Skocz do zawartości

Siłownia, dietetyka, suplementacja - szybkie pytania - szybkie odpowiedzi


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie jesteś zawodowcem startującym w zawodach to się tym nie przejmuj i odnoszę wrażenie, że "wyniki" mają Ci dać radość, co z definicji źle się dla Ciebie skończy ;)

 

Po 41 dniach braku siłki, w tym czasie dużo cardio i ogrom ryb, straciłem ok 1 kg mięśni, wyniki siłowe pospadały o 20-30%. Po miesiącu już prawie odbudowałem wszystko. Z tym, że moje ciężary są dość małe, bo skupiam się na technice, a z reguły wszyscy podnoszą za dużo, kalecząc technikę, byle tylko wyglądało, że dźwigają dużo. 

 

Martwy na prostych nogach 4x100 kg, przysiad przedni 6x70 kg, płaska 6x80 kg, moja waga 82 kg.

 

 

Edytowane przez radeq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenek

 

Co Ty robisz człowieku, żeś 5 dni chory? 3dni to max na przeziębienia, grypy, zapalenie oskrzeli itp

 

Dla mnie maks 3 dni bez siłowni to jest max, później i tak następny tydzień będziesz odbudowywać.

Ja właśnie mam zapalenie wirusowe gardła

 

Rano dostałem L4 do piątku, ale po ogromnych dawkach

Witaminy C, D i E - już czuję się super super.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie suplementacji:
Ćwiczę z dwoma kumplami i nasze doświadczenie brzmi:
Działa tylko kreatyna(dawka x2), beta-alanina(dawka x2), Napalm(50 ml przed treningiem), Dorian, Mutant Mass. Reszta naszym zdaniem to szajs i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Testowaliśmy już chyba wszystko i prócz tych wymienionych nic nie działało.

Odnośnie planów treningowych.
Według naszego 2 letniego doświadczenia, najlepiej sprawdza się plan: " dzisiaj zrobiłbym sobie klate" i robimy klate.
Jeżeli jest faza dwa trzy dni pod rząd to tak robimy. Wtedy motywacja nie znika ponieważ nie robimy niczego z przymusu.

Odnośnie diety: ja trzymam, kumple nie. Jeden je wszystko i jest w niektórych miejscach za mocno podlany.Drugi nie je tyle ile powinien i cięzko mu idzie nabieranie masy. Ja trzymam diete efekty są bardzo widoczne.

Odnośnie ogólnej chęci do ćwiczeń: jeżeli ktoś chce ładnie wyglądać ale mu się nie chce ćwiczyć albo zdrowo jeść to wypier*alać od razu. . Jak masz coś robić na pół i marudzić, że brak efektów to won. 
Chcesz ładne ciało? Rusz pizde TERAZ!!!!!!!
"dobra od jutra się biorę" z takim podejściem sobie odpuść.
Chyba, że rekreacyjnie coś tego, ale moim zdaniem to strata czasu.
 

Edytowane przez qbacki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, GluX napisał:

Co Ty robisz człowieku, żeś 5 dni chory?

Palę fajki. To dużo robi. Jak nie paliłem to miałem tak samo, 2-3 dni i po chorobie. 

Idę zrobić lajtowy trening, w sumie nie czuje się tragicznie. 

Utkwiła mi w głowie zasada Caculina- żadnych wymówek :)

 

49 minut temu, radeq napisał:

Z tym, że moje ciężary są dość małe, bo skupiam się na technice, a z reguły wszyscy podnoszą za dużo, kalecząc technikę, byle tylko wyglądało, że dźwigają dużo. 

Teraz wychodzę z tego samego założenia. Kiedyś robiłem tak, żeby jak najwięcej i jak najczęściej (jednak tak, żeby się regenerować). Szło rewelacyjnie do czasu, bo w niektórych ćwiczeniach stanąłem w miejscu, właśnie przez złą technikę.

Wszystko na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zenek napisał:

Palę fajki. To dużo robi. Jak nie paliłem to miałem tak samo, 2-3 dni i po chorobie. 

Idę zrobić lajtowy trening, w sumie nie czuje się tragicznie. 

Utkwiła mi w głowie zasada Caculina- żadnych wymówek :)

 

Nie no, musisz być w optymalnej formie pscho-fizycznej żeby trening był nazwany treningiem. Odpuść sobie trening i skup się na dojściu do zdrowia jak najszybciej.

Możesz budować siebie tylko jeśli wszystko jest ok z Tobą - choroba to wyklucza.

Tak samo jak z kontuzją się nie ćwiczy tylko idzie się pod nóż.

 

Wiem, że na oglądałeś się/naczytałeś tej papki motywacyjnej. Ale chodzi o to, żeby długofalowo był efekt. A nie tu i teraz.

Na siłowni chodzi o to, kto osiągnie swoje cele i jak długo będzie miał koronę na głowie - rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam troche temat.

@GluX Jakie polecilbym witaminy/suplementy dla mezczyzny? Myslalem o jakis ziolach - dzialajacy zen-szen, zestawy witamin. Cos co dziala, a nie jakies gowno w stylu "kompleks wszystkich witamin dla mezczyzn za 10zl". Wiadomo - na rynku jest tego wszystkiego od zajebania. Cynki, mleczka pszczele, kompleksy wit. itp. itd.

