę, zredukuje tylko lekko poziom BF), wcześniej brzuch robiłem raz w tygodniu i to był chyba mój błąd,

 

obecnie 3 razy w tygodniu intensywne super serie, z obciążeniem, lub z ciężarem własnego ciała, do 15 powtórzeń max. Allachy brzuszki na lawce z ciężarem,  skosy,  unoszenie nóg na poreczach i  troszkę się polepszył. 

Kontynuować ten trening czy może coś pozmieniać? 

Edytowane przez ZamaskowanyKarmazyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie potrzebuje pomocy kogoś kto dobrze zna się na suplementacji. Chodzi mi o rozpisanie ile i kiedy.

Mam na stanie:

-Lecytyna

-Omega-3

-Kwas ALA

-Żelazo

-Żeń Szeń koreański

-Cynk

-Rhodiola(różaniec górski)

 

Przygotowuje się do zawodów i zależy mi na poprawie wytrzymałości.

Jak ktoś ma dobrze opanowany temat to szczerze proszę o pomoc w rozpisaniu dawkowania i pory brania suplementu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
23 godziny temu, zordon napisał:

Planuję zainwestować w jakiś rowerek, bieżnię lub inny orbitrek, bo bieganie w okresie zimowym w zasmrodzonym, pełnym smogu mieście, to żadna przyjemność.

Przekalkuluj sobie, co Ci bardziej się opłaca. W sumie prosty sprzęt, do samodzielnych ćwiczeń, czy z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała nie jest jakiś ekstremalnie drogi.

 

Na wydolnościowe dobrym pomysłem jest bieżnia.

Do ćwiczeń na tężyznę fizyczną, wystarczy ławka + jakieś sztangi typu: https://karstal.pl/25-stojaki-pod-sztange

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie!

Ile suplementów na raz?

Ćwiczę ostro z 8 lat, siłka, elementy beak dance, tricking, gimnastyka, street- workout, bieganie, rower.

Mam totalnie potężne nogi, gdzie wadzą jeśli chodzi o pozostałe sporty, zapewne są ciężkie, a np street - workout'owcy, jak kurawokout, w swoich filmikach jasno mówią, że nie ćwiczą nóg.

Biegam dużo, rower praktycznie codziennie ( wszelkie wyjazdy na miasto, dojazd do pracy ).

Pytanie - co polecacie pod zwiększenie siły, górnych partii ciała, jakie suple? np kreatynka? i jakie cykle spożycia wprowadzać. Czy np. miesiąc na miesiąc ( nigdy nie brałem żadnych suplementów oprócz tabletek musujących, od niedawna Achwagande, Sarsaparilla Root, Probiotyk - wszystko firmy Swanson.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

Mam totalnie potężne nogi, gdzie wadzą jeśli chodzi o pozostałe sporty, zapewne są ciężkie, a np street - workout'owcy, jak kurawokout, w swoich filmikach jasno mówią, że nie ćwiczą nóg.

Ćwiczą nogi, jednak w SW masz ograniczoną progresję z obciążeniem czy to góry czy dołu. Nogi to połowa ciała, jak ich nie trenujesz wyniki na górę będą słabsze.

20 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

Pytanie - co polecacie pod zwiększenie siły, górnych partii ciała, jakie suple? np kreatynka?

Przedewszystkim TRENUJ górę ciała nie ma magicznego suplementu, który dojebie Ci łapy. Kreatyny się nie cykluje możesz suplementowac 5-10g/ dobę przez caly rok.

Suplementy to tylko uzupełnienie diety nic więcej. Najpierw rozpisz sobie trening z priorytetem na górę ciała ogarnij dietę a nie chcesz hajs wywalić na kosmetyki. Możesz kupić kreatyne z kfd jest tania i działa (25 zlotych za 500g).

W dniu 26.05.2019 o 18:31, somsiad napisał:

@SławomirP
Zamiast jakiegoś  białka z allegro wziałbym produkt znanych Polskich firm KFD lub SFD:

Polecam kfd na badaniach laboratoryjnych wychodzą lepiej niż na opisie z opakowania.

W dniu 26.05.2019 o 18:31, somsiad napisał:

Zastanów się również czy chcesz kupić czyste WPC i np. robić szejki dodając rozpuszczonego białka swoje owoce, czy też wybrać białka z aromatem smakowym.

Kupiłem czyste z KFD raz, że jest tanie, do tego te smakowe mają sarkuloze i są kurewsko słodkie. To smakuje trochę jak mleko w proszku. Kiedyś po białku miałem straszne gazy, teraz tego nie czuję ale wtedy kupowałem smakowe.

W dniu 26.05.2019 o 18:31, somsiad napisał:

Osobiście polecałbym drugą opcję (czyste białko WPC nie każdemu smakuje) i wziąć na próbę kilka smaków żeby odnaleźć taki jaki Ci pasuje.

Prawda ale ze smakiem też ciężko trafić większość jest jebutnie słodka.

W dniu 26.05.2019 o 18:31, somsiad napisał:

I tak jak  @ZamaskowanyKarmazyn powiedział powyżej - wylicz swoje dzienne zapotrzebowanie i go nie przekraczaj.

To jest podstawą podstaw nawet jak nie ćwiczymy. Ja czasem dobijam białko napojem z biedry (ten kakaowy i waniliowy) ma 25g białka.

Godzinę temu, robert_m napisał:

Na wydolnościowe dobrym pomysłem jest bieżnia.

Do ćwiczeń na tężyznę fizyczną, wystarczy ławka + jakieś sztangi typu: https://karstal.pl/25-stojaki-pod-sztange

 

Kupiłem ostatnio ergonometr wioślarski używany(taki używany, że po moim ćwiczeniu dopiero pojawiły się ślady po kółkach od siedzenia baba kupiła i nawet raz nie używała). Zapłaciłem za niego 400 cebulionów. Polecam fajnie wchodzi na nogi, plecy, ramiona. To mój sprzęt do cardio w domu. Odpalam sobie coś na telewizorze i cisnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 11:46, SSydney napisał:

Ćwiczą nogi, jednak w SW masz ograniczoną progresję z obciążeniem

No, nie mogę się zgodzić, bo siedzę w temacie. Jeśli chodzi o obciążenia, to zasada brzmi, że zawsze możesz sobie utrudnić np. podciąganie na jednej ręce.

 

W dniu 20.01.2020 o 11:46, SSydney napisał:

Najpierw rozpisz sobie trening z priorytetem na górę ciała ogarnij dietę a nie chcesz hajs wywalić na kosmetyki. Możesz kupić kreatyne z kfd jest tania i działa (25 zlotych za 500g).

Jeśli chodzi, o rozpisanie, to nie jestem początkujący a wręcz przeciwnie. Po prostu nie jestem w stanie wykonać pewnych, zaawansowanych elementów, ale to też chodzi o wzrost i ogólną wagę, ale thz za namiary na kreatynke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.