30 na karku, pokonczyly mi sie witaminy i to co sie ze mna dzieje to po prostu jakis horror. Apatia, brak pewnosci siebie, libido nawet ok, ale zawsze mogloby byc wieksze.

Do tej pory bralem wit. D3 2000, wit. K2, Omega 3, wit. C 1000mg. Do tego biore jedna tabletke zen-szenia (panax) 1300mg (ale to chyba placebo, bo nie czuje zadnej roznicy czy biore jedna czy dwie).

Dzieki za porade. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diety nie stosuje zadnej, ale staram sie nie jesc po prostu gowna. Miecho jem, jajka tez bo lubie. Warzywa roznie. Zima idzie, powoli odzwyczajam organizm od slodkiego i poszukam sobie w necie jakiejs diety CKD. Znasz moze kogos, kto nawet za kase mi rozpisze taka diete? Nie chce tego sam robic bo to cienki lod i mozna sie zalac momentalnie jak nie bedzie sie uwazac.

Zapuscilem sie ostatnio, ze 3kilo przybylo. Obecnie 84kg przy 173cm wzrostu czyli nadwaga.

Orange Triad bedzie dobre gdy nie cwicze? Napisane jest, ze to oslonowka na stawy dla sportowcow. Jak z witaminami w tym? Pytam zanim puszcze 150zl w obieg :) Co sadzisz o tym:

http://www.muscle-zone.pl/preparaty-witaminowe-dla-mezczyzn/adam-180-kaps

Pozdr!

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX rozjechane łokcie (łokieć tenisisty) obie ręce - byłem prywatnie u dr - polecił mi masażystę - typ tak sie na mnie wieszał ze myślałem ze mi coś urwie zajebiscie duzo mi to dało dwie sesje + ćwiczenia własne na ta przypadłość + wpierdolilem pół apteki 4flex, glukozamine coś tam jeszcze co na stawy i te wszytkie łączniki - wróciłem na siłownie spoko ale kiedy porobie coś na biceps to trochę boli - może nie boli a takie słabe uczucie - podobnie jak robię 10 serii po 25 - 30 pompek  to łokcie jakieś takie słabe - jak to wzmocnić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei

 

Zapoznaj się z tym tematem - żeby to wszystko było PEŁNE koszt tutaj na początek to 600zł (450 badania + 150 ostaryna) - potem 150zł na badania kontrolne po.

Środek czasowo może Ci zaniżyć testosteron oraz podwyższyć ALT w wątrobie - ale nie są to jakoś super wartości - testo o 30-20% obniżyć, a ALT wywalić 10-20% ponad normę - po 6 tyg powinno wrócić wszystko do normy.

 

 

Jeśli nie, to musisz znaleźć dobrego fizjo u siebie.

 

 

@Tomko

 

Już lepsze: www.muscle-zone.pl/kompleksy-witamin-i-mineralow/special-two-240-kaps

 

 

Edytowane przez GluX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po ciężkim treningu na klatke piersiową na prawie maksymalnym ciężarze na drugi dzień mam obolałe barki? Próbowałem kombinować z kątem rąk w czasie wyciskania ale nic to nie daje (zachowuje ok 45 stopnii ramie względem osi ciała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BigDaddy & @zuckerfrei

 

Panowie do wyciskania sztangi płasko jest kilka ważnych elementów:

1)mostkowanie

2)ściągnięte łopatki

3) zablokowane biodra przez pięty do ziemi, zaraz pod tyłkiem

4)skręcone ramiona obrotowo na zewnątrz

 

Takie wyciskanie pozwoli wam lepiej zaangażować klatkę, uniknąć jakichkolwiek bólów w barkach oraz kontuzji.

Mogą się z was śmiać, bo na siłowni nikt tego nie robi - ale ja widzę u siebie, że jak mam efekty dobre to zaczynają papugować :D

 

Materiał obowiązkowy dla was Panowie:

 


https://www.youtube.com/watch?v=W6ijYYRsDDQ

https://www.youtube.com/watch?v=46L7Uw9umO8

https://www.youtube.com/watch?v=ZqyMdpI2S54

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chodzi o tzw.

health and safety...

Jak chcesz ławeczke musisz isc do takich drogich klubow, gdzie masz trenera który nad toba czuwa.... Jak jesteś pierwszy raz musisz przejść induction - czyli wprowadzenie co i jak... Jest to dodatkowo płatne....

 

Ja chodzie do takiej gdzie są same maszyny, rowerki itd Nir ma ławeczki i jest jedna para hantli....

 

 

Ok to jak właściwie robić pompki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX Podpowiedz mi. 50 latek, duża otyłość, zero ruchu, niewydolność oddechowa, do tego od kilku miesięcy zapalenie nerwu kulszowego. Od czego zacząć ? Czy od basenu, czy od siłki?

 

 

Dzięki za ewentualne pokłonienie się nad tematem.

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano bracia, mam pytanie

Braciak chce zacząć przygodę z siłownią ale ma problem z łąkotką w lewym kolanie, dokładnie łąkotka przyśrodkowa ma pęknięcie na 0.5 cm. 

Odkąd jeździ na rowerze rzadko odczuwa ból. Kolano się nie blokuje ani nic z tych rzeczy

Co polecacie? Wpierw wzmocnienie nóg aby przejść do ćwiczeń konkretnie siłowych czy macie jakąś inną radę?

Czy ktoś miał podobny uraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.